Müzik Kutuları

Müzik kutuları, hediye seçenekleri arasında en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Yıllar geçse de değerinden bir şey kaybetmeyecek olan müzik kutuları, birbirinden güzel melodileriyle ruhunuza dinginlik verirken aynı zamanda sizi keyiflendirir. Hediye olarak tercih edilebileceği gibi, ev aksesuarı olarak da kullanılır. Kurmalı ya da pilli olan müzik kutusu, oldukça nostaljik bir aksesuardır. Farklı modellerin ahşap ya da plastik seçenekleri arasından, genellikle ahşap olanlar daha çok tercih edilir. Bu ürünler, çok eski zamanlardan beri manevi değeri yüksek olan eşyalardır. Kimi zaman anneannelerden, dedelerden yadigar kalanlar vardır ki onlar en değerli olanlarıdır. Bu gelenek, gelecekte de aynı şekilde artarak değerini koruyacaktır. Bu yüzden şimdiden sahip olacağınız müzik kutusu, çocuklarınıza ve hatta torunlarınıza manevi değeri yüksek bir anı olarak ilerleyen yıllarda hediye edilebilir.

Müzik Kutusu Fiyatları

Değer verdiğiniz bir kişi için, yine oldukça değerli olan bu müzik kutularından satın alırken, hediye edeceğiniz kişinin zevklerine uygun bir seçim yapabilirsiniz. Müzik kutusu hediye edeceğiniz kişi atlardan ya da hayvanlardan hoşlanıyorsa atlı karınca müzik kutularından ya da diğer hayvan figürlerinin olduğu müzik kutularından tercih edilebilir.

Hediye edeceğiniz kişi seyahat etmeyi seven birisi ise Eyfel Kulesi, New York, Londra, Venedik temalı olanları, harika bir hediye olabilir. Belki de hediye edeceğiniz kişi dans etmeyi çok seviyordur. O halde balerin müzik kutusu tam da ona uygun bir hediye olacaktır.

Müzik kutularını yalnızca hediye için almanız gerekmez. Eğer müzik ve nostalji tutkunu biriyseniz, odanıza koymak için de bu keyifli müzik kutularını tercih edebilirsiniz. Evinize aksesuar olarak almayı düşünüyorsanız, dikiş makinesi şeklindeki müzik kutusu evinize şık bir görsellik katacaktır. Aynı zamanda eve gelen minik misafirleriniz de bu kutulara hayran kalacaktır. Özellikle çocuklar melodili ve hareketli eşyalara karşı oldukça ilgili olurlar. Tek yön dönen ya da çok eksenli hareket eden bu kutular, müzik açma kapama tuşu, saklı kurma kolu gibi özelliklere sahiptir. Müzik kutularının yapıldıkları malzemeler ahşap ya da plastik olabilir. Ahşap olanları her zaman daha nostaljik bir görünüme sahiptir. Üstelik oldukça da makul fiyatlardadır.

Müzik Kutusu Nedir?

Müzik kutusu denilen şey aslında küçük bir kutunun içine koyulmuş melodidir. O melodinin dinleyene çağrıştırdığı yüzlerce anıdır, çocukluktur. Ne kadar uzun kurarsanız, size o kadar uzun melodi verir. Bu nostaljik kutular ilk kez 18. yüzyılda yapıldı. Gramofon yapılana kadar insanlar müzik ihtiyaçlarını bu kurmalı kutular sayesinde giderirlerdi. Kutunun düzeneği yay, bu yayın döndürdüğü silindir ve her bir dişi farklı bir notaya ses veren metal taraktan ibaretti. Bu kutular tek bir melodiyi çalardı.

Müzik kutusu bugün de yapılışı sürecinde hangi melodiye uygun olarak yapılmışsa hep onu çalar. İlerleyen yıllarda kurmalı olan müzik kutularının yanında pille çalışanları da yapılmaya başlandı. Ama kurmalı olanlar günümüzde de en çok tercih edilen modellerdir. Bazı müzik kutularının kapağını açtığınız anda çalmaya başlar. Bazıları ise mekanizmasını kurmadan çalmaz. Önce istediğiniz uzunlukta kurmanız gerekir. Kurma işlemini bıraktığınız anda, müzik çalmaya başlayacaktır. Bu melodi yüklü kutular bestecilerin de dikkatini çekmiştir. Franz Joseph Haydn ile Wolfgang Amadeus Mozart müzik kutularının düzeneği ile aynı şekilde çalışan org için parça bestelemişlerdir. Hatta ilerleyen yıllarda her saat başı melodi çalan saatler yapılmıştır.

18. yüzyıldan bu yana bu kutular, her geçen yüzyılda daha da artan manevi değerleriyle varlıklarını korudular ve korumaya da devam edecekler.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Müzik Kutusu Fiyatları

172 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Ramosis
  2. Wooderful Life
  3. Mankan
  4. Dekotrends
  5. Jetfast
  6. Modatools
  7. Alfani
  8. Engin Oyuncak
  9. Practika
  10. Hediye Elçisi
  11. Nanotron
  12. Wildlebend
  13. Ömay
  14. Özene Bezene
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/60005054
Başa dön