Aksesuarlar

Yapboz Puzzle Aksesuarları

Yapboz ya da yaygın olarak kullanılan İngilizce karşılığı ile puzzle, çocukluk dönemlerinden itibaren yapılan en keyifli aktivitelerden birisidir. Uyumlu parçaların birbirleriyle birleştirilmesi sonucunda, resmin bütününün oluşturulması şeklinde yapılan puzzle yapbozlar, desen ve resim açısından oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. Eğlenceli ve dinlendirici vakit geçirmeye olan etkisinin yanında, puzzle yapbozlar zihinsel gelişim için de etkilidirler. Tümevarım yöntemi ile problem çözme becerisini geliştiren bu araçlar, küçük çocukların ince kas ve dikkat gelişimlerinde de etkili olur.

Parça sayısı arttıkça zorluk seviyesi de artan yapbozların yapılması sırasında ve sonrasında ise bazı yardımcı malzemeler kullanılarak bu süreç çok daha keyifli hale gelebilir. Bunun için gerekli olan aksesuarlar ise model ve fiyat çeşitliliği ile ürünler arasında bulunabilir.

Yapboz Puzzle Aksesuarları

Puzzle yapımında en çok tercih edilen aksesuarlardan birisi puzzle halılarıdır. Genellikle yeşil, mavi ve kırmızı renklerde olan bu halıların üzerlerinde farklı genişliklerde kılavuz çizgiler bulunur. Bu çizgiler referans alınarak puzzle çerçevesi, halı üzerinde daha rahat ve düzgün şekilde oluşturulabilir. Bunun yanında halıların en önemli özelliği ise üzerlerindeki parçalar ile birlikte katlanıp toplanabilmeleridir. Bu özellikleri ile evde dağınıklık oluşması önlenir ve puzzle, istenen yere rahatlıkla taşınabilir.

Puzzle yapımını kolaylaştırabilmek amacıyla parçaların renk ve desenlerine göre gruplandırılması gerekir. Bu şekilde, aranan parçalara gruplandırılmış parçaların içinden çok daha kısa süre içerisinde ulaşılabilir. Puzzle parçalarının masaya veya yere yayılarak gruplandırılması ise genellikle parçalardan bir ya da birkaçının kaybolması ile sonuçlanır. Bu durumda kullanılabilecek en pratik araçlar ise puzzle tepsileridir. Farklı büyüklük seçenekleri bulunan bu tepsiler kullanılarak, tüm parçalar pratik şekilde gruplanabilir ve tepsilerden parça seçimi kolayca yapılabilir.

Tamamlanan puzzle yapbozların daha güzel ve bütünsel görünmeleri içinse puzzle yapıştırıcıları kullanılmalıdır. Özel bir içeriğe sahip olan bu yapıştırıcıların parlak ve mat seçenekleri de bulunur. Bu yapıştırıcıların uygulanması ile parçaların arasındaki boşluklar dolar ve bu şekilde parçalar hem birbirlerine yapışarak kolayca ayrılmaz, hem de puzzle üzerinde koruyucu bir katman oluşur.

Yoğun bir emek sonucunda tamamlanan puzze yapbozlar ise genellikle evin güzel bir duvarına asılarak sergilenmek istenir. Bunun için çeşitli firmalarda çerçeveletme yaptırılabilir. Ancak özellikle büyük parçalı modellerin bu iş için taşınmaları oldukça zordur. Bu zorluğun yaşanmaması içinse puzzle çerçeveleri kullanılabilir. Tamamlanan puzzle yapbozun yapıştırılması için, bir destek kartonu ve çerçeve profilleri ihtiva eden bu tip ürünlerle, tamamlanan puzzle yapbozlar evde kolayca çerçevelenip asılabilirler.

Yapboz Puzzle Aksesuar Fiyatları

Heidi, Educa ve Anatolian gibi firmaların puzzle aksesuarının fiyatları ürün kalitesine, büyüklüğüne ve miktarına göre değişiklik gösterir. Bu geniş yelpazedeki ürünlerin seçiminde ise yapılan puzzle yapbozlara en uygun olanların tercih edilmesine dikkat edilmelidir.

Puzzle halıları genellikle 500 ila 3000 parça arasındaki puzzle modelleri ile uyumludurlar. Bu halıların seçiminde, yapılan ve yapılması düşünülen puzzle yapbozların parça sayısı ile uyumlu ürünler tercih edilmelidir. Puzzle tepsisi tercihinde ise yine parça sayıları dikkate alınmalıdır. 2000 ve üzeri parça sayısına sahip puzzle yapbozlar için, geniş ve çok tepsili ürünler, daha az parça sayısı içinse daha küçük ürünler tercih edilmelidir.

Puzzle yapıştırıcıları toz ve sıvı olmak üzere 2 çeşittir. Toz şeklinde olan yapıştırıcılar ambalajlarında önerilen miktarda su ile karıştırılarak puzzle yüzeyine uygulanırlar. Sıvı yapıştırıcılar ise doğrudan uygulanırlar ve bir spatula ile yüzeyin her tarafına eşit şekilde yayılırlar. Bu tip sıvı ürünler kullanıma hazır olduklarından dolayı uygulanmaları daha zahmetsizdir.

Puzzle çerçevesi seçiminde ise öncelikle puzzle boyutuna dikkat edilerek uygun ebattaki dikdörtgen, kare veya daire şeklindeki ürünlerden birisi tercih edilmelidir. Çerçeve seçiminde puzzle rengi ve deseni dikkate alınmalı ve uyumlu renkteki kabartmalı veya düz çerçeve seçeneklerinden uygun birisi seçilmelidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yapboz, Puzzle Aksesuarları

660 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 660 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?