Çocuklar İçin

Çocuklar İçin Yapboz Puzzle

Puzzle kavramı ilk olarak 1700’lü yıllarda İngiltere’de ortaya çıkmıştır ve temeli belirli bir görselin çeşitli şekillerde parçalanarak, parçalanmış görsellerin yerli yerine konmasıyla parçalanan görsele ulaşmaya dayanır. O yıllarda puzzle’ların amacı, çocuklara coğrafi haritaları öğretebilmeyi ve bu bilgilerin çocukların zihninde daha kalıcı hale gelmesini sağlamaktı. Bu yöntem başarılı da oldu.

Teknolojik gelişmelerin hızlanması sayesinde, önceleri kısıtlı ve belirli bir kitleye hitap edebilen puzzle 1900’lü yılların ortalarından itibaren daha çok insana, dolayısıyla daha çok çocuğa ulaşabilir hale geldi. Puzzle’ın 1700’lü yıllarda keşfedilen, çocuklara faydalı olma prensibi, bugün bilim insanları tarafından da onaylanmıştır.

Çocuklar İçin Puzzle

Çocuklarınızın zihinsel gelişimi, en az bedensel ve ruhsal gelişimi kadar önemlidir. Bu gelişime katkı sağlayabilecek etkinlikleri, oyunları ya da hobi araç gereçlerini anne babalar titizlikle değerlendirip çocuklarına sunmalıdır. Günümüz koşullarında televizyon, bilgisayar, akıllı telefon gibi dijital ve daha az etkileşimli aygıtlar yerine, çocuklar için yapboz puzzle gibi gerçekten etkileşimli, kendileri için daha faydalı ürünler seçilmelidir. Sizin de çocuğunuza yapboz ve puzzle almanız için birçok sebebiniz var.

Çocuğunuzun yaşına uygun olarak alabileceğiniz yapboz puzzle’lar çocuğunuzun daha önce bilmediği, parçadan bütüne doğru gitme bilgisini öğrenmeyi sağlar. Yapbozun kutusunda gördüğü resmi beğenen çocuk, yapbozun kutusunu açtığında gördüğü karmaşık puzzle parçalarını nasıl bir araya getireceği konusunda ilk başlarda zorlansa da, birkaç parçayı doğru şekilde yerleştirebilince kendine güveni artar. Çocuk psikologlarının da belirttiği üzere, puzzle’lar çocuktaki parça bütün ilişkisini, görsel içindeki eksik noktaları tespiti, dolayısıyla zihinsel aktivitesini arttırmak için etkili ve faydalı bir hobi oyuncağıdır.

Çocuklar İçin Yapboz

Yapboz puzzle’larda kullanılan görseller, çocuğunuzun sevdiği Minnie Mouse, Ninja Kaplumbağalar gibi çizgi filmlerden, Şimşek McQueen, Kayıp Balık Nemo gibi animasyon karakterlerinden, Star Wars gibi filmlerden veya üretici tarafından çocuklara uygun olarak düzenlenmiş çizimlerden oluşabilir.

Puzzle almadan önce, çocuğunuzun yaş aralığı ve yapboz puzzle yaparken değerlendireceği zamanın ne kadar olacağını göz önünde bulundurmalısınız. Puzzle seçiminizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, çocuğunuzun yaşına uygun puzzle’lar almanızdır. Karışık görsellere, çok sayıda ve küçük yapboz puzzle parçasında sahip olan ürünler, çocuğunuzun görseli tamamlayamadan hevesinin kaçmasına, sonraki puzzle etkinliklerinin de olumsuz etkilenmesine neden olabilecektir. O yüzden küçük çocuklarınız için mümkün olduğunca sade görsellere sahip, az sayılı ve büyük parçalı yapboz puzzle’ları tercih edebilirsiniz. Yaşı daha ileri çocuklarınız için, daha farklı renklerde, daha çok sayılı parçaya sahip yapboz puzzle’lar seçebilirsiniz.

Çocuklarınızın günlük oyun aktivitelerine eklenecek yapboz puzzle saatleri sayesinde, çocuğunuzun kendine güveni artacak, gün içerisindeki dikkat dağınıklığı şikâyeti varsa bunun önüne geçilecektir. İleriki yaşamında gerek okulda gerekse de gündelik hayatta karşılaşacağı problemlere, daha akılcı ve detaylı yaklaşarak çözüm üretebilecektir.

Yapboz puzzle’larda parçaların birleştirilmesi konusunda, çocuklarınıza zaman zaman destek olmanız faydalı olabilir. Şekillerin nereye nasıl yerleştirileceğini bulamayan çocuğunuzun, bu aktiviteden sıkılmasının önüne, ona yardımcı olarak geçebilirsiniz. Puzzle yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktaları çocuğunuza anlatmanız, daha sonra yapacağı puzzle’larda sizden daha az yardım almasını sağlayacak, böylelikle kendine güven duygusu iyice gelişecektir.

Çeşitli firmaların küçük yaştaki çocuklar için ürettikleri 30-40 parçalık modeller, bu dünyaya adım atmak için ideal ürünlerdir. Eğer çocuğunuz okul çağına geldiyse 100, 200, 250’lik yapbozları tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun yaptığı puzzle’lar hoşunuza gidiyorsa sizin de ilginizi çekebilecek 500, 1000, 2000 parçalık tablo boyutlu yapboz puzzle’lardan edinebilir, puzzle yapma keyfini siz de çıkarabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuklar İçin Puzzle ve Yapbozlar

10.000+ ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 40 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?