Eğitici ve Öğretici Oyun

Eğitici oyuncak modelleri çeşitli yaş aralığında birbirinden farklı çeşitleri ile kullanıcıların imkanına sunuluyor. Bebeklikten çocukluk evresine sonuna kadar gelişim süresinin her safhasında önemli bir parçayı oluşturan oyuncaklar kullanıcıların ilgisini çekiyor. Bebeklerin duyuşsal, psikomotor ve fiziksel gelişimlerinin yardımcı unsurlarından biri olan oyuncak seçimleri oldukça önemli olarak dikkat edilmesi lazım geliyor. Eğitici ve öğretici oyuncak modelleri çeşitli geniş yaş aralığına sahip oyuncak türleri ile farklı kategorilere ayrılıyor. Bu oyuncaklar çocukların yaş grupları ile farklı modelleri ayrılmasının yanı sıra özellik bakımından da farklılık gösterebiliyor. Bunun sebebi çocukların aldığı her yaşla birbirinden farklı önemli mekanizmaları da değişkenlik gösteriyor. Duyuşsal, zihinsel ve psikomotor becerilerinin gelişiminin yanında çocukların ilgi alanları da buna binen farklılık göstererek değişebilir. Çocuğunuzun yaş grubuna göre eğitici oyuncak modellerini online üzerinden inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünleri işaretleyerek kaydedebilirsiniz. Bütçe aralığına göre kaydettiğiniz ürünler arasından çocuğunuzun isteğine, ilgisine ve becerisine uygun ürün modelleri arasında tercihlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Okul Öncesi Eğitici Oyun

Okul öncesi eğitici oyun türleri çocukları okula hazırlamasının yanı sıra pek çok açıdan gelişmelerine de imkan tanıyor. Okul öncesi eğitici oyun çeşitleri pek çok faktöre göre değişkenlik gösteriyor. Bunlardan biri çocuğun yaş skalası olarak karşılık buluyor. Çocukların bebeklikten itibaren pek çok faktöre göre ilgi alanları da farklılık gösteriyor. Bu da çocukların gelişimi için oyun türleri arasında çeşitli kategoriler oluşmasına olanak sağlıyor. Okul öncesi eğitici oyun modelleri arasında bulmacalar. Legolar, nesne bulma oyunları, çeşitli yapbozlar, sayı sayma oyunları ve diğer pek çok oyun türü çocukların zihinsel, psikomotor ve fiziksel olarak gelişim evrelerinde belirleyici unsurlardan biri oluyor. Bu oyunlar ile çocuklar kendi düşünce dünyaları ile dış dünya arasında bir bağ kurarak nesneleri anlamlandırma yetisi kazanıyor. Oyunların birbirinden farklı çocuk üzerindeki olumlu tesirleri eşliğinde yaş skalalarına uygun oyun modellerini incelemek gerekiyor. Her yaş grubunun zihin dünyası, algılama seviyesi ve dikkatleri değişkenlik gösteriyor. Bunun yanı sıra çocukların ilgi alanlara da yaşlarına göre farklı yönlere kayabiliyor. Bu sebeple ebeveynlerin çocukları için oyuncak veya eğitici oyun modelleri üzerinde tercihte bulunurken yaş skalasını dikkate alarak seçimlerini gerçekleştirmesi büyük önem arz ediyor. 

  • 1 Yaş Eğitici Oyuncaklar 

1 yaş eğitici oyuncaklar  ebeveynler için çocukların bebeklikten başlayarak oyun çağına gelene kadar dikkat ederek seçici davrandıkları oyuncak türlerinden biri olarak karşılık buluyor. Çocuklar bu dönemde etrafındakileri birebir taklit etme meyilinde oldukları için Bu dönem eğitici oyuncak çeşitleri de farklılık gösterebilir. Burada oyuncak legolar, zeka kartları ve birbirinden farklı ses çıkartan çıngıraklı oyuncak modelleri ebeveynlerin hizmetine sunuluyor. Ayrıca bu yaşa uygun masal kitapları da bir diğer alternatif ürün modelleri arasında söylenebilir. Bu dönemde çocukların el becerilerine uygun eğitici oyuncak türlerine de göz atabilirsiniz. Özellikle ahşap materyalinden üretilen ürünleri tercih ederek çocuklarınızın sağlığını güvence altına da alma olanağına sahip olabilirsiniz. Birbirinden farklı bir yaş eğitici oyuncak modelleri ile çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Bunun yanı sıra çocukların psiko motor ve el becerileri başta olmak üzere pek çok açıdan gelişim göstermesi üzerinde olumlu tesirler bırakabilirsiniz. Aynı zamanda bu yaş aralığında çocuklar Anneleri dışında dış dünya ile arasında bir bağ kurma ihtiyacı ile yüz yüze geliyor. Bunun için birbirinden farklı oyuncak panduflar, figürler ve pek çok geniş seçenekte sunulan ürün modelleri ebeveynlerin kurtarıcısı oluyor. Çocuğa alınan pofuduk figürlü yastık seçenekleri ile kendiyle dış dünya arasında bir bağ kurmasına yardımcı olabilirsiniz. Online alışverişinin sunduğu kolaylık ile bu oyuncak modellerini göz atarak çocuğunuzun ilgi alanına ve isteğine uygun ürünler arasından tercihlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

  • 2 Yaş Eğitici Oyuncaklar 

2 yaş eğitici oyuncaklar da ebeveyn sıklıkla tercih ettikleri yaş skalasına hitap eden ürün modelleri arasında yer alıyor. Bu dönemde çocuklar için boya kitapları, legolar, araba oyuncak modelleri, bebek modelleri, ahşap puzzle oyuncak modelleri, oyun hamurları ve diğer pek çok ürün çeşidi ebeveynlerin hizmetine sunuluyor. Bu eğitici oyuncak modelleri ile çocukların yaratıcı düşünmesi üzerinde olumlu tesirler açıkça görülüyor. Çocukların hayal gücü genişleyerek bir şeyler var edebilme yetisi bu oyuncaklar neticesinde ortaya çıkıyor. Aynı zamanda çocukların el göz koordinasyonu üzerinde de gelişim gösterilmesinde büyük etkileri bulunan ahşap puzzle ve Lego oyuncak modelleri ebeveynlerin dikkatini çekiyor. Bu oyuncak modelleri ile çocuklar kendi anlam dünyalarının şekillendirirken aynı zamanda fonksiyonel düşünme yeteneğini de geliştirme imkanına sahip olabilir. Ayrıca kas gelişimlerine yönelik parmak becerilerini mümkün mertebe geliştiren eğitici oyuncakları tercih ederek çocuğunuz üzerinde olumlu tesirler bırakabilirsiniz. Online üzerinden birbirinden farklı eğitici oyuncak modellerine göz atarak kriterleriniz doğrultusunda incelemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu incelemeler sonucunda beğendiğiniz modelleri kaydederek bütçe aralığı oluşturduktan sonra siparişlerinizi verebilirsiniz.

Eğitici Oyuncak Özellikleri 

Eğitici oyuncak çocukların yaş skalalarına uygun olacak şekilde oluşturulan oyuncak modellerinin pek çok şekilde çocuk üzerinde olumlu tesirler göstermesi olarak tanımlanabilir. Bu oyuncaklar pek çok şekilde oluşturularak çocukların fiziksel, zihinsel, el göz koordinasyonu, el parmak becerisi ve psikomotor becerileri üzerinde olumlu katkıları bulunuyor. Okul öncesi oyuncak seçimi pek çok açıdan çocuğun gelişim göstermesi üzerinde tesirler bulunmasının yanı sıra okuldaki adaptasyon sürecinde de yardımcı unsurlardan biri oluyor. Bu sebeple çocuklarının için pek çok eğitici oyuncak modellerini tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun keşfettiği her yeni şey ile merak duygusu perçinlenerek öğrenme güdüsünü ortaya çıkarabilirsiniz. Bu şekilde çocuğunuz eğlenceli vakit geçirmesinin yanı sıra sağlıklı bir şekilde öğrenme mekanizmasını da verimli bir şekilde aktif hale getirebilir. Eğitici oyuncak çeşitlerinin birbirinden farklı özellikleri bulunuyor. Bu eğitici oyuncak özellikleri çocukları kıstas alarak pek çok şekilde kategorize ediliyor. Çocukların gelişim seviyeleri başta olmak üzere algılama kapasiteleri, dikkatleri ve ilgi alanları eğitici oyuncakların özelliklerini belirleyici unsurlardan birkaçı olarak sıralanabilir. İlk 2 yaş sürecinde oluşturulan eğitici oyuncaklar genellikle çocukların anlamlandırma dünyasına şekillendirecek şekilde oluşturulan oyuncak türleri olarak kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Burada ses görsellik ve dokunma duyusunu harekete geçiren oyuncaklar öne çıkıyor. 3 ve 4 yaş eğitici oyuncak modellerine gelindiğinde ise daha Komplike düşünmeyi harekete geçiren oyuncak türleri tasarlanarak piyasaya sunuluyor. Bu yaş skalasında çocukların alfabeyi ve sayıları tanıyabilmesi için birbirinden farklı oyun modelleri tasarlanarak üretiliyor. Her eğitici oyuncak modeli farklı materyallerden tasarlanabildiği gibi farklı gelişim hedefleri üzerinden de şekilleniyor. Bu sebeple eğitici oyuncaklar geniş oyuncak modeli aralığında oluşturulduğu için her kullanıcıya hitap edebilecek ürün rahatlıkla piyasada bulunabilir. Çocuğunuz için pek çok ürün arasından seçimlerinizi online üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Eğitici Oyuncak Çeşitleri 

Eğitici oyuncak çeşitleri pek çok kritere ve faktöre göre geniş ürün yelpazesi ile değişkenlik gösteriyor. Bu oyuncak modelleri çocukların zihinsel, psikomotor becerileri başta olmak üzere pek çok faktör üzerinde olumlu tesirleri bulunuyor. El becerisi üzerinde geliştirici özelliği bulunan birbirinden çeşitli oyuncaklar çocukların kas gelişimleri üzerinde de yararlı oluyor. Ahşap eğitici oyuncak modelleri ebeveynlerin özellikle çocuklarının sağlığı için tercih ettiği oyuncak türleri arasında yer alıyor. Ahşap doğal bir materyal olduğu için çocukların sağlığı söz konusu olduğunda herhangi bir olumsuz tesiri bulunmuyor. Bu da ebeveynlerin güvenle bu ürünleri tercih etmesinin en büyük sebeplerinden biri olarak karşılık gösteriyor. Eğitici oyuncak modelleri ahşap puzzle ürünleri başta olmak üzere birbirinden farklı tasarımla kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Oyuncaklar eğlendirmesini yanı sıra çocukların pek çok açıdan gelişim göstermesi üzerinde önemli kaynaklardan biri olarak dikkatle seçilmesi gerekiyor. Küçük yaş grubu çocuklar için sesli oyuncak modelleri ebeveynlerin dikkatini çeken ürün yelpazesi arasında yer alıyor. Sesli oyuncaklar ile çocukların ilgisi çekilerek aynı zamanda dinleyip algılama seviyeleri de gelişim gösteriyor. Bunun yanı sıra çocuklarım beş duyusunu harekete geçiren oyuncak modelleri de ebeveynlerin gözünden kaçmıyor. Bu şekilde fonksiyonel uyarıcıya sahip oyuncak modellerini tercih ederek çocuklarınızın üzerinde olumlu tesirler bırakabilirsiniz.

Eğitici Oyuncak Satın Alırken Neye Dikkat Etmeli? 

Eğitici oyuncak satın alırken pek çok detaya dikkat etmek büyük önem arz ediyor. Bunlardan biri çocuğun yaş skalasının oyuncak seçiminde belirleyici özellik olması,  ebeveynlerin oldukça dikkat ederek hareket etmesi gerektiriyor. Bunun yanı sıra oyuncakların kaliteli olması da bir diğer önemli özelliklerden biri olarak söylenebilir. Oyuncak seçiminde ebeveynler genellikle ahşap malzemeden oluşan oyuncakları tercih ediyor. Bunun sebebi ürünün doğal bir şekilde üretildiği için çocuğun sağlık açısından herhangi bir olumsuz tesir teşkil etmiyor. Küçük yaş grubu çocuklar için eğitici oyuncak satın alırken oyuncakların küçük parçacıklı bir yapıda olmamasına dikkat etmek önemli unsurlardan biri oluyor. Herhangi bir yutma ya da diğer oluşabilecek kazaları önlemini öncesinde gerçekleştirmek için bütün olarak oluşturulan oyuncak tercihlerinde bulunmak gerekiyor. Bu detaylara dikkat ederek eğitici oyuncak satın alırken tercihlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Eğitici ve Öğretici Oyun Fiyatları 

Eğitici ve öğretici oyun fiyatları pek çok faktöre göre değişkenlik gösteriyor. Ürünün kalitesi, boyutu, özelliği, işlevi, yaş skalasına göre gelişim hedefi ve diğer pek çok unsur fiyat farkını etki eden özelliklerden birkaçı olarak söylenebilir. Hepsiburada'nın geliştirilmiş arama motoru ile pek çok ürün özelliğini sınırlandırarak arayabilirsiniz. Fiyat filtresi özelliği ile eğitici ve öğretici oyuncak modelleri için ayıracağınız bütçe aralığını belirleyebilirsiniz. Bu bütçe aralığını minimum ve maksimum olacak şekilde sınırlandırabilirsiniz. Sadece bu bütçe aralığındaki ürünleri sayfanıza düşürme olanağına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda ürünler fiyatlandırma açısından azalandan artana ya da artandan azalanı olacak şekilde listelenebilir. Böylelikle ürünleri hem fiyat hem de kalite performansı açısından aynı anda değerlendirme fırsatına erişebilirsiniz. Bütçe dostu bu platform ile hem zaman hem de bütçe tasarrufu elde ederek yapacağınız alışverişin keyfine varabilirsiniz.

Eğitici ve Öğretici Oyun Kullanıcı Tavsiye ve Yorumları 

Deneyimli kullanıcıların tavsiye ve yorumları kullanıcılar için rehber görevi görüyor. Çocuğunuz için yapacağınız eğitici oyuncak siparişlerinde deneyimli kullanıcıların tavsiye ve önerilerini dikkate alabilirsiniz. Böylelikle üründen daha iyi verim alma olanağına sahip olarak ürün ile ilgili kafanızdaki soru işaretlerini de giderebilirsiniz. Hepsiburada deneyimli kullanıcıların deneyimlerine göre en çok satın alınan ve beğenilen ürünleri öne çıkanlar kategorisinde kullanıcıların hizmetine sunuyor. Bu ürünleri öne çıkararak tercihlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  

Eğitici ve Öğretici Oyun İndirim ve Kampanyaları 

Çeşitli gün ve haftalarda birbirinden farklı indirim ve kampanyalar Hepsiburada ile kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Bu indirim ve kampanyaları sıkı takip ederek satın alacağımız ürün üzerinde tanımlama olanağına sahip olabilirsiniz. Satın alacağınız ürün üzerinde herhangi bir indirim tanımlanabiliyor ise piyasadan daha uygun fiyata ürün satın alma imkanına erişebilirsiniz. Böylelikle yapacağınız alışverişten kazanç elde ederek online alışverişin konforunu bu platform üzerinden deneyimleyebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Eğitici ve Öğretici Oyun Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Oyuncak
Oyuncak
Eğitici ve Öğretici Oyun
Eğitici ve Öğretici Oyun
Bilim Seti
Bilim Seti
Çocuk Müzik Aleti
Çocuk Müzik Aleti
Çocuk Puzzle
Çocuk Puzzle
Üç Boyutlu Puzzle
Üç Boyutlu Puzzle
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483639/23031884/10452