Çocuk müzik aletleri sayesinde çocuklar, bir yandan kişisel gelişimlerinde önemli bir yere sahip olan motor öğrenmelerini geliştirirken bir yandan da eğlenirler. Aynı zamanda gelecekte belki de hayatlarını şekillendirecek olan hobiler edinen çocuklar, müzikle büyüyerek ruhsal olarak da gelişir. Çocuk müzik aletleri ile kendini kimi zaman yüz binlerce insana konser veren bir rock yıldızı, kimi zaman dünyaca ünlü bir piyanist kimi zaman ise milyonları peşinden sürükleyen bir şarkıcı gibi hisseden çocuklar hayal gücünün sınırlarını zorlayarak eğlenceli vakit geçirmesinin yanında kendini daha iyi ifade edebildiği müzik aletini de yakından tanıma fırsatı bulur. Normal müzik aletlerine göre çok daha düşük bütçelere sahip olan çocuk müzik aletleri sayesinde çocuklar olabildiğince fazla müzik aletini deneme fırsatı bulur.

Her Şey Hayal Etmekle Başlar

Ünlü müzisyenlerin genellikle “Ailem bana küçükken ‘bu’ müzik aletini aldı. O günden beri elimden düşürmüyorum.” tarzında başlayan başarı hikâyelerinden yola çıkarak bir çocuğun küçük yaşlarda bir müzik aletiyle tanışmasının geleceğine olan olumlu etkisi rahatlıkla düşünülebilir. Gerçek bir müzisyen olmanın en önemli şartlarından bir tanesi, müzik aletini tanımaktır. Küçüklükten beri elinden düşürmediği müzik aletini en az kendisi kadar iyi tanıyan çocuklar her geçen gün kendini geliştirerek gelecekte yerleşeceği zirve için adım adım ilerler. Kendini yükseklerde, herkesin hayran olduğu ve ortalığı kasıp kavuran bir müzisyen olarak hayal eden, her gece bu hayallerle yatağa yatan çocuklar, kurdukları bu hayallerle gerçeğin temellerini atmış olur. Ayrıca bir çocuğun kendine güven duyması için gerekli olan başarı hissiyatı, müzik aletine alışması ve duyduğu müzikleri yavaş yavaş çıkarmasıyla sıklıkla tekrarlanır. Bunun sonucu olarak öz güveni tam, topluma yararlı ve hedefleri için kararlılıkla çalışan başarılı bir birey ortaya çıkar.

Ailecek Eğlencenin Sesine Kulak Verin

Oyuncak müzik aletlerinin bir faydası da çocuğunuzla geçireceğiniz zamanı daha eğlenceli hale getirmesidir. Çocuğunuz, aldığınız müzik aletini çalarken hatta çalamazken sizin ona danslarla, başka enstrümanlarla ya da şarkılarla eşlik etmeniz çocuğunuz için çok değerlidir. Bu durum onun için bir ödül olacağından müziğe olan inancının artmasını sağlar. Bunun yanında ailecek keyifli vakit geçirmek çocuk gelişiminde psikolojik bakımdan büyük bir öneme sahiptir. Çocuk, ailesine daha çok bağlanır ve ailesinin her an onu desteklediğini hisseder. Böylelikle hem çocuğunuzla birlikte eğlenmiş hem de onun gelişimini tamamlamasını sağlamış olursunuz.

Hayatın Renkli Notaları

Renkli olan her şey çocuklar için dikkat çekicidir. Çocuk müzik aletlerinin tasarımları da çocukların renkli dünyasına uyum sağlaması ve çocukların ilgi göstermesi için özel olarak tasarlanır. Telleri, düğmeleri, sapı, kasnağı vb. her bölgesi renkli tasarımlardan oluşan müzik aletleri ile çocuğunuzun bastığı her nota hayatına renk katar. Bazı tasarımlarda yer alan çizgi film ve animasyon karakterleri, hayali karakterler, renkli hayvanlar ve eğlenceli görüntüler de çocuğunuzun müzik aletine duyacağı ilgili katlayan detaylardır.

Sağlıklı Müzik Aletleri ile Sağlıklı Bireyler

Çocuğunuz için seçeceğiniz çocuk müzik aletinin malzemesi, çocuğunuzun sağlığı için büyük önem taşımaktadır. Alacağınız ürünün kanserojen maddeler içermediğinden emin olmalısınız. Çocuklar, belli bir yaşa kadar çevresini dokunarak ve tadarak tanımaya çalışmaktadır. Sağlığa zararlı maddelere dokunan bir el, bu maddeleri vücutta dokunduğu her yere yayabilir ve ağızdan bulaşan sağlıksız maddeler vücuda daha hızlı etki edebilir. Herhangi bir oyuncak müzik aletinden bulaşacak hastalık, çocuğun müziğe ve enstrümanlara olan ilgisini de fazlasıyla azaltacaktır. Oluşan ön yargı sebebiyle oluşacak bu durum yüzünden çocuğunuz, uzmanların kişisel gelişim için sıklıkla vurguladığı müzik kavramının çocuğunuzun hayatından eksilmesine sebep olabilir. Ayrıca seçeceğiniz elektronik oyuncağın ise herhangi bir arızası olup olmadığını ve dışarıya elektrik verip vermediğini iyice kontrol etmenizde yarar var.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Çocuk Müzik Aletleri

561 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Barbie Çocuk Müzik
  2. Hotwheels Çocuk Müzik
  3. Clementoni Çocuk Müzik
  4. Kanz Çocuk Müzik
  5. Bondigo Çocuk Müzik
  6. Dede Çocuk Müzik
  7. My Little Pony Çocuk Müzik
  8. Samatlı Oyuncak Çocuk Müzik
  9. Vardem Çocuk Müzik
  10. Niloya Çocuk Müzik
  11. Vtech Çocuk Müzik
  12. Mega Oyuncak Çocuk Müzik
  13. Furkan Toys Çocuk Müzik
  14. Birlik Oyuncak Çocuk Müzik
  15. Sunman Çocuk Müzik
  16. Giochi Preziosi Çocuk Müzik
  17. Can Oyuncak Çocuk Müzik
  18. Wooden Toys Çocuk Müzik
  19. Tomy Çocuk Müzik
  20. Babycim Çocuk Müzik
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Karakter / Tema A-Z
 6. Yaş Aralığı
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Renk A-Z
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/23031884/10452/23021006
Başa dön