Kinetik Kum

Çocuklar için yaz tatillerinin vazgeçilmezi yalnızca deniz midir? Islak kumla yaratıcılıklarını zorlamanın onlara verdiği keyif de onlar için yaz tatillerini unutulmaz yapar. Islak deniz kumunun kolay şekil alırlığı ve akıcılığı herkesi cezbeder. Ancak, kullanım zorluklarından dolayı oynaması yalnızca yaz tatilleriyle sınırlı kalabilmektedir. Bu noktada evde kolaylıkla oynanabilen, ıslak kumun bütün yaratıcılığını içerisinde barındırıp kullanım zorluklarını eleyen bir ürün olarak kinetik kum, en iyi çözüm olur. Kinetik kum ile çocuklar, kendi dünyalarını istedikleri şekilde oluşturabilirken aileler de temizlik ve sağlık açısından sorun yaşamadan çocuklarının keyifle zaman geçirmesinin tadını çıkarabilir.

Kinetik kum, her alanda olduğu gibi oyuncak alanında da teknolojinin son yansımalarından biridir. Günümüzde oyuncakların da kullanım kolaylıkları ve sağlıklı çözümler üretmeleri, ailelerin önceliklerindendir. Kinetik kumlar ise yaratıcılık odaklı oyuncakların geldiği son noktada bulunmaktadır. Oyuncak seçimindeki farklı alternatifler ve sağlıklı çözümler gözetilerek üretilen kinetik kumlar, çocukların yaratıcılıklarını geliştirmelerini sağlayan en etkili oyuncaklardan biridir.

Kinetik kum, büyük ölçüde saf deniz kumundan üretilen ve dolayısıyla oldukça doğal bir malzemedir. Yüzde 98’ini saf deniz kumunun yüzde 2’sini ise polimerin oluşturduğu kinetik kum, gluten ve diğer alerjenleri içermez ve toksik değildir. 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olan bu materyal %100 güvenli bir malzemedir.

Kinetik kum, kolaylıkla şekil verilen, akışkan; ancak, ıslak da olmayan yeni nesil bir kumdur. Sadece kendisine yapışır, elde iz bırakmaz ve diğer yüzeylere de yapışmaz. Bakımı için sadece ve sadece toz ve sudan uzak tutmak yeterlidir. Yaratıcılığı geliştiren oyuncaklarda görülebilen kuruma sorunu da bu üründe mevcut değildir.

Kinetik kumun faydaları, sizin onu oyunlarınıza ne kadar farklı şekillerde kattığınızla alakalıdır. Kinetik kumun çocuklar üzerindeki en olumlu yansıması, motor becerilerini geliştirmelerine yönelik etkisidir. Aynı zamanda çocukların ellerinin kuvvetlenmesini sağlarken parmak koordinasyonuna da katkıda bulunur. Çocuğun hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştirmesine olanak tanıyan kinetik kum, böylece çocukların yaratıcı düşünme ve duyusal gelişimine katkı sağlar. Dikkat gelişimi, konuşma ve dil becerisi gelişimi, sakinleştirme, tasarım ve inşa yeteneği, uzaysal algılama ve sembolik oyun kurma becerileri, konsantrasyon ve dikkat gelişimi ise diğer fayda sağladığı alanlardır.

Kinetik kum ile yapabilecekleriniz, hayal gücünüzle sınırlıdır. Çizim ve yazma öncesi gelişim için kumunuzun üzerine harfler yazabilirsiniz. Ya da diğer oyuncaklarınızdan da yardım alıp yaratıcı evcilik oyunları kurgulayabilirsiniz. İstediğiniz şekilleri inşa edebilir; kalıplar kullanabilirsiniz. Yaptığınız şekilleri kesebilir; üst üste koyabilirsiniz. Çocuklarınızın hacim, kalınlık, incelik gibi basit geometrik düşünme yeteneklerini de geliştirebilirsiniz. Çocuğunuzla yaptıklarınızı konuşarak onun dil ve kendini ifade etme gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Dokunma konusunda hassas çocuklar için ellere yapışmadığından aynı zamanda bir dokunma terapisi ürünü olarak da tercih edilebilir. Çocukların küçük ellerine verdiğiniz bu sonsuz yaratıcılık ürünü ile bir süre vakit geçirmesini sağladığınızda ne kadar hızlı gelişim gösterdiklerini kolaylıkla gözlemleyebilirsiniz.

Anneler ve babalar, çocukları için her zaman en iyisini ve aynı zamanda da en sağlıklısını isterler. Bunun yanında günümüzün dinamizmine uygun olarak da kullanım ve temizlik kolaylığı da beklerler. Kinetik kumun ortaya çıkmasındaki ana sebepler de ebeveynlerin bu beklentilerine cevap vermektir. Sıkıştırdığınızda istediğiniz şekli alabilen kinetik kum, sonrasında yavaş bir şekilde akışarak yeniden kum hâline dönüşmektedir. Bu süreçte elinize ya da ortama değil; sadece kendisine yapışmaktadır. Kinetik kumu hem kullanması, oynaması kolay hem de zahmetsiz yapan en önemli özelliği de bu unsurdur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kinetik Kum Fiyatları

352 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 37 / 352 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?