Bebek Pudrası

Günümüzde ebeveynlerin bebek bakımında en çok dikkat ettikleri konulardan biri ürün seçimi. Bu konuda da bebek cilt bakımı ürünleri önemli. Bebeklerin cilt sağlığını korumak için gerekli temizlik ve bakımının doğru şekilde ve doğru ürünlerle yapılması gerekiyor. Bebek pudraları da en çok kullanılan ürünler arasında. Bebek pudra kullanımı ile pişik konusunda etkili sonuç alınabiliyor. Bebeğin temizlik ve bakım işlemlerinde kullanılan bebek pudraları, bebeğin hassas cildini sürtünmelere karşı koruyor, cildin yumuşak ve kuru kalmasını sağlıyor. Hassas ciltlere uygun bebek pudraları toz halinde üretiliyor. Bebek pudra ve parfümleri ile bebek bakımını keyifli ve kolay kılmak mümkün. İçeriği ve özellikleri ile ilginizi çeken bebek pudra markaları ya da bebek parfüm markaları için Hepsiburada rehberliğinde araştırma yapabilirsiniz. 

Bebek Pudrası Özellikleri

Bebek pudrası özellikleri ile geniş kullanım alanı olan bir ürün. Bebek bakımında kullanıldığı gibi makyaj ve kişisel cilt bakımı için de kullanımı yaygın. Bu kullanışlılığın temelinde ise bebek pudrasının içeriği var. Bebek pudrası hammaddesi nişasta ve talk. Talk pudrası özelliği de bu maddelerden geliyor. Aslında birçok bakım ürünü ve makyaj ürünü içeriğinde de talk pudrası kullanılıyor. Talk, kayaların kırılması ile kurutuluyor. Nemi engellediği için birçok kremin ve ilacın içeriğinde de yer alıyor. Bebek pudrasının ana ürünü olan talk pudrası, çok yumuşak bir ürün olduğu için öğütülerek ince tanecikler haline getiriliyor. Bebek pudrası özellikleri:

 • Bebek talk pudrası, cildin kuru kalmasını ve bebeğin teninin tahriş olmadan yumuşak kalmasını sağlıyor. 
 • Talk pudrasının hoş koku vermesi için, içeriğinde kokulu maddeler yer alıyor. Bu maddeler vücudun daha güzel kokmasını sağlıyor ve temizlik hissi veriyor. 
 • Pudranın içindeki pirinç nişastasının emme özelliği ile bebeğin cildindeki fazla nem nazikçe emiliyor ve korunuyor. Bu sayede bebeğin cildi gün boyu kuru kalıyor. Sürekli bebek bezi içindeki cildin kuru kalması ise pişik için önemli.
 • Zenginleştirilmiş formülü sayesinde gözenekleri tıkamadan cildin doğal şekilde nefes almasını sağlıyor. 
 • Paraben, boya ve alkol içermiyor. Böylece bebeklerin hassas cildi için kullanıma uygunluk gösteriyor. 
 • Hassas ciltler için klinik olarak test ediliyor ve cilt alerjisi risklerini minimuma indirecek şekilde formüle ediliyor. 
 • Birçok farklı çeşitte bebek pudrası markaları bulunuyor. İçeriğinde organik olmayan sentetik boya ve zararlı koku verici maddelerin bulunmadığında dikkat etmek gerekiyor. 
 • Aşırı şekilde kullanılmaması öneriliyor. Aksi bir durumda pudra gözenekleri tıkayabilir. 

 

Bebek Pudrası Neden Kullanılıyor?

Bebek pudrası kullanımı, özellikle yenidoğan bebekler için sıkça öneriliyor. Bebeklerin gıdı, koltuk altı ve özel bölge gibi hassas olan bölgelerinde pişik ve tahrişleri engellemesi için pudra kullanılabiliyor. Hassas ve yumuşak bir içeriğe sahip olan bebek pudrası birçok marka tarafından farklı içeriklere sahip olarak üretiliyor. Parfümlü ve parfümsüz ürünlerden oluşan bebek pudraları bulunuyor. Bebekler için özel olarak üretilen pudraların geneli ise parfümsüz. Bebeklerde en çok görülen cilt hastalıklarından biri de isilik. Sıcak yaz günlerinde nemden dolayı vücutta kırmızı kabarcıklar oluşuyor ve tahriş meydana geliyor. Bu yaşanan durum bebekler için katlanılmaz bir hale gelebiliyor. Bu durumda isilik için bebek pudrası kullanılmasının geciktirilmemesi öneriliyor. Bunun dışında bebek bezi kullanırken bezin temas ettiği yerlerde pişik oluşumu gözlenebilir. Bu gibi durumlarda bebek pudrası kullanımı önem arz ediyor. Katkı maddesi içermeyen bebek pudraları cilde uyum sağlıyor ve hareket etmeyi kolaylaştırıyor. Ciltteki pH değeri ile uyum gösteriyor ve alerjik etkenlere yol açmıyor. 

Bebek Pudrası Çeşitleri

Bebek pudrası çeşitleri arasında; talk bebek pudrası, serpme bebek pudrası, antibakteriyel bebek pudrası, parfümlü talk pudrası, hassas bakım için pişik önleyici pudra, nem önleyici bebek pudrası, yeni doğan pudra, talk ve esans içermeyen pudra, gül kokulu bebek pudrası gibi birçok seçenek yer alıyor. 

 • Organik Bebek Pudrası

Organik bebek pudrası, özel formülü sayesinde %100 doğal ve organik içeriklerle üretiliyor. BDIH organik sertifikasyon kuruluşu tarafından onaylanan organik pudralar; parfüm, boya, koruyucu ve hayvansal madde içermiyor. Yetişkinler tarafından da kullanılabiliyor. Kokusunu bitkisel özlerden alıyor ve bebeğin cildine zarar vermeden bakım yapıyor. 

 • Çinkolu Bebek Pudrası

Çinkolu bebek pudrası, bebek cildi dahil tüm ciltlerin bakımında tercih edilebiliyor. Çinko, vücut için önemli olan hücrelerin büyüyüp gelişmesine ve kendini yenilemesine yardımcı olan bir mineral. Hücre yenilenmesinde önemli bir yere sahip olan çinko, vücutta açılan yaraların hızlı iyileşmesine destek oluyor. Aynı zamanda yağlı cilt yüzeyinde sivilce oluşumu problemini de önlüyor. Çinko içeren bebek pudraları, güneş yanığı ve pişik tedavisinde kullanılabiliyor. Elbette burada hekime danışmak ve söz konusu pudranın içeriğini detaylı olarak okumak şart. 

 • Antibakteriyel Bebek Pudrası

Bebek pudrası alerji yapar mı?” sorusu hassas ciltli bebekler için ebeveynleri tarafından araştırılıyor. Antibakteriyel pudralar, bebeklerin hassas cildi için özel olarak üretiliyor. Bebeğin cildini yumuşak tutarken aynı zamanda pudranın tozlarından dolayı alerjik etkenlerin sebep olabileceği hastalıklardan da koruyor. El, ayak, koltuk altı ve diğer bölgelerde oluşan tahrişleri önlemede yardımcı oluyor. Vücuda nefes aldıran antibakteriyel pudra, bebeği kötü kokulu terlerden dolayı oluşabilecek hastalıklardan koruyor. 

 • Talk Pudra

Bebek ve çocuk talk pudraları, yetişkinlerin kullanımı için de uygunluk gösteriyor. Talk pudralar, ciltteki yağlanma ve terlemeyi önlemek için kullanılıyor. Kıyafetlere yapışmayan yapısı ve kolay dağılan formülü ile yaz aylarında terlemeye karşı direnç gösteriyor. Ciltteki gözeneklere hava aldırarak sivilce oluşumunu engelliyor. Ciltteki doğal yapıyı bozmuyor ve uzun süre bu yapıyı muhafaza ediyor.

 • Kokulu Bebek Pudrası

Kokulu bebek pudrası, doğal gül esansından ve diğer hoş kokulardan meydana geliyor. Cildin güzel kokmasını sağlıyor. Ciltte dökülmeye sebep olmadan kolayca emiliyor ve dağılıyor. 

 • Zeytinyağlı Bebek Pudrası

Zeytinyağlı bebek pudraları, herhangi bir parfüm içermiyor. Besleyici içeriği sayesinde bebek cildinde yüksek oranda bir koruyuculuk sağlıyor. Zeytinyağının cilde olan desteği sayesinde cilt hücrelerinin daha hızlı beslenmesine etki ederek koruyor. 

 • Yenidoğan Bebek Pudrası

Yenidoğan bebek pudrası yani cotton touch pudra, gerçek bir pamuk içeriğine sahip. Bebeğin cildini nemden ve terden korumak için özel olarak tasarlanıyor. Bebeklerin tüm günü daha verimli ve aktif geçirmelerini sağlıyor. 

Bebek Parfümü Çeşitleri

Bebek parfümleri ve bebek kolonyaları, bebeklerin cildine uyumlu olarak tasarlanıyor. Gün içerisinde bebeklerin rahatlamasını da sağlayabiliyor. Farklı koku içeriklerine sahip olarak üretilen bebek kolonyaları, cildin canlanmasına ve ferahlamasına etki ediyor. Bebek parfümleri su bazlı oluyor ve paraben, alkol gibi maddeler içermediği için güvenle kullanılabiliyor. Elbette bebek kolonyası tercihinde ve bebek parfümü seçiminde içeriğe bakmak önemli. 

Bebek Pudrası Faydaları

Bebek pudra zararlı mı?”, “Bebek pudrasının faydaları neler?” ebeveynlerin aklından geçen sorular arasında yer alıyor. Bebek pudrası içeriği ürünün zararlı olup olmadığını gösteriyor. Temiz içeriğe sahip olan pudralar bebeklerin cildi için oldukça uygun. Bebek pudraları yalnızca bebekler için değil yetişkinler içinde birçok fayda içeriyor. Bebek pudrası faydaları:

 • Hoş kokuları ile bebeğin cildinin yumuşak ve güzel kokulu olmasını sağlıyor. 
 • Yetişkinler için yağlı ciltler üzerinde bebek pudrası fondöten sabitlemek amacıyla kullanılabilir. 
 • Yapılan makyajı daha kalıcı hale getirebiliyor ve yüzdeki kusurları kapatabiliyor. 
 • Sık terleyen yüzlerde makyajın bozulmasını engellemek amacıyla tercih edilebiliyor. 
 • Vücuttaki sivilcelerin kurutulması ve saç diplerindeki yağlanmanın minimuma indirilmesine destek oluyor. 
 • Nemli ve yağlı bölgelerde kurumayı sağlayarak, pürüzsüz bir cilt sunuyor. 
 • Pudra ve gül suyu ile beraber maske yapılabiliyor. Bebek pudra maskesi pürüzsüz görünüm sağlıyor. Bebek pudrası gül suyu maskesi cilde bebeksi bir yumuşaklık kazandırıyor. 

 

Bebek Pudrası Ne Zaman Kullanılır?

Doğumdan sonraki birkaç ay bebek cildinin en hassas olduğu dönemlerden biri. Bu süreçte ebeveynlerin ekstra dikkatli olması gerekiyor. Gün boyu altı bezli olan bebeklerin popolarında ve kasık bölgelerinde kızarıklıklar, isilikler ve pişik gibi cilt sorunları ortaya çıkabiliyor. Bebeğin bezi değiştirilirken iyice temizlenmezse istemeden cilt sorunlarının oluşmasına zemin hazırlanıyor. Bebek bezleri sık değiştirilmediğinde de aynı problemler oluşabilir. Bebeklerin koltuk altları, boyunları, bacak ve kol boğumları yani katlanan bölgeleri neme maruz kalıyor. Bu şekilde bebek terliyor ve ter vücudunda uzun süre kaldığında tahrişe neden olabilir. Yaz aylarında daha çok terleyen bebeklerde pişik sorunu yaşanıyor. Bebeğin cilt sorunları yaşamaması ve yaşadığı durumlarda kolay atlatabilmesi için bebek pudrası kullanılması öneriliyor. Bebeğin poposu temizlendikten sonra veya banyosu yaptırdıktan sonra ihtiyaç duyulan bölgelere sürülebilir. Serpilebilen formda olan pudraların kullanımı daha pratik oluyor. 

Bebek Pudrası Nerelerde Kullanılır?

Bebek pudrası oldukça geniş bir kullanım alanına sahip. Bebek pudrası nerelerde kullanılır:

 • Doğumdan sonra ve banyodan sonra bebeklerin cildini rahatlatmak için kullanılıyor.
 • Kıyafetler oluşan yağ lekelerinin çıkarılmasında pratiklik sağlıyor. Yağ lekesi olan bölgeye bir miktar pudra sürülüp bekletilir. Daha sonra kıyafet ılık su ile yıkanıyor ve yağ lekesi ortadan kalkıyor. 
 • Rimel sürmeden önce kirpiklere pudra sürülmesi ve pudranın üzerine rimel sürülmesi kullanıcıların daha dolgun kirpiklere sahip olmasında yardımcı oluyor. 
 • Ayağı sıkan ayakkabılarda, ayakkabının içerisine bir miktar pudra dökülüp bekletildiğinde kolayca giyilebiliyor. 
 • Koşu ve atletizm yapan kullanıcılar, ayaklarının zarar görmemesi için pudra sürmeyi tercih edebiliyor. 
 • Avuç içlerinin terlemesini durdurmak için pudra sürülebiliyor. 
 • Katlanan vücut kıvrımlarında oluşan nemlenme sorununu minimuma indirmek için kullanılabiliyor. 
 • Yaz aylarında sahilde vücuduna kumun yapışmasından hoşlanmayan kullanıcılar ciltlerine pudra sürerek kumdan korunabiliyor. 

 

Bebek Pudrası Ne İşe Yarar?

Çok yönlü kullanıma sahip olan bebek pudraları cilt bakımı dışında da birçok alanda kullanılıyor. “Bebek pudrası ne işe yarar?” sorusu da yanıtını buluyor. 

 • Çeşitli zeminler üzerinde oluşan yağ lekelerini kolayca çıkarıyor. 
 • Terleyen bölgelere ve özellikle koltuk altına sürüldüğünde cildi kuru tutuyor ve fazla terleme sorununu ortadan kaldırıyor. 
 • Yağlı ve parlama sorunu yaşayan ciltlerde yüze ince bir tabaka halinde uygulandığında parlamayı önlüyor. 
 • Parfümlü pudra çeşitleri kötü kokuları engelliyor. 
 • Deri ve spor ayakkabıların içerisine az miktarda döküldüğünde ayak kokusunu önlüyor. Böylece kullanıcıların aklındaki “Bebek pudrası ayak kokusunu giderir mi?” sorusu yanıtını buluyor.
 • Yıkanan ayaklar iyice kurulandıktan sonra pudralanırsa ayak kokusu oluşumu engelleniyor. Ayak terlemelerini engelleyen pudra, kötü koku oluşumunu da önlüyor. 
 • Deri eldivenlerin içerisine serpiştirilen pudra, kötü koku oluşumunu da ortadan kaldırıyor. 

 

Bebek Pudrası Yüze Sürülür mü?

Bebek pudrası yüze sürülür mü?” sorusu yetişkinler tarafından merak ediliyor. Cilt bebek bakım ürünlerinden biri olan pudra yüze sürülebiliyor. Yüzdeki cilt lekelerinin azalmasına ve sivilcelerin kurumasına yardımcı oluyor. Kirpiklere sürülen pudra, kirpiklerin daha dolgun görünmesini sağlıyor. Makyaj yapılmadan önce yüze uygulanan pudra, makyajın daha kalıcı olmasını destekliyor.  Bebek pudrası ağdadan sonra uygulanabiliyor. Yüze ve diğer bölgelere yapılan ağda sonrası oluşan kızarıklıkların giderilmesinde de etki gösteriyor. Yüz bölgesinde oluşan terleme sorunu, pudra ile minimum düzeye çekiliyor. Saç diplerine bir miktar pudra sürülüp tarandığında, saçın yağlı görüntüsü ortadan kalkıyor. 

Bebek Pudrası Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Ebeveynler kendileri ve bebekleri için bebek pudrası satın alırken birçok farklı noktaya dikkat etmesi gerekiyor. Bebek pudrası satın alırken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Bebek bakım pudrasının içeriğinde parfüm, boya ve koruyucu madde olup olmadığına dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle hassas ciltli bebeklerin kullanımında koruyucu maddeler içermeyen ürünlerin tercih edilmesi öneriliyor. 
 • Daha önce kullananların yorumlarına dikkat edilmesi tavsiye ediliyor. 
 • Ürünlerin içeriğinin okunması oldukça önemli. 
 • Paraben ve alkol içermeyen ürünler bebekler için daha uygun olabilir. 

 

Bebek Bakım Setleri

Bebek pudrası tek olarak satın alınabileceği gibi set şeklinde satılanları da mevcut. Bebek bakım setlerinin içerisinde; bebek pudrası başta olmak üzere, bebek losyonu, bebek parfümü, bebek bakım kremi ve bebek yağı bulunuyor. Bu setler ile bebeklerin cilt bakımında ihtiyaç duyduğu her şeye erişiliyor. Bebeklerin cildinde sıkça rastlanan isilik, pişik gibi problemler bu ürünler kullanılarak azaltılabilir. Bebek yağları, bebeklerin ciltlerinde oluşan kuruluk problemlerini gidermede ve ciltlerinin sürekli yumuşak kalmasında etki gösteriyor. 

Bebek Bakım Ürünlerinin Özellikleri

 • Bebek vücut losyonları, bebeklerin cilt nemini dengeliyor. 
 • Bebek temizlik pamukları, hassas bebek ciltlerinin yıpranmasını engelliyor. 
 • Bakım ürünlerinin içerisinde vitaminler ve mineraller yer alıyor. 
 • Bebek yağları, bebeklerin ciltlerini sıcak tutuyor. 
 • Bebek pudraları pişik oluşumundan önce kullanılıyor. Pişik sorunu başladığında pudra kullanımına ara verilmesi gerekiyor. Pişik sorununu çözmesi için pişik kremleri etkili oluyor. 
 • Bebek parfümleri bebeklere 10 cm uzaklıktan uygulanıyor ve hoş bir koku yayıyor. 

 

Bebek Pudrası Fiyatları

Anne bebek ürünleri ve oyuncak kategorisinde yer alan bebek pudra fiyatları markasına, ürünün gramajına, içeriğine bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Sahip olduğu içeriklere bağlı olarak farklı özellikler sunan bebek pudraları arasında kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına hitap eden ürünü tercih edebiliyor. Ürünün özellikleri kadar gramajı da fiyatı üzerinden önemli bir rol oynuyor. Gramajı arttıkça ürünün fiyatında artış gözlenebilir. Bunun dışında bazı ürünlerde gramajının fazla ve fiyatının uygun olması talebi arttırdığı için ekstra indirimler uygulanabiliyor. Bebek pudraları tek başına satın alınabileceği gibi set şeklinde de tercih edilebiliyor. Kullanıcılar Hepsiburada ile bebek pudralarını fiyat ve özellik yönünden karşılaştırabiliyor. Kullanıcıların fiyat araştırmasından önce aradığı özellikleri filtrelemesi ve ona göre inceleme yapması öneriliyor. Daha sonra ise fiyat araştırmasına geçilebiliyor.Fiyatı artan veya azalan şekilde sıralayarak ihtiyaç duyduğu ürüne daha kolay yoldan ulaşabiliyor. Bunun dışında fiyat aralığını kullanıcı kendisi de belirleyebiliyor. Aradığınız özelliklere ve fiyata sahip olan bebek pudrasını bulduğunuzda sepetinize ekleyerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Bebek Pudrası İndirim ve Kampanyaları

Bebek pudrası için Hepsiburada ile fiyat ve özellik araştırması yapabilirsiniz. Aradığınız özelliklere sahip olan pudrayı bulduktan sonra fiyat seçenekleri gözden geçirebilirsiniz. Pudraya ekonomik fiyatlardan sahip olmak için Hepsiburada’da yer alan “Süper Fiyat, Süper Teklif” köşesine veya Kampanyalar kısmına göz atabilirsiniz. Ürün indirime girmişse veya kampanyadaysa fırsatları değerlendirerek, bütçenizi koruyabilirsiniz. Üründe indirim yoksa ve daha sonra indirimli şekilde almak isterseniz ürünü listenize ekleyebilir veya fiyat alarmı kurabilirsiniz. Fiyat alarmı aktif olduğunda üründeki fiyat artış ve azalışlarından haberdar olabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Pudra ve Parfümleri

177 ürün listeleniyor
Feride
Dalin
Bebeten
Johnsons Baby
Kurtsan
Zwitsal
Penaten
Johnsons
Sudocrem
Utalk
Bübchen
Chicco
Japlo
Bebe Zartpflege
Dermolife
Sebamed
Babydream
Ben.x
Benex
Dr. Prüfer
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 38 / 177 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?