Uyku Arkadaşı

Uyku Arkadaşı

Çocukların hem rahat hem de kendilerini güvende hissederek uyumaları sağlık açısından önem arz eder. Aynı zamanda uyku problemi olan çocuklar kendi başlarına uyumakta zorlandığı gibi gecenin belli belirsiz saatlerinde uyanırlar. Uyku, çocuğun büyümesinde ve sağlıklı olmasında en önemli etkendir. Çocuklar için bu denli önemli olan uyku için alt zemininin hazırlanması ve çocukların rahatlıkla uykuya dalabilmeleri için alternatif seçeneklerden yararlanarak onlar için özel bir alan yaratılması gerekir. Öncelik olarak çocuklar küçük yaşlarda uyuma esnasında anne ve babayı yanında ister. Ebeveynler çocukların bu isteklerine o dönemlerde hayır diyemeseler bile ilerideki süreçte daha büyük sıkıntılar yaşanabilir. Örnek vermek gerekirse; uzun bir dönem ebeveynleri ile birlikte uyuyan çocuklar kendi başlarına uykuya dalmakta zorlanırlar, tek başlarına kaldıkları zaman çeşitli korku hislerine kapılırlar. Bu durum uzun süre devam eder. Bu durumu yaşamak istemeyen ebeveynler çocuklarının kendi odalarında kendi başına uyuması adına uyku arkadaşı satın alırlar. Uyku arkadaşı, çocukların kendilerini güvende hissetmelerini sağladığı gibi belirli bir uyku düzenine sahip olurlar.

Uyku arkadaşı, çocuklar için uzmanlar tarafından da önerilen bir üründür. Bu nedenle çocukların yaş faktörünü dikkate alarak erkek çocuklar ya da kız çocuklar için farklı ürün kategorisinde bulunan seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Çocukların ilgisini çekecek birbirinden farklı uyku arkadaşları ile çocuklarınızın rahatlıkla uyuyabilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Uyku Arkadaşı Fil

Uyku arkadaşı denildiğinde akla ilk gelen ürünlerin başında filler yer alıyor. Uyku arkadaşı fil, hem sevimli hem de dikkat çekici detayları ile çocukların sevdiği bir hayvandır. Birbirinden farklı renk seçenekleri ve büyük boyutları ile uyku arkadaşı olarak tercih edebileceğiniz fil, erkek ve kız çocuklarına da hitap ediyor. Tamamen pelüş ve yumuşak bir yapısı olan filler, çocukların sağlığının korunması adına %100 pamuktan üretiliyor. Sağlam bir yapısı olmasından dolayı çocukları tehlikeye sokacak herhangi bir madde içermez. İster aksesuar, isterseniz de uyku arkadaşı olarak kullanabileceğiniz filler son dönemlerin en popüler uyku arkadaşıdır. En çok tercih edilen renkler arasında gri ve pembe seçenekleri ile satışa sunulan filleri sizler de çocuklarınız için tercih ederek daha düzenli bir şekilde uyuyabilmelerine imkan tanıyabilirsiniz.

Uyku Arkadaşı Tavşan

Tavşan sevimli ve eğlenceli bir hayvandır. Şekil ve görünüm açısından da çocuklara hitap etmesinden dolayı her çocuğun seveceği bir oyuncak türüdür. Son dönemlerde uzmanların tavsiyesi ile birlikte çocukları için oyun arkadaşı arayışında olan ebeveynler tercihlerini tavşanlardan yana yapıyorlar. Boyut olarak büyük, orta, küçük boyutlarda satışa sunulan tavşanlar her yaştan çocuğa hitap ediyor. Uyku düzeninin çocukluktan alışkanlık haline için vakit kaybetmeden uyku arkadaşı tavşan seçenekleri arasından çocuklarınızın ilgisini çekecek renk ve modellerden yararlanarak tercih edebilir ve satın alabilirsiniz.

Uyku Arkadaşı Amigurumi

Uyku arkadaşı amigurumi el emeği göz nuru bir uyku arkadaşı seçeneğidir. Çocuklar için özel ipler aracılığı ile özenle hazırlanan uyku arkadaşı amigurumi, alerjik reaksiyonları ortadan kaldırarak çocukların sağlığını etkileyecek herhangi bir madde barındırmaz. Sıklıkla tercih edilerek her çocuğun kullanabileceği birçok modele sahip olan amigurumi, uyku arkadaşı olarak tercih edilebilecek en iyi seçenekler arasında yer alıyor. Özellikle kız çocukları için hazırlanan amigurumi bebekler çocukların eğlenceli vakit geçirebileceği ürün olması bir yana uyurken de onlara fayda sağlayacak bir üründür. Erkek çocukları içinde çizgi film kahramanları amigurumi modelleri arasında ilk sırada yerini alıyor. Çocuklarınızın ilgisini çeken detayları göz önüne alarak uyku arkadaşı tercih edebilirsiniz.

Uyku Arkadaşı Ayı

Uyku arkadaşı ayı, alternatif olarak tercih edilen ürünler arasında yerini alıyor. Peluş malzemeden üretilen ve çocukların hem eğlendiği hem de ilgisini çektiği bir hayvan olan ayılar her boyut seçeneği ile satışa sunuluyor. Küçük çocuklar için tercih edilen küçük boyutlu ayılar farklı renkler ile çocuklar ile buluşuyor. 3 ila 4 yaş aralığındaki çocuklar içinde orta büyüklüğe sahip olan uyku arkadaşı ayıcık modellerinden satın alabilirsiniz. Uyku arkadaşına alışan çocuklar birlikte uyudukları oyuncaklarını hiç yanlarından ayırmaz ve onlara alışırlar. Böylelikle zorlanmadan kesintisiz uyku ile daha sağlıklı büyümeleri sağlanır.

Uyku Arkadaşı Seçerken Dikkat Edilecek Unsurlar Nelerdir?

Uyku arkadaşları, çocukların sakinleşmesine yardımcı olmasından dolayı ürün seçerken mutlaka anne karnında alışkın olduğu seslere sahip olan oyuncakları tercih etmeniz gerekir. Çocuklar, doğdukları andan itibaren dış dünyaya yaklaşık 3 ay boyunca alışmakta zorlanırlar. Bu nedenle onların sakinleşmesi için belli başlı yöntemler vardır. Beyaz renkli ses içeren bir oyun arkadaşı çocukların uyuyabilmesine yardımcı olur. Beyaz renk dış dünya ile ilişkisini keserek sağlıklı bir ortam yaratır. Uyku arkadaşı dikkat ederken canlı renkler tercih etmemeye özen gösterin. Daha sade ve soft renkleri içeren renkler, çocukların sakinleşmesine yardımcı oluyor. Canlı renkler ise durumun tam tersine neden olabiliyor. Uyku arkadaşı seçerken bu detaylar dışında dikkat etmeniz gereken diğer unsurlar şu şekildedir;

  • İnce motor gelişimine katkı sağlamak için çocuklarınızın yaş aralığına göre uyku arkadaşı tercih etmeniz gerekir. Onları kavrayabilmesi önemli bir adımdır. Yaşından büyük oyuncaklar bebeğin uyku arkadaşına alışmasında zorluk yaşatabilir.
  • Uyku arkadaşlarında plastik göz, düğme ve küçük parçalar bulunmaması gerekir. Bu parçaları çocukların kopartma eğilimleri olabilmektedir. Tehlikeli bir durumun yaşanmaması adına bu ürünlerden kaçınmanız tavsiye edilir.
  • Çocukların ciltleri oldukça hassas yapılıdır. Bu nedenle ciltlerini tahriş etmeyecek ürün seçeneklerini tercih etmeniz gerekir. Yumuşak bir yapıda olması da uyku esnasında çocukların daha rahat hareket edebilmesini sağlar.

Uyku arkadaşı tercih ederken bu seçenekleri göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

Uyku Arkadaşı Fiyatları Nelerdir?

Uyku arkadaşı ebeveynler tarafından en çok araştırılan ürünlerin başında geliyor. Çocuklar için hem sağlıklı, hem doğal içeriklere sahip olan ürünler ebeveynlerin ilk tercihleri arasında yerini alıyor. Doğal, kaliteli malzemelerden bir araya gelerek üretilen uyku arkadaşları fiyat bakımından herkese hitap eden seçenekleri ile satışa sunuluyor. Her model, her desene sahip zengin ürün çeşidi ile satışa sunulan uyku arkadaşını online site aracılığı ile de indirimli olarak satın alabilirsiniz. Birbirinden eğlenceli uyku arkadaşı modelleri arasından çocuklarınıza uygun olanını bularak uyku düzeninin daha programlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Uyku Arkadaşı Ne Zaman Kullanılmaya Başlanmalı?

Uyku arkadaşı her ne kadar uzmanlar tarafından önerilse de çocukların belirli bir yaşa geldiğinde kullanılması tavsiye edilir. Öncelik olarak ilk aydan 3 aya kadar bebekler dış dünyaya kapalıdır. Bu nedenle bu süre zarfında uyku arkadaşı önerilmez. Doğumdan sonra yaklaşık 4 ay geçtikten sonra uyku arkadaşı tercih etmenizde fayda vardır.

Uyku Arkadaşı Ne İşe Yarar?

Uyku arkadaşı kolik bebek sendromu ile baş edilmesine olanak sağlayan, çocukların sakinleştirilmesine yardımcı olan ve uyku düzeninin kazanılması için ihtiyaç duyulan bir üründür. Çocuklarınızda uyku problemleri var ise uyku arkadaşı tercih ederek uyku düzeninin oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Uyku Arkadaşı Ne Zamana Kadar Kullanılır?

Uyku arkadaşı kullanım süreci çocuklarınıza göre değişkenlik gösterebilir. Yaklaşık olarak 6 ila 7 yaşına kadar uyku arkadaşını kullanmanız tavsiye edilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Uyku Arkadaşı

725 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 725 ürün
DSACategoryId/2147483639/23031884/60002264/80136015