Hayattaki en kıymetli varlıklarınız olan yavrularınızın kısa periyotlarda uyuma, uyandığında tekrar uykuya dalamama ve ağlayarak uyanma gibi uyku problemleri için en etkili çözümlerden biri olarak kabul edilen uyku arkadaşları, birbirinden renkli ve sevimli modelleriyle anne babaların ve çocukların beğenisine sunuluyor.

Bebeklerin algılayabilmeleri açısından uzmanların ortalama 4. aydan itibaren önerdikleri; ancak, doğumdan itibaren kullanıma uygun olan uyku arkadaşları, sıcak ve yumuşak dokularıyla çocuklarınızda tutma ve sarılma hissini uyandırarak çok kısa bir sürede onların güvenini kazanabiliyor. Uykuya daha rahat dalmalarını ve uyandıklarında da yanlarında görünce kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlayan bu oyuncaklar, yıkanabilir olma özellikleri sayesinde ebeveynlerin de işini kolaylaştırıyor. Ayrıca; gerek yumuşak ve hafif dokularıyla gerekse de üzerlerinde tehlike arz edebilecek herhangi bir çıkıntı ya da sivri uç bulunmaması da olumlu özellikleri arasında yer alıyor. Uyku sırasında çocuklarınıza zarar vermeyecek, herhangi bir tehdit oluşturmayacak bir yapıya sahip olmaları, onları daha da güvenli ve ilgi çekici kılıyor.

Çocukların kendi kendilerine uyuma ya da emzik gibi uykuya yardımcı araçları terk etme süreçlerinde anne babalar için faydalı bir yardımcı olan uyku arkadaşlarının çeşitli çizgi kahramanlar, bez bebekler veya yalnızca yastık biçimlerinde üretilmiş olan modelleri, seçim yelpazenizin bir hayli genişlemesi sonucunu doğuruyor. Bu aşamada farklı markaların çeşit çeşit renk ve şekillerdeki ürünlerine ulaşabiliyorsunuz. Seçiminizi yapmadan önce ürün görsellerini çocuğunuza da göstererek onların tepki veya yorumlarını gözlemleyebiliyor ve bu küçük test aracılığıyla hangisinin daha çok ilgisini çektiğini öğrenip ona göre karar verebiliyorsunuz.

Çocukların tutunma reflekslerini karşılayarak uykuya dalarken ve uyku sırasında kendilerini daha sağlam ve güvende hissetmelerini sağlayan uyku arkadaşları, farklı fakat "soft" desen ve renklerde üretiliyor. Böylece çocuklar üzerindeki rahatlatıcı, sakinleştirici etkileri artıyor ve onların daha derin uyumalarına yardımcı oluyor.

İngilizcesi "security blanket" olan ve çocuklarınızın hayattaki muhtemelen ilk dostluk bağını kurdukları bu sevimli arkadaşlarının tasarım ve üretimleri, çanta ve bavullarda taşınmaya uygun olarak gerçekleştiriliyor. Bu sayede evinizin dışında bulunduğunuz herhangi bir mekanda; seyahatte, tatilde ya da misafir olarak gittiğiniz başka bir evde de çocuğunuz ortamı yabancılamadan, uyku arkadaşını tutarak ya da ona sarılarak daha kolay uykuya dalıyor.

Çocuklarınızın uykuya dalmalarını kolaylaştırıp, uyku kalitelerini artırırken aynı şekilde sizin de daha uzun ve daha rahat uyuyabilmenizi; hayal ettiğiniz kesintisiz gece uykularına bir adım daha yaklaşmanızı sağlayan uyku arkadaşları, bez ya da polar gibi farklı kumaşlar ve yüksek kalitede materyal kullanılarak üretiliyor.

Bebeklerinizin motor yetenekleri ile görsel ve duyusal yetilerinin gelişmesini sağlayan; aynı zamanda hayal güçlerini de zenginleştiren bu oyuncaklar, onların kendilerini yalnız hissetmelerinin önüne geçiyor ve bir adım daha ileriye giderek onlara gerçek birer dost oluyor.

Her markanın değişik modellere yüklediği farklı özellikler bulunuyor: Fayda ve sonuç odaklı hareket etmek, tercih edeceğiniz ürünü ayrıntılarıyla incelemenizi gerektiriyor. Özellikle ses, müzik, sensör, kayıt alma gibi konularda değişik fonksiyonlara sahip uyku arkadaşlarından hangisinin çocuğunuzun ve tabii ki sizin beklentilerinizi daha iyi karşılayabilecek olduğuna karar vermek için ürünleri birbiriyle karşılaştırabiliyorsunuz. Bu yolla size daha uygun niteliklere sahip olan ürünü daha kolay ayırt edebiliyorsunuz.

Sadece kendi çocuğunuz için değil; aynı zamanda sevdiklerinizin çocuklarına güzel ve değerli bir hediye olarak da düşünebileceğiniz uyku arkadaşları, pek çok özellikteki türlü maharetlerini sergilemek üzere sizler ve minik yavrular için tercih edebileceğiniz birçok farklı model, desen ve renkte sunuluyor.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Uyku Arkadaşı

Toplam 24 / 385 ürün
DSACategoryId/2147483639/23031884/60002264/80136015