Damla, Serum ve Spreyler

Burun damlası ve spreyi, özellikle bahar ve kış aylarında kuru ve soğuk hava nedeniyle kişilerin burunları tıkandığında başvurdukları ürünlerdir. Alerji, sinüzit, grip, nezle ve benzeri birçok nedenle başvurulan burun damlaları ve sprey çeşitleri adeta birer cankurtaran işlevi görür. Kişilerin yaşlarına ve ihtiyaçlarına göre birçok farklı formu bulunan bu ürünlerin termal su, tuzlu su, damla, sprey, naneli ve benzeri çok sayıda alternatifi mevcuttur. 

Serum Fizyolojik Seçenekleriyle Bebekler

Bebek ve çocukların burunlarının tertemiz ve açık olması; nefes almaları, beslenmeleri, derin ve rahat bir uyku uyumaları açısından oldukça önem arz eder. Bebeklerin dar olan burun boşlukları tıkandığında hayat kaliteleri düşer. Sümkürme refleksleri de olmayan minikler nefes almakta zorlandıklarında bu durum her açıdan zorluk yaratır. Burunları tıkalı olan bebek ve çocukların hastalıklara yakalanmaları da kolaylaşır. Tuzlu su içerikli üretilen serum fizyolojik ürünler bu noktada büyük fayda sağlar. Çok çeşitli formlarda satılan serum fizyolojik ürünler bebeklerin; nezle, grip, üst solunum yolları enfeksiyonları, alerji ve sinüzit gibi durumlardan korunmaları açısından önemlidir.

 • Serum fizyolojik ürünler kuruduğu veya tıkandığı için rahatsızlık veren burun içi mukozasının temizlenip nemlenmesini sağlar.
 •  Ürünler aynı zamanda enfeksiyon ve benzeri nedenlerle oluşan burun mukoza şişkinliğinin normale dönmesine katkıda bulunur.
 • Serum fizyolojik ve sprey çeşitleri mukopürülan salgılarla tıkanan burun deliklerinin ve genzin yıkanmasında ve temizlenmesinde de etkilidir.
 • Damla ve serum fizyolojikler göz kapaklarının temizliği ve konjonktival kesenin temizliği ve yıkanmasında da kullanılır.

Kitler ve Spreylerle Derinlemesine Mukoza Temizliği

Özellikle sinüs sıkıntısı olan kişiler için üretilen burun yıkama kitleri pH dengeli, katkı maddesi içermeyen sodyum klorür ve sodyum bikarbonat ile formüle edilmiş ürünlerdir. Burun ve sinüsleri kaplayan mukozanın işlevini gerçekleştirebilmesi için sekresyon üretmeleri şarttır. Bu durum akıntı, tıkanıklık gibi nazal ve sinüs semptomları yaratır. Burun yıkaması yaptığınızda, enfeksiyon ajanlarının ve diğer rahatsızlık verici virüslerin bölgeden uzaklaştırılmasını sağlarsınız. İhtiyacınıza uygun nazal yıkama ile burun tıkanıklığına neden olan rahatsızlıkları, alerji ve sinüs semptomlarını hatırı sayılır biçimde azaltabilir hatta yok edebilirsiniz. Zararlı yan etkisi olmayan ürünlerin kullanma kılavuzlarında belirtildiği şekilde ve doktorların önerdiği sıklıkta kullanılmaları önerilir. 

 • Yüksek hacimli, düşük basınçlı temizlik sağlayan, pH dengeli ve izotonik solüsyonlar, hayatınızı kolaylaştırır.
 • Yakmayan ve tahriş etmeyen bu ürünlerin yetişkinler, çocuklar ve bebekler için uygun seçenekleri bulunur. 
 • Katkı maddesi, iyot ve latex içermeyen ürünler, %99.9 saf içeriklidir.
 • Hamilelikte de kullanılabilen bu ürünlerin diğer ilaçlarla bir etkileşiminin olup olmadığı bilinmemektedir.

Damla ve Sprey Formunda Ürünler 

Burun damlaları ve spreylerinin çok sayıda çeşidi bulunur.

 • Tuzlu suyun yanı sıra okaliptüs gibi çok çeşitli doğal içeriklere sahip bu ürünlerin bebek, çocuk ve yetişkinlere uygun olanları mevcut.
 • Ergonomik tasarımlara sahip başlık ve aparatlar sayesinde burun deliklerine kolayca uygulanan bu yardımcı ürünler, rahat nefes almanız ve hastalıklardan korunmanız açısından önemlidir.
 • Burnuna damla veya sprey damlatmak istemeyenler için alternatif ürünler de markaların ürün seçkilerinde yer alır.
 • Kıyafetlerin yakalarına veya yastıklara damlatılan bu ürünler üst solunum yolu enfeksiyonlarında karşılaşılan burun akıntısı, tıkanıklığı ve benzeri olumsuz durumların süresinin kısalmasına katkı sağlar. 

Burum damlası ve sprey fiyatları ürünlerinin miktarına, markasına ve içeriklerine göre farklılık gösterir. Ürünlerin fayda-fiyat dengesi ulaşılabilir ölçeklidir. Yetişkinlere, çocuk ve bebeklere uygun çok sayıda alternatifin yer aldığı damla ve spreyler hayatınıza büyük katkı sağlar. Yaşam kalitenizi artıracak burun damlası ve spreylere hepsiburada.com aracılığıyla avantajlı fiyatlarla sipariş oluşturabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Damla, Serum ve Spreyler

230 ürün listeleniyor
Sterimar
Cold-Mix
Abfen Farma
Nurse Harvey's
Bepanthol
Multiplus
Mustela
Şeyse
Welive
Baybay
Dalin
Otribebe
Rinofresh
Valens
Edis Pharma
Gifrer
Little Remedies
Mamsel
Man Nuo
My Birdie
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 39 / 230 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?