Bebek Bakım ve Sağlık

Bebeklerin sağlığı ebeveynler için her şeyin önünde gelen bir konudur. Bebeklerin anne karnından başlayarak, isteklerini ve ihtiyaçlarını anlatabilecekleri çağlara gelene kadar, her türlü sağlık ihtiyaçlarını ve bakımları için gerekli düzenlemeleri anne ve babaları sağlamaktadır. Bu aşamada ise aileler, bebekleri henüz dünyaya gelmeden gerekli araştırmaları yaparak, bebeklerinin bu konuda nelere ihtiyaçları olabileceğini önceden öğrenmek ve gerekli tedbirleri almak isterler. Bebek bakımı ve bebek sağlığı son derece önemli bir konudur. Bu aşamada en büyük pay bebek bakım ürünleri üreten firmalara düşmektedir. Firmalar, henüz kendilerini koruyamayan, ailelerinin yardımına ihtiyaç duyan bebeklerinin nelere ihtiyacı olabileceğini, sağlıklarını korumak, bakımlarına destek olmak için hangi ürünlerin gerektiğini tespit etmekte ve ürünlerini ebeveynlerin hizmetlerine sunmaktadırlar.

Bebek Bakımında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Bebeklerin henüz yeni geldikleri dünyaya uyum sağlama sürecinde iken, tenlerinin hassaslığından dolayı tercih edilen giyim ürünlerinden, bakım kremlerine, bebek bezlerinden temizleme ürünlerine kadar her konuda titiz davranılması ve ürünlerin özenle seçilmesi gerekmektedir. Bakım kremleri ve bebek yağları en çok kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Bebeklerin tenlerinin tahriş olmasını önleyebilmekte ve dışarıdan gelecek etkilere karşı koruyucu bir katman olabilmektedir. Pişikleri ve tahriş olan bölgeleri tedavi etmek için amacıyla da bebek kremleri ve bebek yağları kullanılabilmektedir. Bebeklerin her banyosundan sonra ya da alt bezini değiştirdikten sonra, bakım kremi kullanmak bebeğin tenini koruyarak tahriş olmasının önüne geçebilmektedir. Banyo sonrasında bebeklerin vücutlarına yumuşatıcı ve besleyici bakım yağları, bakım kremleri sürerken masaj yapmak da bebekleri rahatlatmakta ve daha huzurlu uyku uyumalarını sağlayabilmektedir.

Bebek Sağlığı İçin Ne Tür Ürünler Tercih Edilebilir?

Bebeklerin hasta olmaları ebeveynler için hiç istenmeyen durumlardır. Çünkü dertlerini anlatamayan, neresinin ağrıdığını söyleyemeyen bebekler, söyleyemediklerini anlamaya çalışan anne ve babalara zor anlar yaşatabilmektedirler. Bu gibi durumlarda burunlarından nefes alamayan bebeklerin daha rahat nefes alabilmelerini sağlayan ve ortamın nemini kontrol ederek buhar verebilen cihazlar tercih edilebilir.

Burunları tıkandığında nefes alabilmeleri için burun salgısını temizlemek için kullanılan aspiratörlerde yine bu konuda bebekleri oldukça rahatlatabilmektedir.

Aileler yaz günlerinde, deniz kenarında ya da açık havada bebekleriyle daha çok vakit geçirmek isteyebilmektedirler. Ancak yetişkinlerin de ciltleri için tehlikeli olabilen güneş ışınları ve güneşin zararlı etkisi, bebeklerin tenlerini daha çabuk etkileyebilmektedir. Bunun için güneş ışığından ve sıcaklardan korumak için yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmak, bebeklerin cilt sağlığını koruyarak, güneşe karşı oluşabilecek hassasiyet ve alerjiyi önleyebilmektedir.

Bebeklerin giydikleri pamuklu kıyafetleri yıkarken, bebekler için üretilmiş olan deterjan ve yumuşatıcıları kullanmak da yine hassas tenlerinde oluşabilecek alerjilerin önüne geçebilmektedir.

Bebek pudrası kullanmak, bebeğin cildinin kuru kalmasını sağlayarak, oluşabilecek tahrişlere karşı da önlem alınmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda bebeğin cildini yumuşak tutmaya yarayan bebek pudrası, teri de emerek bebeğin cildini korumaktadır.

Bebeklerin Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebeklerin doğumundan sonra 6. aydan itibaren süt dişleri çıkmaya başlamaktadır. Dişleri çıkmayan başlamasından sonra bebeklerin ağız bakımı yapılması, çıkan dişlerinin temizlenmesi, oluşabilecek diş çürüklerinin ya da ağız içerisinde oluşabilecek bakterilerin bebeğe zarar vermesinin önüne geçebilecektir. Ağız sağlığı bebek yaşlardan itibaren önem kazanan bir konudur. Mama ile ya da anne sütü ile beslenen bebekler, uyuduklarında dişlerinde kalan besinler temizlenmezse zamanla dişlerin çürümesine sebep olabilmektedir. Süt dişlerinden sonra gelecek yeni dişlerin sağlıklı olabilmesi için de bu dönemlerde bebeklerin ağız ve diş bakımlarının iyi yapılması gerekmektedir. Bu sebeple bebeklerin ağızlarına uygun boyutlarda üretilen yumuşak uçlu diş fırçaları ve bebeklere özel diş macunları ile ağızlarının temizliği yapılabilmektedir. Böylece daha sağlıklı dişlere sahip olabilecek, damak ve ağız gelişimini doğru tamamlayacak bebekler yetiştirilebilmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Bakım ve Sağlık Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Bebek Bakım ve Sağlık
Bebek Bakım ve Sağlık
Bebek Ağız ve Diş Bakım
Bebek Ağız ve Diş Bakım
Bebek Tırnak Bakım
Bebek Tırnak Bakım
Bebek Cilt Bakım
Bebek Cilt Bakım
Bebek Saç Bakım
Bebek Saç Bakım
Bebek Parfüm ve Kolonya
Bebek Parfüm ve Kolonya
Bebek Sağlık
Bebek Sağlık
Çamaşır Yıkama Torbası
Çamaşır Yıkama Torbası
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483639/80383015