Akülü Araç

Çocuğunuz arabaları çok seviyorsa ona tıpkı yetişkinler gibi sürebileceği bir araba hediye edebilirsiniz. Hayran oldukları markaların birebir tasarımlarını taşıyan akülü yarış arabaları, jeep, motosiklet, ATV, traktör gibi farklı modeller içinden dilediğinizi seçebilirsiniz. İster kendi vücuduyla yönettiği bir pedallı araç ister akülü bir araç olsun, çocuğunuzun paha biçilemez bir deneyim yaşamasını sağlayın. Akülü ve pedallı araçlar, eğlenceli olmalarının yanı sıra çocukların bağımsızlık hislerinin harekete geçmesine ve birçok beceri kazanmalarına yardımcı olur.

Akülü ve Pedallı Arabaların Çocuklar Üzerindeki Etkileri

Çocukların binerek kullandığı bir oyuncak, onların kalın ve ince motor becerilerini geliştirir. Düz ya da engebeli bir yolda aracı kontrol etmek için manevralar yapmak, pedal çevirmek, direksiyonu ve vitesi kullanmak, kavrama yeteneklerinin gelişmesini, neden sonuç ilişkisi kurabilmelerini, denge ve koordinasyon gelişimini sağlar. Direksiyon ve fren kullanarak kollarını ve bacaklarını nasıl koordineli şekilde çalıştıracaklarını öğrenirler.

Akülü ve pedallı arabalar, fiziksel aktivite ve egzersiz yapmayı teşvik eder. Dış mekânda sürüş için tasarlanmış araçlar, bağımsızlık ve keşif duygularını harekete geçirir. Arabaları ilk kullanmaya başladıkları andan itibaren becerileri geliştikçe başarı ve özgüven hissi onları geliştirir ve iyi hissettirir.

Akülü Araç Modelleri

Aküyle çalışan araçlar, araba, motosiklet, jeep, ATV, traktör gibi çok farklı model ve tip içerir. Akülü arabaların birçoğu yetişkin araçlarının minyatür kopyaları şeklinde tasarlanır ve pille çalışırlar. Oldukça fazla seçenek barındıran akülü araç modelleri içinden çocuğunuzun seveceği tarzı kolaylıkla bulabilirsiniz. Mercedes, BMW, Range Rover, McLaren, Lamborghini, Audi gibi ünlü markaların benzer tasarımlarını akülü araçlara taşıyan oyuncak arabalara uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Araçların bazıları tek kişilik, bazıları da iki çocuğun birlikte binebileceği şekilde çift kişilik olarak tasarlanır.

Akülü arabaların geneli 6 Volt veya 12 Volt çift motor gücüyle çalışır. İleri ve geri vites, fren kontrol sistemi, ayarlanabilir hız, stop lambaları, ön farlar gibi donanımlarla gelen araçlar çocukların gerçeğe yakın bir sürüş deneyimi yaşamasını sağlar. Pedallı ve otomatik sürüş olmak üzere iki farklı kullanım imkânı sunar. Daha küçük çocuklar önce pedal çevirmeyle başlayıp ardından otomatik sürüşe geçiş yapabilirler.

Akülü araba modelleri, emniyet kemeri, düşmelerini önleyen tekerlekler, acil durma butonu, gaz kesildiğinde devreye giren otomatik fren sistemi gibi güvenliği artırıcı fonksiyonlarla donatılır. Modellerin birçoğu, çocuklar aracı kullanırken ebeveynlerine uzaktan kumanda ile kontrol edebilme imkânı sağlayacak şekilde tasarlanır. Sesli korna, hareketli aynalar, koltuk ayarı gibi ek özellikler, sürüş keyfini maksimuma çıkarır. Akülü araçlar 3 yaşından itibaren ebeveyn gözetimi altında güvenle kullanılabilir.

Pedallı Araç Modelleri

Pedal çevirerek manuel kullanım imkânı sunan akülü araçlar ve sadece pedalla sürülen araçlar olmak üzere ikiye ayrılır. Pedallı araçlar, çocukların bacaklarını kullanarak aracı itmelerini sağlar ve kaslarını hareket ettirerek kalın motor becerilerini geliştirir. Pedallı araç modelleri, 4 ve 3 tekerlekli şekilde tasarlanır.

Genellikle 3 yaşından itibaren kullanıma uygun olsa da daha küçük çocuklar için tasarlanmış basit pedallı araç modelleri de vardır. Güç uygulamak için yeterli seviyede olduklarında ve pedala ulaşacak boya geldiklerinde rahatlıkla pedallı bir araç kullanabilirler.

Pedallı araçlar farklı marka ve model altında çeşitli tasarımlarda satışa sunulur. Pedallı arabalar, ev içinde ve dışarıda kullanım sunan farklı stil ve fonksiyonel özelliklerle gelir. Pedallı araç satın alırken, çocukların sağlığına uygun materyal kullanımı, güvenlik ve koruma donanımları, dayanıklılık gibi detaylar göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Çocuğun yaşı ve boyu da araç seçiminde önemli bir rol oynar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Akülü & Pedallı Araçlar

560 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Oyuncak
Oyuncak
Akülü Araç
Akülü Araç
Akülü Araba
Akülü Araba
Akülü Motor
Akülü Motor
Akülü Jeep
Akülü Jeep
Akülü Traktör
Akülü Traktör
Akülü Atv
Akülü Atv
Yedek Akü ve Aksesuar
Yedek Akü ve Aksesuar
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Kaç Kişilik
Toplam 41 / 560 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?