Bilim Seti

Bilim Oyun Seti Fiyatları Ne Kadar?

Çocuklarının oyun oynarken öğrenmesini destekleyen anne ve babalar tercihini bilim setlerinden yana kullanır. Ebeveynlerin oyuncak seçimini etkileyen faktörlerden biri de ürünlerin fiyat aralıklarıdır. Bilim oyun seti fiyatları marka, tasarım, fonksiyonel özellikler, parça sayısı ve üretim materyali gibi özelliklere bağlı olarak belirlenir. Yüzlerce farklı çeşit ile sunulan modeller fiyat konusunda da geniş aralıklara sahiptir. Her bütçeye hitap eden bilim oyun seti fiyatları arasında cazip seçeneklere kolaylıkla ulaşabilir, bütçenize uygun olanları satın alabilirsiniz. Sunduğu faydalı özellikleri ile ön plana çıkan ürünler, uygun fiyat seçenekleriyle de anne ve babaların memnuniyetini kazanır. Bilim oyun setleri her yaş grubuna özel olarak hazırlanır. Her yeteneğe ve ilgi alanına göre farklı gruplara ayrılan modeller fonksiyonel özellikleri açısından birbirinden ilginç özelliklere sahiptir. Küçük bebekler için hazırlanan modeller daha basit parçalara ve anlaşılması kolay mekanizmalara sahiptir.

Daha büyük çocuklar için tasarlanan modeller ise bilim laboratuvarlarında kullanılan ürünler ile benzer özelliklere ve detaylara ev sahipliği yapar. Özellikle deney setleri çocukların gerçek deneyler yapmaları için elverişlidir. Oyuncakların teknik detayları fiyatların belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Karmaşık yapıya sahip çok parçalı modellerin fiyatları daha sade özelliklere sahip modellere kıyasla yüksek fiyatlara sahip olabilir. Set içinde yer alan parça sayısı fiyatlar üzerinde etkilidir. Bilim oyun setlerinin sunduğu avantajları ve modellerin özelliklerini inceleyerek bütçenize hitap eden çeşitleri hemen sipariş edebilirsiniz. Çocuklara her açıdan fayda sağlayan setler ile yararlı etkinliklere katılmalarını sağlayabilir, eğlenirken kendilerini geliştirmeleri konusunda onları destekleyebilirsiniz. Çocukların gözlem yapma yetenekleri üzerinde de olumlu etkiler bırakan bilim oyun setlerine avantajlı fiyatlar ile ulaşabilirsiniz. Kategori içinde yer alan yüzlerce farklı model arasından çocuğunuzun yaşına ve beklentilerine uygun ürünleri tercih edebilir, ilgi alanlarını belirlemeye çalışan küçüklere yardımcı olabilirsiniz.

Eğlenceli Öğrenme İçin Bilim Oyun Setleri

Gelişme çağındaki çocukların katıldıkları etkinliklerin ve oyun aktivitelerinin özenle belirlenmesi oldukça önemlidir. Dünyayı oyunlar ile keşfeden çocuklar, ilgi alanlarını ve yeteneklerini çeşitli aktiviteler ile geliştirebilir. Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimleri için oynadıkları oyunların ve oyuncakların eğitici özelliklere sahip olması onların gelişim çağlarını daha aktif ve verimli şekilde geçirmelerine yardımcı olur. Eğitici oyuncaklar arasında yer alan bilim oyun setleri, anne ve babaların öncelikli tercihleri arasında yer alır. Fen bilimlerinden tarihe, matematikten spora kadar birçok alana özel olarak hazırlanan bilim oyun setleri sayısız çeşitliliğe sahiptir. Sanat, spor, bilim ve doğa temalarında tasarlanan oyuncak modelleri çocuklara eğlenirken öğrenmenin kapılarını aralar. Çocukların gerçek dünyayı ve yaşadıkları çevreyi tanımalarına yardımcı olan setler birçok marka tarafından kullanıcılara sunulur.

Çocuğunuzun ilgi alanlarına hitap eden modeller ile keyifli ve verimli vakit geçirmesine yardımcı olabilirsiniz. Motor becerilerinin gelişmesine katkı sağlayan bilim oyuncakları geniş ürün yelpazesine sahiptir. Düşünme, problem çözme ve öğrenme yetenekleri üzerinde olumlu etki bırakan oyuncak modelleri anaokulu, ilkokul gibi alanlarda da sıklıkla tercih edilir. Bilim oyun setlerini çocuğunuz ile verimli ve faydalı vakitler geçirmek için değerlendirebilirsiniz. Çocukların yanı sıra bebekler için de hazırlanan bilim oyun setleri bulunur. Küçüklerin gerçek dünya ile tanışmalarına yardımcı olan modeller sağlıklı zihinsel gelişimin desteklenmesi konusunda etkilidir. Çocuklar bilimsel temalar içeren oyun setleri ile hayal dünyalarını harekete geçirebilir, yaratıcılıklarını yüksek oranda geliştirebilir.

Bilim Oyun Seti Çeşitleri

Küçük birer kâşif olan çocuklar oyun oynayarak ve çeşitli aktivitelere katılarak yeni dünyayı keşfetmeye çalışır. Dış dünyaya karşı meraklı olan çocuklar için bilmedikleri yeni şeyleri öğrenmek oldukça eğlenceli bir süreçtir. Merak duyguları oldukça fazla geliştiği için çocuklara onları şaşırtan oyunlar hazırlamak katıldıkları tüm etkinliklerden keyif almalarına yardımcı olabilir. Bilim oyun setleri meraklı küçüklerin dikkatini çekmeyi başarır. Farklı bir dünyaya adım atan çocuklar bilimsel oyunlar ile kendilerini bilim insanı gibi hissedebilir. Öğretici özellikler ile donatılan setler birçok farklı alana yönelik olarak hazırlanır. Bilim oyun seti denilince akla ilk gelen çeşitler arasında kimya, fizik ve biyoloji alanlarına hitap eden deney setleri yer alır. Her bilim dalına özgü olarak tasarlanan ürünler çocuklara farklı ve yaratıcı deneyler hazırlama olanağı sunar. Gerçeğe yakın tasarımları ile dikkat çeken ürünler ayrıntılar ile donatılmış parçalara sahiptir.

Kimya bilim oyun setleri içinde farklı maddeleri karıştırmak ve yeni maddeler ortaya çıkarmak için elverişli olan birçok ekipman yer alır. Deney tüpü, tutma sapı, karıştırıcı gibi parçaların yer aldığı setler çocukların birçok farklı deney yapması için elverişlidir. Kolay, orta ve zor seviyelerde tasarlanan ürünler farklı yaş gruplarına hitap eder. Büyük çocuklar için sudan nasıl hidrojen ve oksijen üretildiğini anlamalarını kolaylaştıran farklı setlere ulaşabilirsiniz. Çocuklar sabun ve parfüm gibi günlük olarak sıklıkla kullanılan ürünlerin nasıl elde edildiğini deney setleri ile çok daha hızlı ve kolay şekilde öğrenebilir. Kimya setlerinin yanı sıra fizik deney setleri de birçok çocuğun favorileri arasında yer alır. Yer çekimi, kuvvet, güç, basınç, optik gibi fizik biliminin birçok alanının küçük yaşlarda anlaşılmasına yardımcı olan setler, küçüklere kendilerini geliştirme fırsatı yaratır. Elektrik ve motor deney setleri fizik alanına ilgi duyan çocukların dikkatini çeker. Tüm detayların yer aldığı deney setleri eşsiz teknik özellikleri ile ön plana çıkar. Çocuklar deney setleri ile bilimin farklı alanlarını küçük yaşlarda öğrenmeye başlayabilir, eğitim hayatlarının daha verimli geçmesi için deney setlerinden faydalanabilir.

Bilim Oyun Setlerinin Faydaları

Çocukların gerçek dünya ve hayal dünyaları arasındaki bağı kuvvetlendiren bilim oyun setlerinin eğlenceli özellikleri çocukların sıkılmadan uzun süre vakit geçirmeleri için idealdir. Tek başlarına eğlenmelerine yardımcı olan setler, grup oyunları için de oldukça elverişlidir. Beraber yeni dünyaları keşfetmeye çalışan çocuklar grup çalışması ve paylaşım gibi birçok sosyal konuda bilim setlerinden fayda elde edebilir. Kendilerini dış dünyaya ve yetişkinlere daha rahat ifade etme fırsatı yakalayan çocuklar, verimli setler ile oldukça yararlı vakit geçirebilir. Bilim oyun setlerinin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Çocukların zihinsel gelişimlerine ve öğrenme becerilerine yüksek oranda katkı sağlayan bilim oyun setleri sosyal alışkanlıkların kazanılması açısından verimlidir.
  • Çocukların merak duygularının gelişmesine katkı sağlayan oyun setleri, okul hayatındaki başarının olumlu yönde etkilenmesine katkı sağlayabilir.
  • Problem çözme ve çevresini tanıma gibi konulara destek olan bilim oyun setleri, çocukların hayal güçlerinin gelişmesine yardımcı olur.
  • Küçüklerin motor becerilerinin gelişmesine, el ve göz koordinasyonunun sağlanması konusunda etkili olan bilim oyun seti ürünleri, kavrama ve anlama yeteneklerine olumlu yönde katkı sağlar.

Bilim oyun setleri her yaş grubuna ve alana özel olarak üretilir. Çocuğunun kendisini geliştirme noktasında önemli bir yere sahip olan setler, kabiliyetlerini keşfetmeleri konusunda etkilidir. Okul öncesi dönemde matematik, Türkçe, sosyal bilimler ve fen bilimleri alanlarına hitap eden setler ile konuları çok daha önceden idrak etmelerine yardımcı olabilirsiniz. Örneğin, matematik setleri ile oyunlar oynayan çocuklar sayılar, basit işlemler ve matematik dersinin temelleri gibi birçok konuda bilgi sahibi olabilir. Çocukların öğrenirken eğlenmesine olanak tanıyan setleri birlikte vakit geçirmek için değerlendirebilir, çocuğunuz ile iletişiminizi kuvvetlendirebilirsiniz. Sayısal ve sözel becerilerin gelişimine katkı sağlayan modeller, çocukların yeni dünyaları keşfetmesine ve iletişim kurma yeteneklerinin gelişmesine destek olur.

Bilim Oyun Seti Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilim oyun seti çeşitleri oldukça geniş ürün yelpazesi ile sunulur. Çevresel, bilimsel, sosyal, kültürel ve sanatsal anlamda birçok tema barındıran ürünler farklı yeteneklerin gelişmesi konusunda etkilidir. Bilim oyun seti seçiminde öncelikle ürünlerin çocuğunuzun yaş grubuna hitap edip etmediğine dikkat edebilirsiniz. Bebekler ve küçük çocuklar için tasarlanan modeller daha basit mekanizmalara ve az sayıda parçaya sahiptir. Küçüklerin parçaları yutma tehlikesine karşı daha büyük ebatlı ekipmanlar içeren ürünleri tercih etmeye özen gösterebilirsiniz. Küçük yaş grubundaki çocukların öğrenme kapasitelerine uygun modeller sıkılmadan vakit geçirmelerine yardımcı olabilir. Zorluk seviyesi yüksek ve karışık yapılı bilim oyun setleri, bebeklerin ve çocukların anlama konusunda zorlanmasına ve ilgilerini kaybetmelerine neden olabilir. Bilim oyun setlerinin özelliklerini ve kullanım kılavuzlarını ayrıntılı şekilde inceleyerek çocuğunuz için daha doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Her çocuğun sevdiği şeyin farklı olmasından dolayı bu setleri alırken de çocuğunuzun ilgi alanına dikkat etmeniz gerekir. Bilim oyun setinin çocuğunuzun dikkatini çekecek özellikte olması sıkılmadan vakit geçirmesine yardımcı olurken, ilgi alanlarının gelişmesine de katkı sağlar. Örneğin, çocuğunuz kimya alanına ilgi duymuyor fakat siz öğrenmesi için kimya temalı bilim seti tercih ediyorsanız bir süre sonra ilgisinin daha fazla kaybolmasına ve kimya alanından uzaklaşmasına neden olabilirsiniz. Çocuğunuzun ilgi alanlarını yakından takip ederek etkinliklerde daha fazla eğlenmesine ve bilgileri keyifli şekilde öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz. Bilim oyun setlerinin kaliteli ve sağlığı zararı olmayan malzemelerden üretilip üretilmediğine dikkat edebilirsiniz. Özellikle deney setlerinde çocuğunuzun hassasiyet ve alerji gibi problemlerine dikkat ederek daha doğru bir seçim yapabilirsiniz. Kaliteli ve markalı ürünleri tercih ederek güvenli ve sağlıklı bir kullanım elde edebilirsiniz. Modellerin kullanım kılavuzlarında yer alan talimatlara göz atarak çocuğunuzun doğru şekilde kullanmasına yardımcı olabilir. Farklı özellikler ile donatılan modeller, kullanım açısından birbirinden değişik özelliklere sahiptir.

Dikkat Çekici Bilim Oyun Seti Modelleri

Bilim oyun setleri arasında çocukların yoğun ilgi gösterdiği ürünler arasında insan anatomisi maketi, mikroskop, gezegenler, kristal takılar, böcek maketleri, coğrafya setleri, manyetik modellemeler, robot maketleri gibi dikkat çekici ürünler yer alır. Ayrıca müzik, resim ve genel kültür alanlarına yönelik eşsiz modellere de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Modeller arasında üç boyutlu şekilde tasarlanan insan vücut anatomisi hem okul derslerinde hem de oyun etkinliklerinde sıklıkla kullanılır. Vücut anatomisini kolay şekilde kavramaya yardımcı olan modeller organları, kemikleri, vücut sistemlerini ve işleyişi çocukların rahat şekilde kavramasına yardımcı olur. Gerçeğe yakın görünümü ile dikkat çeken ürünler takılıp çıkarılabilen parçaları sayesinde çocukların diledikleri gibi insan vücudunu keşfetmesine yardımcı olur. Robot maketleri ise çocukların parçaları birleştirerek robot elde etmesi için idealdir. Teknik detayları ile ön plana çıkan modelleme ürünleri, çocukların robotların ilgi çekici dünyalarına katılmalarına sağlar.

Bilim oyun setleri içinde yer alan mikroskoplar ise saç teli, buğday tanesi, böcek kanadı gibi nesneleri yakından incelemeleri için elverişlidir. Okul dersleri konusunda da etkili olan ürünler, teknik ve fonksiyonel özellikleri ile çocukları etkilemeyi başarır. Çocukların büyük keyif aldığı eğlenceli setler ise rengârenk görünümlere sahiptir. Takı tasarımı ve boyama gibi aktivitelerin yer aldığı ürünler uzun süre sıkılmadan kendi ürünlerini hazırlamalarına yardımcı olur. Özgün içerikleri ile ön plana çıkan ürünler üç boyutlu düşünme, yeni bir dünya yaratma ve keşfederken eğlenmeye katkı sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bilim Oyun Seti Fiyatları

3180 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 43 / 3180 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?