Deniz ve Havuz Oyuncağı

Çocukların en sevdiği şeylerden biri, kuşkusuz oyuncaklardır. Oyuncaklarla yarattıkları dünyada mutlu olurlar. Oyuncaklarla gerçek hayatı deneyimler. Yazın çocukların en çok keyif alarak oynadığı oyuncaklar arasında yer alan plaj oyuncakları, kışın evlerde de severek oynadığı oyuncaklar arasındadır. Havuz kenarında, kumsalda ya da yeşillik alanda plastik ve şişme oyuncaklarla çocuklar çok eğlenir. Kız ve erkek ayırt etmeden tüm çocukların keyif aldığı oyuncaklar arasında yer alır. Plaj oyuncakları kumdan büyük bir kale yapılabilir. Şişme havuzun içine su ve toplar koyarak oynanabilir, kumsaldaki kumlar denizden daha uzak bir yere taşınabilir. Su tabancasıyla en uzağa su fırlatma oyunu ya da birbirini ıslatma oyunu oynanabilir. Çocukların pek çok fayda sağlayan plaj oyuncağı, çocukların motor becerilerini geliştirmelerine fayda sağlar. Kamyon, kürek, kova, suluk, tırmık, gemi ve daha pek çok çeşidi ile çocukları eğlendirir. Kaliteli malzemeden üretilen pek çok çeşidi bulunana oyuncaklar, 3 yaş üzeri çocukların kullanımına uygundur. 3 yaş altı çocuklar ebeveyn kontrolünde oyuncaklarla oynayabilir. Pek çok model ve renk seçenekleri bulunan ürünlerde, çocukların seveceği çizgi film karakterleri de plaj oyuncakları arasında yer alır. Çizgi filmleri severek izledikleri gibi oyuncaklarıyla da büyük bir keyifle oynarlar. Karakterlerin kılığına girerek onlarmış gibi davranırlar. Karakterleri canlandırırlar. Hikâyeyi farklı şekilde yazıp farklı şekilde kurgularlar. Kendi içlerinde bir problem oluşturup, hep beraber onu çözmeye çalışırlar. Çocuk tek başına oynuyorsa problemi ve çözümü de kendi bulur. Çocuklar eve gelen her yeni oyuncağa odasında bir yer açar. O oyuncağı diğer oyuncaklar gibi sahiplenir. Oyuncakların çocuklar üzerindeki etkisi çok fazladır. Çeşit çeşit plaj ve havuz oyuncakları arasından, çocuğunuzun seveceği oyuncakları seçerek ya da oyuncakları çocuğunuz ile seçerek çok mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Çeşit Çeşit Plaj Oyuncakları

Çocukların en sevdiği mevsimlerden biri olan yaz mevsiminde, kumda plaj oyunları ile oynamak çocuklara terapi gibi gelir. Çeşit çeşit oyuncaklar ile farklı farklı oyunlar kurarlar. En çok kullanılan oyuncakların  başında kova, kürek, tırmık gibi kum oyuncakları gelir. Bebek plaj oyuncakları arasında da kova setleri yer alır. Kova ile denizden ya da havuzdan su taşır. Kalesine şekil verir. Kalesinin yollarını yapar. Bir de bu kovanın üzerinde sevdiği çizgi film karakteri varsa, oyun oynamak daha da keyifli bir hal alır. Kovaların araba şeklinde, çanta şeklinde onlarca çeşidi bulunur. Yengeç, deniz kabuğu, denizatı, deniz yıldızı, dekoratif kum kalıpları ile kumdan şekiller çıkarabilir. Kale yapmak için kova dışında kale kalıpları da bulunur. Vagonlu plaj setleri çocuğunuzun oyuncaklarını kolay bir şekilde taşımasına yardımcı olur. Suda ya da kumda oynayabileceği basket oyunu ile zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmaz. Valiz çantası şeklindeki figürlü kum oyuncakların sevebileceği oyuncaklar arasında yer alır. Plastik dinozor kemik setleri çocukların kuma gömerek kazı çalışmaları sağlar. Merak duygularını uyandırarak eğlenmelerini sağlar. Havuz şeklindeki çadırlar deniz kenarında oyun oynarken güneşten etkilenmesini engeller. Bu sayede güneş kremi kullanmanıza da gerek kalmayabilir. Havuzun içindeki su ile de doyasıya eğlenir. Havuzun içine atılan toplarla eğlence daha da katlanır. Şişme havuzların çok fazla çeşidi bulunur. Üzerinde çizgi film karakterleri olan modelleri bulunur. Flamingo, yunus, şeytan balığı, kuğu ve daha pek çok hayvan karakteri bulunan plaj oyuncakları modelleri çocukların seveceği havuzlar arasındadır. Kaydırak, fıskiye, pota gibi oyuncakların bir arada bulunduğu büyük havuzlar bahçeli ve büyük balkonlu evler için ideal oyuncaklar arasında yer alır. El arabası plaj oyuncağı ile daha çok kum taşıyabilir. Römorkör ve feribot gibi çekmeli oyuncakları hem kumda gezdirebilir hem de suda yüzdürebilir. Çizgi film karakterli frizbi de enerjisini atabileceği oyuncaklardan biri olabilir. Frizbi ile denizde de oynayabilir. Çeşit çeşit farklı boyutlarda ve renklerde kürekler bulunur. Kürekli kano ile sizinle birlikte çok eğlenceli vakit geçirebilir. Dalış halkaları ile dalmak daha keyifli bir hal alabilir. Can yeleklerinin ve can simitlerinin de çok fazla model seçenekleri bulunur. İster hayvan figürlü ister çizgi film karakterli, çocuğunuzun zevkine göre en uygun olan seçilebilir. Plaj oyuncakları çantası ile tüm oyuncakları aynı anda taşıyabileceği bir üründür. Boyutları büyük olduğu için istediği oyuncağı yanına alabilir. Cırt cırt top yakalama oyunu  ya da kum voleybolu çocuğunuzla keyifli vakit geçirmenizi sağlayabilir. Binlerce plaj oyuncakları çeşitleri arasından  çocuğunuzun severek oynayacağı oyunları tercih edebilirsiniz.

Plaj Oyuncakları Özellikleri

Pek çok çeşidi ile karşılaşılan plaj oyuncakları, birçok farklı özelliğe de sahiptir.

 • Tüm ürünler plastiktir.
 • Genel olarak kaliteli plastikten üretilir.
 • Çocuk sağlığına ve standartlara uygundurlar.
 • Aynı model  oyuncakların farklı farklı boyutlarda olanları vardır.
 • Özellikle havuzlar, can simitleri gibi oyuncaklarda çok fazla seçenek bulunur.
 • Çocukların yaşlarına uygun olarak üretilir.
 • Her oyuncağın üzerinde hangi yaş grubunun oynayacağı yazar.
 • Plaj oyuncaklarının özellikle küçük çocukları eğlendirme özelliği bulunur. Küçük çocuklar kumu alıp kafasına atmayı, fırlatmayı çok severler. Yanınıza alacağınız bir kürek kova seti sayesinde odak noktasını değişebilir. Bu şekilde çok daha fazla eğlenebilir.
 • Plaj oyuncakları kumsal dışında havuz kenarı, bahçe, park, evlerin banyo ve balkonlarında da kullanılabilir.
 • Plaj seti oyuncak şeklinde içinde birden fazla çeşit oyuncağın yer aldığı paket şeklinde olanları vardır.
 • Kare, dikdörtgen yuvarlak olabilir.
 • Boyutları değişkenlik gösterebilir.
 • Çeşitli formlarda tasarlanmış modelleri bulunur.
 • Ürünler fitalat ve bishenol A gibi zararlı kimyasal ve boya içermez.
 • Plaj oyuncakları, temizlenmeleri son derece kolay ve pratik ürünlerdir.
 • Ürünlerin fonksiyonel olmaları kullanım konforu sağlar.
 • Enerjileri bitmeyen çocukların faydalı aktivitelerle zamanlarını geçirmelerini sağlar.
 • Hareketli ve sesli modelleri bulunur.

Plaj Oyuncaklarının Çocuklara Sağladığı Faydalar

Hem çocuklar hem de yetişkinler için kum ve su ile temas etmek çok faydalıdır. Bu temasa bir de plaj oyuncakları eklendiğinde eğlence kaçınılmaz olur. Rengârenk ve cıvıl cıvıl renkli oyuncaklarla oynayan çocuğunuzu eve götürmekte biraz zorlanabilirsiniz. Her oyuncağın çocukların gelişimlerine mutlaka bir katkısı olur. Plaj oyuncakları çocuğun çok yönlü gelişimi için çok önemli oyuncak gruplarından biridir.

Çocuğun yeni şeyler keşfederek öğrenmesini sağlar. Oyuncaklarla bir karaktere dönüşerek karar verme becerisi gelişir. Problem çözme becerisi gelişir. Arkadaşları ile oynadığı oyunlarda iş bölümü yapmayı ve sorunları ortak olarak çözmeyi öğrenir. Çocuğun çok yönlü düşünmesini sağlar. Plaj oyuncakları ile yaşadığı olayları tekrar tekrar canlandırır. Bu sayede kendisi ve çevresi ile ilgili yeni şeyler keşfeder. Oyuncakla oynamak özgüvenini artırır. Oyuncakları farklı şekillerde kullanarak hayal gücünü harekete geçirir. Birden çok kişi ile oynanan plaj oyunlarında, grup çalışmasını, birlikte hareket edebilmeyi, karşısındakine saygı duymayı, sabretmeyi ve paylaşmayı öğrenir. Oyuncak plaj kovası, kumu doldurup boşaltma, su doldurma sırasında el becerilerinin gelişmelerine katkı sağlar. Oyunun için oyuncakların adlarını değiştirerek yeni oyunlar oluşturur. Oyuncaklarla kumda yaptığı kaleler, kalıplar, kuyular hayal gücü ile birlikte yaratıcılıklarını da geliştirir. Bir yengeç kalıbı, uzay aracı, gemi, taş, bir sandığın anahtarı, bebek ya da araba olabilir. Hareketli, müzikli ses çıkaran oyuncaklar küçük bebekler için yararlı olabilir. Taklit ederek öğrenen küçük bebekler, ses çıkaran plaj oyuncakları sayesinde bir sürü yeni şey öğrenir. Zekâ gelişimlerini de destekler. Renklerin canlılığı ve parlaklığı küçük çocukların görme duyusunu geliştirir. Mantık ve hayal gücünü geliştirir. Motor becerilerini geliştirir. El becerileri gelişir. Dil ve konuşma becerilerini geliştirir. Tüm gelişim aşamalarında çocuğunuzun gelişimine büyük katkılar sağlar. Sizde çocukların gelişimine pek çok katkı sağlayan oyuncak plaj seti çeşitlerinden dilediğinizi seçerek, çocuğunuzla eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

Plaj Oyuncakları Kullanıcılarından Yorumlar

Kumda oynamak çocuklar için bir terapi gibidir. Çocukların oyun zamanlarını değerlendirmelerinde harika fırsatlar sunar. Çocuğunuz ister kazarak, ister kumları kalıplara dökerek olsun, öğrenme ve eğlenmeleri için inanılmaz fırsatlar sunar. Ebeveynler aldıkları ve kullandıkları ürün ile ilgili deneyimlerini yorum ve değerlendirmelerde paylaşırlar. Plaj oyuncakları ile yapılan her bir yorum alacak olan kullanıcılara referans olabilir. Ebeveynlerin yaptığı yorumlarda akla takılan sorulara cevap da bulabilirler. Aynı zamanda ürün ile ilgili yazan bilgilerden daha fazla bilgi alabilirler. Bu da karar verme aşamasında alacak olan kişilerin işlerini kolaylaştırabilir. Plaj kum oyuncakları ile sadece kumda değil evin içinde de keyifli oyunlar oynayabilir. Kum ya da su oyunları için illa denize gitmenize de gerek yok. Su ve kum masası oyunu ile çocuğun bahçede ya da balkonda oyun oynamasına destek olunabilir. Binlerce çeşidi bulunan plaj oyuncakları arasından kullanıcı ihtiyacı olanı kolaylıkla bulabilir. Ebeveynler çocuğu için alacağı oyuncağın ham maddesi, kalitesi, boyası gibi pek çok şeyi öğrenmek ister. Farklı sitelerdeki ürünleri karşılaştırarak en doğru olan ürüne karar vermeye çalışır. Kullanıcıların yaptığı yorumlarda plaj oyuncakları kum oyuncakları hakkında aradığı bilgilerin çoğuna ulaşır. Ürünün fotoğrafının çekildiği açı önemlidir. Bu sebeple ürünü almadan önce yorumlarda görüntüsü ile ilgili yazılanları da okur. Oyuncağı alacağı satıcı ile ilgili problem yaşamak istemez. Bu sebeple değerlendirme puanlarını inceler. Kullanıcı yorumları satıcının yazdığı ürün ile ilgili yazılanlara referans olabilir. Bu da aradığınız oyuncağı doğru tercih etmenizi kolaylaştırabilir. Plaj oyuncakları ile oynarken başına güneş geçmesini engellemek için çocuk plaj şapka modellerinden tercih etmenizde fayda vardır. Fötr, hasır gibi daha korunaklı olan modeller tercih edilebilir. Fiyat fayda analizinde kullanıcı yorumları büyük önem arz eder. Yazıldığı gibi istenilen performansı gösterip göstermediğini anlamış olursunuz. Alacağınız plaj oyuncağına karar vermeden önce yorumları okuyarak, doğru kararlar verebilirsiniz.

Plaj Oyuncakları Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her oyuncağın üzerindeki yaş sınırı önemlidir. Çocuğun gelişim dönemi ve takvim yaşı dikkate alınır.

Aynı takvim yaşına sahip çocukları farklı karakteristik özellikleri de göz önünde bulundurularak seçim yapılır. Şişme yelek, şişme bot ve can simitlerinde yaşa uygun olanlar tercih edilir. Büyük ya da küçük olması çocuk için tehlike oluşturabilir.  Küçük parçalı plaj oyuncakları ya da çıkabilen küçük parçalı   olanların kullanımına ayrı özen gösterilir. Oyuncağın herhangi bir parçasının üretiminde zararlı ya da kanserojen ham madde kullanılmadığından emin olmak gerekir. Oyuncak güvenliği yönetmeliğine uygun olanı ve istenen standartları sağlayan oyuncaklar tercih edilir. Bebek oyuncaklarında Fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimine katkı sağlayabilecek plaj oyuncakları tercih edilebilir. Pahalı oyuncaklar yerine basit sade oyuncaklar tercih edilirse, çocuklar hayal güçlerini harekete geçirebilir. Öğretici özelliklere sahip ve bilişsel süreçleri iyi yöneten oyuncakların seçilmesi daha uygun olabilir. Sudan ve kumdan zarar görmeyecek malzemeden üretilen oyuncaklar tercih edilir. Kolluklar ve şişme botlar ufak darbe ve çiziklerden etkilenmemeli, kaliteli malzemeden üretilmelidir. Can güvenliğini tehlikeye atacak ürünler kullanılmaz. Çocuklarınız için seçeceğiniz her oyuncağın gerekli şartları sağlayıp sağlamadığını kontrol etmeniz gerekir. Sizlerde güvenilir plaj oyuncakları ile çocuklarınıza çok güzel bir gün armağan edebilirsiniz.

Avantajlı Fiyatları ile Plaj Oyuncakları

Pek çok farklı model ve renk seçenekleri bulunan plaj oyuncakları, çocukların sevdiği oyuncaklar arasında yer alır. Çok fazla çeşidi bulunan oyuncakların fiyatları da değişkenlik gösterebilir. Hem kız hem de erkek çocuklara uygun oyuncaklarla ister yalnız isterlerse de arkadaşları ile oyun oynayabilirler. Oyuncaklarda fiyat belirlenirken pek çok kriter göz önünde bulundurulur. Oyuncağın içeriği, boyutları, özellikleri, tasarımı, markası, hareketli ya da sesli olması, modelleri, çeşitleri, lisan gibi kriterler fiyata etki eder. Oyuncakların çeşitlerinde ve boyutlarında farklılıklar olabilir. Kürek tek satılabildiği gibi kovası, tırmığı, küreği içinde olarak satılan çeşitleri bulunur. Kamyon setleri, çemberler ve daha pek çok plaj oyuncakları ilgi çekicidir. Lisanslı ürünlerin fiyatları, normal ürünlere göre daha yüksek olabilir. Çadırlı havuzların farklı renklerinden biri seçilebilir. Büyük şişme havuzlarda olduğu gibi oyuncakları içinde olan modellerinin fiyatları daha yüksek olabilir. Plaj oyuncak seti halinde satılanları da en çok tercih edilenler arasında yerini alır. Deniz yatakları da pek çok seçenekleri ile tercihler arasında yer alır. Oyuncağı tek almak yerine birkaç oyuncağın bir arada olduğu paket şeklindeki olanları tercih etmek daha doğru olabilir. 4’lü ve 5’li setler halinde satılan modelleri de bulunur.  Ürünlerin dizaynları, renkleri, baskıları çocukların gönlünü fethetmeye yeter. Dalış oyuncakları, şişme plaj topları, bebek ve çocuk şişme simitler, deniz gözlüğü gibi plaj oyuncakları, çeşitleri ve renkleri ile seçenekler arasında yerini alır. Plaj oyuncakları için çanta ile de oyuncakları daha kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz. Her bütçeye uygun modelleri bulunana plaj oyuncaklarından dilediğinizi satın alarak, çocuğunuzla keyifli ve dolu dolu zaman geçirebilirsiniz.

Bebeklerin Plaj Oyuncaklarıyla Oynaması Bebeğe Ne Gibi Fayda Sağlar?

Plaj oyuncakları ile genelde açık havada oynandığı için temiz hava alırken güneşten de D vitamini alır. Küreği, kovayı tutmaya çalışması, bir şeyler doldurup boşaltması motor becerilerinin gelişmesine katkı sağlar. Farklı şekillerdeki kum kalıpları hayal gücü ve yaratıcılıklarını geliştirir. Farklı arkadaşlar edinerek sosyalleşir. Problem çözme becerisi gelişir. Görevlerine odaklanan bebeklerini dikkat ve odaklanmaları artar.

En Çok Tercih Edilen Plaj Oyuncakları Nelerdir?

Bebeklerin ve çocukların keyifli vakit geçirebilmeleri için çeşit çeşit kova setleri, bebek botları, değişik figürlü kolluklar, su tabancaları, yüzme simitleri, figürlü kalıplar, büyük şişme havuzlar, plaj topları, basket oyun setleri, su badmintonu setleri, şişme oyuncaklar, deniz topu ve daha pek çok çeşidi ile size içlerinden pek çok oyuncak seçme imkanı sunar. Plaj oyuncakları arasında yer alan plaj oyuncak çantası, oyuncak çeşitlerinin bir arada olduğu çantalardır. Bu şekilde de pek çok kullanıcı tarafından tercih edilebilmektedir.

Plaj Oyuncakları ile Sadece Plajda Mı Oynanır?

Sadece plajda oynanmaz. Bahçedeki şişme havuzda çok güzel bir gün geçirilebilir. Parkta diğer çocuklarla birlikte eğlenceli oyunlar oynayabilir.  Su kum masaları ile evde yaz kış çocuklar için iyi bir oyuncak tercihi olabilir.  Küvete su doldurup içine banyo oyunları ve toplar attığınızda çocuğunuz keyifli bir gün geçirmiş olur. Özellikle küçük boyutlarda ve taşıması kolay plaj oyuncakları ile istediği her yerde dilediği gibi oyunlar oynayabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Plaj Oyuncakları

1964 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 1964 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?