Portre Puzzle Yapbozlar

Son dönemlerde, her yaş grubundan insanın bulunduğu geniş kitleler tarafından sıkça tercih edilen hobilerden biri olan puzzle yapbozlar, görsel çeşitliliğiyle dikkat çekmeyi başarıyor.

Hayvan görselleri, mimari eserler, manzaralar ve fantastik görüntülerin yanı sıra, portre puzzle yapbozlar da keyifli vakit geçirmeniz için birebir. Bu oyun ile odağınızı değiştirecek, stres atacak ve kişisel gelişiminize de katkıda bulunacaksınız.

Siz de zorlukları, parça sayıları, farklı içerik ve renkleriyle zevkinize uygun yapbozu seçip yanınıza sevdiklerinizi de alarak hem ruhunuzu iyileştirebilir hem de eğlenceli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Portre Puzzle Yapbozlar

250 yıldan fazla bir geçmişi bulunan ve teknolojik gelişmelerle her geçen gün biraz daha gelişerek 10 bin, 20 bin parçaya kadar çıkan yapbozlar aynı zamanda kişisel gelişiminize de fayda sağlıyor.

Yapılan bilimsel araştırmalara göre, büyüklüğü ve zorluğu ne olursa olsun, puzzle yapbozlar hem çocukların hem de yetişkinlerin kendilerini geliştirmelerinde ve olaylara karşı bakış açılarını gözlemlemelerinde önemli bir rol oynuyor.

Çocuklarınızın dikkat eksikliğini gidermek, görsel hafızalarını güçlendirmek ve sonuca ulaşarak özgüven duygusunu pekiştirmek için onlara sevecekleri yapbozlar hediye edebilir ya da onlarla birlikte bu hobiye ortak olup kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Yetişkinlerde ise, puzzle yapmak özellikle problemler karşısında farklı şekillerde düşünerek kolayca çözüm yoluna gitmek ve sabırlı bir şekilde sonuca ulaşabilmek gibi faydaları açığa çıkarıyor. Oyunun neresinden başlayacağınıza karar vermeniz ve buna göre bir strateji belirlemeniz de, karmaşık bir olay karşısında nasıl davranacağınızın ipuçlarını verebiliyor.

Eğer portre resimler ilginizi çekiyor, insan fotoğraflarını incelemekten hoşlanıyorsanız, portre puzzle yapbozlar ile kendi stratejinizi belirleyebilir hatta ailenizi ya da arkadaşlarınızı da bu keyifli hobinin içine dahil edebilirsiniz. Portreler arasında sevdiğiniz ressamın ünlü eserlerini ya da Atatürk'ün farklı resimlerini bulabilir ve zevkinize göre tercihlerinizi yapıp yola koyulabilirsiniz.

Portre Puzzle Yapboz Fiyatları

Pek çok farklı firmanın ürettiği yapbozlarda parçaların kesim şekli, kalitesi ve büyüklüğü gibi farklılıklar bulunabiliyor. Aynı şekilde firmaların ürettiği portre puzzle yapboz fiyatları da değişiklik gösterebiliyor.

Portre puzzlelarda üretilen yerin tercihine göre, parçalar birbirinin yerine oturabiliyor ya da hiçbiri başka bir parça yerine denk gelmiyor. Tüm bunların yanı sıra, seçtiğiniz portre puzzle yapbozların renkleri ve tonlamaları da birbirinden farklı olabiliyor. Bu özellik ayrımları da fiyatlara yansıyabiliyor.

Daha renkli görsellerin bulunduğu yapbozları tamamlamak genellikle daha kolay ve daha kısa sürede gerçekleşebiliyor. Siz de kısa sürede yapbozunuzu tamamlayıp bir başkasına geçmek istiyorsanız, bu tipte üretilenleri satın almayı tercih edebilirsiniz.

Siyah beyaz portreleri seviyorsanız ve yapbozunuzu da bu yönde tercih edecekseniz, parçaları birbirinden ayırmak daha zor olacağından zaman alacak ve daha uzun sürede tamamlamanıza sebep olacaktır.

Satın aldığınız portre puzzle yapbozları bitirmenin en basit yolunun ise, ilk olarak kenardaki parçaların yerleştirilmesi olduğunu unutmayın. Kenar parçaların bir tarafının düz olması, köşe parçaların da ikişer kenarının düz olması ve tüm parçalar içinde sadece dört tane bulunması hangilerinin yapbozun kenarına ya da köşesine uygun olacağını belirlemenizde yararlı olabilir. Sonrasında ise tek yapmanız gereken, sabırlı bir şekilde birbirine benzer renkleri ya da şekilleri yan yana getirerek, doğru yerlerini bulmaya çalışmak. Bunların yanında siz de kendinize farklı bir yol belirleyebilir ve ona göre de yapbozunuzu şekillendirebilirsiniz.

Hem zahmetli hem de eğlenceli bu süreci atlatıp portrenizi tamamladıktan sonra, dilerseniz bozabilir dilerseniz de bozmayıp saklayabilirsiniz. Yaptığınız yapbozu bir zemine yapıştırarak çerçeveleyebilir ve evinizin bir duvarında sergileyebilirsiniz.


Portre Puzzle Yapbozlar

135 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Art
  2. Gold
  3. Ricordi
  4. Ricordi puzzle
  5. Anatolian
  6. Gold Puzzle
  7. Educa
  8. KS Games
  9. Castorland
  10. Puzz
  11. Heye Puzzle
  12. MasterPieces
  13. İKİKEDİ
  14. İf Puzzle
  15. Art Puzzle
  16. Dino
  17. Karma
  18. Perre
  19. Piatnik
  20. Piatnik Puzzle
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Parça Aralığı
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/1201902/60001079
BAŞA DÖN