Mitoloji

Mitoloji Puzzle Yapbozlar

Mitlere, mitolojiye, hikayelere ilgisi olanların dikkatini çeken mitoloji puzzle çeşitleri, ünlü ressamların tablolarından seçenekler sunar. Mitolojik hikayelere, tanrılara, yarı tanrılara, masallara, kahramanlara ilgi duyuyorsanız ve puzzle’lardan vazgeçemiyorsanız iki zevkinizi birleştiren modeller arasından birini tercih edebilirsiniz. Anatolian, Clementoni ve Eurographics gibi markaların mitolojik hikayelerin resmedildiği modellerini inceleyebilir, ilginizi çeken birine hemen başlayabilirsiniz.

Mitoloji Puzzle Yapbozları

Yapbozlar, zihni dinlendiren, boş vakitler için eğlenceli bir hobi edinmenize sebep olan ürünlerdir. Karmaşık düşünceleri düzenleyerek doğru karar almanızda dahi etkili olabilirler. Bazen günlerce başından kalkamaz, tutkunu olduğunuz bu uğraş ile meşgul olmaktan memnun olursunuz, bazen tüm aile üyeleri ile birlikte başına oturur, birlikte hoş vakit geçirirsiniz. Böylece yapboz sadece size ait, yalnız vakit geçireceğiniz bir hobi değil, sevdikleriniz ile paylaştığınız anları artıran bir araç olmaya başlar. Kendiniz için yapboz ne kadar eğlenceli ise, bunu başkaları ile de paylaşabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye ederek onların da bu hobi ile tanışmalarını sağlayabilirsiniz.

Mitolojik ürünler, hikayelerinin taşıdıkları gizem sebebi ile dikkat çeker. Genellikle Yunan mitolojisi hakkında bilgiler daha yaygındır; ancak her kültürün taşıdığı mitler ve inançlar, kültürlerin kendi masallarını oluşturmasına sebep olur. Mitoloji yapbozları ise, kültürlerin inanışlarından meydana gelen bu hikayelerin resmedilişinden birer parçadır. Özellikle tarih, antropoloji, arkeoloji, inançlar, mitler gibi konuları araştırmaya ve bu konular ile ilgili görselleri incelemeye merak olanlar için oynaması zevkli ürünlerdir.

Mitolojik hikayeler, her çağda sanatın ilgi odağı haline gelmiştir. Özellikle görsel sanatlarda bunu sıklıkla görebilirsiniz. Ressamlar, birçok kez mitolojik hikayelerden esinlenerek çizdikleri resimleri ile dönemlerine damga vurmuşlardır. Puzzle’ları tasarlayanlar da bu resimlerden aldıkları ilham ile birçok yapboz çeşidinde mitolojik çizimlere yer verirler. Ünlü ressamlar Michelangelo ve Botticelli’nin de mitolojik hikayelere yer verdikleri resimlerden elde edilen birçok ürün çeşidine rastlayabilirsiniz.

Mitoloji Puzzle Yapboz Fiyatları

Mitoloji yapbozları, ressamların resimlerinden bazı örnekler içerebilir. Bazen hikayenin tümünü resme yansıtmaya çalışırlar, bazen de hikayedeki tek karakterden ya da tanrılardan birinin hikayesinden yola çıkarak resimlerini çizerler. En popüler mitolojik tablolar arasında Ulysses ve Sirenler, Deniz Tanrıçası, Venüs’ün Doğuşu, Adem’in Yaratılışı, Bahar Alegorisi sayılabilir. Tüm bu tabloların yapbozları arasında, saatler süren bir serüvene dahil olabilirsiniz. Mitolojinin gizemi, sizi içine çeker ve masalın bir parçası haline gelirsiniz.

Mitolojik hikayeler aracılığı ile puzzle’ları yaparken birçok yeni deneyim yaşayabilirsiniz. Yaratılış hikayesinin başlangıcının gizemini çözebilir, bahar sevincinin vücuda gelmiş halini görebilir, Sistine Kilisesi’nde aylarca vakit geçirebilir, tanrı ve tanrıçaların hayatına göz atabilir, günlerce gerçek dünyanın dışında kalabilirsiniz. Yapbozların zihin dinlendirici etkisinin, mitolojik ürünler sayesinde farklı bir zihinsel süreci başlattığını da görebilirsiniz. Bilmediğiniz mitolojik hikayeleri yapbozlar sayesinde öğrenebilirsiniz. Yeni başladığınız yapboz modelinin anlattığı hikayeyi çözebilmek için, başka kaynaklara başvurabilir, bilgilerinizi güncelleyebilir ya da yeni bilgiler edinebilirsiniz.

Mitoloji puzzle yapboz fiyatları, markaya ve parça sayısına göre farklılık gösterebilir. Mitoloji yapbozları, 1000, 1500, 2000, 3000 parçalı olabilir. 18000 parçalık puzzle çeşidi dahi görebilirsiniz. Her bütçeye uygun bir yapboz modeli bulunabilir. Böylece zevkinizden mahrum kalmaz, sevdiklerinize de hoş sürprizler yapabilirsiniz. Özellikle mitolojiden hoşlananlar için biçilmiş bir kaftan olan mitoloji yapbozları, zevkli bir uğraş haline gelecektir. Saatlerce başından ayrılamayacağınız, kendinizi masalın kahramanlarından biri olarak görmeye başlayacağınız yapboz modelini, çerçeveletip duvarınıza asarak serüvenin devam etmesini sağlayabilirsiniz. Çerçeveleme işlemini kendiniz yapabilir, dilerseniz bu işi yapan yerlere başvurabilirsiniz. Çağlar öncesinden gelen öykülere dahil olabilmek için, mitolojik ürünler arasından beğendiklerinizi seçebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mitoloji Temalı Puzzle ve Yapbozlar

348 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 348 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?