Model Motosiklet

Model Motosikletler

İleri görüşlülüğü ile reklam ve ticaret dehası olan Andre Citroen'in, çok tutulan otomobillerinin çocuklar ve meraklıları için 1:10 ve 1:43 ölçekli, birebir küçültülmüş modellerini üretmesiyle, model motosikletlerin üretilmesinin ilk adımı atılmış oldu.

Günümüzde de, büyük motosiklet üreticileri başta olmak üzere, pek çok motosiklet firması, piyasaya sürdükleri motosiklet modellerinin orijinal görünümlerine sadık kalarak, minyatür versiyonlarını koleksiyoncuların ve sevenlerinin beğenilerine sunuyor.

Model Motosikletler

Motosikletin başlı başına bir tutku işi olduğu su götürmez bir gerçek. Motosiklet sahiplerinin kendi motosikletleriyle kurdukları bağ dünya üzerinde hiçbir taşıt ve sürücüsü arasında henüz oluşamadı. Motor sever, henüz kendi motosikletine sahip olmasa dahi, sadece kendi hayallerini süsleyen motosiklet ya da motosiklet modellerine değil, hemen hemen iki tekerleği bulunan her araca karşı derin bir sevgi besler.

Günümüzde birçok motosiklet firması, çok sevilen antika modelleri de dahil olmak üzere, pek çok modelinin küçültülmüş maket versiyonlarını piyasaya sürüyor. Motosiklet üreticilerinin haricinde sadece model motosikletlerin üretimi ile ilgili firmaların da, orijinalliğine sadık kalarak ürettiği model motosikletleri de bulunuyor.

Model motosikletler başta koleksiyoncuların, hayalperest gençlerin, çocukların ve motosikletleriyle derin bağlar kuran motorcuların dikkatini çekiyor. Günümüzde model motosikletler kabaca 1:6, 1:10, 1:12, 1:18 ve 1:20 oranlarına sadık kalınarak üretilirler. Kaliteli model motosikletlerde bulunması gereken en önemli özelli,k jant kapağından pedalına kadar tüm küçük ayrıntıların orijinal motosiklet modeli ile uyum göstermesidir.

İnce çalışılmış ve kaliteli malzemelerden üretilmiş model motosikletleri piyasada bulmak oldukça zor olabilir. İşçiliği kötü olan bir model motosiklet, orijinal motosikletin görselliğinden uzak bir oyuncak gibi görünecektir. Bu sebeple model motosiklet seçimi yaparken, dikkatli olmak son derece önemlidir.

Model Motosiklet Fiyatları

Genel olarak model motosiklet fiyatlarına etki eden pek çok unsur bulunur. Başta orijinal motosiklete görünüm olarak yakınlığı, kullanılan malzemenin kalitesi, üretim sayısı, hatta bazı durumlarda üretim yılı ve boyutu direkt olarak model motosikletin fiyatına etki eder.

Koleksiyon değeri yüksek olan model motosikletlerin, ikinci el değerleri de oldukça yüksek olabilir. Başta sınırlı sayıda üretilenler olmak üzere, ambalajı açılmamış olanları, satın alınan fiyatın oldukça üstünde alıcı bulabilir. Model motosiklet koleksiyonculuğu bir hobi olmanın yanı sıra bir tutku işi olarak görülür. Bu sebeple akıllıca yapacağınız seçimlerle oluşturduğunuz model koleksiyonunun uzun vadede epeyce değerleneceğini unutmayın.

Diğer taraftan masanızın üzerinde yer alan bir model motosiklet, size hayalinize ulaşma yolunda ilham verebilir. Model motosikletinizi, kutusundan çıkararak kullanacaksanız, bakımını yaparak, doğru materyallerle tozunu alarak, uzun yıllar ilk günkü görünümünü koruyabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz kaliteli ve ince çalışılmış bir parça, uzun yıllar keyifle kullanmanızı sağlayacak en önemli unsurların başında gelir.

Model motosikletlerin motosiklet tutkunlarına verilebilecek en güzel hediyelerin başında geldiğini unutmayın. Koleksiyon yapıyor olması, bir motosiklet sahibi olması ya da hayalindeki motosiklete ulaşmaya çalışması hiç önemli değil. Orijinal motosikletin birebir aynısı şık bir model motosiklet, dünyanın en güzel hediyesini verdiğinizi söylemesine yetecektir.

Model motosiklet koleksiyonculuğu, sanıldığı kadar pahalı bir hobi değildir. Elbette çok pahalı olan modellere piyasada rastlamak mümkün. Ama iyi bir araştırma ve akıllıca hamlelerle kazançlı çıkabileceğiniz alışverişler yapabilirsiniz. Bu sebeple piyasayı belirli periyotlarla takip edebilir, fiyat kıyaslamaları yapabilir ya da değerleneceği kesin olan sınırlı üretim modellere yönelebilirsiniz. Harley Davidson gibi klasik modelleri, Yamaha veya Honda gibi spor modelleri inceleyebilirsiniz.

Piyasada her keseye uygun model motosiklet bulmanız mümkün. Ama siz yine de kazançlı çıkmak adına, almayı düşündüğünüz model motosikletin kalitesini sorgulamayı unutmayın.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Model Motosiklet Fiyatları

453 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 453 ürün
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/60001091/14005297