Okeyler

Çocuklar ve yetişkinler için çeşitli oyunlar vardır. Bireysel ya da grup halinde eğlence anlayışına uygun olan oyun çeşitleri her dönemde sıklıkla kullanılır. Grup halinde eğlenmek ve oyun oynamak için grup oyunları vardır. Yetişkinlerin ilk tercihi grup oyunları oluyor bu nedenle grup oyunlarının çeşitleri daha fazladır. Grup halinde oynanan oyunlar şu şekildedir:

Jenga: Bir takım oyunu olan jenga, en az iki kişiyle oynanır. Jenga oyunun belirli kuralları vardır. Oyunu oynamak için sadece jenga tahta taşlarına ihtiyaç vardır. İki kişi ya da istediğiniz kişi sayısı kadar grupça oynayabilirsiniz. Jenga oyunu bir dikkat oyunudur, oyunu oynarken önce taşların hepsi düz bir zemine dizilir. Düz bir zemine dikilen jenga taşlarını yıkmadan bir tanesini çekip dışarıya çıkarmak oyunun amacıdır. Sırayla oynayan herkes taşları yıkmadan bir jenga taşını çekmelidir. Oyunun en eğlenceli olan kısmı ise jenga taşlarının dökülmeden taşı alabilecek kişiyi beklemek olarak bilinir. Jenga taşlarını dökmeden tek taşı çıkarabilen kişi oyunun başarılı olan kişisi olarak bilinir. Jenga taşlarını en son yıkan kişi ise oyunu kaybeden kişidir. Jenga oyunu genelde aile arasında ya da arkadaş ortamlarında sıklıkla oynanır. Jenga oyunu bir kutudan oluştuğu için istediğiniz yere kolaylıkla götürebilirsiniz. Hepsiburada.com internet sitesi üzerinden jenga oyununu zahmetsiz bir şekilde satın alabilirsiniz.

Scrabble: Bir kelime oyunu olan scrabble oyunu yetişkinlerin sık tercih ettiği oyunlardan birisidir. Kelime oyunu, hafıza geliştiren ve dikkat isteyen bir oyundur. Ailecek veya arkadaş grubu ile oynanabilen oldukça eğlenceli bir oyun olarak bilinir. Kelime oyununun kendi içerisinde belirli kuralları vardır. Kelime oyunu oynayanların en sevdiği kısım ise kelime dağarcıklarına eklenen yeni kelimelerin olmasıdır. Scrabble olarak bilinen kelime oyunu, oyuncuların kelime dağarcığını ve hafızasını geliştirdiği için sıklıkla tercih edilir. Hem geliştirici hem de eğlenceli olan bu oyun istenilen kişi sayısı ile oynanabilir. Scrabble oyununun kendi içerisinde farklı modelleri de vardır. Scrabble oyununu evde, dışarıda veya okulda oynayabilir ve eğlenebilirsiniz.

Dart Oyunu: Dart oyunu genel olarak iki parçadan oluştuğu biliniyor. Bu iki parça hedef tahtası ve dart denilen oklardan oluşur. Dart oyunu bir grup oyunudur ancak çocuklar denetim altında oynayabilir. Dart oyununun kendi içerisinde farklı modelleri vardır. İlk dart oyunu modeli hedef tahtası ve mıknatıslı dartlardan oluşan model olarak biliniyor. Mıknatıslı olan bu model çocuklar için daha uygundur. İkinci dart oyunu modeli ise hedef tahtası ve sivri uçlu dartlardan oluşan model olarak biliniyor. Sivri uçlu dartlarla oynanan ikinci model ise yetişkinlerin oynaması için daha uygundur. Oyunda kullanılan dartları hedef tahtasının belirli bölümlerine atmak oyunun asıl amacıdır. Hedef tahtasında farklı renkli bölümler vardır ve bu renkli bölümlerin puanı farklıdır. Oyunun sonunda en fazla puan kazanan oyuncu, oyunu kazanan kişidir. Dart oyununu almadan önce hangi dart oyununun sizin için uygun olduğuna karar vermelisiniz. Eğer dart oyununu çocuklarla oynayacaksanız mıknatıslı olan modelini tercih etmeniz önerilir. Mıknatıslı dart oyunu herhangi bir tehlikeye yol açmaz. Yetişkinler arasında oynama için dart oyunu alacaksanız sivri uçlu dartları olan modeli tercih edebilirsiniz. Yetişkin olsanız bile oyun malzemelerinin arasında sivri uçlu parçasına dikkat etmelisiniz. İnternet sitelerinde dart oyununu ararken ürüne ait özelliklerin tümüne bakmayı unutmayınız. Araştırmalarınızı tamamladıktan sonra kolaylıkla ürünü adresinize temin edebilirsiniz.

Satranç: Satranç oyunu, satranç tahtası ve iki renk toplamda da 16 adet taş ile oynanan bir oyundur. Belirli kurallar ve taktiklerle oynanan bu oyun iki kişilik bir oyundur. Çocuklar ve yetişkinler için olan bu oyun geliştirici oyunlar arasında yer alır. Zevkli ve aynı zamanda zor olan bu oyunun kurallarını bilmek yeterli değildir. Satranç oyunu için kişisel taktikler de geliştirmek önemlidir. İki kişilik olmasının avantajı ise karşıdaki kişinin taktiğini çözmek için zamanınızın olmasıdır. Oyunu karşı tarafın şahını mat yapan kişi kazanır. Karşı tarafın şahını mat yapmak kolay bir hamle değildir. Bunun için kişisel olarak internet üzerinden ya da bir arkadaşınızla pratik yapmalısınız. Satranç oyunu pratik yaptıkça öğrenilen ve geliştirilebilen bir oyundur. Özellikle çocukların gelişimi için çok faydalı ve geliştirici oyunlar arasındadır. Satranç takımı almayı düşünmüyor ama merakınız varsa internet üzerinden çevrimiçi olarak satranç oynayabilirsiniz. Çevrimiçi satranç oyunu oynamanın da farklı çeşitleri vardır. İlk seçeneğiniz bilgisayarla belirli zorluk düzeylerinde satranç oynamak olarak biliniyor. İkinci seçenek çevrimiçi olan kişilerle anlık olarak eşleşerek oyunu oynamak olarak biliniyor. Üçüncü seçenek ise çevrimiçi oyun kuralları oluşturup bu sayfanın linkini arkadaşınızla paylaşarak çevrimiçi olarak oynamak olarak biliniyor. Kullanıcılar için en dikkat çeken seçenek son seçenektir. Yüz yüze satranç oyununu oynama ihtimalinizin olmadığı bir arkadaşınızla bu site sayesinde oyunu oynayabilirsiniz.

Uno: Uno bir kart oyunudur. En az üç kişiyle en fazla da on kişiyle oynanan bir oyun olarak biliniyor. Uno oyun kartlarının üzerinde farklı semboller ve sayılar vardır. Genel olarak oyunu simgeleyen dört farklı renk vardır. Dört farklı renklerden oluşan oyun kartlarının üzerinde farklı anlamlara gelen semboller vardır. Özellikle arkadaş ortamlarında son dönemlerde sıklıkla oynanan bu oyun oldukça eğlencelidir. Üzerinde sembolü olan oyun kartları oyunun kurallarını ve gidişatını değiştirir. Uno oyunu oynarken kartların üzerindeki sembole, renge ve sayıya bakarak oynanmalıdır.Uno oyun kartları yeni bir oyun çeşidi olduğu için her mağazada bulunmuyor. Oyuncak mağazalarının birkaçında olabilir. Oyuncak mağazasında uno oyununu bulamazsanız internet sitelerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. İnternet sitelerinin neredeyse hepsinde uno oyun kartları vardır.

Dama: Dama oyunu çok uzun yıllardır oynanan iki kişilik bir oyundur. Oyunu oynamak için dama tahtası ve taşları gereklidir. Oyun iki kişilik oynanır ve kimin başlayacağına karar vermek için yazı tura atılır. Oyunun asıl amacı ise oyuncunun karşı tarafı dama yapmasıdır. Taşı ilk biten oyuncu oyunun kaybedeni olur. Oyunun kuralları aslında basit ve anlaşılır olarak biliniyor. Oyunun genel mantığı satranç oyununa benzerdir. Satranç kadar kuralı ve özelliği olmasa da şahı mat etmek yerine karşı tarafı dama etmek vardır. Oyun oldukça keyifli ve kolaydır. Dama oyununu mağazalardan veya internet sitelerinden temin edebilirsiniz.

Kızma Birader: Kızma Birader oyunu en az iki en fazla dört kişiyle oynanan bir oyundur. Oyunu oynamak için kızma birader tahtası, oyun taşları ve zar gereklidir. Her oyuncunun belirli bir sayıda taşı vardır bu taşların sayısı dörttür. Oyundaki amaç oyuncuların elinde bulunan dört taşı hedef yere yerleştirmek olarak biliniyor. Oyuncu sayısı dört olduğunda oyun daha eğlenceli bir hal alıyor. Her oyuncu kendi dört taşını hedef noktaya götürmeye çalışırken diğer bir oyuncunun taşıyla karşılaşıyor. Taşların adım sayısını belirleyen ise zardır. Eğer bir oyuncunun adım atacağı kutuda farklı bir oyuncunun taşı varsa o taşı alır ve o oyuncu başlangıç noktasına döner. Diğer oyuncu ise oyununa devam eder. En kısa sürede tüm taşlarını hedef bölgeye yerleştiren ise oyunun galibidir. Çocuklar ve yetişkinlerin sevdiği bu oyunun kuralları çok kolaydır. Kurallarının kolay olması kullanım sıklığını da artırıyor. Kızma Birader oyununa oyuncak mağazalarından ve internet sitelerinden ulaşabilirsiniz. İnternet sitelerinde bulunan bu oyun genellikle diğer oyunlarla set halinde bulunur. Eğer grup oyunlarını seviyorsanız setin içerisinde bulunan diğer oyunları da inceleyebilirsiniz. Setin içerisinde size hitap eden oyunlar varsa set halinde almanız daha avantajlıdır.

Tombala: Tombala oyunu uzun yıllardır ailecek oynanan oyunlardan birisidir. Ailecek ve arkadaş grubuyla sık sık oynanan bir oyundur. Tombala oyunu hem kolay hem de eğlencelidir. Oyunun basit kurallı olması ve birçok kişiyle oynanması sık tercih edilmesinin sebeplerinden birisidir. Genelde yılbaşı gecelerinde akla gelse de arkadaş gruplarıyla her zaman oynanan bir oyundur. Tombala oyunu çocuklar için de eğitici ve eğlencelidir. Oyuncak mağazalarında veya internet sitelerinde oyunu kolaylıkla bulabilirsiniz.

Tavla: Tavla oyunu evde ve çay ocaklarında sıklıkla oynanır. Tavlanın kendi içerisinde birkaç çeşidi vardır. Tavla iki farklı şekilde oynanır ve bu şekle genelde oyuncular karar verir. Tavla oyunu için tavla ve taşları gereklidir. Yüzyıllardır oynanan hatta tarihin en eski oyunlarından biri olarak bilinen tavla, pul ve zarlarla oynanan bir oyundur. Farklı ağaç türlerinden yapılan satranç dünya çapında oynanan bir masa oyunudur.

Okey: Okey oyunu dört kişiyle oynanan bir grup oyunudur. Okey oyununu oynamak için ıstaka, zar ve okey taşlarına ihtiyaç vardır. Evde, çay bahçesinde ve arkadaş ortamında oynanan en eğlenceli oyunlardan birisidir. Okey oyununun belirli kuralları vardır. Kurallar eşliğinde oynanan bu oyunun kendi içerisinde birkaç farklı versiyonu vardır. Öğrenildiği zaman çok zevkli olan bu oyunun her versiyonu da eğlencelidir. Genelde okey oyununa başlamadan önce arkadaşlar arasında iddiaya girilir ve daha sonra oyun oynanır. Eğer sizde okey oynamayı seviyorsanız bir oyuncak mağazasından bu oyunu alabilirsiniz. Oyuncak mağazalarına alternatif olarak internet sitelerinden de bulabilirsiniz.

Okey Takımı

Okey şans, mantık ve biraz da hafıza oyunudur. Klasik okey oyunu için dört kişiye ihtiyaç vardır. Okey oyununu oynamak için öncelikle okey takımına ihtiyacınız var. Okey takımına karar vermeden önce ürüne ait özelliklere ve ürünün kalitesine bakmalısınız. Bu grup oyununu uzun yıllar istediğinizde kullanabilirsiniz. Kaliteli bir ürün olmazsa oyun takımını kısa bir süre kullanabilirsiniz. Kaliteli ve güvenilir olan oyunu alırsanız uzun yıllar her yerde oynayabilirsiniz. Ürüne karar vermeden önce bunları göz önünde bulundurmanız önerilir. İnternetten alışveriş yapmak için adres bilgilerinizi, iletişim numaranızı ve ödeme bilgilerinizi siteye girmelisiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Okey Oyun Takımları

575 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 24 / 575 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?