Eğitici Oyuncak Çeşitleri

Her çocuğun hayallerini süsleyen oyuncaklar küçük yaş grubunun olmazsa olmazıdır. Gün içerisindeki zamanının büyük bir kısmını oyuna harcayan çocuklar için eğitici ürünler , hem öğretici hem de eğlendirici aktivitelere hitap eder. Eğitici oyuncak çeşitlerinin çocuklarda bıraktığı birçok faydalı etki bulunur. Öğretici sistemler çocukların farklılıklara olan bakış açısını genişletir. Uzmanların ve ebeveynlerin sıklıkla tercih ettiği pek çok eğitici kitap de oyuncaklar kadar altın değerindedir. Çocuklarınızın kelime yetisini geliştiren ve dünyaya çok farklı açılardan bakmasını sağlayan eğitici kitap setleri onların hayallerini güzelleştirir.İlgi alanları sürekli değişen çocuklar, oyunlar ve aktiviteler sayesinde kavrama ve yorumlama yetisini geliştirir. Çocuk hafızasını güçlendiren birçok kartlı oyun çeşidi, hafıza güçlendiren setler çocukların dünyasını renklendirir yapıdadır. Özellikle okula yeni başlayan orta seviyedeki çocuklar için oyuncaklar çeşitli aksesuarlarla çocukların mantıksal gelişimlerini tamamlar. Çocuklar için eğitici oyuncaklar onlar için zor olan eğitim sürecini kolaylaştırır. Çocukların hafızasında ve ruh halinde olumlu bir ilerleme kaydeden oyuncaklar, matematik becerisi kazandıran ve şekil yeteneğini geliştirici özelliklere sahiptir. Aktiviteleri eğlenceli hale getiren eğitici setler ve grup halinde oynanan oyunlar çocuklara topluluk kurallarını aşılar. Kalabalıkla uyum içerisinde olmayı öğrenen çocuklar iyi bir hoşgörüye sahip olur. Bu şekilde çocukları okul ve arkadaş ortamına hazırlayan eğitici çocuk oyuncakları çeşitli yeteneklerini ortaya çıkarır. Çocukların zeka seviyesine uygun birçok model onların yaş grubuna uygun şekillerle üretilir. Tavşan figürlü atlar, kedi figürlü yapbozlar ilgi duyduklara alanlara göre farklılıklar gösterir. Her çocuğun beğenesine ve eğlence zevkine uyum sağlayan eğitici çocuk oyuncakları farklı renk ve figürlerle daha ilgi çekici bir görünüme sahip olur. Oyuncaklar minyatür boyları sayesinde parka giderken, okula hazırlanırken veya seyahate çıkarken kolaylıkla yanınızda taşıyabileceğiniz şekillerdedir. Bir ebeveyn olarak çocuğuna en sağlıklı maddelerden yapılan oyuncakları tercih etmek istersiniz. Bu nedenle çocuk oyuncaklarında kullanılan maddeler kanserojen yapılar içermez. Çocuğunuzun konforu düşünülerek tasarlanan birçok eğitici oyuncak figürleri, boş zamanlarınızı değerlendirmek için oldukça kullanışlıdır. Siz de çocuğunuz için en konforlu ve eğitici oyuncak modellerine göz atarak onların hayal dünyasını genişletebilirsiniz.

Eğitici Çocuk Oyuncakları

Çocukların zorlu kavrama süreçlerine katkı sağlayan eğitici oyuncak çeşitleri onlara birçok değeri aynı anda katar. Eğitici çocuk oyuncak çeşitleri zihinsel yöntemlerle kuralları eğlenceli hale taşır. Oyuncakların eğlenceli ve zeka geliştirici olması zevkli bir kullanım sunarak eğitim sürecini hızlandırmayı hedefler.1 ,2, 3 yaş eğitici oyuncak ürünleri bulunduğu yaş grubuna uygunn olarak küçük ve yutulabilir parçalar bulundurmaz. Örneğin eğitici konuşan robot oyuncağı, hem oyunları eğlenceli hale getirir hem de basit mantık yolları öğretir. Kartondan giysiler bulunan robot oyuncağı, büyücüye ve şövalyeye dönüşerek farklı şekillere bürünebilir. Çocuğunuzun hayal gücüne yaratıcılık kadan oyuncak çeşidi yeni neslin eğlence anlayışına uyum sağlar. Daha büyük yaş grubu için özel tasarlanan 4, 5, 6, 8 yaş eğitici oyuncak çeşitleri ürünlerin bir miktar daha büyüyerek ileri seviyeye taşınmasına neden olur. Orta yaş grubu içerisinde yer alan çocuklar artık dünyaya olan bakış açısını farklı yönlere çevirir. Bir ebeveyn olarak çocuğunuzun eğitimi ve öğretimi onun kadar en az sizide etkiler. Çocuğunuzun arkadaş çevresi derslere olan ilgisi, aktivitelerdeki temposu ve bi ortamda kendini konumlandırabilmesi onun eğitimi ile doğru oranda ilerler. Tam da bunun için eğitici oyuncak seti öğretici ürünleri bir araya toplar. Duyusal gelişime katkı sağlayan oyuncak çeşidi farklı renkleriyle ve figürleriyle bağımlılık yapıcı bir oyuncaktır, eğitir ve öğretir. İnşaa etme özelliğini arttıran bloklar sınırsız oluşturmasıyla tamamen çocuğunuzun hayal gücüyle gelişir.

Eğitici oyuncak ürünleri doğal yaşam bilim ve dünya hakkında birçok detaya yer verir. Çocuklarınızın el becerilerini geliştiren ürünler, geniş seçeneklere sahiptir. Çocuklar eğitici ve öğretici oyunlar sayesinde dışarıda da bir yaşam olduğunu ve o yaşamın kurallarını algılarlar. Aile ve okul hayatlarında birçok etkisi olan oyuncaklar, çoklu gruplar halinde oynanabilir özelliğe sahiptir. 0-6 6-12 ay yaş grubuna hitap eden eğitici oyuncaklar çevresini yeni farkına varan çocuklar için üretilir. Oldukça büyük parçalara sahip bebek oyuncakları, sesli olmaları sayesinde henüz şekillere kavrayamayan çocukların ilgi odağı olur. Siz de çocuğunuzun eğitimi ve öğretimine eğlence ile katkı vermek isterseniz çeşitli oyuncaklara göz atabilirsiniz.

Eğlenceli Çocuk Oyuncakları

Eğitici oyuncaklar çocuklarınızın boş vakitlerini en eğlenceli hallere döndürür. Bağımlılık yapan oyuncak çeşitleri, bulundurduğu özellikler sayesinde son derece ilgi çekicidir. Küçük yaş grubuna hitap eden circle toys geometrik yumurta eşleme oyunu düşünme becerilerini geliştirir. Görsel zekayı ve beceriyi geliştiren bu oyuncak el ve göz koordinasyonunun gelişimine katkı sağlar. Eğitimi ve eğlenceyi bir arada sunan birçok oyuncak, çocuk gelişimine katkı sağlar. Eğitici çocuk oyuncakları zamanla gelişen ve değişen teknolojiye de uyum sağlar. Çocuğunuzun yanında olmadığınız durumlarda ondan haber alabilmek için eğitici oyuncak telefon, son derece ileri bir teknolojiye sahiptir. Günden güne ilerleyen fiber güç anında iletişime geçerek haberleşmenizi sağlar. Çocuğunuz istediği her bilgiye saniyeler içerisinde ulaşmasını sağlayan internet ağı, gelişim için oldukça önemli bir faktördür. Büyüme evresinde her çocuğun sahip olduğu eğitici oyuncaklar bilişsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlar. Çocuklarınıza özgüven veren fiziki oyunlar onlar özel hissettirerek topluma kazandırır. Ruhsal duygulara ithafen tasarlanan birçok oyuncak yeni neslin eğlence tarzına hitap eder. Puzzle eğitici sistem sayesinde çocuklarınızın görsel zekası gelişir. Çeşitli renk uyumlarına birbirine eşleştirmeyi öğreten bu oyuncak duyusal anlamda hafızasında güçlenmeye neden olur. Ürünlerin içerdiği küçük parçaların karışık şekillerde bulunması çocuğunuzun problem çözme ve soruna odaklanmasını sağlar. Yapboz görselleri genellikle küçük yaş grubuna hitap eden çizgi film ve karakterlerinin görsellerinden oluşur. Ülkemizdeki teknolojinin ilerlemesi ve çağa uyum sağlaması eğitim açısından da önemli bir rol oynar. İlerleyen dönemle birlikte ortaya çıkan laptop ürünleri bilgi ve videolara daha büyük bir ekranla ulaşmanızı sağlar. İlerleyen teknolojinin gözdesi laptop ürünleri çocuklarınızın hem eğlenceli oyunlar oynamasını hemde bilgiye üç boyutlu ulaşmasını sağlar. Bunlar gibi birçok eğitici oyuncak çocuğunuzun yeni döneme uyum sağlmasını ve kavrama yetisini genişletmesini kolaylaştırır. Eğitici oyuncaklarla edinilen bilgiler okula ön hazırlık gibi düşünülebilir. Eğitici ve eğlenceli oyuncaklar çocuğunuzun aktif bir hareket sistemine sahip olmasını sağlar. Uzmanlarında genellikle tavsiye ettiklerin eğitici oyuncaklar, zaman içerisinde değişiklik meydana getirir. Yabancı dil gibi çeşitli genel kültüre destek sağlayan oyuncaklar, çocuklarınızın mantıksal gelişimini destekler. Siz de kendi çocuğunuzun için en güzel zaman aktivitesiyle onun dünyasını renklendirebilirsiniz.

Hem Eğlendirici Hem Zeka Geliştirici Çocuk Oyuncakları

Eğitici oyuncak nedir? sorusuna en güzel yanıtı oyuncakların çocuklarda yarattığı etki verir. Gününün yarısını oyuncaklarla zaman geçiren çocuklar için eğitimi eğlenceye dönüştürmek oldukça önemlidir. Çocuklarınızın kişisel oyuncakları onların en yakın arkadaşı haline gelir. Bu sebeple oyuncak seçiminde birçok kriter öne çıkar. Olumsuz örnek içermemesi ve şiddete yönlendirmemesi önemli kriterlerden sadece birkaçıdır. Çocuklarınızın aile ortamı haricinde bireysel bir ortamı olduğu ve ona göre eğitici oyuncaklar edinilmesi gelişimde önemli bir role sahiptir. Pilsan halka atma oyunu çocuklarınızın el ve göz koordinasyonunu geliştiren bir yapıdadır. Eğitici ve eğlendirici çocuk oyuncağı, halkaların isabetli bir şekilde direğe sabitlenmesi ile tamamlanır.Pilsan halka atma oyunu, hem ev ortamına hem de açık hava ortamı için uygun koşullara sahiptir. Çocuklarınızın okul öncesinde de gerekli eğitimi edinmesi toplum içine kolay alışmasını sağlar. Eğitici oyuncak okul öncesi, çocuğunuzun dünyaya karşı bakış açısını farklı yönlere çevirir. Okul öncesi alınan eğitim karşılaşılan problemleri mantık yoluyla azaltmayı sağlar. Çubuk oyuncak ürünleri 300 parçalı şekillere çocuklarınızda merak uyandırır. Esnekleme yapısı sayesinde istediğiniz şekilleri verebileceğiniz çubuklar, çocuklarınızın elini üretken bir şekilde kullanmasını sağlar. Denge ve refleks becerilerine katkı sağlayan taha gaes taha bambu çubuk, çocuğunuzun diğer çocuklarla iletişime geçmesini sağlar. Değişik şekillere bürünen çubuklar çocuklarınızın hayalindeki herşeyi elde edebilmesini sağlar. Eğitimi eğlendirici hale gelen oyuncaklar çocuklarınızın hayatında büyük bir yere sahiptir. Eğitici oyuncak hayvanlar, çocuklarınıza doğadaki varlıkları tanıtarak onları tanımasını sağlar. Eğlenceli animasyon şekilleri ve dikkat çekici figürleri ile bağımlılık yapan pek çok eğitici hayvan oyuncakları çocuklarınızın dostu olur. Kumtoys kodlama algoritma 3 yaş ve üzeri yaş grubuna hitap eder. Eleştirel düşünme yetisinde sahip bu oyuncak tasarım odaklı düşünce gerektirir. Çocuklarınızın şekil algısını geliştirir. Kumtoys kodlama algoritma çocuklarınızın mantıksal düşünmesine yol açar. Günümüzün yazı diline hitap eden çocuk oyuncağı, büyüleyici bir algoritma ve dikkat geliştirme aktivitesidir. Gelişme sürecindeki her çocuk sahip olduğu oyuncaklarla yorumlama ve anlama özelliklerini geliştirme imkanı bulur. Farklı dünyaları ve hayali mekanları kitaplarda, yapbozlarda ve bilgilerde kavrayan çocuklar daha hızlı bir şekilde dünyasını genişletir. Siz de çocuğunuzun boş zamanlarını eğlenceli ve eğitici oyuncaklarla beraber daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.

Çocukların Hayal Dünyasını Genişleten Oyuncaklar

Çocuklarınızın hayal dünyasını genişletecek birçok ürün farklı seçeneklerle kullanıma sunulur. Eğitici oyuncak çeşitleri her üründe görülen farklılıklar, model seçeneklerini artırır.         Çocukların eğlencesine ve eğitimine katkı sağlayan birçok model, her çocuğun tarzına hitap eder. Eğitici oyuncak çeşitleri hem bedensel hem de fiziksel kabiliyeti geliştiricidir. Çocuğunuzu harekete yönlendiren ve eğitici oyuncaklar, çocukların mantıksal olarak akıl yürütme becerisini geliştirir. Yapboz, yaratıcı şekiller ve manyetikli alfabeler, çocukları düşünmeye yönlendirir. Eğitici oyuncaklar zeka ve akla hitap ettiği kadar duygulara da hitap eder. Özellikle müzikli ve çok renkli oyuncak çeşitleri, çocukların keyifli vakit geçirmesini sağlar. Ürünler sağlığa zararlı maddeler içermez. Özellikle eğitici oyuncak ahşap çeşitleri, doğal ahşap malzemeden üretilir. Ahşap, kalite ve uzun ömürlü kullanım fırsatı sunar. Ahşap oyuncak çeşitlerinin çoğu şekil yeteneğini ve matematik becerisini geliştirmeye yöneliktir. Ahşap oyuncakların en büyük özelliği kolay boyanabilmesidir. Bu nedenle çoğu firma, ahşap oyuncaklarını renksiz sunar. Çocukların hayal dünyası ve renk seçimiyle renklenen ahşap oyuncaklar, kişiselleştirilebilir özelliği ile de ön plana çıkar. Eğitici oyuncak denilince akla gelen en önemli şey kitaplardır. Alanında uzman yazarlar tarafından kaleme alınan kitaplar, çocukların hayal dünyasında yeni ufuklar açar. Kitaplar içerisinde etkileyici görseller kullanılır. Kitapların içerikleri yaşlara göre değişiklik gösterir. Seviye seviye değişen kitaplar, çocukların dil öğrenme becerisini geliştirir. Eğitici oyuncak kitap, halı çeşitleri çocuklarınızın arkadaşı olur. Halılar, yaratıcı desenlerle tasarlanır. Çocuğunuza mini bir oyun alanı sunan halılar, doğa, bilim ve dünya hakkında detaylı bilgi verir. Oda dekorasyonları için özel tasarlanan halı modelleri seksek vb. oyun desenleriyle ilgi çekici ve eğlenceli hale gelir. Çocukları hayal kurmaya yönelten halılar el ve göz koordinasyonunu geliştirir. Bu sayede bedensel ve zihinsel gelişimine destek verir.

 Çocuk Oyuncaklarının Fonksiyonları ve Fiyatları

Eğitici oyuncak fiyatları ürünlerin sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterir. Eğitici oyuncak materyalleri; fiyatı belirlemede büyük rol oynar. Ürünler; plastik, ahşap, kumaş gibi farklı materyaller kullanılarak yapılır. Eğitici çocuk oyuncaklarının boyutu ve fonksiyonları büyükçe artış gözlemlenir. Sesli oyuncaklar, dikkat çeken notaları ve melodisiyle çocukların dikkatini çeker. Eğitici oyuncak sesli ürünler, çocukların geçirdiği vakti daha eğlenceli kılar. Sürekli tekrarlanan müzikler, çocukların ezber kabiliyetini artırır. Uzmanlar, çocukların hafızasını geliştiren ve güçlendiren sesli oyuncakları tavsiye eder. Eğitici oyuncak materyalleri, çocukların hassasiyeti ve bilinç yapısı düşünülerek tasarlanır. Küçük yaş grubuna hitap eden oyuncaklarda bulunan minyatür maddelerin yutulmayacak büyüklüğe sahip olması gibi faktörler hayat kurtarıcı olmakla beraber ebeveynlere kolaylık sağlayıcıdır. Yaş aralığı büyüdükçe artan oyuncak parçaları ve karmaşıklık artık dünyaya olan bakış açılarını değiştirmek için uygundur. Her çocuğun bireysel olarak en önemli ihtiyacı olan eğitici oyuncaklar onların toplumla ve arkadaşlarıyla uyum içerisinde olmasını sağlar. Çouğunuzun dikkati en iyi çeken ürünler onlar için bağımlılk yapıcın bir aktivite haline gelir. Grafik dijital yazı çizim tablet ürünleri yazma ve çizim aktiviteleri için teknolojinin ürettiği bir harikadır. Ekranı kolay temizlenebilen bu eğitici oyuncak, ekran ile temasa geçince duyarlı ve kullanıma kolay bir üründür. Ultra ince ve hafif tasarımı elde tutulmasını kolaylaştırır. Dijital tabletlerin çocuklarınızın gözüne herhangi bir zararı dokunmaz. Sil baştan özelliği sayesinde birçok figürü canlı hale getirebilirsin. Ayrıca tabletler, kağıt tasarrufu yarattıkları için çevre dostudur. Çocuklarınızın bilişsel zekasına katkı sağlayan oyuncak modelleri,onların farklılıkları kabullenmesini sağlar. Oyuncaklar, aile ve okul hayatlarına da yararlı bir etki yaratır. Sıkıcı ve anlaması zor olan birçok eğitici oyuncak çocuk hafızasını güçlendirir. Görsel zekayı artırarak ezberi kuvvetlendiren eğitici oyuncak çeşitleri zamansız tasarımları ile her dönem ilgi görür. Eğitici oyuncak markaları uzmanlar tarafından kontrol edilerek onaylanır ve tavsiye edilir. Herhangi bir kanserojen madde içermeyen eğitici çocuk oyuncakları, onlarda olumsuz etki yaratmaz. Siz de çocuğunuzun zekasını aktif bir şekilde ilerletmek için ona eğitici oyuncak ürünlerini armağan edebilirsiniz.

Eğitici Oyuncakların Yararları Nelerdir?

Oyuncaklar çocukların bir numaralı arkadaşıdır. Bu nedenle oyuncaklar çocuk gelişiminde büyük rol oynar. Oyuncakların eğitici olması hem eğlence hem de eğitim açısından oldukça yararlıdır. Çoğunuzun geçirdiği zamanı daha eğitici kılan oyuncaklar, bedensel ve zihinsel gelişimini destekler. Çocuğunuzun hayatına olumlu yönde katkı sağlayan eğitici oyuncaklar; el ve göz koordinasyonunu sağlar, mantık yürütme becerilerini iyileştirir ve motor becerilerini geliştirir.

Oyuncakların Sahip Olduğu Özellikler Nelerdir?

Eğitici çocuk oyuncakları çeşitli parçalardan ve aksesuarlardan meydana gelir. Bir oyuncak ürününde en önemli özellik oyuncağın sahip olduğu özelliklerin çocuğunuza bilinç ve mutluluk aşılamasıdır. Eğitici oyuncak özellikleri her üründe farklılık göstermekle beraber, hitap ettiği çocuk tarzını da çoğaltır. Yaş aralığı değiştikçe artan oyuncak fonksiyonları daha ileri bir seviyeye taşınır. Bu sayede her çocuk, kendi bünyesine uygun bir oyuncak elde etmiş olur.

Çocuk Oyuncakları Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oyuncak seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli kriter, çocuğunuzun yaş grubudur. Her yaş grubuna hitap eden oyuncak çeşidi ve içeriği farklıdır. Küçük yaşlı çocuklar için kolay çözülebilen ve dikkat çeken oyun setlerini tercih etmek daha avantajlıdır. Yaş aralığı büyüdükçe çok fonksiyonlu, eğitici ve öğretici oyuncaklara yönelmek en doğru seçimdir. Ürünlerin kalitesi, yapım malzemesi ve mekanizması da oyuncak seçiminde dikkat edilmesi gereken kriterlerdir. Siz de çocuğunuzun gelişimi ve eğitimi için pek çok oyuncağa çeşitli seçenekler arasından güvenle ulaşabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Eğitici Oyuncak Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483639/23031884/80123020/60002385