Parfüm

Kadın parfümleri, kadınların kıyafetini, tarzını tamamlayacak feminen kokuları işaret eder. İçerisinde doğal özler bulunduran parfümler, formülündeki parfüm özlerinin oranına göre kategorize edilir. Parfüm özü oranı kokuların kalıcılığını ve silaj adı verilen duyulma etkisini belirler. 

Yoğunluklarına Göre Parfüm Türleri 

  • EDC yani Eau de Cologne formundaki ürünler en hafif parfüm türüdür. %2 ile %4 arasında parfüm özü bulundurur. Kozmetik kolonyalar bu sınıfta yer alır. 
  • EDT Eau de Toilette %4 ile %10 arasında öz içerir. Sıcak yaz günlerinde ve gündüz saatlerinde EDT gibi daha hafif formdaki parfümleri tercih edebilirsiniz.
  • EDP Eau de Parfum biraz daha yoğun kokuları işaret eder. Parfüm özü oranı %10-20 arasındadır. Kış aylarında ve gece saatlerinde EDP parfümlerin daha sık tercih edilir. 
  • Extrait de Parfüm'ler ise %20-%30 öz oranı ile en yoğun kokulara verilen addır. Ancak maliyeti nedeniyle piyasada en az bulunanlar parfümler, Extrait formlarındadır.

Kadın Parfümlerinin Özel Temaları 

Kadın parfümlerinde temalar kullanıcıları yönlendirebilir. Parfümlerin temalarına dikkat ederek, size uygun kadın parfüm ürününü bulabilirsiniz. Sabunsu parfümlerde misk gibi ferah notalar kullanılır. Miskin temiz kokusu hafif meyveler ve çiçek kokuları ile tamamlanabilir. 

Floral kokular çiçeksidir ve daha çok yaz parfümlerinin temalarıdır. Genç kadınların ve kendini genç hissedenlerin seçimi olan çiçekli parfümler de kendi içlerinde farklılaşır. Beyaz çiçekler daha ferah kokular verir. Menekşe, sakura gibi özler daha tatlı kokular taşır. Yasemin kokusu, ten kokusuna en yakın kokulardan biri olduğu için afrodizyak etkiye sahiptir. 

Odunsu kokular daha ağırbaşlı ve karizmatik kokulardır, iş dünyası için idealdir. Erkek kokularında ve uniseks parfümlerde de sıklıkla kullanılan odunsu özler daha çok alt notalarda belirginleşir. Oud, vetiver, sedir gibi özler odunsudur. Karizmatik bir hava yaratan odunsu parfümler günlük olarak kullanılabilir. 

Baharatlı kokular yoğun etkisi ile kış aylarında, gece etkinliklerde ve özel randevularda kullanılabilir. Ağırbaşlı ve olgun kokular olan baharatlı aromalara, klasik parfümlerde daha sık rastlanır. Otantik kokular arasında safran, kakule, pembe biber gibi baharatlar sayılabilir.

Marin temalı parfümler içinde amber gibi deniz kokusu veren notalar bulundurur. Genellikle meyvelerle tamamlanan marin parfümler, ferah bir deniz esintisi isteyenlerin tercihidir. Dört mevsim kullanılabilir ancak yaz ve bahar aylarında daha çok tercih edilir. 

Meyveli kokular, kırmızı meyveler, incir, armut gibi notalardan oluşur. Genellikle orta notalarda kullanılan meyveler, hafif tatlı aroma verir. Çiçeklerin bulunduğu parfümlere sıklıkla cömert meyve kokuları da eşlik eder. Gençlerin beğenisini kazanan meyveli ve tatlı kokular, eğlenceli tavrını koku ile göstermek isteyenlerin tercihi olur. 

Neden Kadın Parfümleri Tercih Etmelisiniz? 

  • Parfümler özel günlerde alınabilecek en hoş hediye seçenekleri arasındadır. Anneler günü, doğum günü gibi özel günlerde parfümleri ve parfüm setlerini seçerek özel günlerinizi kokularla unutulmaz kılabilirsiniz. 
  • Kadın parfümler, tarzı tamamlayan aksesuarlardır. Klasik bir giyim tarzını kokuyla benzersiz kılabilir veya sportif tarzınızı kokuyla daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Her tarza eşlik edecek uygun bir koku bulabilirsiniz. 
  • Kadın parfümler, her yaştan kadının kullanımı için özel olarak tasarlanır ve feminen kompozisyonlar içerir.
  • Parfümler, kadınların ten kokuları ile birleşerek özgün hale gelir ve biricik olur. Aynı parfüm her kullanıcıda birebir ayrı durmaz. Kadın parfümlerin özgün esintisi tarzınızı benzersiz kılar. 
  • Kokular, imza gibi kişilerle, anılarla özdeşleşir. Kokular sayesinde anılarınızı daha unutulmaz kılabilir, akılda kalabilirsiniz. 

Dilediğiniz kadın parfümleri inceleyerek seçebilir, kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Hemen sepete ekleyin, alışverişe zaman kaybetmeden başlayın. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kadın Parfümleri

9215 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 9215 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?