Kadın Parfüm Markaları

Gitmiş olduğunuz yerlerde insanların sizi fark etmesini istiyorsanız kokunuz büyük önem taşır. Kullanmakta olduğunuz kadın parfümü sayesinde kolayca erkeklerin ilgisini üzerinize çekebilirsiniz. Erkeklerin en dikkat ettiği kokular, birbirinden uygun fiyatlar ile Hepsiburada.com adresinde sizlerin beğenisine sunuluyor.

Parfüm seçiminizi yaparken teninizle uyum büyük önem taşımaktadır. Teninizle uyumlu olduğunu düşündüğünüz bir parfümü kullanmaya başladıktan sonra uzun bir süre değiştirmenizi tavsiye etmiyoruz. Aynı parfümü uzun süre kullanıyor olmanız insanların o kokuyla sizi bütünleştirmesi anlamına gelecektir. O parfümün kokusunun olduğu her yerde ilk akla gelen kişi sizin olmanızı sağlayacaktır. Yaz ve kış aylarında farklı parfümler seçerek havanın durumuyla uyumlu olabilirsiniz. Yaz aylarında kullanacağınız ağır parfümler insanların bunalmasına neden olacaktır. Bu durumu yaşamamak için de yazın hafif kokuları tercih etmelisiniz. Kış aylarında ise havanın soğuk olması sebebiyle ağır kokular kullanıyor olsanız da, insanları yaz kadar fazla etkilemeyecektir. Mevsimlere göre uyumlu parfüm seçmek istemiyor, sürekli aynı kokuya sahip olmak istiyorsanız da orta derecede yoğunluğa sahip bir parfüm tercih edebilirsiniz.

Parfüm ayrımı yaparken aslında yalnızca yaz ve kış için olarak ayırmak doğru olmayacaktır. Çünkü romantik bir yemeğe giderken kullanacağınız parfüm ile, iş görüşmesine giderken kullanacağınız parfüm aynı olmamalıdır. Yemeğe gittiğiniz sırada kullanacağınız romantik ortam ile uyumlu olan çekici parfümler, iş görüşmesinde yerini biraz daha geri planda duran kokulara bırakmalıdır. İş görüşmesine gittiğiniz zaman çekici kokunuz mülakat sırasında karşı tarafta negatif algı bırakabilir. Bu aşamada parfümünüzden çok sizin ön planda olmanız gerekiyor.

Birçok çiçeğin bir araya gelmesiyle oluşan, içerisinde oryantel ve amber ağacı kokuları barındıran parfümler daha çekici olmanızı sağlayacaktır. Eğer etkileyici olmak istiyorsanız bu kokuların bir araya gelmesine dikkat etmelisiniz. Normal bir parfüm arıyorsanız da, yalnızca çiçek yoğunluğu olan kokuları ya da beraberinde okyanus ozonu kokularını tercih edin.

Parfüm konusunda uzmanlaşmış kişilere göre parfüm belirlerken belli kriterler üzerinde yoğunlaşmak gerekiyor. Bu kriterler de gidilen mekan, günün saati, mevsim ön plana çıkıyor. Bu kavramlara dikkat ederek parfümü kullandığınız sürece insanların ilgi odağı olmayı sürdüreceksiniz.

Parfümler kendi içerisinde bazı gruplara ayrılmaktadır. Bu grupların her birinin farklı ismi ve anlamı vardır. Şimdi sizlere bu gruplar hakkında bazı bilgiler veriyor olacağız.

Parfüm (öz): Normal bir parfüm olarak nitelendirebileceğimiz parfüm, en kalıcılar arasında gösterilebilir. Nabız noktaları başta olmak üzere cilde de uygulanabilir. Kokusunun kalıcılığı genellikle 1 günün üzerinde olmaktadır.

Eau de Parfum: Bu parfüm çeşidi de parfüm özüne yakınlığıyla ilgi çekmeyi başarıyor. Parfüm (öz) göz önüne alındığı zaman kalıcılığı biraz daha azdır. Bu parfüm türü de, cilde ve kıyafetlere uygulanabilir. Ortalama yarım gün etkisini sürdürür, sonraki süreçte kokusu olmuş olacaktır.

Eau de Toilette: Bu koku için etkisi en hafif olan diyebiliriz. Diğer parfümlere oranla daha çabuk kokusunun uçmasına müsaittir. Kalıcılığı konusunda bir şey söylemek doğru olmayacaktır. Çünkü kalıcılığı pek fazla değildir. Öz yağlar ve alkolün saflığına bakıldığında konsantrasyon olarak en düşük seviyedekidir. Kullanımı oldukça kolaydır. Eğer spora gidiyorsanız, ya da dışarıda ki bir aktiviteye katılacaksanız bu çeşidi tercih etmeniz doğru olacaktır. Cilde sıkılması pek uygun değildir, kıyafetlere uygulayabilirsiniz. Kokusu ortalama yarım gün gidecektir, yarım günün ardından da koku uçmaya başlayacaktır.

Parfüm Notaları

Parfüm almaya karar verdiyseniz parfüm notaları kelime bütününü çok sık duyarsınız. Birçok kişi bu terimi kullansada anlamını pek fazla bilmemektedir.

Parfüm notalarının içerisinde yer alan baş nota parfümü sıktıktan sonra ki 15 dakikayı temsil eder. Parfümün ilk 15 dakika yarattığı etki baş notadır.

2 – 4 saat arasında ortaya çıkan koku da parfümün orta notasıdır. Parfümün kalbi olarak tanımlayabiliriz.

Ve son olarak da, dip notadan bahsedebiliriz. Parfümün kokusunun en uzun gittiği son süreçtir, bu süreçte parfüm kişiliğini ortaya çıkartıp 4 – 6 saat boyunca kalıcılık sunar.

Artık parfüm notaları kelimesini duyduğunuzda, ne anlama geldiği hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz. Parfüm notalarının yanı sıra bir de parfüm koku sınıfları bulunmaktadır. Şimdi sizlere koku sınıflarını da anlatıyor olacağız.

Çiçek Kokuları: Çiçek kokuları içerisinde yoğun olarak manolya, lavanta, gül, zambak ve orkide gibi çiçekleri kullanır. Koku sınıfları içerisinde en fazla çeşidi bulunan, en geniş tür diyebiliriz.

Meyve Kokuları: Bu kokular da taze ve hafif olmasıyla ünlüdür. Temelde bergamot, limon ve portakal gibi çiçekleri kullanır. Taze kokusu ve hafif oluşu ön plana çıkmasını sağlar.

Şipre Kokuları: Bu koku türü ise kuvvetli esansların bir araya gelmesiyle meydana gelir. Kalıcı olduğunu belirtebiliriz. Temelinde ağaç, meşe yosunu, 

Oryantal Kokular: Ağır bir koku türüdür. Egzotik arama oranı fazladır. Sıcaklık ve şehvet verici esanslardan meydana gelir. Ağır esans beraberinde genellikle çiçek ve meyve kokularını getirir.

Parfümler Hakkında Bilgiler

Parfümler hakkında bazı detaylar verebiliriz. Bu detayları öğrendikten sonra parfüm bilginizi daha iyi seviyeye taşıyabilirsiniz.

•İnsan vücudu parfüm kokularının yapıya göre daha çabuk veya daha geç uçmasını sağlar. Vücut kimyasına göre bu olay değişim gösterir.

•Ciltte bulunan yağ, parfüm içerisinde yer alan koku moleküllerinin ciltte durmasını sağlamaktadır. Yağ oranınız arttıkça parfüm kokunuz da yoğunlaşır.

•Eğer az yağ bulunduran bir diyet yapıyorsanız, parfüm kokunuz normalden daha kısa kalacaktır.

•Baharatlı gıdalar yemeniz parfüm kokunuzun etkisini değiştirecektir.

•Eğer sigara kullanıyorsanız da parfümün etkisi azalacaktır.

•Spor sırasında oluşan terleme de, kokunun hızlı uçmasını sağlayacaktır.

•Koku ile bağlantılı ek ürünler kullanmak, kokunun kalıcılığını olumlu yönde etkileyen unsurlardan bir tanesi olacaktır.

Hepsiburada olarak sizlere sıradan parfümler sunmak istemiyoruz. Bu sebeple en kaliteli markaların, en iyi ürünlerine sunuyoruz. Kadın parfümlerinin arasında kadın parfüm setlerini ve kadın deodorantlarını da bulabilirsiniz. Sitemizde kadınlar tarafından en fazla Calvin Klein, Burberry ve Davidoff markalarına talep olduğunu söyleyebiliriz. Parfüm seçiminizde diğer kadınlar tarafından popüler olan kokuları da tercih edebilirsiniz. Eğer öyle bir tercih yapmayı düşünüyorsanız, bu markalar sizin için en doğru tercih haline gelecektir. 

Parfümler Orijinal mi?

Biliyorsunuz ki diğer birçok üründe olduğu gibi kadın parfümlerinde de replika olayı oldukça fazla görülüyor. Replika parfüm üreticiler yalnızca parfümü değil, kutusunu da taklit edebiliyor. Bu sebebi göz önüne alınca da orijinal ile replika parfümü ayırt etmek çok zor oluyor. Replika problemleri yaşamamak için parfüm seçiminizi güvendiğiniz yerlerden yapmanız gerekiyor. Sitemizde tamamı orijinal olan parfümler sunuyoruz. Sitemizden hem uygun fiyatlı parfüm alma imkanı elde ederken, hem de orijinal olup olmama tedirginliğini yok etmiş olacaksınız.

Alacağınız replika parfümler sadece kokusunun etkisiz olmasıyla olumsuzluk yaratmayacaktır. Beraberinde insan sağlığına da zarar verebilecek maddeler barındırıyor olabilir. Öyle bir durumla karşılaşmamak için her zaman orijinal parfümleri tercih etmelisiniz. Orijinal parfümler tercih ederek hem sağlık açısından, hem de kokunun uzun süre kalıcılığı açısından tedirginlik yaşamadan rahatça parfümünüzü kullanabileceksiniz. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kadın Parfümleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Parfüm
Parfüm
Kadın Parfüm
Kadın Parfüm
Setler
Setler
Parfüm
Parfüm
Parfüm Deodorantlar
Parfüm Deodorantlar
Vücut Spreyi & Parfümü
Vücut Spreyi & Parfümü
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Parfüm Türü
Toplam 32 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?