Kadın Parfüm Markaları

Gitmiş olduğunuz yerlerde insanların sizi fark etmesini istiyorsanız kokunuz büyük önem taşır. Kullanmakta olduğunuz kadın parfümü sayesinde kolayca erkeklerin ilgisini üzerinize çekebilirsiniz. Erkeklerin en dikkat ettiği kokular, birbirinden uygun fiyatlar ile Hepsiburada.com adresinde sizlerin beğenisine sunuluyor.

Parfüm seçiminizi yaparken teninizle uyum büyük önem taşımaktadır. Teninizle uyumlu olduğunu düşündüğünüz bir parfümü kullanmaya başladıktan sonra uzun bir süre değiştirmenizi tavsiye etmiyoruz. Aynı parfümü uzun süre kullanıyor olmanız insanların o kokuyla sizi bütünleştirmesi anlamına gelecektir. O parfümün kokusunun olduğu her yerde ilk akla gelen kişi sizin olmanızı sağlayacaktır. Yaz ve kış aylarında farklı parfümler seçerek havanın durumuyla uyumlu olabilirsiniz. Yaz aylarında kullanacağınız ağır parfümler insanların bunalmasına neden olacaktır. Bu durumu yaşamamak için de yazın hafif kokuları tercih etmelisiniz. Kış aylarında ise havanın soğuk olması sebebiyle ağır kokular kullanıyor olsanız da, insanları yaz kadar fazla etkilemeyecektir. Mevsimlere göre uyumlu parfüm seçmek istemiyor, sürekli aynı kokuya sahip olmak istiyorsanız da orta derecede yoğunluğa sahip bir parfüm tercih edebilirsiniz.

Parfüm ayrımı yaparken aslında yalnızca yaz ve kış için olarak ayırmak doğru olmayacaktır. Çünkü romantik bir yemeğe giderken kullanacağınız parfüm ile, iş görüşmesine giderken kullanacağınız parfüm aynı olmamalıdır. Yemeğe gittiğiniz sırada kullanacağınız romantik ortam ile uyumlu olan çekici parfümler, iş görüşmesinde yerini biraz daha geri planda duran kokulara bırakmalıdır. İş görüşmesine gittiğiniz zaman çekici kokunuz mülakat sırasında karşı tarafta negatif algı bırakabilir. Bu aşamada parfümünüzden çok sizin ön planda olmanız gerekiyor.

Birçok çiçeğin bir araya gelmesiyle oluşan, içerisinde oryantel ve amber ağacı kokuları barındıran parfümler daha çekici olmanızı sağlayacaktır. Eğer etkileyici olmak istiyorsanız bu kokuların bir araya gelmesine dikkat etmelisiniz. Normal bir parfüm arıyorsanız da, yalnızca çiçek yoğunluğu olan kokuları ya da beraberinde okyanus ozonu kokularını tercih edin.

Parfüm konusunda uzmanlaşmış kişilere göre parfüm belirlerken belli kriterler üzerinde yoğunlaşmak gerekiyor. Bu kriterler de gidilen mekan, günün saati, mevsim ön plana çıkıyor. Bu kavramlara dikkat ederek parfümü kullandığınız sürece insanların ilgi odağı olmayı sürdüreceksiniz.

Parfümler kendi içerisinde bazı gruplara ayrılmaktadır. Bu grupların her birinin farklı ismi ve anlamı vardır. Şimdi sizlere bu gruplar hakkında bazı bilgiler veriyor olacağız.

Parfüm (öz): Normal bir parfüm olarak nitelendirebileceğimiz parfüm, en kalıcılar arasında gösterilebilir. Nabız noktaları başta olmak üzere cilde de uygulanabilir. Kokusunun kalıcılığı genellikle 1 günün üzerinde olmaktadır.

Eau de Parfum: Bu parfüm çeşidi de parfüm özüne yakınlığıyla ilgi çekmeyi başarıyor. Parfüm (öz) göz önüne alındığı zaman kalıcılığı biraz daha azdır. Bu parfüm türü de, cilde ve kıyafetlere uygulanabilir. Ortalama yarım gün etkisini sürdürür, sonraki süreçte kokusu olmuş olacaktır.

Eau de Toilette: Bu koku için etkisi en hafif olan diyebiliriz. Diğer parfümlere oranla daha çabuk kokusunun uçmasına müsaittir. Kalıcılığı konusunda bir şey söylemek doğru olmayacaktır. Çünkü kalıcılığı pek fazla değildir. Öz yağlar ve alkolün saflığına bakıldığında konsantrasyon olarak en düşük seviyedekidir. Kullanımı oldukça kolaydır. Eğer spora gidiyorsanız, ya da dışarıda ki bir aktiviteye katılacaksanız bu çeşidi tercih etmeniz doğru olacaktır. Cilde sıkılması pek uygun değildir, kıyafetlere uygulayabilirsiniz. Kokusu ortalama yarım gün gidecektir, yarım günün ardından da koku uçmaya başlayacaktır.

Parfüm Notaları

Parfüm almaya karar verdiyseniz parfüm notaları kelime bütününü çok sık duyarsınız. Birçok kişi bu terimi kullansada anlamını pek fazla bilmemektedir.

Parfüm notalarının içerisinde yer alan baş nota parfümü sıktıktan sonra ki 15 dakikayı temsil eder. Parfümün ilk 15 dakika yarattığı etki baş notadır.

2 – 4 saat arasında ortaya çıkan koku da parfümün orta notasıdır. Parfümün kalbi olarak tanımlayabiliriz.

Ve son olarak da, dip notadan bahsedebiliriz. Parfümün kokusunun en uzun gittiği son süreçtir, bu süreçte parfüm kişiliğini ortaya çıkartıp 4 – 6 saat boyunca kalıcılık sunar.

Artık parfüm notaları kelimesini duyduğunuzda, ne anlama geldiği hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz. Parfüm notalarının yanı sıra bir de parfüm koku sınıfları bulunmaktadır. Şimdi sizlere koku sınıflarını da anlatıyor olacağız.

Çiçek Kokuları: Çiçek kokuları içerisinde yoğun olarak manolya, lavanta, gül, zambak ve orkide gibi çiçekleri kullanır. Koku sınıfları içerisinde en fazla çeşidi bulunan, en geniş tür diyebiliriz.

Meyve Kokuları: Bu kokular da taze ve hafif olmasıyla ünlüdür. Temelde bergamot, limon ve portakal gibi çiçekleri kullanır. Taze kokusu ve hafif oluşu ön plana çıkmasını sağlar.

Şipre Kokuları: Bu koku türü ise kuvvetli esansların bir araya gelmesiyle meydana gelir. Kalıcı olduğunu belirtebiliriz. Temelinde ağaç, meşe yosunu, 

Oryantal Kokular: Ağır bir koku türüdür. Egzotik arama oranı fazladır. Sıcaklık ve şehvet verici esanslardan meydana gelir. Ağır esans beraberinde genellikle çiçek ve meyve kokularını getirir.

Parfümler Hakkında Bilgiler

Parfümler hakkında bazı detaylar verebiliriz. Bu detayları öğrendikten sonra parfüm bilginizi daha iyi seviyeye taşıyabilirsiniz.

•İnsan vücudu parfüm kokularının yapıya göre daha çabuk veya daha geç uçmasını sağlar. Vücut kimyasına göre bu olay değişim gösterir.

•Ciltte bulunan yağ, parfüm içerisinde yer alan koku moleküllerinin ciltte durmasını sağlamaktadır. Yağ oranınız arttıkça parfüm kokunuz da yoğunlaşır.

•Eğer az yağ bulunduran bir diyet yapıyorsanız, parfüm kokunuz normalden daha kısa kalacaktır.

•Baharatlı gıdalar yemeniz parfüm kokunuzun etkisini değiştirecektir.

•Eğer sigara kullanıyorsanız da parfümün etkisi azalacaktır.

•Spor sırasında oluşan terleme de, kokunun hızlı uçmasını sağlayacaktır.

•Koku ile bağlantılı ek ürünler kullanmak, kokunun kalıcılığını olumlu yönde etkileyen unsurlardan bir tanesi olacaktır.

Hepsiburada olarak sizlere sıradan parfümler sunmak istemiyoruz. Bu sebeple en kaliteli markaların, en iyi ürünlerine sunuyoruz. Kadın parfümlerinin arasında kadın parfüm setlerini ve kadın deodorantlarını da bulabilirsiniz. Sitemizde kadınlar tarafından en fazla Calvin Klein, Burberry ve Davidoff markalarına talep olduğunu söyleyebiliriz. Parfüm seçiminizde diğer kadınlar tarafından popüler olan kokuları da tercih edebilirsiniz. Eğer öyle bir tercih yapmayı düşünüyorsanız, bu markalar sizin için en doğru tercih haline gelecektir. 

Parfümler Orijinal mi?

Biliyorsunuz ki diğer birçok üründe olduğu gibi kadın parfümlerinde de replika olayı oldukça fazla görülüyor. Replika parfüm üreticiler yalnızca parfümü değil, kutusunu da taklit edebiliyor. Bu sebebi göz önüne alınca da orijinal ile replika parfümü ayırt etmek çok zor oluyor. Replika problemleri yaşamamak için parfüm seçiminizi güvendiğiniz yerlerden yapmanız gerekiyor. Sitemizde tamamı orijinal olan parfümler sunuyoruz. Sitemizden hem uygun fiyatlı parfüm alma imkanı elde ederken, hem de orijinal olup olmama tedirginliğini yok etmiş olacaksınız.

Alacağınız replika parfümler sadece kokusunun etkisiz olmasıyla olumsuzluk yaratmayacaktır. Beraberinde insan sağlığına da zarar verebilecek maddeler barındırıyor olabilir. Öyle bir durumla karşılaşmamak için her zaman orijinal parfümleri tercih etmelisiniz. Orijinal parfümler tercih ederek hem sağlık açısından, hem de kokunun uzun süre kalıcılığı açısından tedirginlik yaşamadan rahatça parfümünüzü kullanabileceksiniz. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kadın Parfümleri

Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Parfüm
Parfüm
Kadın Parfüm
Kadın Parfüm
Setler
Setler
Parfüm
Parfüm
Parfüm Deodorantlar
Parfüm Deodorantlar
Vücut Spreyi & Parfümü
Vücut Spreyi & Parfümü
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
HepsiLojistik Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 9849 ürün
Kadın Parfümler Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
EDT EDT, Eau de Toilette anlamında kullanılan bir kısaltma olarak biliniyor. Parfüm çeşitlerinden biri olan EDT kokular, yüzde 4 ile 10 arasında parfüm özü içeriyor. Doğal özlerden ve sentetik aromalardan oluşan parfüm özlerinin yoğunluğu parfümün ağırlığını ve kalıcılığını belirliyor. Alkol içinde seyrelen özler, alkol sayesinde spreylenerek vücuda koku bırakıyor. EDT ürünler hafiflikleri ile dört mevsim kullanılabilse de özellikle gündüz saatlerinde ve yaz aylarında daha çok kullanılıyor.  Eau de Toilette ürünleri günlük kullanım için idealdir. Dünyanın en çok tercih edilen parfüm çeşidi olan EDT ürünler, EDP parfümlerin edisyonları olarak da piyasaya sürülüyor. Ekstra yoğun parfümlerin yaz edisyonları genellikle EDT formunda tasarlanıyor. EDT parfümlerin kalıcılığı yalnızca içerisindeki öz oranına değil; notaların aromalarına, kullanıcıların cilt yapısına ve kokunun formülasyonuna göre de farklılaşıyor. Örneğin, EDT formda oryantal ve baharatlı notalar içeren parfümler yoğun şekilde etkili ve kalıcı olabiliyor. EDP formdaki kokulardan daha az kalıcı parfümler olarak bilinen EDT parfümlerin daha kalıcı olması için cildinize kokusuz bir losyon sürdükten sonra parfüm sıkılması öneriliyor. Böylelikle yağlı losyona yerleşen koku teninizde daha uzun süre kalabiliyor. EDT özelliği parfümlerin kutularında ve şişe etiketlerinde yer alıyor.  Hem erkek hem de kadın parfümlerinde Eau de Toilette parfüm çeşitleri alternatifler arasında rahatlıkla bulunabiliyor. Diğer yandan çocuk parfümleri de genellikle EDT formunda tasarlanıyor. Hafifliği, hoş esintisi ve etkili deneyimi ile tercih edilen EDT kokuların EDP parfümlerden daha ucuz olması da tercih edilmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için EDT kokuları tercih edebilir, hediye olarak EDT kokuları veya parfüm setlerini seçerek hoş kokuları değer verdiğiniz kişilere armağan edebilirsiniz.
Anti-Aging Anti-aging, en basit şekilde "yaşlanma karşıtı" olarak tanımlanabilir. Yaşlanmayı geciktiren, yavaşlatan ya da tersine çeviren her türlü uygulama ve içeriği yaşlanma karşıtı olarak sınıflandırmak mümkün. Bu uygulama ve içerikler arasında besin takviyeleri, estetik operasyonlar ve çeşitli kozmetik ürünler gibi birbirinden farklı seçenekler bulunur. Günümüzde en popüler anti-aging ürünleri arasında yer alan kırışıklık ve yaşlanma karşıtı kremler, birçok markanın ürün yelpazesinde yerini almış olmakla birlikte gündüz kremi, gece kremi, pürüzsüzleştirici ve serum gibi her beklentiye hitap eden onlarca farklı alternatif içerir.  Anti-Aging Ürünlerini Neden Kullanmalısınız? Anti-aging ürünleri, genellikle cilt dokusunun ve bağlayıcı hücrelerin yenilenmesini sağlamak, hormonal düzensizliklerin dengelenmesine yardımcı olmak, yaşlılıktan kaynaklı oluşabilecek rahatsızlıkları önlemek, ilerleyen yaşlarda dinç ve zinde kalmayı kolaylaştırmak nedeniyle kullanılır. Anti-aging kremleri, yıllar içinde dış faktörlerden etkilenerek oluşan ve mimik kaynaklı yüzde oluşan çizgi ve kırışıklıklara direkt olarak uygulanır. Estetik veya kozmetik müdahalelere ek olarak kapsamlı bir anti-aging için sigara kullanmamak, uyku düzenine dikkat etmek ve stresten uzak durmak da oldukça önemlidir. Anti-Aging Ürünlerini Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Özellikle yaşınız arttıkça kozmetik ve besin takviyeleri gibi anti-aging ürünlerinizi yaz kış yanınızdan ayırmamalı, mümkünse gündüz ve gece olmak üzere ikiye ayrılan yaşlılık karşıtı kremlerinizi düzenli olarak kullanmaya özen göstermelisiniz.  Anti-aging kozmetik ürünler, genellikle 25 yaşından sonra kullanılmaya başlar ve her 5 yıllık periyotta değişebilir. Çoğu anti-aging kreminin ya da serumunun üzerinde hangi yaş gruplarına uygun olduğu belirtildiği için cilt ve yaş durumunuza uygun anti-aging ürünlerini seçmelisiniz.  Yaşlanma karşıtı ürünleri, yaşlanmanın olumsuz etkilerinden korunmak isteyenlerin yanı sıra daha sağlıklı bir hayat amaçlayanlar da kullanabilir. Yaş grubu arttıkça destek alınan anti-aging ürünlerinin formülünden sayısına, türünden kullanım sıklığına kadar bazı ayrıntılarda değişiklikler yaşanabileceğini unutmamalısınız.
EDP EDP, Eau De Perfume'ün kısaltmasıdır. Parfümler yoğunluklarına göre, EDP, EDT ve EDC olarak çeşitlere ayrılır. Parfümün etkisini, kalıcılığını belirleyen parfüm özlerinin yoğunluğu üzerinden kategorizasyon yapılır. Esans oranı %10 ile %20 arasında olan parfümler EDP sınıfına girer. Parfümlerin üstünde EDP veya Eau De Perfume ifadesini gördüğünüzde esans yoğunluğunun yüksek olduğunu anlayabilirsiniz.  Parfümler alt, orta ve üst notalardan oluşur. Her parfüm özü nota olarak kompozisyonda anılır. Örneğin, bir parfümde bergamot ve nergis gibi notalar yer alabilir ve bu özlerin alkol içindeki yüzdesi parfümün türünü işaret eder. Eau de Toilette ve Eau de Cologne çeşitlerine göre daha kalıcı ve etkili olan EDP parfümler, alkol içinde daha fazla koku konsantresi bulundurur. Geçmişe gidildiğinde ise EDP parfümlerin yalnızca koku konsatresi değil, parfüm formülasyonu açısından da diğer çeşitlerden ayrıldığı gözlenir. Bu ayrımı, günümüzde yalnızca büyük markalarda görebilirsiniz. Geleneksel formülasyon standartlarını hala sürdüren firmalarda, EDP parfümlerin daha güçlü ve oryantal kokuları olduğunu fark edebilirsiniz.  EDP Parfüm Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli? EDP, daha fazla konsantre içerdiği için tende daha kalıcı etki yaratır. Konsantrasyonun EDP parfümlerde daha fazla olması tende kalıcılık şansını artırsa da diğer faktörleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Kokunun molekül özellikleri, içindeki özler, kişinin cildinin yağlı veya kuru olması gibi faktörler de koku kalıcılığı konusunda etkili olur. Bu nedenle koku seçiminde kokunun teninizde nasıl durduğunu deneyimlemeniz önemlidir. Ten kokusunun da desteği ile her parfüm her tende bire bir aynı kokuyu yaratmaz. İki farklı kişide, aynı parfümden tam olarak aynı olmayan kokular duyabilirsiniz. Parfüm uzmanları, parfümün iyi bir parfüm olduğunu belirleyen tek kıstasın kalıcılık olmadığını kullanım zamanına, mevsime ve ten özelliklerine göre koku seçimi yapılması gerektiğinin altını çizer. Diğer bir nokta ise EDP kokuların kullanışlılığıdır. Günün her saatinde, dört mevsim EDP kokuları kullanabilirsiniz. Kokunun günün her saatine, mevsime uyumlu olup olmadığını anlamak için içindeki notalara, kokunun ağırlığına, duyduğunuz etkiye bakabilirsiniz. Baharatlı ve yoğun EDP parfümlerin, daha çok serin havalarda kullanılması önerilir. Floral bir EDP koku ise daha çok yaz aylarında tercih edilir.
EDC Parfümler, kadın erkek fark etmeksizin insanların güzel kokmak adına en sık kullandıkları ürünlerin başında gelir. EDC parfümler, yoğunluk oranının diğer parfümlere göre daha az olmasıyla ön plana çıkar. Parfüm içerisinde yer alan esans oranı yüzde 2-4 arasında değişim gösterir. Böylece kokulara karşı hassasiyeti olan kişiler, seçecekleri EDC parfümü şişenin içerisindeki esans onları rahatsız etmeden rahatlıkla kullanabilirler. Eau de cologne kelime grubunun kısaltılmış hali olan EDC, ağırlıklı olarak bahar aylarında tercih edilen bir parfüm olarak bilinse de aslında kullanım dönemi oldukça geniştir. Kalıcılığı diğer parfüm esans oranlarına bağlı olarak daha düşük olsa da parfüm kullanmak isteyen ancak orta ve ağır yoğunluktaki esanslardan rahatsız olan kişiler, farklı notalarda hazırlanılan EDC çeşitleri içerisinden seçimlerini yapabilirler.  EDC Parfümler Neden Tercih Edilir? EDC, içerisinde yer alan kokuların çeşitliliğinden ötürü hem erkekler hem de kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabilen parfümler arasında yer alır. Ancak ilk üretilmeye başladıkları dönemlerde yalnızca erkeklerin kullanabilmesi için üretilmiştir. Daha sonra hafif kokuları tercih eden kadınların da isteklerinin artması ile beraber kadınların tarzlarına uygun EDC parfümler hazırlanmaya başlanmıştır. Parfümler hazırlanırken öncelik hafif kokulara verilir ve ilkbahar ve yaz mevsimlerinde hafif kokuları tercih etmek isteyenlere yönelik ürünler hazırlanır. EDC parfümler hazırlanırken ağırlıklı olarak narenciye meyveleri tercih edilir. EDT’den daha hafif olacak şekilde hazırlanılmakta olan EDC, çoğunlukla Köln olarak da adlandırılır. Hazırlanmış olan EDC parfümlerin kalıcılığı, içerisindeki tonlara bağlı olarak 2 saate kadar sürer. Fakat giysilere sıkıldığı zaman kullanımı 6 saate kadar artış gösterir. Siz de içerisinde yer alan parfüm özü konsantrasyonu ile kendi tarzınıza en uygun olduğunu düşündüğünüz çeşitler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.
DSACategoryId/60001547/2147483603/341406/32010684