Sıradan bir günün havasını değiştiren vücut spreyi ve vücut parfümü ürünleri kendinizi çok daha enerjik ve aktif hissetmenize yardımcı oluyor. Sosyal yaşama karışmadan önce günlük rutinlerin bir parçası haline gelen vücut spreyi ve parfümlerini kullanarak gün boyu bitmeyen bir tazeliğe sahip olmak mümkün oluyor. Güzelliğinizi tamamlayan ve her ortamda fark edilmeyi sağlayan vücut spreyleri; doğadan gelen enfes aromalar, birbirinden güzel çiçek ve meyve kokularıyla etrafınızı sarıyor. Yerli ve yabancı birçok kaliteli marka arasından teninize en çok uyan kokuları seçerek her an elinizin altında bulundurabilir, günün her anı eşsiz esanslarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Vücut Spreyi İle Vücut Parfümü Farkı

Her ikisi de vücudun güzel kokmasını ve ferahlamasını sağlamak için üretilse de içerikleri ve yoğunlukları birbirinden farklı oluyor. Vücut parfümü içeriğinde çok daha yoğun özler, esanslar ve kimyasallar bulunurken vücut spreyi daha çok aromalar, bitkisel yağlar ve saf sudan oluşuyor. Parfümler çok daha geniş çevreye etki eden koku alanına sahipken uzun süreli kalıcılık da sağlıyor. Vücut spreyleri ise daha net anlaşılır ve taze bir koku hissiyatı sunuyor. Parfümlerde olduğu gibi vücut spreylerinde de özel esanslar kullanılıyor. Genellikle parfüm markaları aynı ana formülleri ve notaları içeren daha ekonomik fırsatlarla satışa sunulan vücut spreyleri de üretiyor.

Farklı Tenlere Göre Koku Seçimi

Herkesin cilt tipine ve teninin dokusunda göre kokular vücut üzerinde farklı bir etki yaratabiliyor. Zaman da kokuların seçiminde önemli bir etken haline geliyor. Yaş ilerledikçe tenin yapısı da değiştiği için gençler, yetişkinler ve daha ileri yaştakiler için farklı koku tiplerini kullanmak daha etkili oluyor. Çok beğendiğiniz bir koku sizin teninizde farklı durabileceği gibi hiç tahmin etmeyeceğiniz çiçek ya da meyve kokuları beklentilerinizi aşan ve çevrenizden övgü alabileceğiniz hale dönüşebiliyor. Ciltteki yağ oranı, esmer, beyaz ya da buğday oluşu vücut spreyi ve parfümünün karakterini etkiliyor. Esmer renkli ve yağlı ciltlerde kokular kuru ciltlere göre daha uzun süre dayanabiliyor. Kuru ciltlerde genellikle çiçek kokuları, yağlı olanlarda ise daha baharatlı ve ağaçsı keskin kokular cilt ile bütünleşiyor. Buğday tenlilerde ise daha çok meyveli esansa sahip ve misk notaları kalıcı oluyor.  

Vücut Spreyi & Parfümü Kullanımları

Sprey ya da parfümlerin üzerinizde istediğiniz etkiyi yaratabilmesi için nasıl kullanılacağı da önem taşıyor. Öncelikle teninizin ıslaklık içermemesi ve temiz olması gerekiyor. Özellikle banyo sonrasında belirli bölgelere uygulanması kalıcılığını artırıyor. Boynun sağ ve sol tarafına, kulakların arkasına, bileklere, dirsek ve dizlerin arka bölümlerine sürülmesi daha uzun süre etki etmesini ve yayılmasını sağlıyor. Leke bırakma riski olduğu için kıyafetlere sıkmamaya özen göstermek ve daha hassas bir cilt bölgesi olduğu için tahriş edebileceğinden dolayı yüze sıkmamak gerekiyor.

Tutkuya Dönüşen Koku Alternatifleri

 

Sağlığa olumsuz bir etkisi olmayan, kaliteli ve her cilt tipine uygun yapıda üretilen yüzlerce vücut spreyi ve parfümü arasında kendinize en uygun olanları seçip, ister evde ister işte çekmecenizde veya çantanızda kolayca taşıyarak kullanabilirsiniz. Gün boyunca kalıcı özellikleriyle çok daha iyi hissettiren ve sizinle bütünleşen vücut spreyleri ve parfümleri tarzını da yansıtmanızı sağlıyor. Çiçeksi, meyveli, hafif şekerli, egzotik, baharatlı gibi her zevke hitap eden kokular kendi aralarında yarattıkları etkilerle de ayrışabiliyor. Nemlendirici, serinlik verici, canlandırıcı, onarıcı gibi nitelikleri olan kokular, pratik kullanılabilen basmalı veya pompalı şık şişelerinde sunuluyor. İçerdikleri özel esanslar ve formülleriyle cilde ferahlık veren vücut spreyleri ve parfümlerle her zaman taze ve sıra dışı hissetmek mümkün oluyor.

Siz de seçkin yerli ve yabancı markalara ait binlerce çeşit kokunun içeriğini inceleyebilir tercihlerinize göre çiçek özleri, meyve aromaları ya da zenginleştirilmiş farklı kompozisyonlar içeren gizemli vücut spreyleri ve parfümlerine sahip olabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Vücut Spreyi & Parfümü

422 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Avon Vücut Spreyi & Parfümü
  2. Victoria's Secret Vücut Spreyi & Parfümü
  3. Bath & Body Works Vücut Spreyi & Parfümü
  4. Bodycology Vücut Spreyi & Parfümü
  5. Boutique Vücut Spreyi & Parfümü
  6. Hatun İstanbul Vücut Spreyi & Parfümü
  7. Misedor Vücut Spreyi & Parfümü
  8. The Body Shop Vücut Spreyi & Parfümü
  9. Bee Beauty Vücut Spreyi & Parfümü
  10. Eda Taşpınar Vücut Spreyi & Parfümü
  11. Farmasi Vücut Spreyi & Parfümü
  12. HUNCALIFE Vücut Spreyi & Parfümü
  13. Oriflame Vücut Spreyi & Parfümü
  14. Bod Man Vücut Spreyi & Parfümü
  15. Frano Vücut Spreyi & Parfümü
  16. Fruit Works Vücut Spreyi & Parfümü
  17. Grace Cole Vücut Spreyi & Parfümü
  18. Lactone Vücut Spreyi & Parfümü
  19. Lelas Vücut Spreyi & Parfümü
  20. United Vücut Spreyi & Parfümü
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Koku Tipi
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483603/341406/32010684/80519118
Başa dön