Saç Boyaları Ve Beyazlık Giderici Ürünler

Saç Boyası Çeşitleri

Saç boyaları kalıcılığa, uygulama şekline ve kullanım amacına göre değişim gösterir. Uygulama şekline göre en çok bilinen ve tercih edilen boya türlerinden biri krem boyadır. Aktive edici krem ile saç boyası karıştırarak saça uygulanan boyalar, renk çeşitliliği ve kolay kullanımı ile dikkat çeker. Benzer biçimde uygulanan jel saç boyaları da sıkça tercih edilir. Krem ve jel saç boyaları genellikle kalıcıdır. Köpük saç boyaları ise şampuan gibi uygulanır ve belirli süre beklemek gerekir. Genellikle yarı kalıcı olan köpük saç boyaları en kolay kullanılan boya çeşitlerinden biridir. Aynı zamanda geçici sprey saç boyaları da bulunur ve bu boyaların çok fazla renk seçeneği vardır. Saçınızı kızıl tonlarında boyamak için kına da tercih edilen bir yöntemdir. Kına ile saç boyama yönteminin uygulama şekli, ulaşmak istediğiniz kızıl tonuna göre farklılık gösterir.

Ten ve Göz Rengine Göre Saç Boyası Seçimi

Saçınızı boyarken istediğiniz rengi ve tonu seçmekte zorlanabilirsiniz. Bunun sebebi çok farklı tonlarda saç boyası çeşidi bulunmasıdır. Size en çok yakışacak rengi bulmak için ten ve göz renginiz size yol gösterici olacaktır. Öncelikle cilt alt tonunuzun sıcak mı yoksa soğuk mu olduğunu bilmeniz gerekir. Ardınan, cilt alt tonunuzun tam tersi olan renklerde bir saç boyası seçmenizde fayda vardır. Eğer cildiniz soğuk alt tonluysa altın sarısı, parlak kızıl veya canlı kahverengi tonları size uyum sağlayacaktır. Sıcak alt tonlu cilde sahip olanlar ise küllü sarı ve karamel gibi daha sıcak ve yumuşak renkleri tercih edebilir. Göz rengi de saçınızın duruşunu değiştiren ve öne çıkaran etkenlerden biridir. Mavi ve açık kahverengi gözlere en çok uyum sağlayan renk sarıdır. Çikolata kahvesi ya da koyu kahverengi gibi renkler ise yeşil gözleri ortaya çıkarır. Her saç rengine uyum sağlayacak bir renk olan ela gözler ile bakır tonlu kızıl saçlar çok etkileyici bir hava sağlar.

Evde Saç Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?

Saç boyama işlemi evde yapıldığında hem çok pratik hale gelir hem de rutin bakımlarınızın masraflarınızı önemli ölçüde azaltır. Öncelikle saç renginize ve saç uzunluğunuza uygun bir ya da iki kutu saç boyası almanız gerekir. Aldığınız boyanın içinden genellikle oksidan krem, saç boyası ve eldiven çıkar. Bu malzemeler dışında, saç boyası tipine göre bir kaba ihtiyaç duyabilirsiniz. Saç boyası ve oksidanı karıştırarak boya malzemesini hazırlayabilirsiniz. Oksidan, boyanın etkin hale gelmesini sağlayacaktır. Saçınızın tamamını boyamadan önce belli bir kısımda boyayı test etmeniz ve alerjik bir reaksiyon göstermediğinizden emin olmanız gerekir.

Saçınızı boyamaya başlamadan önce yüz çevrenize ve kulaklarınıza bir krem sürerseniz boyanan kısımları temizlemeniz daha kolay hale gelir. Aynı zamanda üzerinize eski bir tişört giymek veya bir önlük takmak da daha temiz çalışmanıza yardımcı olur. Saçlarınızı birkaç parçaya ayırmak ve bu şekilde boyamak her yeri eşit boyamanızı kolaylaştırır. Fırçayla saçınızı boyadıktan sonra bir tarak yardımıyla dağıtmak da çok önemlidir. Önemli bir ipucu da ilk önce saç diplerini boyamaktır çünkü boyanın dipleri kapatması biraz daha uzun sürebilir. İşleminiz tamamlandıktan sonra kutunun üzerinde yazan süreye göre beklemeniz gerekir. Zaman dolunca, genellikle boya kutularından çıkan özel saç kremiyle saçınızı yıkayabilirsiniz. Eğer kutudan başka saç kremleri de çıkarsa, belirli aralıklarda o kremleri kullanmak boyanın kalıcılığını ve saçınızın parlaklığını artıracaktır. Özellikle ilk şampuanlamada soğuk su ile durulama yapmak da rengin kalıcı olmasına yardımcı olacaktır.

Saç Boyası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçınızı boyayacağınız markayı ve rengi seçmek oldukça önemli bir karardır, bu yüzden dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunur. En önemlisi, mevcut saç renginize ve saçınızın durumuna uygun bir boya seçmektir. İstediğiniz renge karar verirken, saç renginizin iki ton açık ya da iki ton koyu rengine boyamanız güvenli olacaktır. Daha büyük değişimler için saçınızı açmanız veya birkaç defa boyamanız gerekebilir. Her markanın farklı özellikleri ve farklı renk tonları bulunur. Bilinen ve kalitesini kanıtlamış markaların saç boyalarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Belirli testlerden geçen ve sertifikalara sahip ürünler, saç sağlığınızı korumak için üretilmiştir. Yine de özel tercihleriniz varsa, araştırarak en doğru seçimi yapabilirsiniz. Örneğin sülfatsız, alkolsüz, amonyaksız, besleyici yağlarla zenginleştirilmiş veya organik ürünlerden üretilmiş ürünler tercih edebilirsiniz.

Özgür Ruhunuzu Ortaya Çıkaran Rengarenk Saç Boyaları

Canlı renklerde ve pastel tonlarda olan saç renkleri özellikle son yıllarda çok rağbet görmeye başladı. Yaratıcılığınızın ve iç dünyanızın bir yansıması olan rengarenk saçlarınız, girdiğiniz her ortamda dikkat çekmenizi ve beğeni toplamanızı sağlar. En cesur saç renkleri arasında mavi, mor, yeşil ve pembenin tonları bulunur. Üstelik dilediğiniz renkleri karıştırarak gökkuşağı gibi eşsiz bir görünme de ulaşmanız mümkündür. Açık pembe, sarı, lila gibi pastel renkler de hem havalı hem de güzel bir görünüme ulaşmanızı sağlar. Her yaştaki insana yakışan ve çok şık duran renklerden bir diğeri ise gridir. Saçınızı grinin tonlarında boyayarak çok modern görünebilirsiniz.

Saç Boyası Fiyatları

Saç boyaları hem marka hem de renk olarak çok geniş bir yelpazede beğeninize sunulur. Bu zenginlikten dolayı saç boyalarının fiyatları da çok geniş bir aralıktadır. Saç boyalarının fiyatları birçok kritere göre değişim gösterir. Bu kriterler arasında marka, boyanın kalıcılığı, rengin ulaşılabilirliği başta gelir. Saç boyalarının bazılarında bulunan artı özellikler de fiyatın artmasına sebep olabilir. Ancak farklı bütçelere ve farklı ihtiyaçlara uygun saç boyası bulmanız her zaman mümkündür. Saç tipinize, saç renginize ve bütçenize göre onlarca markanın yüzlerce saç boyasını Hepsiburada sayesinde inceleyebilirsiniz. Üstelik saç boyalarını fiyat aralığına, markaya ve renk koduna göre filtreleyebileceğiniz gibi, daha önce o boyaları kullanan kişilerin yorumlarını da inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz saç boyalarını karşılaştırarak size en uygun olana kolayca sahip olabilir ve görünümünüzü yenileyebilirsiniz.

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç renginizi açmanın birçok sebebi vardır ve bu sebeplere göre yöntemler de değişir. Eğer saçınızı kendi saç renginizden çok daha açık bir renge boyamak isterseniz, istediğiniz sonuca ulaşmak için saç renginizi açmalısınız. Aksi takdirde açık renk boya saçınızda belli olmayabilir. Boyama öncesi saçınızı açmak için kullanabileceğiniz belirli karışımlar ve boyalar bulunur. Saçınızın doğal rengine ve ulaşmak istediğiniz renge göre bu karışımları saçınızda tutma süresi değişecektir. Çok hassas bir işlem olan saç rengi açma işlemini dikkatli yapmanız gerektiğini unutmamanız gerekir. Kullanma talimatlarını inceleyerek rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz bu işlemde dikkat etmeniz gereken, boyayı saç diplerinizde daha az bekletmektir. Aynı zamanda işlem görmüş saçlara renk açma işlemi yaparken de farklı bir süreç izlenmesi gerekir.

Saç tonunuzu doğal bir biçimde açmanızı ve o şekilde kullanmanızı sağlayacak yöntemler de bulunur. Bu yöntemler arasında saçınızı birkaç ton açık hale getiren veya ombre görünümü sağlayan saç boyaları vardır. Aynı zamanda saçlarınız güneşte açılmış havası sağlayan, parıltılı tonlar veren saç açıcı spreyler ve jeller bulmanız da mümkündür. Genellikle güneş ve ısı sayesinde etki gösteren bu ürünler de saçınıza aşamalı bir biçimde açılma sağlar. Saç açıcı ürünleri kullanmadan önce, saç tipinizin o ürüne uyum sağlayıp sağlamadığını kontrol etmeniz yararlı olacaktır.

Erkeklerin En Sevdiği Saç ve Sakal Boyaları

Saç ve sakal boyaları, erkeklerin bakım rutinlerinin de vazgeçilmez bir parçasıdır. İster beyazları kapatmak isterseniz ise daha homojen bir görüntü oluşturmak için kullanabileceğiniz erkek saç boyalarını uygulamak da çok kolaydır. Tarak benzeri aplikatörler sayesinde saçınıza uygulamakta hiç zorlanmayacağınız saç boyaları genellikle altı haftaya kadar kalıcılığını korur ve bu süre duş alma sıklığınıza göre değişim gösterebilir. Pratik kullanımı sayesinde ihtiyaç duydukça yenileyerek her zaman bakımlı görünümünüzü koruyabilirsiniz. Aynı zamanda saç boyası çeşitleri arasında pigment koruyucu ve saç dolgunlaştırıcı seçenekler de bulunur. Kahverengi ve siyah gibi saç renginizde boyalar tercih edebilir ya da gri boyalar kullanarak doğal ve bakımlı görünebilirsiniz. Bıyık ve sakallarınızı renklendirmek ve kusursuz bir görünüme ulaşmak için kullanabileceğiniz yöntemler de bulunur. Fırça ile hızlıca uygulayabileceğiniz ve sakal renginize göre pek çok çeşidini bulabileceğiniz boyalar olduğu gibi, şampuan formundaki bıyık ve sakal renklendiriciler de vardır.

Beyaz Saç Görünümünden Kurtulmanın En Kolay Yolları

Genetik sebepler veya stres gibi dış faktörler sebebiyle ortaya çıkan saç beyazlaması, kolayca kapatılabilen bir durumdur. Sebebi ne olursa olsun, beyazlıkları kapatmanın pek çok yolu vardır. Bu yollardan ilki, kendi saç renginize yakın bir renkte dip boya yapmaktır. Saçınız zamanla uzadığı için ayda bir ya da iki defa dip boya yapmanız saç diplerinizdeki beyazlıkları yok eder. Saçınızı boyamayı ihmal ettiğinizde, sık sık boyamak istemediğinizde ya da acil bir etkinliğe giderken saçınızı boyamadığınızı fark ettiğinize ise yardımınıza koşan ürünler bulunur. Bu ürünlerden ilki, geniş bir renk yelpazesine sahip olan saç spreyleridir. Saç diplerinize uyguladığınızda saçınızı yıkayana kadar çıkmayan bu spreyler saçınızla tamamen uyum sağlar. Benzer şekilde saç rimeli adı verilen ürünler de beyaz görünen noktaları kolayca kapatmanızı sağlar. Genellikle su bazlı olan beyazlık kapatıcı ürünler, terleme gibi durumlarda saçınızdan akmadığı için de iç rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu ürünlerin çıkması için ise şampuanlamanız yeterli olacaktır.

Saç Boyama Aksesuarları Hepsiburada’da

Evde saç boyama işleminizi kolaylaştıran pek çok aksesuar bulunur. Genellikle saç boyasının içinden eldiven gibi aksesuarlar çıkar ancak bazı aksesuarları ayrı bir şekilde almanız gerekir. Hepsiburada’da inceleyebileceğiniz bu aksesuarlar arasında boya kabı, fırça ve tarak setleri önde gelir. Boyanın düzgün bir şekilde karışmasını sağlayan bu aksesuarlar, boyayı saçınızda eşit ölçüde dağıtmanıza da yardımcı olur. Bu aksesuarlar sayesinde saç boyasının ziyan olmadığından ve saçınızın her noktasının düzgünce boyandığından emin olabilirsiniz. Üstelik kolayca temizlenen ve uzun süre kullanılabilen yapıları sayesinde profesyonel saç bakımını evinizde gerçekleştirmeniz mümkün hale gelir.

Geçici Saç Boyaları ile Özgürce Deneme Yapabilirsiniz

Saçınızı kalıcı olarak boyamak istememenizin birçok sebebi olabilir. Bir rengin size yakışacağından emin olmamak, okulunuzda veya iş yerinizdeki kurallar, büyük bir değişim yapmak istememek ya da boyanın saç sağlığınıza zarar vermesinden korkmak bu sebeplerden bazılarıdır. Eğer bunlara benzer endişeleriniz varsa geçici saç boyaları tam da size göredir. Geçici saç boyaları hem sprey hem de krem formda olabilir. Sprey formdaki geçici saç boyalarını, kutudaki talimatları takip ederek pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Genellikle ilk duşa kadar kalıcılığını koruyan geçici sprey boyalar sayesinde saçınızı en ilginç renklere boyayabilir ve çevrenizdekileri şaşırtabilirsiniz. Saç tebeşirleri de geçici saç boyama işlemi için sıkça tercih edilir. Boyamak istediğiniz kısmı ıslatarak uygulayabileceğiniz rengarenk tebeşirler de saçınızı yıkayana kadar rengini korur. Yarı kalıcı krem boyalar ise markasına göre belirli bir yıkama sayısına göre saçınızda kalır. Bu süre üç yıkamadan yirmi yıkamaya kadar değişim gösterir. Bu boyalar sayesinde de denemek istediğiniz rengin saçınızda nasıl duracağını keşfedebilir ve bu renge alışmak için kendinize biraz zaman verebilirsiniz. Geçici saç boyaları size birçok deneme yapma ve kendinizi ifade etme imkanı verir.

Boyalı saça nasıl bakım yapılmalı?

Boyalı saçların bakımını düzgün bir şekilde yapmak saç sağlığınız için önemli olmasının yanı sıra saçınızın rengini ve yumuşaklığını korumanıza da yardımcı olur. İlk olarak boyalı saçlara özel şampuan ve saç kremi kullanmalısınız. Bu şampuanlar hem saçınıza zarar veren kimyasallar barındırmaz hem de saçınızın ihtiyaç duyduğu şekilde nemlenmesini sağlar. Aynı zamanda boyalı saçtaki renk farklılıklarını gideren özel şampuanları da kullanmanız mümkündür. Saçınızı taradıktan sonra boyalı saçlara özel saç serumları ve kremler de saçınızın parlak görünümünü artıracağı gibi saçınızın nemini de korur. Belirli aralıklarla saç maskeleri yapmanız da saçınızın derin bir şekilde beslenmesini sağlar. Saçınızı daha az şampuanlamanız ve özellikle şampuanı durularken sıcak su kullanmamanız da önerilir. Saçınızı yıkamadığınız günler kuru şampuan gibi alternatifler kullanabilirsiniz. Saçınızı ısıdan uzak tutmak ve güneş ışığından korumak da bakım rutininizde önemli bir yere sahiptir.

Saç boyama işlemi sonrası saç renginin kalıcılığı ne kadar sürer ve bu süre nasıl uzatılır?

Kalıcı saç boyaları belli bir süre sonra solgunlaşabilir ve özellikle saçınız uzadıkça diplerden kendi saç renginiz belli olmaya başlayabilir. Bu süre saçlarınızın uzama hızına bağlıdır ancak ortalama olarak dört ile altı hafta arasında saçlarınızı yeniden boyamanız gerekir. Eğer saç boyanız ile saç renginiz birbirine yakınsa bu süre birkaç hafta daha uzayabilir. Saç renginizin solgunlaşmasını engellemek içinse uygulayabileceğiniz birkaç ipucu vardır. Örneğin saç kreminizi soğuk su kullanarak durulamak, saçınızda yüksek ısı kullanmamak ve düzleştiricilerden uzak durmak saç renginin daha uzun süre canlı kalmasını sağlar. Yarı kalıcı saç boyaları ise saçlarınızı yıkama sıklığınıza göre kalıcılık gösterir. Aldığınız boyanın kullanma kılavuzunda belirtilen şampuanlama sayısına göre saç boyası saçınızdan yavaş yavaş akar ve bir süre sonra eski haline geri döner. Yarı kalıcı saç boyalarının saçınızda kaldığı süreyi artırmak için tek yapmanız gereken saçınızı daha nadir yıkamanızdır. Geçici boyalar ise genellikle ilk duşta aktığı için kullandığınız sürede keyfini çıkarabilir, eğer memnun kalırsanız aynı renkte yarı kalıcı ya da kalıcı bir boya ile uzun süreli kullanıma geçebilirsiniz.

Saç tipine göre saç boyama işlemi değişim gösterir mi?

Saçınızı boyarken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok faktör bulunur. Saç tipiniz, saçınızın yağlılık oranı, kalınlığı, uzunluğu ve daha önce işlem yapılıp yapılmaması da bu faktörler arasındadır. Örneğin kıvırcık veya dalgalı saçlar, saç boyasını daha iyi emdiği için saç rengini daha net gösterir. Aynı zamanda kıvırcık ve kalın telli saçları boyarken renklerin sıcak tonlarını tercih etmek daha iyi bir sonuç verirken düz ve ince telli saçlar için soğuk tonları tercih etmeniz faydalı olabilir. Saçınızın yağlı olması ise hem boyanın saç deriniz ile daha az temas etmesini hem de renklerin saça daha kolay tutunmasını sağlar. Bu yüzden eğer saçlarınız kuru yapıdaysa, saçınızı boyamadan önce birkaç gün saçınızı yıkamadan yağlanmasını bekleyebilirsiniz. Son olarak saçınız omuz hizasından uzunsa veya çok gürse iki paket saç boyası kullanabilir ve boyanın saçınıza eşit biçimde dağıldığından emin olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Saç Boyası ve Beyazlık Giderici Ürünler

10.000+ ürün listeleniyor