Saç bakımında değişiklik ve daha farklı bir tarz bakımından kullanılan ürünlerden birisi de boyalardır. Günümüzde neredeyse her kadının kullandığı boyalar gerek renk gerekse kullanım amaçları açısına göre farklılaşır. Boya çeşitlerinde genellikle ana ve ara renkler bulunur. Siyah, kahve, kumral, koyu sarı ve koyu kestane gibi çeşitler ana renkler açık sarı, karamel, kızıl ve pas renkleri ise ara renkler arasında yer alır. Ayrıca boya seçiminde bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekir. Boyanın ten rengine uyumu, kalitesi, kullanım ömrü gibi kriterler başlıca dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır.

Saç Boyaları

Saç boyaları günümüzde renk ve kullanım amaçları açısından oldukça gelişmiştir. Renk değiştirmek, beyazlık kapatmak, saça daha fazla dolgunluk kazandırmak ve ten rengiyle uyumu yakalamak gibi farklı amaçları vardır. Renk skalası bakımından ise ana renklerin ve ara renklerin dışında yakın renklerle beraber birçok çeşidi bulmak mümkündür. Farklı nesne isimleriyle de zenginleştirilen renkler kaliteye ve markanın kullanım avantajlarına göre daha etkili sonuçlara ulaştırır.

Erkek ve kadınlar için birbirinden farklı türde üretilen saç boyaları yoğunluk bakımından da değişmektedir. Erkekler için pratik kullanım sunan saç boyaları genellikle jel, tüp, losyon köpük ve krem şeklindedir. Renkler de siyah ve kahvenin tonlarında yoğunlaşır. Kadınlara özgü olan boya türleri ise her saç tipine ve tercihe göre birbirinden farklıdır. Saç boyaları beyazlık giderici ürünler gerek bayan gerekse de erkekler için farklı türlerde olsa da genellikle genetik ve erken yaşlanma gibi birçok nedene bağlı olarak erkeklere özel formüllü üretilmiştir.

Amonyaksız olan bu erkek saç boyaları ginseng ve keratin içerikleri sayesinde 6 haftaya kadar kullanım sağlar. İlk beyazlarınız 5 dakika da yoğun ve derinlerde olan beyazlarınız ise 10 dakika da kapanır. Erkek saç boyaları arasında bulunan köpük ve losyon türleri kullanım bakımından daha avantajlıdır. Kısa sürede saçın tamamına homojenize edildikleri için oldukça pratik ve kolay kullanılırlar. Kadın saç boyaları arasında yer alan kızıl, kumral, şarap kızılı, buzul kahve, kül sarısı, bakır, altın kumral, çikolata ve kızıl büyüsü en sık tercih edilen renklerdir. Markaya göre değişiklik gösteren bu renkler uygulandığında da yine kaliteye oranla farklı tonları verebilirler.

Saç Boyası Zararlı mı?

Saç boyaları günümüzde birçok alternatiflere sahiptir. Genellikle seçiminde ten rengi esas alınarak belli ana renkler tercih ediliyor olsa da son yıllarda moda trendlerine göre daha zıt ve açık tonların da sıklıkla kullanıldığı rahatlıkla söylenebilir. Saç boyaları denildiğinde ise her zaman bazı hususlar akla gelmelidir. Öncelikle saçların vücut için diğer organlar kadar önemli olduğunun bilincine varılması gerekir. Ardından kullanılacak olan boyaların saç ile teması konusunda daha titiz davranılacağı hiç şüphesizdir.

Kimyasal içerikli olan boyaların zararları markanın kalitesine göre elbet ki vardır. Ancak doğal ve bitkisel özlerden üretilen boya türleri üzerinde genellikle sertifika onaylı oldukları için saçta herhangi bir yan etki ve zarar oluşturmazlar. Dolayısıyla saçta kullanılması gereken boya çeşitleri de bitkisel özlerle zenginleştirilen türde olmalıdır.

Bitkisel özlü boya türleri uygulamadan sonra aynı zamanda saça daha doğal ve gerçekçi bir görünüm kazandırırlar. Genellikle içeriklerinde saçı besleyici protein, vitamin ve mineral bulunur. Bu sayede saç daha parlak ve dolgun bir güzelliğe bürünecektir. Uygulama sırasında da fark edileceği gibi yoğun kıvamları, saçtan akmadan kolaylıkla saç tellerini sarmaya elverişlidir. Ürün yanında bulunan krem çeşitleri ise yıkama sonrası yumuşak ve ipeksi bir dokunuş sağlayarak kısa sürede daha dolgun saçlara kavuşmanıza yardım eder.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Saç Boyası ve Beyazlık Giderici Ürünler

Kahverengi
Kızıl
Mavi
Kumral
Siyah
Kestane
Mor
Sarı
Nötr
Akaju Kahve
Bakır
Açık Kahve
Koyu Kahve
Kırmızı
Koyu Kumral
Açık Kumral
Gri
Çikolata Kahve
Açık Sarı
Küllü Kumral