Oje

Ellerinin bakımına özen gösteren kadınların vazgeçilmez ürünü arasında yer alan oje, tırnakları renklendirmesinin yanında ellere bakımlı bir görünüm de katıyor. Çok sayıda marka tarafından üretilen ojeler renk, içerik ve özellik bakımından kullanıcılara zengin seçenekler sunuyor. Simli, mat bitişli, parlak, çatlayan ve nude tonlar veren ojeler bu seçenekler arasında yer alıyor. Bu zengin seçenekler kullanıcıların zevkine göre seçim yapmasını ve stiline farklı detaylar katmasını sağlıyor. Modanın tüm renklerini kullanıcıların beğenisine sunan kozmetik markaları oje içeriklerini tırnak yapısına zarar vermeyen ve kanserojen madde içermeyen hammaddelerle üretiyor. Ojenin kusursuz sürülmesini sağlayan fırçalar da kolay ve pürüzsüz sürüş sağlayan kalitede tasarlanıyor. Tek bir fırça darbesinde bile yoğun örtücülük sağlayan yapıya sahip ojeler tırnak ve el güzelliğini ortaya çıkarıyor. Her yaştan kadının vazgeçilmez güzellik ürünlerinden olan ojeleri zengin renk ve içerik seçeneğiyle bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Zarif görünen ellere sahip olmak için el ve tırnak bakımı oldukça önemli oluyor. Bu nedenle ellerin düzenli olarak peeling uygulaması ile ölü deriden arındırılması ve gün aşırı nemlendiriciyle beslenmesi gerekiyor. Bu temel bakımdan sonra tırnakların da düzenli olarak güçlendirici içeriğe sahip ürünlerle bakımının yapılması daha uzun ve güçlü kalmasını sağlıyor. Böylelikle tırnaklarınızı kıyafetinize, modunuza ve mevsime göre sınırsız seçeneklerle renklendirebilirsiniz. Tıpkı yüz, vücut ve el gibi tırnakların da ölü deriden arındırılması bakımlı ve temiz görünmesini sağlıyor. Bunun için tırnak kenarlarındaki kurumuş ölü etleri ince uçlu bir makasla kesebilir ve ardından nemlendirici ile dinlendirebilirsiniz. Tırnakların şekilli olması da sürülen ojenin güzel görünmesi için şart. Zevkinize ve el tipinize göre oval, kare, küt ya da sivri tırnak şeklimi verebilir ve ardından seçtiğiniz ojeyle tırnaklarınızı renklendirerek rutin el bakımını tamamlayabilirsiniz.

Oje Çeşitleri

Farklı ihtiyaç ve zevkleri göz önüne alan kozmetik markaları ürettiği oje çeşitleriyle beklentileri tam anlamıyla karşılıyor. Bu bakımdan farklı içerik, yoğunluk, özellik ve renklere sahip olan ojeler kullanıcılara geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Geçmişten günümüze en ikonik oje çeşidi olan parlak bitişli ojeler yerini hala koruyor ve kullanıcıların vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Altın, bej, beyaz, bordo, ekru, gri, gümüş, haki, kahverengi, kırmızı, lacivert, mavi, metalik, mor, pembe, sarı, siyah, turkuaz, yeşil ve turuncu gibi renkler ve bu renklerin tonlarını sunan parlak oje serileri çok sayıda marka tarafından satışa sunuluyor. Uygulandığında tırnaklarda göz alıcı parlaklıkta bir bitiş sağlayan bu ojeler markanın oje serisi özelinde farklı ton seçenekleri sunuyor.

Son dönem oje trendlerinden olan mat bitişli ojeler tırnaklara alışılmışın dışında bir doku kazandırıyor. Açıktan koyuya tüm renkleri ve renk tonlarını mat bitişle tırnaklara taşıyan bu ojeler tırnaklar pürüzsüz ve dikkat çekici bir görünüme kavuşuyor. Mat ojelerin zıttı olan ekstra parlak ojeler de tırnaklarında daha yoğun ve parlak renkleri seven kullanıcılara hitap ediyor. Yoğun renk pigmentlerine sahip olan ekstra parlak bitişli ojeler tırnaklarda sedefli detaylar oluşturuyor. Sedefli ve ışıltılı bitişi ile tırnaklara romantik bir detay katan ekstra parlak ojeler marka özelinde değişiklik gösteren renk seçenekleri sunuyor. Tek bir katta bile tatmin edici renk yoğunluğu sunan ekstra parlak ojeleri dilerseniz iki kat uygulayarak kullanabilirsiniz. Çabuk kuruyan ojeler de son zamanlarda kullanıcıların sıklıkla satın aldığı ürünler arasında yer alıyor. Özel formülü sayesinde tek kat uygulamada ortalama olarak 60 saniye kadar kısa sürede kuruyan bu ojeler hemen hemen tüm renkler özelinde üretiliyor.

El Şekline Göre Tırnak Şekillendirmenin Püf Noktaları

Beğenerek satın alınan ojenin rengini tüm çarpıcılığıyla belli eden tırnak şekli oje uygulamasında önemli bir yere sahip. Bu bakımdan tırnaklarınızı şekillendirmeyi ihmal etmemelisiniz. Tırnakları şekillendirmek oldukça basit bir işlem gibi görünse de kusursuz bir sonuç elde etmek ve bakımlı ellere sahip olmak için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Tırnak şekli parmakların uzunluğu ve elin ölçüleriyle bir bütün olması önem taşıyor. En çok tercih edilen tırnak şekillerinden olan badem şekilli tırnaklar her el tipine yakışıyor ve ellere zarif bir detay katıyor. Uzun ve oldukça sivri tırnakların temsilcisi olan stiletto tırnaklar da hemen hemen el tipine uyum sağlasa da ince ve zarif yapıya sahip ellerde kullanılması gerekiyor. Kullanımı en kolay tırnak şekillerinden olan küt tırnaklar yapı olarak geniş, parmak olarak ince ve uzun ellere çok yakışıyor.

Oval tırnaklar geniş yapılı ellere ve parmaklarda daha ince ve zarif görünüm illüzyonu yaratıyor. Küçük elleri de olduğundan uzun gösteren oval tırnaklar en çok tercih edilen şekiller arasında yer alıyor. Yuvarlak tırnaklar, tombul el ve kısa parmaklarla mükemmel bir uyum yakalıyor. Kullanımı da son derece kolay olan yuvarlak tırnaklar kısa yapılı elleri olduğundan daha büyük ve tombul elleri daha ince gösteriyor. Tırnaklara doğru şekli vermenin en önemli aşaması olan manikür uygulaması da bazı püf noktaları bilmeyi gerekli kılıyor. Tırnakları törpüyle şekillendirmeye hazırlamak için tırnakların ılık suda ortalama 5 dakika kadar bekletilmesi gerekiyor. Ardından hazır olan tırnakları törpüyle el tipine göre şekillendirme yapılabilir. Tırnak törpülemeye tırnağın ortasından başlayarak hızlı ve yumuşak hareketlerle törpüleme işlemi tırnaklarda en doğru sonucu veriyor.

Ten Rengine Uygun Oje Rengi

Fondöten ve allık seçiminde önemli bir kriter olan ten rengi oje seçiminde de önemli bir yere sahip. Ten rengine göre doğru tonda ojeyi kullanmak ellerdeki zerafeti büyük oranda etkiliyor. Bu bakımdan açık ten rengine sahip kadınların koyu tonlara sahip kırmızı, pembe ve mürdüm gibi renkleri; nude tonlarda ise pembe renkleri seçmeleri gerekiyor. Bu renkler ve tonları beyaz ten rengine canlılık ve sağlık katıyor. Ayrıca açık ten rengine sahip ellere french ojeler de çok yakışıyor. Bu oje stili elleri temiz ve bakımlı gösteriyor. Açık ten rengine sahip kadınların bronz tonlardan uzak durması gerekiyor. Buğday ten rengine sahip kadınlara mercan, şeftali, turuncu, kırmızının her tonu çok yakışıyor. Bunun yanında her rengi kullanabilen buğday tenli kadınlar için genellikle canlı renkler ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor. Esmer ten rengine sahip kadınların da turuncu, metalik, fuşya, toprak, mavi ve altın renge sahip ojeleri tercih etmesi gerekiyor. Bunun yanında ellerindeki bronzluğu vurgulayan canlı renkler de esmer ellere çok yakışıyor.

Ten rengine oje seçiminde nude ojeleri de özenle seçmek gerekiyor. Uygulandığında yokmuş gibi görünen ve aynı zamanda tırnakların görünümünü kusursuz kılan nude tonlar, her cilt rengi özelinde seçenekler sunuyor. Porselen gibi açık bir ten rengine sahipseniz içinde canlı pembe tonlar bulunan nude ojeleri tercih edebilirsiniz. Bu tür ojeler ellerinizin daha sağlıklı görünmesini sağlıyor. Buğday ten rengine sahipseniz şeftali tonuna yakın nude tonlarla ellerinizin kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Esmer ve bronz ten rengine sahipseniz toprak alt tonlara sahip tüm nude renk ojeleri tercih edebilir ve bu renklere sahip nude ojelerle ellerinizi mükemmel kılabilirsiniz.

Oje Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Seçilen ojenin rengi ellere katacağı güzelliği ve zarafeti doğrudan etkiliyor. Bu nedenle oje seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Rengini dergide ya da bir arkadaşınızın tırnaklarında görüp beğendiğiniz ojeyi satın almadan önce ten rengine uygun olup olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Renk teninizle mükemmel bir uyum yakalıyorsa güvenle satın alabilirsiniz. Bunun yanında ojenin içeriği de en az rengi kadar önem taşıyor. Tırnak sağlığını olumsuz etkileyebilecek içerikte bir oje istemediğiniz durumlar yaşanmasına neden olabiliyor. Bu nedenle bilindik oje markalarını satın almanız oldukça önemli. Oje rengini kullanacağınız mevsim de renk seçimini etkiliyor. İlkbahar ve yaz ayları için soft ve açık renkler daha uygun bir seçim. Bunun yanında sonbahar ve kış ayları için daha koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Almak istediğiniz oje renginin tercih ettiğiniz makyaj stiline ve dolabınızdaki elbiselere uyum sağlayan tonlarda olması da oldukça önemli. Çoğunlukla şeftali ve turuncu tonlarda sıcak göz makyajı yapıyorsanız kırmızı ve kırmızın tonlarında oje tercih etmemelisiniz. Bunun yanında kıyafetleriniz genel olarak kırmızı ve tonları renklerden oluşuyorsa çok beğendiğiniz lila rengi oje ile istediğiniz görünümü yakalayamayabilirsiniz.

İlkbahar ve Yaz Ayları için İdeal Oje Renkleri

Doğanın yeniden canlanmaya başladığı ilkbaharda, güneşle ve deniz iç içe olduğunuz yaz aylarında oje seçiminde açık ve soft tonlara yoğunluk verebilirsiniz. Bunun için açıktan koyuya çeşitlilik gösteren toprak tonları ojelerle ellerinizde monokrom bir görünüm yaratabilirsiniz. Bunun yanında mercan renginin canlılığını da ilkbahar ve yaz aylarında tırnaklarınızda kullanabilirsiniz. Doğanın renklerinden olan yaprak yeşili ojeler de bu dönemler için ideal bir seçenek. Tırnaklarda fresh ve bakımlı bir görünüm yaratan toz pembe ojeler de bu aylarda sıklıkla satın alınıyor. Papatya sarısı ojelerle ilkbahar ve yazın enerjisini ellerinizde hissedebilirsiniz. İlkbahar ve yaz aylarının en vazgeçilmez renklerinden olan şeker pembe de satın alabileceğiniz ideal seçenekler arasında yer alıyor. Deniz mavisi ojeler de bu aylar için oldukça uygun bir renk seçeneği olarak satın alınıyor. İlkbahar ve yaz ayları için uygun olan tek koyu renk olan mor da kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği renkler arasında yer alıyor.

İlkbahar ve yaz manikür stiliniz için lila rengi ojeleri tercih edebilirsiniz. Bu renk baharın ve yazın tüm ruhunu hissetmenizi sağlıyor. Nude bej oje rengini de bu aylar için tercih edebilirsiniz. Yaz mevsiminin olmazsa olmaz rengi olan maviyi tırnaklarınıza taşımak için açık mavi ojeleri tercih edebilirsiniz. Nar çiçeği renk ojeler de kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği renkler arasında yer alıyor. Her mevsimin ikonik oje rengi olan kırmızı da seçenekler arasında. balerin pembesi, adaçayı, mint yeşili, sarı, açık gri, sıcak sarı, turuncu, bronz ve beyazın her tonu ilkbahar ve yaz aylarında satın alabileceğiniz oje renkleri arasında yer alıyor.

Sonbahar ve Kış Ayları için İdeal Oje Renkleri

Koyu oje tonlarının hakim olduğu sonbahar ve kış aylarında nude tonlar da tercih ediliyor. Lacivert tonları ve siyah gibi oje renkleri kış mevsiminin derinliğini tırnaklara taşıyor. Mürdüm ve mor ojelerle renklendirilen tırnaklarla stilinize mistik ve gizemli bir hava katabilirsiniz. Koyu renklere sahip metalik ojelerle de sofistike bir görünüm yakalayabilirsiniz. Nude ojelerin tüm tonlarını sonbahar ve kış aylarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Son dönem trend renklerinden olan grinin her tonu ile minimal tırnaklarla göz alıcı olabilirsiniz. Her mevsimin vazgeçilmez rengi olan kırmızının tüm tonlarını kullanarak tırnaklarınıza çarpıcılık katabilirsiniz. Petrol yeşili oje ile trend tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tırnaklarda romantik renkler kullanmayı sevenlerin yeni favori rengi olan vintage pembe tırnaklara feminen bir detay da katıyor.

İkonik oje renklerinden biri olan şampanya da kullanıcılar tarafından sıklıkla satın alınıyor. Şampanya rengi ojeler tırnaklara göz alıcı ışıltılar katıyor. Renklerin yanı sıra mat bitiş sağlayan ojeler de sonbahar ve kış ayları için uygun seçenekler arasında yer alıyor. Açıktan koyuya mat bitiş sağlayan tüm renklerle tırnaklar trend detaylar kazanıyor. Sonbahar ve kış aylarının en çok tercih edilen ojeleri arasında toprak, kahverengi, yeşil, sarı, tütün, kiremit, bordo, kırmızı, siyah ve bu renklerin tüm tonları yer alıyor. Bunun yanında tek renk ojeler üzerine uygulanan sanatsal detaylar da son dönem oje trendleri arasında yer alıyor. Siz de mevsime uygun renklerle tırnaklarınızda çarpıcı detaylar elde edebilir ve her mevsim güzel görünebilirsiniz.

Bütçe Dostu Oje Fiyatları

Oje fiyatları markaya, renge, içeriğe, özelliğe, kaliteye ve diğer özelliklere göre farklılık gösteriyor. Oldukça cazip fiyat aralıkları sunan ojeler kullanıcılara avantajlı alışveriş deneyimi yaşatıyor. Kullanıcılar bu avantajlı alışveriş deneyimi sayesinde beğendikleri tüm oje renklerini satın alabiliyor. Sunduğu fiyat aralığıyla olduğu kadar kalitesiyle de büyük beğeni toplayan ojeler deneyen kullanıcılardan tam not alıyor. Siz de alışveriş esnasında markası ya da rengi bakımından kararsızlık yaşadığınız ürün özelinde kullanıcı yorumlarına göz atabilir ve ojenin pigment kalitesi, sürüş kolaylığı vb. konularda kapsamlı bilgi edinebilirsiniz. Edindiğiniz bilgi doğrultusunda fiyat/performans değerlendirmesi yaparak fırsatlarla dolu bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunun yanında belirli dönemlerde uygulanan indirim ve kampanyalar ile sürekli kullandığınız ojeyi çok daha uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Bunun için Hepsiburada.com’u düzenli olarak takip etmeniz yeterli. Hepsiburada.com’u takipte kalın ve cazip alışveriş deneyimi yaşayın!

Oje nasıl sürülmeli?

Oje sürmenin ilk adımı olarak tırnakları uygulamaya hazırlamak için tırnaklarınızın üst yüzeyini süngerli törpü yardımıyla törpülemelisiniz. Bu hazırlık ojenin tırnaklarda kusursuz durmasını sağlıyor ve tırnaklara göz alıcı bir detay katıyor. Ardından tırnak uçlarını metal törpü ile şekillendirebilirsiniz. Renklendirme işlemi için oje fırçasına ne çok az ne de çok yoğun olmayacak şekilde renk yüklemelisiniz. Oje sürmeye tırnağın tam ortasından başlayarak diğer boşluklara tek fırça yardımıyla uygulama yapabilirsiniz.

İkinci kat oje sürülmeli mi?

Tırnaklarınızda daha opak renkleri tercih ediyorsanız iki kat oje uygulayabilirsiniz. Bu işlemi doğal renklere sahip olan nude ojelerde uygulayabilirsiniz. Ancak iki kat oje uygularken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Uyguladığınız ilk katın kuruduğundan emin olmadan ikinci katı uygulamamaya dikkat etmelisiniz. İlk kat kuruduktan sonra uygulama yaptığınızda daha pürüzsüz bir sonuç elde edebilirsiniz.

Ojenin kuruması için ne kadar süre beklemeliyim?

Oje katlarının kuruması ortalama olarak 1 ile 3 dakika arasından değişiyor. İki kat uygulama aşamasında bu süre dikkat etmelisiniz. Tüm katlar sürüldükten sonra ojenin tamamen kuruması da 60 dakika kadar sürüyor. Bu süre içinde ojelerinize zarar verebilecek işlerden uzak durmanızda fayda var.

Nude oje nedir?

Ten rengine en yakın soft renklere sahip olan ve uygulandığından tırnaklara temiz ve bakımlı bir görünüm katan ojelere nude oje denir. Nude ojeler genellikle ten rengi, toprak rengi, ten rengine yakın pembe renklerden oluşuyor. Bu renk seçeneklerinden ten renginize en uygun olanı seçerek her mevsim kullanabilir ve ellerinize bakımlı bir görünüm katabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oje Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 39 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?