En temel saç şekillendirme malzemelerinden biri olan saç köpüğü dalgalı, düz, hacimli, ıslak görünümlü saç modelleri elde etmek için kullanılır. Saç köpüğünden en iyi sonucu alabilmek için ürünün nasıl kullanılacağını bilmek gerekir.

Saç Köpükleri

Saçlarınızı sertleştirmeden, onlara hızlı şekilde doğal görünüm veren; aynı zamanda hacim ve parlaklık kazandıran saç köpükleri daha çok ıslak görünümlü dalgalı saçlar yaratmak için tercih edilir. Düz saçlarda nadiren kullanılır ama kullanılması halinde sonuç verir. Düz saçlar elde etmek için ürünün nemli saçlara dağıtılması, saçların taranırken bir yandan da saç kurutma makinesi ile kurutulması gerekir.

Duştan sonra hafif nemli saçlarınıza saç köpüğü uygulayarak ıslak görünümlü saç modeli elde edebilirsiniz. Bunun için saçlarınızı yıkarken elektriklenmeyi önleyen bir şampuan kullanmalı, yıkamadan sonra bir havlu yardımıyla saçınızdaki fazla ıslaklığı almalı ardında da nemli saçlarınıza köpüğü tutam tutam sürmelisiniz.

Saç köpükleri kullanarak saçlara dalga vermek için de benzer bir işlem uygulanır. Saçlarınızı öne atarak, elinize aldığınız köpükle saçlarınızı yaklaşık 5 dakika süreyle tutam tutam ovalamak dalgalı görünüm elde etmeye yardımcı olur. Ardından saçlarınızı geriye atarak, düzeltmek istediğiniz bölgeler için saç kurutma makinesini kullanabilirsiniz.

Saçları ince ve cansız olan kişiler saç köpüğünün hacim verme özelliğinden yararlanabilirler. Saçlarınız nemliyken, dip kısımlarını ovalamak ve diplerini elinizdeki köpükle tutam tutam sıkıp bırakmak hacim kazandırmayı mümkün kılar. Sonrasında saçlarınızı çıkış yönünün tersinde kurutma makinesi ile kurutursanız arzu ettiğiniz sonucu alırsınız.

Saç Köpüğü Fiyatları

Kaliteli bir saç köpüğü saçlarınızın zarar görmesini önler, şekillendirirken bakımının yapılmasına da yardımcı olur. Elektriklenme ve kabarmayı engeller. Özellikle ince telli ve hassas saçların şekillendirilmesi zor olduğu için bakım köpükleri ile bu tip saçları biçimlendirmek ve kontrol kazandırmak daha kolay hale gelir. Saçların gücünü ve parlak görünümünü artırması bakımından da köpükler sıklıkla tercih edilir.

Bakım köpükleri genel olarak hafif, normal ve sert olarak üçe ayrılır. Saçlarınızın uzun süre şekilli kalmasını istiyorsanız sert köpük kullanmayı tercih edebilirsiniz. Saçlarının dokununca yumuşak ancak şekilli olmasını arzu edenler normal saç köpüklerinden yararlanabilirler. Kısa süreli şekillendirmeler için hafif saç köpükleri uygundur.

Saçlarınızı maşa ile şekillendiriyor ve bu işlemle birlikte saç köpüğü kullanmayı düşünüyorsanız ürünü maşa işleminden sonra uygulamanız önerilir. Aksi takdirde saçlarınız kuruyabilir. Ayırıp maşaladığınız saç tutamlarınızın avucunuza alacağınız bir miktar köpükle şeklini korumasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınıza bigudi ile şekil vermeyi planlıyorsanız, nemli saçlarınızı tutamlara ayırın ve klipsleyin. Bigudiyi sarmadan önce tutamlara köpüğünüzü sürün. Daha sonra saç kurutma makinesi ile iyice kuruyana kadar saçlarınızı kurutun. Doğal ve kalıcı bukleler elde etmek için bu işlemde saç kurutma makinesi mutlaka kullanılmalıdır.

Saç köpüklerinin kullanımdan önce çalkalanması gerekir. Köpüğü elinize ürünü baş aşağı tutarak sıkmalısınız. Uygulamada köpüğün kullanım miktarı da önem taşır. Normal saç uzunluğu için genel olarak bir mandalina büyüklüğünde köpük kullanılması önerilir. Saçlarınız daha uzunsa ya da gürse miktarı artırabilirsiniz. Köpüğün bir anda saça sürülmesi değil de, ayırdığınız tutamlara yavaş yavaş dağıtılması etkisini artırır. Özellikle bu işlemin bir havlu yardımıyla yapılması daha etkili sonuç doğurur. Sonrasında vigo kullanarak saçı kurutmak da nihai şeklin verilmesini olanaklı kılar.

Hepsiburada.com’da bulabileceğiniz Kerastase, Wella, Toni & Guy gibi saç bakım ürünleri alanında uzman, güvenilir markaların saç köpükleri uygun fiyatlarla ihtiyacınıza sunulur. Saç tipinize en uygun ürünü kategori sayfasında inceleyebilir, ürünleri birbirleri ile karşılaştırabilir ve dilediğinizi güvenle satın alabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Saç Köpüğü Ürünleri

Toplam 24 / 436 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012291