Kadın ya da erkek fark etmeksizin dış görünüşüne özen gösteren herkesin düzenli olarak kullandığı ürün gruplarından bir tanesi de saç şekillendiriciler. Özellikle saçlarına bir türlü şekil veremeyen, ince telli saçlara sahip kullanıcılar, kullanım rahatlığı ve sağladığı şık görünüm sebebi ile yıllardan beri var olan jöleleri günlük rutinlerine eklemişlerdir bile. Saçlarınız; giydiğiniz kıyafetten ve aksesuarlardan daha fazla dikkat çektiği için dağınık bir görüntü doğal olarak hoşunuza gitmez ve saçlarınız için uygun olan bir ürün gününüzü kurtarabilir. Bu sebeple piyasada farklı amaçlara hitap eden ve farklı yapıda birçok jöle çeşidi bulunur.

Saç Jölesi Fiyatları

Jöle çeşitleri fiyatları; vadettiği sonuçlara, markasına ya da gramajına orantılı olarak biçimlenmiştir. Dönemsel olarak seçili ürünlerde kampanyalar yapılan ve herkesin bütçe ve isteklerine karşılık verebilen bu saç şekillendirici ürünler sayesinde saçlarınızın formunu daima koruyabilirsiniz. Dünyaca ünlü Toni & Guy, Dax, Egos, Forex, L'oreal ve çok daha fazla jöle türleri, ulaşılabilir fiyatları ile beğeninize sunulmaktadır.

Jöleler, kullanıcıların saç tipleri ve ihtiyaçlarına göre kendi içinde farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Islak görünüm vadeden jöleler, saçlarınıza ekstra parlaklık ve ıslak bir bitiş vererek şekillendirmeye olanak sağlar. Sert, ultra sert, ekstra güçlü, mega sert gibi birçok farklı tür, neme ultra dayanıklı özellikleri sayesinde saçınıza güçlü bir tutuş sağlar bu tutuşu gün boyu sürdürebilmeyi hedefler. Siz ne oranda sert bir tutuş istiyorsanız tercihinizi ona göre yapmalısınız. Baş derinize değdirmediğiniz takdirde saçlarınızda kepek oluşturmayan jöleler, ayrıca hafif parfüm içeren hoş yapısı ile başlı başına bir tercih sebebi.

Seçeceğiniz jöle ürününün kullanım kolaylığını da dikkate almalısınız. Piyasada bulunan jöle türleri genellikle tüp ve kavanoz içinde yer alır. Hangi formda daha rahat kullanacağınızı düşünüyorsanız o ürünü tercih edebilirsiniz.

Satın alacağınız saç şekillendirici ürünlerin gramajını da göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Eğer sıklıkla jöle sürmüyorsanız az gramajlı ürünleri tercih edebilirsiniz, çünkü gereğinden fazla gramaja ait ürünlerin, uzun süre kullanılmayınca yapılarında birtakım bozulmalar ortaya çıkacaktır. Ancak düzenli olarak jöle kullanıyorsanız, tabii ki istediğiniz boyda jöle satın alabilirsiniz.

Saç yapısı da jöle satın alırken önem vermeniz gereken bir diğer noktadır. Yağlı ve ince telli saçlar için ıslak görünüm veren jöleler yeterli gelmez saçları istenen forma sokamazken, kuru saçlar da ekstra sert görünüm veren jöle ürünü alırken bir kez daha düşünmelidir. Ekstra sert ürünler saçlarınızı forma sokmak için ekstra bir çaba sarf edeceği için saç yapınızı kurutabilir. Bu sebeple hafif tutuşlu ya da ıslak görünümlü ürünleri tercih etmeniz sizin için daha iyi bir seçim olacaktır.

Saç Jöleleri

Jöleleri uygularken dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntılar bulunur. Saç jölelerini 1 günden fazla saçınızda tutmamanız gerekir. Bu, ürünün etkisini azaltacağı gibi saçlarınızın yağlanma süresini kısaltabilir. Bu yüzden, 1 günü geçmeden bol şampuan ve su yardımı ile jöleyi saçlarınızdan arındırmalısınız. Jöle uygulama esnasında gereğinden fazla ürün kullanmamalısınız. Saçlarınızın görünümünü ağırlaştırmak hacimsizleştirmek istemiyorsanız, saç boyunuza uygun olarak yeterli miktarda ürünü kullanıp saçınızı şekillendirebilirsiniz. Ayrıca, jöleyi saç uçlarına ve saç boylarına uygulamanız gereklidir. Baş derisine temas eden jöle, saç köklerini tıkayabilir, saçlarınızı yağlandırabilir veya kepek oluşumuna sebep olabilir. Saçlarınızda çok sert bir görünüm olsun istemiyorsanız, ürününüzü su ile karıştırıp seyreltebilir, bu şekilde uygulayabilirsiniz; böylelikle saçlarınız çok daha doğal bir şekilde biçimlenebilir. Saçlarınız gerçekten çok zor şekil alıyorsa, jöle uygulamadan önce fön makinenizle dilediğiniz şekli verebilir, ardından az bir miktar jöleyi şekil verdiğiniz saçınıza uygulayabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Jole Fiyatları

Toplam 24 / 495 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012289