Vücut Losyon ve Kremleri

Vücudun nem dengesine ve hoş kokmasına yardım eden losyonlar özellikle yaz aylarının vazgeçilmezidir. Cildin ihtiyacı olan nem dengesi bu losyonlar sayesinde sağlanabilir. Seçiminde vücut tiplerine uygun olarak tercih edilmesi gerekir. Günlük duş sonrası kurulandıktan sonra rahatlıkla sürülebilir. Losyonlar hafif masaj yapılarak uygulandığında vücuttaki kan akışını da hızlandırırlar. Akışkan olmaları ise en büyük avantajlarıdır çünkü bu sayede vücuda kolaylıkla emilirler. Yaz ve kış aylarına göre farklı içeriklerde üretilen losyonları siz de pratik kullanımları sayesinde uygulayarak vücudunuzda uzun süren bir canlılık ve koku yaratabilirsiniz.

Vücut Losyon Kremleri

Vücut için gerekli olan nem takviyesini losyon kremler sağlar. Vücut tiplerine göre birbirinden farklı içerikte bulunan bu kremler markaya göre de değişiklik gösterir. O nedenle seçerken bilinmiş ve kaliteli olan kozmetik markaları tercih edilmelidir. Özellikle soğuk kış aylarında çatlamış ellerinize ve nem dengesini kaybetmiş vücudunuza canlılık getiren losyonlar kullanılmalıdır. Farklı türleriyle hoş kokuları bulunan losyonlar vücut tiplerine göre farklı içeriklere sahiptir. Daha çok nemini kaybetmiş kuru ciltlerde fayda sağlarlar. Ancak normal, kuru ve aşırı kuru ciltler için üretilmiş özel losyonlar da mevcuttur. Özellikle hassas ciltler bu özel losyonları kullanmaları gerekir çünkü genel olarak losyonlar tüm cilt tiplerine uygun olarak üretilirler.

Diğer kremlere oranla daha akışkan oldukları için cildin kolaylıkla emilmesine yardım ederler. Losyon türleri farklı amaçlara göre de tercih edilebilir. Nemlendirici, parfümlü ve sıkılaştırıcı, spreyli losyonlar bunlardan birkaçı arasında yer alır. Kuru cildi nemlendirmek istemeyenler ise duşta ıslak vücuda uygulanan ve durulanabilen özellikli losyonları tercih edebilirler. Bunların dışında derinlemesine bakım yapmak isteyenler için ise beyazlatıcı, gece, gündüz ve güneş korumalı ürünler satışa sunulur.

Bebek losyonları kendi arasında pişik önleyici, bez bölgesi bakım losyonu veya banyo sonrası losyon şeklinde ayrılır. Yetişkinler için ve özellikle 30 yaş sonrası oluşan sarkıkları düzelmek için üretilen sıkılaştırıcı losyonlar düzenli kullanımlarda fayda gösterirler. Ayrıca gebelik sonrası oluşan cilt gevşekliklerinde de kullanılabilir. Losyon kremler yaz ve kış mevsimlerine göre farklı içeriklerde üretilmişlerdir. Örneğin: Kış aylarında yoğun kıvamlı losyonlar koruma sağlarken yazın daha hafif losyonlar koruma sağlar. Aynı şekilde kokularında da yaz aylarında hafif türler kış aylarında da daha yoğun ve kalıcı türler tercih edilmelidir.

Vücut Losyon Kremi Faydaları

Losyon kremler özellikle kuru ciltler için vazgeçilmezdir. Cildin nem dengesini sağlayarak daha canlı olmasına yardım ederler. Yağ içerikli oldukları için cilde kolaylıkla emilirler. Vücut tiplerine göre farklılık arz eden ürünler genellikle vücudu yenileyen yağlarla zenginleştirilmiştir. İçerdikleri parfüm kokuları sayesinde vücutta hoş kokular bırakırlar. Dermatolojik testlerden geçen vücut losyon kremleri cildin asit örtüsünü muhafaza ederek çatlak ve pürüzlere iyi gelmektedir. Losyon kremler arasında güneş korumalı olan türler de vardır. Bu türler cildin erken yaşlanmasını ve kırışmasını engeller.

Kakao, yulaf, aloe vera, badem, shea ve jojoba yağı losyonlarda sıklıkla kullanılır. Losyonlar genellikle nem kazandırmak gibi faydalarıyla bilinse de ürünün kalitesine ve içerdiği özlere bağlı olarak birçok amaca hizmet ederler. Bazı vücut losyon kremleri vücut dışında yüzde de kullanılabilir. Bu kremler rüzgar yanıklarının iyileşmesinde fayda sağlayarak ince çizgilerin görünümünü dahi azaltabilir. Ayrıca küçük yanıklarda ilk müdahale amaçlı olarak tercih edilebilir.

Zarar görmüş ve güneş yanıklarına maruz kalmış ciltler için dermatolojik testlerden geçmiş, yetişkinlerde, çocuklarda ve hatta bebeklerde cilt ısınmasının etkisini azaltmak adına kullanılabilen losyonlar mevcuttur. Bu tür losyonlar parabensiz olduklarından dolayı cilt rahatsızlıklarını iyileştirerek vücuda esneklik kazandırırlar.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Vücut Losyonu Ürünleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010890/32010925/32010930