Hayatın stresinden kurtulmak ve vücudunuzun dinlenmesini sağlamak için gerçekleştirebileceğiniz pek çok eylem vardır. Ancak bunların bazıları masaj yağlarıyla yapabileceğiniz bir masajın yerini asla tutamaz. İçerikleri geliştiriciler tarafından özel olarak düzenlenen masaj yağlarından, arzu ettiğiniz birini edinerek yorgunluk ve stresten kurtulabilir, yeni güne capcanlı bir şekilde başlayabilirsiniz.

Masaj Yağları

Hemen her kesimden insanın, içinde bulunduğu stresten kurtulma ve rahatlama isteği vardır. Bu amaca yönelik gerçekleştirilen masajlar için bu işe yönelik tasarlanan masaj yağlarının kullanılması önemlidir. Rahatlatıcı etkisiyle kullanılan afrodizyak masaj yağı, vücudunuzun içgüdülerini uyandırır, vitaminli içeriğiyle kullanılan bitkisel yağlar, cildinizi beslerken nemlendirir. Uyku öncesinde yapılan masajla rahatlamanızı sağlar.

Keçi sütü içeren masaj yağları, Omega 3, 6 ve E vitamini içerikleriyle, derinizi zarif ve yumuşak hale getirebilirler. Bu yağlar, cildinizdeki lipidlerin eksikliklerini yeniden doldurarak derinizin doğal koruyucu katmanını canlandırabilirler. Görünür şekilde elastikliğini arttırarak dış derinizin yumuşak bir görünüm almasına yardımcı olan bu tür yağları, kalın bir tabaka halinde temiz deri üzerine uyguladıktan sonra, cildiniz tarafından emilene kadar bırakmanız uygun olur.

Büyük taneli, ovucu makro granüllü masaj yağları, birden fazla etki gösterebilir. Bu ürünler, hassas biçimde bulunan derinizi temizleyerek masaj yapma görevini de üstlenebilirler. Ölü dış derinizin soyulmasına katkı sağlayarak aynı zamanda derinizin doğal pürüzsüzlüğünü ve yumuşaklığını kazandırmaya yardımcı olabilirler. Bu ürünlerin içeriğinde bulunan kakao yağı, Hindistan cevizi glukozu ve E vitaminiyle cildinizi beslerken, hoş kokusuyla sizleri cezbedebilir. Masaj yağlarını kullanırken cildinize dolambaçlı hareketlerle masaj yaptıktan sonra uygulamanızı bol su ile durulayarak bitirebilirsiniz.

Masaj Yağı Faydaları

Vücut nemlendiricili masaj yağları, metabolizmanızı hızlandıran, size enerji veren, uyandırıcı ve harekete geçirici nitelikleri barındırır. Limon içerikli ürünler, serinleten, yatıştıran, odaklanmayı kolaylaştıran ve sakinleştiren özelliklere sahiptir. Üzüm çekirdeği ekstratı bulunduran yağlar, antioksidan yapıda olup cildinizi dış etkenlere karşı koruyabilir. Üzüm çekirdeği ve F vitamini bir araya geldiklerinde, cilt dokunuzun elastikiyetini korumaya ve cilt kırışıklıklarınızı önlemeye yardımcı olabilirler.

Masaj yağlarının bir diğer faydası, stres ve yorgunluğunuzu gidermeleridir. Bu amaçla hazırlanan ozonlu masaj yağları, içerisinde bulunan ozonlanmış zeytinyağı ve ayçiçek yağı sayesinde cildinizi yumuşatabilirler. Bunlara ilave edilen keten tohumu yağı ile Omega 3 bakımından zengin hale gelirler. Aynı zamanda cildinizi sağlıkla besleyen karoten ve E vitaminiyle doludurlar. Keten tohumu, içeriğindeki ligna adı verilen koruyucu Fitonutriend’ler bakımından da zengindir. Bu da, cildinizin hem genç hem de yumuşak kalmasına yardım edebilir. Ozonlu masaj yağları, uygulandıkları bölgeye doğrudan nüfuz ederek vücudunuzun rahatlamasını ve kendinizi zinde hissetmenizi sağlayabilir. Bu ürünler, sırt, boyun, bel ve omuzlarda bilinen kas bölgelerine; alın, şakaklar, sinüsler, göz kapakları ve kaş arasına ayrıca, ayak tabanları, bilekler ve bacaklara masaj yaparak uygulanır.

Atkestanesi ekstresi içeren masaj yağları, provitamin B5 desteğiyle yenileyici ve rahatlatıcı etkiye sahip olabilir. Bu tip ürünlerin bacaklarda kullanılması daha uygun olabilir. Az miktarda jeli cildinize nüfuz edecek şekilde nazik şekilde masaj yaparak uygulamanız, kan dolaşımınızı arttırabilir. Küçük kan damarlarının sızdırmasını önleyerek damarlardaki delinme ihtimalini en aza indirgeyebilir. Sizi stresten hızlıca arındırabilen bu masaj yağları, dinlenme hissini yaşamanıza yardımcı olurken cildinizi derinlemesine nemlendirir ve cilt tahrişlerini önleyebilir.

Farklı kokulara sahip bu ürünlerden istediğinizi seçerek, günün sonunda üzerinize binen stres ve yorgunluğu sizden uzaklaştırabilir, hafta boyu sürecek canlılık ve tazeliği tepeden tırnağa yaşayabilirsiniz. Hem cildinizi nemlendirecek hem de metabolizma hızınızı arttırarak size enerji verebilecek bu ürünleri kolaylıkla edinebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Masaj Yağı Fiyatları

HepsiLojistik Ürünleri
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 2001 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012354/60004537