Ayaklarınız çalışma şartlarınız, vücut ağırlığınız, kullandığınız ayakkabılar gibi çeşitli nedenlerden dolayı, gerek kozmetik olarak gerekse tıbbi bakımdan olumsuz yönde etkilenebilir. Çeşitli markalar tarafından, hemen her ihtiyaca çözüm olabilecek ürünlerden, kendiniz için uygun olan ayak koruyucu ürünlerini seçerek ayaklarınızın eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ayak Koruyucu Ürünler

Ayak sağlık sorunlarıyla ilgili olarak çok farklı şikâyetleriniz olabilir. Destekleyici ve koruyucu ürünlerin yanı sıra bakım ve kozmetik açıdan gereksinim duyabileceğiniz ürünleri kolaylıkla edinebilirsiniz.

Eğer giydiğiniz kıyafetlerin daha iyi görünmesini ve boyunuzun daha uzun olmasını arzu ediyorsanız, boy uzatıcı silikon tabanlık ile boyunuz 5 santime kadar uzayabilir. Ürünün kullanımının kolay, yumuşak ve rahat olması, yürürken ve koşarken diz eklemlerinize binen baskıyı azaltabilir. Bu ürünü her türlü ayakkabıyla, kadın veya erkek herkes günlük hayatta rahatlıkla kullanabilir. Ayakkabınızın topuk kısmına yerleştirebileceğiniz tak çıkar silikonlar sayesinde, yüksekliği kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Ayak topuklarınızın kurumasından, çatlamasından şikâyet ediyor olabilirsiniz. Bayan çoraplarının kaçmasına bile neden olan bu sorunun giderilmesi için pedikür yapılması mecburi bir durumdur. Ancak yoğun gün temposuyla bu tarz bakım işlemlerinin kuaförlerde yapılmasına zaman ve enerji bulamayabilirsiniz. Geliştirilen otomatik ayak törpüleri, pedikürü ev ortamında yapma rahatlığı ve kolaylığını sizlere sunar. 30 derece dönebilen özel geliştirilmiş silindir başlık sayesinde, ayaklarınızdaki sertleşmiş derileri bir dokunuşla temizler. Ürün, ergonomik yapısı dolayısıyla ulaşılması zor yerlere de ulaşabilir. Ayaklarınıza zarar vermeyen ve fazla bastırdığınızda makineyi otomatik olarak durdurma mekanizmasına sahip bu aygıtları, güvenle kullanabilirsiniz. Bu ürünün otomatik törpüsünün mikro silindirleri, derisi sertleşmiş bölgelerinizi nazikçe temizleyerek ayaklarınıza kadifemsi bir yumuşaklık sağlayabilir. Derisi sertleşmiş bölgelere tekrarlanan hareketlerle ve hafif orta baskı düzeyinde nazikçe uygulayarak sizi rahatsız eden bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Eğer klasik şekilde ayak temizliği yapmak arzusundaysanız ve otomatik pedikür cihazlarını kullanmak istemiyorsanız, topuklarınızda kullanabileceğiniz çok farklı topuk törpü ürünleri vardır.

Ayak Koruyucu Ürün Çeşitleri

Yalnızca kozmetik açıdan değil, ciddi ayak problemleri için de çok sayıda ürün bulunabilir. Ayak vurma önleyici pedler, topuk dikeni silikonları, ter ve koku hapseden ayakkabı tabanlıkları, tırnak batık koruyucuları, masaj yapan tabanlıklar, sünger tabanlıklar, ayak kemik koruma hortumları ve serçe parmak bunyon koruyucular bu ayak koruyucu ürünler arasında sayılabilir.

Ayakkabılarınızın ayaklarınızı sıkmasından dolayı rahatsızlık yaşıyorsanız, ayakkabı vurma önleyici pedler, bahse konu sorununuza çare olabilir. Bu ürünler, ayakkabıların sıkma ve vurma gibi durumlarında çok etkili mikro fiber yapısı sayesinde terletmeyen, hijyenik ve sağlıklı yapışkanlı yüzeyi ayakkabınıza yapışarak kayma yapmadan kullanım kolaylığı sağlayabilirler. Uygulaması son derece pratik olan bu ürünler, ayakkabıya kolayca monte edebilir. Ürün bay ve bayanların kullanımına uygundur.

Uzun süre boyunca kapalı ayakkabılarınızın içinde kalan ayaklarınızın terlemesi ve kokması muhtemeldir. Ter ve koku hapseden ayakkabı tabanlıkları, ayaklarınızdaki teri emerek istenmeyen kokuları engelleyebilir. Bunların yanı sıra masaj yapan tabanlıklar, aynı işlevlere sahip olmalarıyla birlikte, vücuttaki kan dolaşımına yardımcı olarak yorgunluğunuzu giderebilirler. Vücut dengesini de koruyan bu ayak koruyucu ürünlerle, sağlıklı ayaklara sahip olabilirsiniz.

Dar, sivri burunlu ayakkabılar, tırnak batıklarına yol açabilir. Bu durumu önlemek için üretilmiş olan tırnak batık koruyucularını kullanarak, ayak ağrıları sebebiyle geçirdiğiniz kötü günlere son verebilirsiniz. Jel şapkayı parmağınıza geçirerek ayakkabının baskı yapmasının önüne geçebilirsiniz. Özel silikon yapısı sayesinde parmağınızın şeklini alarak gün boyu size konfor sağlayabilir. Boy beden sorunu yaşatmayarak yıkanıp tekrar kullanılabilen bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Fazla kilo ve yanlış ayakkabı seçimi yüzünden oluşabilen topuk dikenlerinden şikâyetçiyseniz, doktorunuzun önerebileceği topuk dikeni tabanlıklarından edinerek, topuk dikenlerinden kaynaklanan ağrı ve rahatsızlığı ayakta kaldığınız ve yürüyüş yaptığınız zamanlarda en az düzeye indirebilirsiniz. Elde yıkanabilen ve dayanıklı şekilde üretilen bu ürünler, tedavi sürecinize yardımcı olabilir.

Siz de sahip olduğunuz ayak sağlık sorunlarını ve estetik bozuklukları ortadan kaldırmak için arzu ettiğiniz ürünleri seçebilir, konforlu ve sağlıklı bir hayata devam edebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Ayak Koruyucu Ürünleri

Toplam 24 / 1357 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/60004068/60004073