Parlak ve sağlıklı bir cilt, güzelliğin en önemli kurallarındandır. Her kadın, ışıl ışıl görünen, sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olarak hayatına devam etmek ister. Cilt bakımını düzenli olarak aksatmadan gerçekleştirmek ise, cildin istenilen pürüzsüzlüğe ve parlaklığa sahip olmasını sağlar. Bunun için geliştirilen ürünler arasından cilde en uygun olanını seçmek ve düzenli olarak kullanmak gerekir.

Cilt Serumları

Cildin nem ihtiyacını karşılamak, sıkılığını korumak ve oluşan kırışıklıkların görünümünü azaltmak için serum kullanımı, günlük cilt bakım ritüelinde önemli bir yere sahiptir. Serum kullanımın etkilerine bakıldığında cilt sağlığı ve cilt görünümünde ciddi değişiklikler yarattığı fark edilir.

Gündelik hayatın koşturmasında cilt de birçok olumsuz etkiye maruz kalır. Stres, hava kirliliği, yanlış beslenme gibi sorunlar kişinin sağlığını etkilediği gibi cildini de etkiler. Cilt bakımı bu noktada ciddi bir açığı kapatmak için yardıma koşar. Serum kullanımı cildin ihtiyacı olan nem ve su oranını, direkt olarak cildin almasını ve derinlemesine etki etmesini sağlar. Cilt için gerekli olan tüm mineral ve vitaminleri, nemi, suyu ve daha birçok etkiyi geç kalmadan uygulamak cildin uzun yıllar genç görünmesini sağlar.

Serumlar cildin ihtiyacına göre, sahip olunan soruna göre tercih edilir. Cilt lekelerine karşı, sivilce ve akne sorunlarına karşı, kırışıklık ve elastikiyet kaybına karşı serumlar mevcuttur. Serum seçimi yapılırken kişi, yaşına dikkat ettiği gibi, cildinin ihtiyacını görerek de seçim yapmalıdır. Tüm cilt tiplerine uygulanabilen serumlar cildin yapısını düzeltir ve esneklik kazandırır. İçeriğinde birçok mineral ve vitamin bulunduran cilt serumları, cildin pırlanta ışıltısı kazanmasını sağlar. Kırışıklık karşıtı serumlar ise, kırışıklıklara hızla nüfuz ederek görünümünü azaltır ve yeni çizgilerin oluşmasını engeller. Dudak ve göz çevresine, kaz ayaklarına oldukça faydalıdır ve düzenli kullanıldığında kısa sürede etkisi fark edilir.

Cildin su tutma kapasitesini artıran cilt serumları, ciltteki sertliği ve mat görüntüyü ortadan kaldırarak yumuşacık bir cilt dokusuna kavuşmaya imkan verir. Serumdan en iyi geri dönüşü alabilmek ve etkisini kısa sürede hissedebilmek için, serumun nasıl ve ne zaman uygulanması gerektiğine dikkat etmek gerekir. Serumlar sabah ve akşam saatlerinde, temizlenmiş bir cilde düzenli olarak uygulanır. Serumun sürülme şekli de etkisini artırmak için önemlidir. Serumun cildi toparlayarak sıkılaştırması isteniyorsa, aşağıdan yukarıya doğru sürülmesi etkisini artıracaktır. Cilde kolayca nüfuz eden serumlardan bazıları yapısına ve içeriğine göre makyaj bazı olarak da kullanılabilir. Serum kullanımından sonra ise günlük nemlendirici uygulanır. Cildin ihtiyacı olan nemi veren cilt serumları, cildi rahatlatarak kişinin gününü konforlu olarak geçirmesini sağlar.

Cilt Serumu Fiyatları

Cilt serumlarının fiyatları, diğer cilt bakım ürünlerine göre biraz daha yüksek fiyata sahip gibi görünmektedir. Ancak istenilen etkiyi çok az miktarda serum kullanarak elde edildiği için, alınan ürün uzun süre kullanıcının ihtiyacını karşılamış olur. Kısa zaman aralıkları ile serum satın almak zorunda kalmayan kullanıcılar böylece, hem cilt için çok faydalı bir ürün edinmiş olur, hem de uzun vadeli bir ürün almış olur.

Serumlar içeriklerine ve etkilerine göre değişiklik gösterdiği gibi, bu durum fiyatlarını da etkiler. Her markanın ürettiği serumlar farklı fiyatlara sahiptir. Cildi için doğru ürünü seçen kişi, aynı zamanda kesesi için de uygun bir ürün kullanımı yapabilir. Dolasıyla her keseye hitap eden cilt serumları, cilt sağlığına kavuşmak için kullanıcılara yardımcı olur.

Cilt bakım ürünlerinden en doğru şekilde yararlanmak için cildi atlamadan her gün makyajdan arındırmak, temizlemek, bir veya iki haftada bir ölü derilerden kurtulmak ve cilt bakım ürünlerine kullanım talimatlarında belirtilen şekilde bakmak gerekmektedir.

Serum Ürünleri

383 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Loreal Paris
  2. La Roche-Posay
  3. Nivea
  4. Dior
  5. La Prairie
  6. Lierac
  7. Darphin
  8. Clarins
  9. Peter Thomas Roth
  10. Babe
  11. Clinique
  12. Estee Lauder
  13. Monteil
  14. Valmont
  15. Caudalie
  16. Nuxe
  17. Lancome
  18. Perricone MD
  19. Ddf
  20. Dermaplus MD
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010885/32010896/32010903
BAŞA DÖN