Serumlar

Serum Ürünleri

Kimlik yaşınız ile birlikte cilt yaşınızda ilerler. Zamanı durdurmak mümkün değil ancak güncel teknoloji ve gelişen kozmetik ve dermokozmetik ürünlerle cilt yaşınızı koruma altına almak, cildinize daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak ve cildinizin yaşlanmasını durdurmak artık mümkün!

Cilt bakımı kadınlar başta olmak üzere her yaştan insanın sağlıklı bir cilde ve güzel bir görünüme sahip olmasının anahtarı sayılan önemli bir rutindir. Günlük hayatın getirdiği stres ve çevre şartları yüzünden, cildinizde oluşan donukluk, ton farkı ve ciltte meydana gelen kırışıklıkları en aza indirmek için pek çok kişi çeşitli ürünler ile düzenli olarak cilt bakımı yapıyor. Bu amaç için en etkili ürünler ise cilt serumlarıdır. Cildinizi nemlendiren, hassasiyet sorununuzu azaltan ve hayatın getirdiği olumsuz etkilere karşı cildinizi yenileyen cilt serumları yaşlanma karşıtı etkileriyle cildinizi kırışıklıklardan arındırıp daha genç ve canlı bir görünüme sahip olmanızı sağlıyor. 

Cilt Serumu Nedir?

Cildinizi onaran ve besleyen cilt serumları sıradan nemlendiricilerin ve temizleme jellerinin ulaşamadığı en derin gözeneklere ulaşarak içeriklerindeki kolajen, hyalüronik asit, amino asit ve vitamin içeriği sayesinde cilt katmanlarını nemlendirir ve antioksidan içeriği sayesinde cildinizin beslenmesini sağlar.

Cildinizde sadece tek bir probleme iyi gelmeyip aynı anda birçok kusuru ortadan kaldırarak her yönden cildi yeniden yapılandıran çoklu etkili cilt serumları ile bakım rutininizi zenginleştirebilir ve yaşlanma belirtilerini yok edebilirsiniz. Cildinize destek olan, ona nem ve enerji katarak görünümünü iyileştiren cilt serumlarını cilt tipinize göre seçmeniz gerekmektedir.

Çeşitlerine Göre Cilt Serumları

  • Yağlı ciltler için Baikal tozu ve bitkisel bazlı matlaştırıcı, sıkılaştırıcı serumları kullanabilirsiniz.
  • Kuru ciltler için yağ bazlı cildinizi besleyen ve cilt tarafından hızla emilen serumlar kuru ciltlerde iyi sonuç verecektir.
  • Normal ciltlerinizde nemlendiriciden önce kullanabileceğiniz hafif yapıdaki ve içeriğinde E vitamini ve buğday tohumu yağı bulunduran serumları tercih edebilirsiniz.
  • Hassas bir cilde sahipseniz ve serumları fazla kullanmak istemiyorsanız cildinize nem takviyesi yapan, gözenekleri tıkanmayan ve uzun süreli etkisi ile cildinizi rahatlatan yoğun nemlendiricili serumları kullanabilirsiniz.
  • Gece kullanımı için içerisinde lavanta özü ve bitkisel yağlar barından serumları tercih edebilir, dinlendirici etkileri ile sabahları yumuşak, parlak ve aydınlık bir cilt ile uyanmanızı sağlayabilirsiniz.

Serum Ürünleri Kullanım Yaşı

Uzmanlar tarafından 25 yaş itibariyle başlanması tavsiye edilen ve sonrasında her yaşta kullanabileceğiniz cilt serumları, hücreler serum sayesinde beslenmeye başladıktan 45 gün sonra yenilenme sürecini tamamlayacağı için etkilerini düzenli kullanım ile 1,5 ila 2 ay gibi bir sürede gösterecektir.

20’li yaşlardan itibaren cildi koruyan ve ona nem veren cilt serumları ile cildinizi güçlendirebilir, yaşlanma etkilerini geciktirebilirsiniz. Nemlendirici etkileri sayesinde kuruluğun ve çizgilerin önüne geçebilirsiniz.

30’lu yaşlar ilk kırışıklık ve çizgilerinin ortaya çıktığı dönemlerdir. Bu dönemde cildinizi sıkılaştıracak ve cildi toparlayacak bir serum sayesinde sarkma, cansız cilt tonu ve kırışıklık çizgisi ile mücadele edebilirsiniz. Serumların içeriğindeki kolajen, elastin ve cildi besleyen asitler ile derin kırışıklıklarınızı üç hafta içerisinde fark edilir biçimde azaltabilirsiniz.

40 ve üstü yaş grubunda ise cilt sarkması, donukluk, göz çevresi çizgileri ve elastikiyet kaybı gibi sorunlar baş gösterebilir. Bunlara karşı bir veya iki farklı özel serumu düzenli bir rutin ile kullanmak ve dengeyi sağlamak gerekebilir. Yaşlanmaya karşı ciltte esnekliği ve dolgunluğu geliştiren serumlar kullanarak, sarkan yüz hatlarınızı sıkılaştırabilir, kırışıklıklarınızı ve cilt esnekliğinizi iyileştirebilirsiniz.

Sıkılaştırıcı Etkili Cilt Bakım Ürünleri

Cilt serumlarını tek başına değil rutin hâlinde göz kremleri ve gündüz, gece cilt kremleri ile birlikte kullanmanız öneriliyor. Bunu yaparken saç dökülmesine ve cildinizin çeşitli bölgelerinde oluşan çatlak görünümüne karşı köklü bir teknoloji olan derma roller ürünlerinden de yararlanabilirsiniz. 

Cildinize değer veriyorsanız sizlere eşsiz bir peeling deneyimi yaşatacak olan mikro iğneli derma pen cilt bakım ürünleri ile birlikte size uygun yüz bakım ürünlerini ve kırışıklık karşıtı serumlardan hızlı ve etkili biçimde faydalanabilir cildinizi yeniden yapılandırabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Serum Ürünleri

4436 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 4436 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010885/32010896/32010903