Parfüm

Farklı aromaların bir araya getirilmesi ile hazırlanan erkek parfümleri, günlük rutininde sıkça parfüm kullanan erkeklerin tercihleri arasında yer alır. Alt ve üst notaları ile çeşitlilik gösteren erkek parfümleri, yediden yetmişe güzel kokmayı seven her erkeğe hitap eder. Birbirinden etkili özlerin karışımları ile hazırlanmış olan parfümler, stilinizin tamamlayıcısı olurken aynı zamanda da kokunuzla iz bırakmanıza yardım eder. Girdiğiniz her ortamda fark yaratmanızı sağlayacak olan parfüm seçenekleri, gün boyu hissedeceğiniz bir tazelik hissini de beraberinde getirir. 

Kalıcılığına Göre Erkek Parfümleri

Dünyanın en önemli kişisel bakım markalarının imzasını taşıyan yüzlerce parfüm, kendi stilinizi ve kişiliğinizi yansıtmanızı sağlar. Güçlü ve etkili kokularının yanı sıra şişe tasarımları ile de dikkat çeken ürünler, kalıcılıkları ile gün boyu süren dinamik bir etki yaratır. Eau de Toilette (EDT) ve Eau de Parfum (EDP) gibi farklı seçenekler ile yaratılmış olan kokular, kullanım sıklığına ve kullanım yerine göre çeşitlilik gösterir. 4-6 saat arasında kalıcılığa sahip olan EDP seçenekleri, genellikle günlük kullanımda tercih edilir. Ayrıca güçlü özlerden harmanlanan ve etkili bir formül ile geliştirilmiş olan EDP parfümler, gece buluşmalarının vazgeçilmez parçaları olarak sunulur. Bu parfümler, %10-20 arası esans yoğunluğuna sahiptir. 2-4 saat arası kalıcılığa sahip olan ve %4-10 arası esans yoğunluğu ile hazırlanmış EDT parfümler ise hem günlük kullanımda hem de spor etkinliklerinde tercih edilebilen parfüm modelleri arasında yer alır.

Farklı Özlerle Hazırlanmış Erkek Parfümleri

50 ml, 75 ml, 100 ml ve 150 ml gibi farklı boyutlara sahip olan erkek parfümleri, tarzınızı tamamlamanıza yardımcı olur. Sevdiğiniz bir kokuyu yüksek ml seçenekleri ile alırsanız uzun süre kullanabilirsiniz. 50 ml ve daha altında hazırlanmış olan ürünler ise parfümünüzü kullanırken farklı seçenekleri deneyimleyebilmenize olanak tanır. Farklı özlerle hazırlanmış olan parfümler hem tarzınıza hem de karakterinize uygun birçok seçeneği bir araya getirir. Odunsu, çiçeksi, ferah, baharatlı, turunçgil ve meyveli koku notalarına sahip olan ürünler, stilinize göre uyum sağlar. Odunsu, baharatlı ve egzotik kokular güçlü ve karizmatik tarzını desteklerken çiçeksi, ferah ve turunçgil özlü kokular, hareketli ve enerjik bir stilin tamamlayıcısıdır. Oryantal ve şekerli özler ile hazırlanmış olan parfümler, genellikle buluşmaların ve randevuların vazgeçilmez kokuları arasında yer alır. Spor ve günlük kullanımda kokunuzla fark yaratmak istiyorsanız fresh ve hafif notalarda hazırlanan çiçeksi ve meyveli kokulara yönelebilirsiniz. 

Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Greyfurt, bergamot, limon çiçeği ve portakal gibi özlerle hazırlanmış meyveli ve ferah kokular, dinamik ve rahat bir tarz yaratmanıza yardım eder. Zencefil, safran ve paçuli gibi kokular egzotik bir kokuya sahip olmanızı sağlarken misk, amber ve guaiac gibi özlerden oluşan parfümler ise cezbedici bir stili destekler. 
  • Erkek parfümleri seçerken tarzınıza ve stilinize dikkat etmenizde yarar vardır. Klasik bir tarz benimseyenler, odunsu ve baharatlı kokulara yönelirken spor ve casual bir tarza sahip olanlar çiçeksi ve turunçgil kokularını seçebilir.
  • Parfümün üst ve kalp notası, boyutu, içerdiği özler ve kalıcılık oranı parfüm seçerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar arasında yer alır.
  • Etkili bir parfüm, girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmenizi ve güçlü bir ilk izlenim yaratmanızı sağlar. 
  • Parfüm seçimi yaparken mevsime ve hava koşullarına dikkat etmeniz gerekir. Sıcak havalar parfüm kokularını keskinleştireceği için esans yoğunluğu az olan, hafif parfümler seçmeniz yerinde olur. Kış aylarında ise egzotik ve baharatlı kokulara yönelmeniz kokunun daha etkili olmasını sağlar. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Erkek Parfümleri

10.000+ ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?