Güneş, hava kirliliği, stres, klimalı ortamlar, mevsim ısı farkları ve daha birçok faktör; cildimizin yıpranmasına, erken yaşlanmasına, ışıltısını ve sağlığını kaybetmesine neden olur. Cilt kremleri, bu olumsuz etkenlerle başa çıkmamızı sağlayan; cildimizi zararlı dış etkenlerden koruyan en büyük yardımcılarımızdır. Güneş kremleri gün içerisinde cildin maruz kaldığı güneşten gelen ultraviyole ışınlarının zararlarından cildi koruyabilme özelliği ile öne çıkar. Güneş ışınlarına korunmasız olarak uzun süreli maruz kalma derinin alt tabakalarındaki elastin ve kollajen liflerin yapısını bozduğundan cildin erken yaşlanmasına, esnekliğini kaybetmesine neden olur. Güneş kremleri cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak, kırışıklıkları önlemek, cildin sağlıklı ve genç kalmasını sağlamak için en büyük yardımcılarımızdır. Siz de cildinize en uygun güneş kremini seçerek cilt sağlığınızı koruyabilir, ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.

Güneş Krem Losyonları

Güneş, cildin erken yaşlanmasının ve cilt lekelerinin en büyük nedenlerinden biridir. Güneş losyonu kullanılmadığında güneşten gelen ultraviyole ışınları, deri katmanlarında bulunan “elastin” adı verilen ve cilde esneklik kazandıran liflerin zarar görmesine ve cildin sarkmasına sebep olur. Cilt kırışıklıklarının en büyük nedenlerinden biri, güneş krem losyonu kullanmadan uzun süreli güneş ışınlarına maruz kalmaktır. Korumasız güneşe çıkmak kırışıklıkların yanında lekelenmelere, pullanmalara, cildi destekleyen kolajende azalmaya hatta uzun vadede cilt kanseri gibi daha pek çok olumsuz sonuçlara neden olabilir. Cilt kanserinden korunmanın en etkili yollarından biri de yine güneş kremi kullanmaktır.

Güneş koruyucuları kullanarak sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak ise mümkündür. Güneş losyonları, cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korurken, yararlı etkilerinden faydalanmanızı sağlar. Kemiklerin ve dişlerin güçlenmesinde en etkili ve en önemli vitaminlerden D vitamini, güneş ışınlarının etkisi ile vücutta üretilir. Güneş koruyucusu sürmek, güneşin zararlı etkilerinden korunarak D vitaminini en sağlıklı şekilde alabilmenizi sağlar.

Ultraviyole ışınları bulutlardan geçebildiği için bulutlu günlerde de güneşin zararlı etkileri devam eder. Bu sebeple, bulutlu günlerde de, güneşli günlerdeki gibi koruyucu krem kullanarak önlem alınması gerekir. Güneş kremleri kategorisi içerisinde yaz dönemine uygun ürünler ile kış dönemine uygun birçok ürün seçeneği bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza göre bu ürün seçenekleri arasından istediğiniz ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak ve güneşin zararlı ışınlarından en iyi şekilde korunmak için güneşe çıkmadan yaklaşık yarım saat önce güneşten koruyucu krem sürmeniz en uygun yöntemlerden biridir. Güneş koruyucusu bu süre içerisinde cildinize yayılır ve etkisini göstermeye başlar. Güneşe çıktığınızda krem etkisini göstermeye başladığından güvenle güneşlenebilir veya güneşe çıkabilirsiniz. Kremin etkisini devam ettirmek için ise yüzme, yıkanma ve terleme sonrası losyonu yenilemek gerekir. Yaz tatiline gidenler yaz dönemine uygun olarak daha yüksek koruma faktörlü ürünleri tercih edebilir. Güneş kremini kış döneminde kullanacak olanlar da tüm yıl koruyucu etki sağlayan güneş ürünlerine kategori sayfasından ulaşabilir ve ihtiyaçlarına uygun ürünü seçebilirler.

Güneş Krem ve Losyon Fiyatları

İhtiyacınıza uygun güneş kremini ve losyonunu belirledikten sonra güneş koruyucu kremleri ve fiyatları arasından, bütçenize en uygun olan ürünleri hepsiburada.com’da kolaylıkla bulabilirsiniz. Garnier, Lancaster, La Roche, Nivea, Avene, Sebamed, Bioderma gibi dünyaca ünlü daha birçok markanın ürünlerine kategori sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. Güneş losyon kremleri kategorisindeki, cilt ürünlerini inceleyebilir ve fiyatlarını birbiri ile rahatlıkla kıyaslayabilirsiniz.

Her bütçeye uygun güneş kremlerini bulabileceğiniz bu kategoride, cildinize en uygun ürünü seçerek sağlıklı bir şekilde bronzlaşır; cildinizin sağlıklı ve genç kalmasını, ışıl ışıl gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Güneş Kremi ve Yağları

1.082 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. La Roche-Posay
  2. Avene
  3. Sebamed
  4. Garnier
  5. Nivea
  6. Lancaster
  7. Avon
  8. Bioderma
  9. Babe
  10. Solante
  11. Cumlaude Lab
  12. Uriage
  13. Roc
  14. Hamilton
  15. Nuxe
  16. Vichy
  17. Daylong
  18. Cosmed
  19. Heliocare
  20. Institut Esthederm
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483603/32010889/32010921
BAŞA DÖN