Cilt bakımına özen göstermek, sadece estetik amaçlı değil, hem sağlık açısından, hem de ileri yaşlarda oluşabilecek kırışıklıkların ve elastikiyet kaybının önlenebilmesi açısından çok önemlidir. Küresel ısınmayla birlikte daha da dik gelen güneş ışınları, kirli hava, sigara, alkol, dengesiz veya kötü beslenme, hormonal değişiklikler ve stres bütün vücudu olduğu gibi, derinin en hassas ve ince olduğu bölge olan; yüz ve dekolte bölgesini de olumsuz yönde etkiler ve erken yaşlarda yıpranmasına neden olur. Vücudun büyümeyi tamamladığı 20’li yaşlardan itibaren, cilt tipine uygun olacak şekilde ürünler kullanılarak bakımının yapılması, sağlıklı görünen ve zamanla yarışan parlak bir cilt görünümü için şarttır.

Yüz Bakım Maskeleri

Yüz bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; cilt tipine ve yaş aralığına göre ürün kullanmaktır. Çünkü kullanılacak ürünler içerdikleri nem, kolajen ve yağ oranı açısından yaşa ve cilt tipine göre değişiklik gösterir. Temel yüz bakımı, cildi temizleme, tonik ile gözenekleri açma ve nemlendirme şeklindedir. Ancak cildin kendini onarmasının yavaşladığı 30’lu yaşların başında, haftada bir kez losyon ve temizleyicilerden çok daha kısa sürede etkili olan yüz bakım maskelerinin de uygulanması gerekir. Yüz bakım maskeleri, erken yaşlanmayı engelleyerek aynı zamanda cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayan maskelerdir. Kan dolaşımını hızlandırır, gözenekleri siyah noktalardan arındırır ve birikmiş toksinleri atmaya yardımcı olur.

Cilt tipi yağlıysa, aşırı yağı emen kil veya çamur maskeleri, kuruysa yumuşak ve nemli bir maske uygulanmalıdır. Hassas ciltler için ise daha hafif içerikli ve jel şeklinde maske daha uygun olacaktır. Özellikle mevsim geçişlerinde, ani sıcak-soğuk hava değişimlerinden çok etkilenen yüz bölgesi için derinlemesine ve hızlı temizlik, ancak yüz bakım maskeleri ile mümkün olabilir.

Maskeler mutlaka temizlenmiş ve makyajdan arındırılmış temiz bir cilde uygulanmalı ve sonrasında nemlendirici krem kullanılmalıdır. Uygulama yapılırken boyun bölgesinden başlayarak, yukarı doğru çıkılmalı ve maske yumuşak parmak hareketleri ile cilde yedirilmelidir. Yüzünüzdeki en hassas bölge olan göz çevresine maske uygulanmamalıdır. Ayrıca cildinizde 20 dakikadan fazla kalmamalı, bu süre boyunca mümkün olduğunca mimik hareketlerinden kaçınılmalı ve üzerindeki talimatlara uyularak yumuşak hareketlerle çıkartıldıktan sonra ılık su ile temizlenmelidir.

Yüz Bakım Maskesi Fiyatları

Yüz bakım maskesi fiyatları markalarına, gramajlarına, içeriklerine ve uygun oldukları yaş aralığına göre değişkenlik gösterir. Sadece cildi rahatlatmak ve yoğun nemlendirmek için maske kullanabileceği gibi, lekelerden, siyah noktalardan, akne ve sivilce izlerinden arındırmak veya kırışıklıkları gidermek için de yüz bakım maskesi kullanılır. Anti-aging özellikli, cildi toparlayan ve elastikiyetini geri kazandırmaya yardımcı olan maskeler en yüksek fiyatlı maskelerdir. Bu tip maskelerin içerisinde bulunan antioksidanlar, kolajenler, vitaminler ve laboratuvarlarda oluşturulmuş bazı özel karışımlar, yaşlanma karşıtı ve kırışıklık giderici maskelerin fiyatını da belirleyen etkenlerdir.

Çoğu yüz bakım maskesinin içinde kil ya da özel çamur bulunur. Bu tip maskelerin onarıcı ve cildi ölü deriden arındırıcı etkileri vardır. Ayrıca kaz ayaklarını oluşmadan engellemeye ve ince çizgilerin giderilmesine yardımcı olurlar. Pek çok marka, ürün yelpazesinde değişik fiyat aralığında kil ve çamur maskesi bulundurur.

Tek kullanımlık poşetlerde satılan yüz maskeleri, en uygun fiyatlı maskelerdir. Bu tip maskelerin önemli faydası; cildinize en çok yardımcı dokunacak maskeyi, pek çok marka ve içerik arasından ürünün tamamını almadan, deneyerek bulabilmenizi sağlarlar.

Sadece dekolte bölgesi için kullanılacak maskelerin fiyatları ise, nemlendirme özelliği taşıyan yüz bakım maskelerine oranla biraz daha yüksektir.


ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yüz Maskesi Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 3875 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010885/32010893