Parfüm Deodorantlar

Deodorantlar, her bakımlı kadının çantasında mutlaka bulunan, ciltte kötü kokular oluşmadan önce kullanılan kişisel bir bakım ürünüdür. Kötü olan terlemek değil; terleyince kötü koku oluşmasıdır. Zevkinize uygun kokuyu içeren deodorantları doğru şekilde kullandığınız takdirde yazın ve kışın güvenle terleyebilirsiniz.

Kadın Deodorantları

Kadın deodorantlar ve vücut spreyleri; içerikleri ve özellikleri bakımından çeşitlilik gösterir. Her zevke ve her amaca yönelik, güzel kokmayı sağlayan bir deodorant bulmak bu sayede mümkün hâle gelir.

Hepsiburada.com’da kolaylıkla bulabileceğiniz La Prairie, Victoria’s Secret, Velds gibi tanınmış, uzman markalara ait ürünler bir deodorant veya vücut spreyinden beklenenin çok daha ötesini sizlere sunar. Bu sayılan markalar ve kategorideki daha pek çok marka; ürünlerin üst, orta veya alt notalarında bitkilerin sunduğu faydalardan yararlanırlar. Dolayısıyla, vücut spreyi sadece kötü kokuların önüne geçmekle kalmaz; fiziksel ve ruhsal olarak çeşitli faydaları da kullanıcıya sunar. Örneğin, ürünün üst notasında kullanılan İtalyan bergamutu hem ferahlama ve rahatlama sağlamaya hem de zihinsel açıklığı artırmaya ve depresyonu azaltmaya yöneliktir. Ya da, sarmalayan alt notalarda Çin’de “kutsal bitki” olarak da adlandırılan adaçayının kullanılması bitkinin zindelik, mutluluk ve pozitiflik veren özelliklerinden yararlanmak içindir.

Dilerseniz, atıştırma ihtiyacını baskılamaya yönelik özel üretilen kokuya da sahip olabilirsiniz. Bu ürün için özel geliştirilen formülde beynin işleyişinden ilham alınmıştır. Beynin koku bölümüne iletilen mesaj sayesinde anında rahatlama, stresten uzaklaşma ve keyif hali ortaya çıkar. Bu durum da, atıştırma, ekstra yemek yeme gibi ihtiyaçları ortadan kaldırır.

Kötü kokuları önlemede sıklıkla tercih edilen bir diğer ürün ise Roll-On’dur. Roll-On’lar ter bezlerinin görevini durdurmadan, ter kokusuna mani olurlar. Kullanımları oldukça pratik olup, kolay taşınabilirler.

Kadın Deodorant Kullanım Önerileri

Ter kokusunu azaltmak veya önlemek iki şekilde mümkün hâle gelir: Koltuk altında yerleşik bakteri florası azaltılırsa ter kokusu da önlenmiş olur. Bunu da deodorantların içerisindeki aktif maddeler olanaklı kılar. İkinci olarak; bakteri gelişimi azaltılabilir. Antiperspirant ürünler bu amaca hizmet eder. Terlemeyi düzenleyerek, ter sıvısının bakterilerle daha az bir araya gelmesini sağlar. Böylelikle ter kokusu da oluşmaz. Dolayısıyla, deodorantlar bakterilerin çürümesine bağlı ortaya çıkan teri maskeler; öte yandan antiperspirant / pudralı deodorantlar ter bezlerinin çalışmasını azaltırlar.

Pudralı veya pudrasız deodorant kullanımında en önemli unsur, uygulanan bölgenin temiz olmasıdır. Aksi takdirde deodorant, esas amacı olan kötü kokuları giderme özelliğini sunamaz. Terli, temiz olmayan bir vücut kokusu ile karışan deodorant kokusu oldukça kötü bir hal alır. Başta koltuk altları olmak üzere, ürünün uygulandığı bölgeler ne kadar temiz olursa emilim de o kadar fazla olur.

Deodorantın kullanılmadan önce çalkalanması, 15 cm mesafeden, dik şekilde sadece bir kere püskürtülmesi gerekir. Defalarca püskürtmek cilde zarar verebilir. Özellikle sabahları duştan sonra temiz ve kuru bir vücuda, direkt olarak uygulanmalıdır. Kıyafetlerin üzerine uygulanması hem arzu edilen sonucun alınmasını engeller hem de kıyafetlerde iz bırakır.

Kullandığınız deodorant pudralı ise, ürünü temiz cilt üzerine uygulamaya özen gösterilmelisiniz. Bu ürünler deri üzerindeki gözenekleri kapatır ve terlemeyi önler. Sağlık açısından, yatmadan önce gözeneklerin tekrar açılmasını sağlamak için duş alınması önerilir. Pudralı deodorantlar kıyafetler üzerinde iz bırakacağı için dikkatli kullanılmaları gerekir.

Gün boyu, etkili koruma için; vücut spreyi, stick, alkolsüz, hassas ciltler için, pudralı, pudrasız, roll-on gibi çeşitli kullanım imkanları sunan ürünlerden yararlanabilirsiniz. Gün içerisinde deodorant kullanma ihtiyacının ortaya çıkması halinde yine uygulanacak bölgeyi silmeniz, temiz hâle getirmeniz gerekir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kadın Deodorant Fiyatları

395 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 395 ürün
Kadın Deodorantlar Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Parfüm Deodorant Parfüm ve deodorant, temel olarak kullanıcıların güzel kokmasını sağlar. Kullanım amacı, şekli ve sıklığı bakımından ise iki ürün grubu arasında ciddi farklılıklar bulunur. Kullanıcılar, kadınlar ve erkekler için özel olarak tasarlanmış olan parfüm ve deodorant çeşitleri içerisinden kişisel tercihleri doğrultusunda seçim gerçekleştirebilir. Başta gül gibi çiçek esansları ve bitki özlü yağlar olmak üzere aromatik karışımlarla elde edilen parfüm çeşitleri, uzun süre etkilerini devam ettirir. Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilmelerinin yanı sıra kıyafetlerin üzerine sıkılarak da kullanılabilir. Etkili bir kullanım için temiz vücuda uygulanmaları tavsiye edilen parfüm çeşitleri, deodorantlara göre daha yoğun esans içerir. Deodorantlar, parfümlerden farklı olarak özellikle koltuk altı gibi sık ve yoğun şekilde ter üreten bölgelerde meydana gelebilecek vücut kokularını önlemek amacıyla kullanılır. Sıcaklığın ve nemin yüksek olduğu dönemlerde insanların terleme oranları artış gösterdiği için yaz aylarında daha fazla tüketilir. Doğrudan vücuda uygulanarak kullanılan deodorant çeşitleri, kıyafet üzerine uygulandıklarında ise herhangi bir etki göstermez. Parfümlerin etki süreleri, üretilmiş oldukları esans türüne göre farklılık arz eder. Dolayısıyla parfüm modelinin ne sıklıkta kullanılacağına esans türü doğrultusunda karar vermek gerekir. Deodorantların ise terlemeye karşı kesin çözüm sağlamak adına günlük ve düzenli bir biçimde kullanılmaları önerilir. %2 ile %40 arasında değişen aroma oranları doğrultusunda parfümler, ekstrakt, eau de parfum (EdP), eau de toilet (EdT) ve eau de cologne (EdC) olarak 4 gruba ayrılır. Aroma oranı yükseldikçe parfümün keskinliği ve kalıcılığı da yükselir. Deodorantlar, sprey, krem, stick ve roll-on olmak üzere kullanım şekli bakımından farklılık gösteren 4 farklı grupta yer alır. Kullanıcı tercihlerine göre deodorant çeşitleri, püskürtülerek, cilde temas ettirilerek, ciltte gezdirilerek veya elle sürülerek kullanılır.
DSACategoryId/60001547/2147483603/341406/32010684/32010690