Parfüm Deodorantlar

Kadın Deodorant Fiyatları

Günlük hayatta bireylerin vücut temizliğinin yapılması için kullanılan pek çok bakım ürünü vardır. Vücudun ürettiği rahatsız edici kokuları engellemek ve topluluk içerisinde etrafı rahatsız etmemek adına deodorant çeşitleri üretilir. Terlemekle beraber açığa çıkan istenmeyen kokular kişinin kendisini ve çevresini rahatsız edecek dereceye kadar gelir. Birbirinden kaliteli markaların cilt sağlığına uyumlu ürettiği deodorantlar fiyat bakımından geniş bütçeye hitap eder. Kadın deodorant fiyatları içeriğine, markasına, ebadına ve özelliğine göre değişiklik gösterir. Gün boyu koltuk altının ferah bir şekilde kalmasını sağlar. 12 saatten 48 saate kadar kalıcılık gösteren çeşitler mevcuttur. Bayan deodorant fiyatları kalıcılık saatine göre de değişkenlik gösterir. Daha uzun süre kalıcı markaların fiyatları yüksektir. Set şeklinde satışa sunulan deodorantlar fiyat bakımından daha avantajlı hâle gelir. Sizler de ihtiyaç duyduğunuz deodorantı avantajlı fiyat seçenekleriyle ucuza satın alabilirsiniz.

Kadın Deodorant Çeşitleri

İnsanın vücudu gereği ürettiği bazı salgılar vardır. Koltuk altında üretilen ve terle ortaya çıkan bu salgılar kötü kokulara neden olabilir. Kişisel hayatın yanı sıra toplumu da ciddi oranda etkileyen ter kokusu, bireylerin sosyal hayatını kısıtlar. Ter kokusunu önlemek ve bu kokuları gidermek amacıyla üretilen deodorantlar birbirinden güzel koku içeriklerine sahiptir. Bayan deodorant çeşitleri içeriğinde glikol, paraben, triklosan ve alüminyum içerir. Bu maddeler cilt üzerinde bir bariyer oluşturarak ter kokusunu etrafa yayılmasını önler. Okyanus, bahar çiçekleri, gül, menekşe, aleo vera, dağ esintisi gibi çok çeşit koku içeriği mevcuttur. Teninize ve zevkinize hitap eden kokuyu tercih ederek gün boyu ferah hissedebilirsiniz. Kıyafetlerinizi giymeden önce koltuk altınıza yaklaşık 15 cm mesafe uzaklıktan sıkabilirsiniz. Pudralı ve pudrasız çeşitleri mevcuttur. Kokuyu kontrol altına almak deodorantlar sayesinde artık daha kolay hâle geliyor. 

Tüm insanlara koltuk altı terlemesini önlemek için deodorant kullanma alışkanlığı verilir. Terlemenin toksinleri ortadan kaldırdığını ve vücut ısısını düzenlemekten sorumlu insan vücudunun doğal bir süreci olduğunu bilmek gerekir. Ayrıca koltuk altı kokusundan terin kendisi sorumlu değildir. Aslında omuzların altındaki bu bölge bakteri gelişimi için uygundur ve bu mikroorganizmalar kokuya neden olur. Kadınlar için deodorant önerileri arasında doğal deodorantlar yer alır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür deodorantlar doğal kaynaklı bileşenleri kullanmayı amaçlar. Bu nedenle, doğal deodorantın bileşimi, genellikle geleneksel ürünlerde bulunan zararlı kimyasalları içermez. Zararlı bileşenler içermedikleri için doğal deodorantların genellikle terlemeyi önleyici olmadığını hatırlamakta fayda vardır. Böylece vücut kokusuyla savaşırlar ama terlemenizi engellemezler. Terlemeyi engelleyen bir ürün arıyorsanız; kadınlar için terlemeyi önleyici en güzel kokulu deodorant kadın seçeneklerine göz atmalısınız. Deodorantlar arasında bir diğer popüler seçim de kokusuz kadın deodorantları olacaktır. Parfüme alerjisi olanlar için iyi bir seçim olarak görünen bu kokusuz çeşitleri tüm bayan deodorant markaları arasında bulmanız da mümkündür. 

Uzak ya da yakın mesafeden fıslatarak sıkabileceğiniz tarzda deodorant kullanmak istemediğinizde ise alternatif olarak kadın deo stick kullanabilirsiniz. Koltuk altına komple sürmeniz gereken bu stick ürünleri iki göğüs arasına kullanmanızda da hiçbir sakınca yoktur. Kokusuz ve hoş kokulu çeşitleri tercih ederek oldukça ferah bir gün geçirebilirsiniz. Özellikle de çay ağacı yağı gibi doğal içeriğe sahip olan stick deo ürünleri bilek ve nabız bölgelerinde de uygulayabilirsiniz. Vegan olduğunuz takdirde vegan içeriğe sahip olan ürünleri bulmak da mümkündür. Alüminyum içermeyen ve cilde hiçbir şekilde zarar vermeyen bu ürünler cildi yumuşatarak kullanım olanağı sağlar. Aynı zamanda vücudun kendi kendine ürettiği hoş olmayan ter kokusunu da bastırmayı yüksek oranda başarır. Özellikle de duştan sonra kullandığınızda gözenekler açık olduğundan daha etkili biçimde nüfuz eder. Tahriş etmeyen, alerjik reaksiyonlara neden olmayan pek çok marka tarafından sunulan deodorant ve stick ürünleri tek tıkla temin ederek oldukça kaliteli bir biçimde kullanmaya devam edebilirsiniz. Üstelik parfümünüzle birlikte kullandığınızda ve kullanımdan önce bölgeye vazelin ya da nemlendirici uyguladığınızda çok daha uzun süre kalıcılık sağladığından emin olabilirsiniz. 

Kalıcı Kadın Deodorant Çeşitleri

Günlük hayatın koşuşturmalarında, iş hayatında, egzersiz esnasında, spor aktivitelerinde bireyler farkında olmasalar da yoruldukları ve zaman zaman gergin oldukları için daha fazla terlerler. Ter kokusu kişinin kendisini rahatsız ederek çevresinde yer alan bireylerin de rahatsız olmasına neden olur. Bu problemlere çözüm yolu olarak üretilen deodorantlar farklı içeriklerden oluşur. Günümüzde en sık kullanılan kalıcı deodorant kadın içerikleri daha uzun süre aktif haldedir. Ter bezlerinin en yoğun olduğu koltuk altı bölgelerinde daha sık tercih edilir. Doğal içerikli çeşitleri mevcuttur. Kalıcılık süreleri ortalama 12-48 saat arasındadır. Gün içinde terlense dahi koku ortaya çıkmaz. Kozmetik ürünlerinde vazgeçilmeyenler arasında yer alan kalıcı deodorantlar her yaş grubu için kullanıma uygundur. Kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz. 

Kadın Deodorant Markaları 

Kişisel vücut bakımında kullanılan ürünler birçok marka tarafından satışa sunuluyor. Kadın deodorant çeşitleri de güvenilir markaların uzman kadroları tarafından üretilerek müşterilerin beğenisine sunuluyor. Gün boyu kullanım konforu sunan ve ter kokularını önlemek amacıyla birbirinden güzel koku içeriklerinde çeşitleri mevcuttur. Kadın deodorant markaları kendilerine özel içeriklerde üretim sunar. Bazı markaların kokusuz deodorant çeşitleri mevcuttur. Astım ve akciğer hastalığı olan bireyler kokuların kendini tıkamaması için kokusuz çeşitlerini tercih edebilir. Geniş kategoride satışa sunulan deodorant çeşitlerinin parfümle set seçenekleri de vardır. Özel günlerde veya günlük yaşamda rahatlıkla kullanabileceğiniz muhteşem koku içerikleri mevcuttur. Sevdiklerinize ve çevrenizdeki bireylere ter kokunuzla rahatsızlık vermemek için deodorant kullanımını aktif hale getirebilirsiniz. Markadan markaya göre değişen farklı fiyat seçenekleri arasından bütçenize uygun seçimler yapabilirsiniz. Markaların indirimlerini takip edebilirsiniz. 

Terletmeyen Kadın Deodorant Çeşitleri

Deodorant kullanımı günümüzde genç yaşlardan itibaren başlayan ve kadınların daha düşkün olduğu kozmetik ürünlerinden biridir. Kalıcı, kokusuz, pudralı, pudrasız, stick deodorantların yanı sıra terletmeyen seçenekleri de mevcuttur. Terletmeyen deodorant kadın kategorisinde yer alan çeşitleri temiz tene sıkılarak kullanılır. Gece yatarken ya da gündüz uyandıktan sonra temiz koltuk altına sıkılarak uzun saatler boyu terlemeden vakit geçirilebilir. Sıkıldığı andan itibaren herhangi bir yapışkanlık hissi bırakmaz. Meyvemsi, turunçgil, vanilya, kiraz çiçeği, misk, amber gibi güzel koku seçenekleri vardır. Stick tarzında üretilen deodorantlar terletmeyen çeşitlerindendir. İstenen zaman koltuk altınızı temizlendikten sonra sürebilirsiniz. 24 saat boyunca etkisini gösteren terletmeye engel deodorantlar ter üretimine etki etmez. Doğal terleme döngüsü devam ederken bireyin o hissi yaşamamasını sağlar. Sizler de gün içinde yaşadığınız koşuşturmalarınızda terlememek için kullanabilirsiniz. Gün boyu koltuk altlarınızın kuru kalmasını sağlayabilirsiniz. 

Kokusuz Kadın Deodorant Çeşitleri

Deodorantlar güzel kokuları ile en sevilen vücut bakım ürünleri arasında yer alır. Kişinin gün boyu ferah kokmasını, terden rahatsız olmamasını sağlar. Fakat bazı kişilerde kokulara alerji ya da astım gibi hastalıklar yer alır. Bu durumu göz önüne alan kozmetik markaları kokusuz deodorant üretimi yapar. Kokusuz deodorant kadın çeşitleri ter kokusunu ve deodorant kokusunu da yok eder. Kokusuz deodorantlar alerjileri olan kişiler için en konforlu çeşitlerindendir. Deodorant içerisinde yer alan ter kokusunu önleyen bileşenler vardır. Fakat aroma katan meyve ya da bitkiler yoktur. Bu nedenle bireyler ter kokusunu ortaya çıkaracak diye zaman zaman tedirgin olabilirler. Fakat ter ve diğer kokuları gün boyu ortadan kaldırır. Koltuk altına, bacak aralarına, vücudun çoğu ter üreten bölgesinde kullanıma uygundur. Sizler de ağır aroma kokularına karşı rahatsızlık duyuyorsanız kokusuz çeşitlerini tercih edebilirsiniz. 

Stick Kadın Deodorant Çeşitleri

Sıkışmış gaz hâlinde yer alan deodorant çeşitlerinin yanı sıra roll on tarzı stick çeşitleri de mevcuttur. Kadın deodorant stick çeşidi krem deodorant olarak da bilinir. Farklı ebat seçenekleri ile uygun fiyatlardadır. Kıyafetlerde leke ve iz bırakmayan özelliğe sahiptir. Altında yer alan mekanizması ile sürülen stick deodorantlar ıslaklık hissi yaratmaz. 48 saate kadar süren koruma etkisi ile en sevilen çeşitlerinden biridir. Gün içinde hareket ettikçe terin değil ferahlığın arttığını stick deodorantlar sayesinde fark edebilirsiniz. Koltuk altındaki terleme miktarını yok etmez fakat belirli bir süre boyunca azalmasına yardımcı olur. Canlı ve ferah koku içerikleri ile tüm zevklere hitap eder. Alüminyum ve koruyucu madde içermeyen doğal çeşitleri de mevcuttur. En güvenilir markaların satışa sunduğu hoş koku çeşitleri arasından dileğiniz satın alabilirsiniz.

Kadın Deodorant Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kişinin vücudu için kullandığı bakım ürünlerini seçerken dikkat etmesi gereken konular mevcuttur. Özellikle deodorant seçiminin doğru ve kaliteli bir şekilde yapılması cilt sağlığı açısından önemlidir. Koltuk altı deodorant kadın kategorisinden seçim yaparken ilk olarak markanın güvenilirliği test edilmelidir. Kaliteli ve bilinen bir marka tarafından üretilen deodorantlar cilt sağlığını herhangi bir zarar vermez. Aynı zamanda uzun süre vücutta kalıcılık sunar. Deodorant satın alırken aromatik kokulara karşı alerjiniz olup olmadığını test etmeniz gerekir. Herhangi bir hapşırma, öksürme ya da burun kaşıntısı ile karşı karşıya kaldığınızda kokusuz deodorantları kullanmanız gerekecektir. Satın alacağınız deodorantın fiyat aralığı da dikkat edilmesi gereken noktalar içerisindedir. Kalitesiz bir ürüne yüksek fiyat verdiğiniz takdirde cebinizdeki paranın yanmasına neden olur. Bu yüzden kaliteli markaların uygun fiyatlı ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Kadın Deodorant Çeşitleri Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Kadın deodorant çeşitleri zaman belirtmeksizin istediğiniz zaman kullanılabilecek ürünlerdir. Özellikle de yaz aylarında mutlaka dışarı çıkarken, duş aldıktan sonra hoş kokulu ve içerikli olanlar uygulanabilir. Böylece gün boyu ferah bir şekilde tüm işlerinizi halledebilir ve ter kokusunu önleyebilirsiniz. Hem kendi konforunuz için hem de toplu taşıma gibi kalabalık ortamlarda diğer insanları rahatsız etmemek için deodorant kullanımına günlük olarak devam edilmelidir.

Kadın Deodorant Çeşitlerinde Pudra İçeriği Mevcut mudur?

Kadın deodorant çeşitleri hem pudralı hem pudrasız şekilde satışa sunulmaktadır. Cildi alerjik reaksiyonlara müsait olanlar için pudra içerikli olanları kullanmak her zaman daha doğru olacaktır. Tamamen sıvı formda olanlar ise giysilerde beyaz lekeye de sebep olmaz. Bu sayede gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 

Kadın Deodorant Çeşitlerinde Hangi Koku Yelpazesine Yer Verilir? 

Kadın deodorant çeşitlerinde pek çok koku alternatifi mevcuttur. Çiçek kokularından okyanus kokularına, çay ağacı kokusundan yasemin kokusuna, sümbül kokusundan lavanta kokusuna, papatya ferahlığından gül yoğunluğuna varana dek istemediğiniz kadar seçenek deodorantlarda mevcuttur. Sizler de koku tarzınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Aynı zamanda yaz aylarında kendinizi ve çevrenizdeki insanları boğmamak adına çok daha fresh kokuları tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerden sevdiklerinize de hediye alabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kadın Deodorant Fiyatları

244 ürün listeleniyor
Avon
Bargello
Oriflame
She
Lelas
Yves Rocher
Caldion
DeFacto
Mauboussin
Repute
Beyonce
Luxury Prestige
Farmasi
The Body Shop
Xo
faberlic
Chloe
Equal
Girly Talk
Jagler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 37 / 244 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
Parfüm DeodorantParfüm ve deodorant, temel olarak kullanıcıların güzel kokmasını sağlar. Kullanım amacı, şekli ve sıklığı bakımından ise iki ürün grubu arasında ciddi farklılıklar bulunur. Kullanıcılar, kadınlar ve erkekler için özel olarak tasarlanmış olan parfüm ve deodorant çeşitleri içerisinden kişisel tercihleri doğrultusunda seçim gerçekleştirebilir. Başta gül gibi çiçek esansları ve bitki özlü yağlar olmak üzere aromatik karışımlarla elde edilen parfüm çeşitleri, uzun süre etkilerini devam ettirir. Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilmelerinin yanı sıra kıyafetlerin üzerine sıkılarak da kullanılabilir. Etkili bir kullanım için temiz vücuda uygulanmaları tavsiye edilen parfüm çeşitleri, deodorantlara göre daha yoğun esans içerir. Deodorantlar, parfümlerden farklı olarak özellikle koltuk altı gibi sık ve yoğun şekilde ter üreten bölgelerde meydana gelebilecek vücut kokularını önlemek amacıyla kullanılır. Sıcaklığın ve nemin yüksek olduğu dönemlerde insanların terleme oranları artış gösterdiği için yaz aylarında daha fazla tüketilir. Doğrudan vücuda uygulanarak kullanılan deodorant çeşitleri, kıyafet üzerine uygulandıklarında ise herhangi bir etki göstermez. Parfümlerin etki süreleri, üretilmiş oldukları esans türüne göre farklılık arz eder. Dolayısıyla parfüm modelinin ne sıklıkta kullanılacağına esans türü doğrultusunda karar vermek gerekir. Deodorantların ise terlemeye karşı kesin çözüm sağlamak adına günlük ve düzenli bir biçimde kullanılmaları önerilir. %2 ile %40 arasında değişen aroma oranları doğrultusunda parfümler, ekstrakt, eau de parfum (EdP), eau de toilet (EdT) ve eau de cologne (EdC) olarak 4 gruba ayrılır. Aroma oranı yükseldikçe parfümün keskinliği ve kalıcılığı da yükselir. Deodorantlar, sprey, krem, stick ve roll-on olmak üzere kullanım şekli bakımından farklılık gösteren 4 farklı grupta yer alır. Kullanıcı tercihlerine göre deodorant çeşitleri, püskürtülerek, cilde temas ettirilerek, ciltte gezdirilerek veya elle sürülerek kullanılır.
Detaylar