Deodorantlar, her bakımlı kadının çantasında mutlaka bulunan, ciltte kötü kokular oluşmadan önce kullanılan kişisel bir bakım ürünüdür. Kötü olan terlemek değil; terleyince kötü koku oluşmasıdır. Zevkinize uygun kokuyu içeren deodorantları doğru şekilde kullandığınız takdirde yazın ve kışın güvenle terleyebilirsiniz.

Kadın Deodorantları

Kadın deodorantlar ve vücut spreyleri; içerikleri ve özellikleri bakımından çeşitlilik gösterir. Her zevke ve her amaca yönelik, güzel kokmayı sağlayan bir deodorant bulmak bu sayede mümkün hâle gelir.

Hepsiburada.com’da kolaylıkla bulabileceğiniz La Prairie, Victoria’s Secret, Velds gibi tanınmış, uzman markalara ait ürünler bir deodorant veya vücut spreyinden beklenenin çok daha ötesini sizlere sunar. Bu sayılan markalar ve kategorideki daha pek çok marka; ürünlerin üst, orta veya alt notalarında bitkilerin sunduğu faydalardan yararlanırlar. Dolayısıyla, vücut spreyi sadece kötü kokuların önüne geçmekle kalmaz; fiziksel ve ruhsal olarak çeşitli faydaları da kullanıcıya sunar. Örneğin, ürünün üst notasında kullanılan İtalyan bergamutu hem ferahlama ve rahatlama sağlamaya hem de zihinsel açıklığı artırmaya ve depresyonu azaltmaya yöneliktir. Ya da, sarmalayan alt notalarda Çin’de “kutsal bitki” olarak da adlandırılan adaçayının kullanılması bitkinin zindelik, mutluluk ve pozitiflik veren özelliklerinden yararlanmak içindir.

Dilerseniz, atıştırma ihtiyacını baskılamaya yönelik özel üretilen kokuya da sahip olabilirsiniz. Bu ürün için özel geliştirilen formülde beynin işleyişinden ilham alınmıştır. Beynin koku bölümüne iletilen mesaj sayesinde anında rahatlama, stresten uzaklaşma ve keyif hali ortaya çıkar. Bu durum da, atıştırma, ekstra yemek yeme gibi ihtiyaçları ortadan kaldırır.

Kötü kokuları önlemede sıklıkla tercih edilen bir diğer ürün ise Roll-On’dur. Roll-On’lar ter bezlerinin görevini durdurmadan, ter kokusuna mani olurlar. Kullanımları oldukça pratik olup, kolay taşınabilirler.

Kadın Deodorant Kullanım Önerileri

Ter kokusunu azaltmak veya önlemek iki şekilde mümkün hâle gelir: Koltuk altında yerleşik bakteri florası azaltılırsa ter kokusu da önlenmiş olur. Bunu da deodorantların içerisindeki aktif maddeler olanaklı kılar. İkinci olarak; bakteri gelişimi azaltılabilir. Antiperspirant ürünler bu amaca hizmet eder. Terlemeyi düzenleyerek, ter sıvısının bakterilerle daha az bir araya gelmesini sağlar. Böylelikle ter kokusu da oluşmaz. Dolayısıyla, deodorantlar bakterilerin çürümesine bağlı ortaya çıkan teri maskeler; öte yandan antiperspirant / pudralı deodorantlar ter bezlerinin çalışmasını azaltırlar.

Pudralı veya pudrasız deodorant kullanımında en önemli unsur, uygulanan bölgenin temiz olmasıdır. Aksi takdirde deodorant, esas amacı olan kötü kokuları giderme özelliğini sunamaz. Terli, temiz olmayan bir vücut kokusu ile karışan deodorant kokusu oldukça kötü bir hal alır. Başta koltuk altları olmak üzere, ürünün uygulandığı bölgeler ne kadar temiz olursa emilim de o kadar fazla olur.

Deodorantın kullanılmadan önce çalkalanması, 15 cm mesafeden, dik şekilde sadece bir kere püskürtülmesi gerekir. Defalarca püskürtmek cilde zarar verebilir. Özellikle sabahları duştan sonra temiz ve kuru bir vücuda, direkt olarak uygulanmalıdır. Kıyafetlerin üzerine uygulanması hem arzu edilen sonucun alınmasını engeller hem de kıyafetlerde iz bırakır.

Kullandığınız deodorant pudralı ise, ürünü temiz cilt üzerine uygulamaya özen gösterilmelisiniz. Bu ürünler deri üzerindeki gözenekleri kapatır ve terlemeyi önler. Sağlık açısından, yatmadan önce gözeneklerin tekrar açılmasını sağlamak için duş alınması önerilir. Pudralı deodorantlar kıyafetler üzerinde iz bırakacağı için dikkatli kullanılmaları gerekir.

Gün boyu, etkili koruma için; vücut spreyi, stick, alkolsüz, hassas ciltler için, pudralı, pudrasız, roll-on gibi çeşitli kullanım imkanları sunan ürünlerden yararlanabilirsiniz. Gün içerisinde deodorant kullanma ihtiyacının ortaya çıkması halinde yine uygulanacak bölgeyi silmeniz, temiz hâle getirmeniz gerekir.

Kadın Deodorant Fiyatları

356 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Burberry
  2. Avon
  3. Lancome
  4. Victoria's Secret
  5. Chanel
  6. Carolina Herrera
  7. Chloe
  8. ISSEY MIYAKE
  9. Adidas
  10. She
  11. Cecile
  12. Nivea
  13. Emotion
  14. Rexona
  15. Garnier
  16. Sansiro
  17. Caldion
  18. Equal
  19. Lanaturel
  20. Kiss My Face
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483603/341406/32010684/32010690
BAŞA DÖN