Maskara

Makyaj yaparak güzelliğinizi ortaya çıkarabilir, hatlarınızı yumuşatarak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Kusurlarınızı gizleyerek benliğinizi daha iyi bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda makyaj yaparak, daha öz güven dolu hissederek kendinize güveninizi tazeleyebilirsiniz. Giydikleriniz ve katılacağınız aktivite ile uyumlu bir makyajla kıyafetlerinizi daha belirgin kılabilir, bütün dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Görünümünüzü geliştirmenize yardımcı olan makyaj malzemeleri doğal özelliklerinizin ortaya çıkmasını sağlayarak daha dinamik bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Maskara ise sunduğu özellikler bakımından makyajların vazgeçilmez unsurları arasında yer alır. "Maskara nedir?" sorusuna kısacası, kirpiklere uygulanan bir kozmetik ürünüdür, olarak cevap verilebilir. Genel anlamda kirpikleri kalınlaştırmaya ve tanımlamaya yarar. Ayrıca türüne bağlı olarak kirpikleri renklendirebilir, uzatabilir ve kıvırabilir.

Genellikle bir tüp içinde yoğun kıvama sahip olan bir sıvı olarak satılır ve değnek adı verilen yuvarlak bir fırça yardımı ile kirpiklere uygulanır. Bununla birlikte krem formunda üretilen çeşitleri de mevcuttur. Kozmetik ürünler eski çağlardan beri birçok kültürde kirpikleri ve kaşları koyulaştırmak için kullanılır. Gözlerin daha belirgin bir hale gelmesine yardımcı olan maskaralar ile daha etkileyici ve baş döndürücü bir görünüm kazanabilirsiniz. Birbirinden farklı çok fazla markanın ürettiği bir ürün olan maskaralar, günlük hayatta sayısız kadın tarafından kullanılır. Kirpikleri renk katmadan kalınlaştıran şeffaf maskara ve astarların yanı sıra birçok farklı renkte renkli maskaralar da bulunur. Güncel teknolojinin bütün imkanları kullanılarak yeni baştan tanımlanan maskaralar kadınların günlük hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bakışlarınızı daha çekici bir hale getirmek istiyorsanız maskara indirim fırsatlarını incelemeye başlayabilirsiniz.

Farklı Etkilerde Maskara Çeşitleri

Maskara çeşitleri etki bakımından genel olarak hacim, kıvırma, uzatma ve kaldırma olmak üzere dört farklı tipte bulunur. Kısa ya da seyrek kirpikleriniz varsa uzatma etkisine sahip olan ürünlerden birini tercih edebilirsiniz. Bu tipteki ürünler doğal kirpiklerinize uzama etkisi sunar. Uzatma maskaraları genellikle naylon ve rayondan yapılmış polimerler içerir. Bazıları da küçük uzatma liflerini kirpiklerinize yapıştırmak için hem beyaz lifli bir astar hem de son kat siyah bir krem formülü ile birlikte gelir. Çıkarma zamanı geldiğinde maskaranın formülündeki lifler gevşeyebilir ve gözlere düşebilir. Bu nedenle alanı nazikçe temizlemeye özen göstermeniz gerekir. Silerken gözlerinizi kapalı tutmanız önerilir. Parçacıklar uçlardaki kirpiklere bağlanarak uzatma işleminin yerine getirir. Kalınlaştırıcı olarak da isimlendirilen hacim veren maskaralar abartı bir görünüm katmadan kirpiklerin daha hacmi üzerinde kayda değer bir etki oluşturur. Hacimli bir maskara, sahte kirpikler gibi doğal olmayan bir görünüm vermemesinden dolayı çoğu kadın tarafından tercih edilir. Kirpik çizginizi koyulaştırmak istiyorsanız da hacim veren maskaraları iki kat sürebilirsiniz. Kalınlaştırıcı ve hacim veren maskaralar, kirpiklerinizin daha koyu ve dolgun görünmesini sağlamak için mum, silikon polimerleri ve pigmentler içerir. Kalın ve hacimli kirpikler, makyajınıza doğal bir yoğunluk katarak göz kamaştırıcı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Kirpiklerin daha dolgun hale getirmek için hacimlendirmeye yardımcı olan ürünler, iki ya da üç kat sürüldüğünde daha koyu bir görünüm de kazanmanızı sağlar.

Kıvırma maskarası ise diğerlerine göre biraz daha kalın bir yapıya sahiptir. Kirpiklerinizin kıvrılmasını arttırarak gözlerin daha büyük görünmesini sağlar. Kıvırma maskarası, uygulandıktan sonra büzülen filme polimerleri içerir. Bu malzeme kirpiklerin büzülmesine ve kıvrılmasına neden olur. Kıvırma maskaralarının özel fırçasının kavisli şekli, polimerlerin kirpikleri kıvırmasını güçlendirir. Kıvırma etkili maskaralar kirpiklerin yukarı doğru daha uzun ve güçlü görünmesini sağlar. Kıvırma etkili ürünler kirpiklerin yer çekimine meydan okumasına yardımcı olur. Kirpikleriniz aşağı düşme eğiliminde ise ve daha dik ve düzgün durmasını istiyorsanız kıvırma etkili maskaralar sizin için daha idealdir. Kıvırma maskaralarının içinde 3d maskara olarak da nitelendirilen ürünler bulunur. Kirpiklerin birleşmesini engelleyerek tek tek ayıran ve başarılı bir şekilde kıvırarak dolgun ve uzun bir görünüm elde edilmesini sağlayan ürünler, kısa ve düşük kirpiklere sahip olan kullanıcılar için idealdir. Kaldırma etkisine sahip olan maskaralar uzatma fonksiyonuna sahip olan ürünler ile benzer bir görünüm sunar. Kirpiklerin havaya kalkmasını sağlayarak gözlerin ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Bütün bu farklı etkideki maskaraların yanı sıra bazı ürünlerde ise birkaç etki aynı anda bulunur. Örneğin, ürünlere göz attığınız takdirde hacim verme ile kıvırmanın bir tane maskarada birleştiğini görebilirsiniz. Belirleyici maskara olarak isimlendirilen hem hacim hem de kalınlık sağlayan ürünler, kirpik üzerine eşit olarak dağılması ile öne çıkar. Kirpik belirleyici maskaralar, renk için güçlü pigmentlerden, ekstra kalınlık için filmleştirici polimerlerden ve ekstra uzunluk için suni ipek ya da naylon liflerden üretilir. Su geçirmeyen tiptekiler ayrıca balmumu ve yağ da içerir. Pigmentler ve polimerler kirpikleri kökten uca tanımlayarak hacim ve uzunluk katar. Tüp maskaralar ise parlak formülü ve her bir kirpik kılını tüp gibi sarmak üzere tasarlanan yapısı ile kalınlaştırma ve uzunluk ekleme görevini yerini getirir. Kirpikleri uzatmaya ve toplu hale getirmeye yardımcı olmak için bireysel kirpik kıllarının etrafında küçük koniler oluşturur. Aşınma sırasında pul pul dökülmemeleri ile öne çıkarlar. Genellikle alt kirpiklere ve üst kirpiklere aynı rimel kullanılsa da bazı kişilerde bu iyi sonuçlara neden olmaz. Alt kirpikleriniz üst kirpiklerinizden daha kısa ve daha az hacimlidir, bu yüzden aynı ürünün ikisinde de aynı etkiyi yaratmasını beklememeniz gerekir. Alt kirpik için de özel olarak tasarlanan rimeller, etkileyiciliğinizi tam anlamıyla tamamlamak için ihtiyacınız olan her şeyi barındırır. "Farklı etkilere sahip olan maskara ne işe yarar?" sorusunun cevabını okuyup ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra siz de farklı etkideki maskaralar ile kirpiklerinizin daha doğal ve istediğiniz şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz. Kirpiklerinizin gereksinimlerini göz önünde bulundurarak seçenekler arasından doğru parçayı satın alabilir, gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarmaya başlayabilirsiniz. Maskara önerileri arasından sizin için ideal olana kısa süre içinde ulaşarak kusursuz bir görünüm için ilk adımı atabilirsiniz.

Maskara Ek Özellikleri

Rimel çeşitleri farklı etkilerin yanı sıra ek özellikler bakımından da geniş bir ürün yelpazesi içerir. Maskara markaları ek özellikler ile donattığı ürünleriyle kullanıcıların her türlü ihtiyacına karşılık vermeyi başarır. Genellikle topaklanmama, antialerjik, organik ve suya dayanıklılık gibi niteliklerin olduğu rimel türleri bulunur. Topaklanmayan maskaralar, doğal bir görünüm vermesi ile öne çıkar. Bu tip rimellerin formülünde bulunan gliserin ve ipek özleri topaklanmayı önlemeye yardımcı olur. Maskara değneğindeki uzun kıllar kirpiklerinize eşit bir uygumalama sağlar. Düzenli bir görünüm katan ürünler, nude olarak isimlendirilen yokmuş havasındaki makyajlarda sıklıkla kullanılır. Kirpiklerin her birine uygulanan ve topaklanma gibi istenmeyen durumların önüne geçen ürünler, kullanıcıya canlılık katması ile de öne çıkar. Su geçirmeme özelliğine sahip olan rimel modelleri ise yağışlı hava koşullarına karşı dayanıklılık sunmasıyla günlük hayatta oldukça kullanışlıdır. Aynı zamanda ağladığınız zaman akmayarak makyajınızın bozulmasının da önüne geçer.

Gözlerinizin alerjisi varsa su geçirmez rimel tavsiye edilir. Gözlerinizi ovaladığınız zamanda bozulmaması ile su geçirmeyen rimel özellikleri bakımından kullanıcılarını memnun eder. 3d rimel olarak isimlendirilen ve su geçirmeme özelliğine sahip olan maskaralar her türlü koşulda sabit kalmayı başarır. Rimel markaları genellikle su geçirmez maskaranın içerisinde sıvıları kapatmak için balmumu yağı, mineral yağlar ve mumlar kullanır. Rimel önerisi arayışı içindeyseniz waterproof olarak da isimlendirilen ürünler iyi bir seçenek olabilir. Su geçirmez rimel özellikleri arasında kirpikte kuruması da bulunur. Bu nedenle bu tip maskaraları idareli bir şekilde kullanmanız önerilir. Kirpiklerinizin kırılmasını önlemek için uyumadan önce üzerlerine vazelin sürebilirsiniz. Ayrıca su geçirmez maskarayı güvenli bir şekilde çıkardığınızdan da emin olun. Pamuklu ya da tekrar kullanılabilir bir makyaj pedi alın ve üzerine makyaj temizleyici uygulayın. Makyaj temizleyicinin göz çevresi için uygun bir ürün olduğundan emin olun. Sonrasında pedi gözünüze tutun, böylece maskara parçalanmaya başlayabilir. Ürünü pamuk yardımıyla yavaşça kirpiklerinizden uzaklaştırarak temizleme işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

"Organik rimel ne işe yarar?" diye merak ediyorsanız fonksiyon olarak diğer ürünlerden hiçbir farkı olmadığını bilmeniz gerekir. İçerisinde bulunan doğal bileşenler sayesinde kimyasallardan arındırılan ürünler, natürel olduğunu söyler. Yine de organik rimel modelleri arasından bir tercihte bulunurken içeriğindeki bileşenleri inceleyerek doğallığını belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda rimel yorumları ve değerlendirmelerini inceleyerek çeşitli markaların organik olarak isimlendirdiği ürünleri hakkında kullanıcıların yorumlarına göz atabilir, daha gerçekçi bir fikir sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda yorumlar üzerinden maskara tavsiyesi alabilir, sizin için ideal ürüne daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Maskara yorumları ile ürünlerin etkisine dair kullanıcıların kişisel tecrübelerinden yararlanabilir, daha yakından bilgi sahibi olabilirsiniz. Maskara rimel etki ve özellik bakımından pek çok farklı seçenek barındırır. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra rimel çeşitleri ve özellikleri arasından dilediğiniz ürünü satın alarak kirpiklerinize havalı ve çarpıcı bir görünüm katabilirsiniz.

Geniş Renk Paleti ile Maskara Çeşitleri

"Renkli rimel nedir?" diye merak ediyorsanız daha derin bakışlar ve orijinal makyajlar için renklendirilen ürünler olarak cevap verilebilir. Rimel modelleri denildiğinde akla ilk olarak siyah rengi gelse de ürünleri incelediğinizde pek çok farklı seçenek olduğunu görebilirsiniz. Lacivert, kahverengi, beyaz, pembe, şeffaf, renkleri rimel üzerinde eşsiz bir etki oluşturarak makyajınızın havasını bambaşka bir hale getirir. Renkli maskara en dikkat çekici makyaj malzemeleri arasında yer alır. Gözlerin rengini ve beyazlığını artırmak söz konusu olduğunda başarılı bir performans gösteren ürünler, göz alıcı bir görünüm elde etmek isteyenler için iyi bir seçenektir. Kıyafetleri hareketlendiren ve kullanan kişiye dinamik bir hava katan renkli rimeller, etkileyici makyaj fikirlerinin ortaya çıkmasına da yardımcı olur. Örneğin, gözlerinizin daha çok ortaya çıkmasını istiyorsanız parlak mavi renkli bir ürün isteğinizi hayata geçirme konusunda başarılı bir performans sergiler. Uyumlu renkteki bir eyeliner ya da göz kalemi ile birlikte kullanıldığında daha etkileyici bakışlar elde etmenizi sağlayarak makyajınızı apayrı bir boyuta taşır. Gözleriniz ela ya da kahverengi ise erik tonundaki ya da bordo ürünler gözlerinizin ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Maskara pembe, şeffaf, renkleri ile kullanıldığında da farklı etkilere neden olur. Pembe rengi genellikle konsere ya da düğün gibi özel organizasyonlara katılırken tercih edilir. Kıyafetleri daha canlı bir hale getirirken aynı zamanda eğlenceli bir görünüm kazanılmasına yardımcı olan pembe maskaralar, genellikle genç kullanıcılar tarafından kullanılır. Şeffaf maskaralar ise gözlerin daha belirgin bir hale gelmesini sağlarken daha büyük bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Düşük görünen kirpikleri kaldırarak daha doğal bir duruş sergilemesini mümkün kılar. Genellikle şeffaf maskara jel formunda olur. Islak, ışıltılı maskara çeşitleri özel günlerde daha parlak ve canlı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Mat görünüme sahip olan ürünler ise her türlü ortama rahat bir şekilde adapte olmasıyla en çok tercih edilen maskara modelleri arasında bulunur. En popüler renkli maskaralar arasında ise mor rengi yer alır. 90'lar havası veren mor renkli maskaralar, dinamik bir hava kazanılmasını sağlar. Bakışınıza renkli bir örtü sağlarken göz renginizin daha parlak ve zengin görünmesine imkan tanıyan ürünler, irise yakın tamamlayıcı bir tondan tercih edilirse daha doğal bir hava kazanır. Göz farı gibi canlı ve hareketli bir görünüm katan ürünler, kolay sürümleri ile de kullanıcıların günlük hayatına büyük bir kolaylık katar. Siyah rimeller her ne kadar güvenilir bir parça olsa da renkli maskaraları deneyerek konfor alanınızın dışına çıkabilir, makyajlarınızı eşsiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Özel günlerde renkli maskaralar ile etkileyici bir şıklık kazanabilir, günlük hayatta ise renkli ve eğlenceli bir tarz yakalayabilirsiniz. Renkli rimel modelleri her türlü ortama kolay bir şekilde adapte olabilmesi ile geniş bir kullanım alanına sahiptir. Örneğin, çalışma ortamı için ağır bir duruş sergileyen bir rimel önerisi arayışındaysanız kahverengi ve lacivert tonları sizin için iyi bir seçenek olabilir. Renkli rimel makyaj söz konusu olduğunda çeşitli etkiler ortaya çıkarması ile pek çok kadın tarafından günlük hayatta kullanılır. Farklı, eğlenceli ve çekici bir görünüm kazanmak istiyorsanız seçenekleri incelemeye başlayabilirsiniz.

Maskaralar ile Etkileyici Makyajlar

Göz makyajının en önemli parçalarından biri maskaralardır. Gözlerin görünümünü iyileştiren ve güzelliğini vurgulayan ürünler, aynı zamanda makyajın bir bütün haline gelmesine de yardımcı olur. Kirpikleri kalınlaştırarak ya da uzatarak gözlere çekici bir görünüm kazandırmayı amaçlayan ürünlerdir. Göz çevresi ile direkt temas halinde olduğu rimel tercihinde bulunurken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Örneğin, hangi markayı tercih ettiğiniz hem performans hem de göz sağlığı konusunda oldukça önemlidir. Ürünlerin kalitesi ve performansı hakkında daha iyi bilgi sahibi olmak istiyorsanız rimel yorumları ve değerlendirmelerini inceleyebilirsiniz. Öncelikle nasıl bir maskaraya ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekir. Kıvırma, uzatma, hacim verme ve kaldırma etkilerinden hangisine gereksinim duyduğunuza karar verdikten sonra ürünleri incelemeye başlayabilir, doğru rimele daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Renkli maskara kullanmayı düşünüyorsanız da renk seçiminde bulunurken dikkatli olmanız gerekir. Farklı renklerin bir arada bulunduğu maskara seti çeşitlerinden birini satın alarak kararınızı daha kolay bir şekilde verebilir, hangi rengin üzerinizde daha iyi durduğunu belirleyebilirsiniz. Gözleriniz yaşarmaya müsait bir yapıdaysa su geçirmeme özelliğine sahip olan waterproof maskaralardan birini tercih etmeniz önerilir. Ürünler çeşitlilik bakımından geniş bir yelpazeye sahip olduğu için maskara fiyatları da her bütçeye uygun alternatifleri içerir. Rimel indirim zamanlarını takip ederek de ihtiyaç duyduğunuz ürüne uygun alım fırsatlarından sahip olabilirsiniz. Makyajınızı daha canlı bir hale getirmek için maskara alabilir, tarzınızı iyi bir şekilde yansıtabilirsiniz.

1.Hangi maskara sizin için daha uygun?

Her kullanıcı için doğru maskara seçimi farklılık gösterebilir. Kısa kirpiklere sahip olanlar uzatma etkili ürünlerden birini tercih ederken düşük ve uzun kirpikleri olanlar kaldırma etkili ürünlerden kullanır. Kirpik yapınızı belirledikten sonra doğru ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

2.Maskara rengi nasıl seçilir?

Genellikle makyajınızda hangi renkleri kullandığınız maskara rengi seçiminde kritik bir faktördür. Aynı zamanda göz ve saç renginiz de maskaranın tonunu belirlerken dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında yer alır. Siyah rimel kullanmaktan sıkıldıysanız bu kriterler ışığında seçenekleri inceleyebilirsiniz.

3.Maskara neden kullanılır?

Maskaralar kirpiklere anında uzunluk, kalınlık ve koyu bir renk kattığı için gözlerinizin daha çok ortaya çıkmasını sağlar. Böylece eyeliner ya da göz kaleminin etkisini daha belirgin hale gelmesine yardımcı olur. Kusursuz bir makyaj elde etmek istiyorsanız bulundurmanız gereken malzemelerden biridir.  

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Maskara Fiyatları

2034 ürün listeleniyor
Golden Rose
L'Oréal Paris
Avon
Maybelline New York
Farmasi
Flormar
Pastel
Rimmel London
Note
Oriflame
Max Factor
faberlic
Beaulis
Deborah
Lovely
KikoMilano
Pierre Cardin
Revolution
Lancome
Dior
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Hacim Verici
Uzatma Etkili
Kıvırma Etkili
Kaldırma Etkili
Yelpaze Etkili
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 46 / 2034 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?