Gözler

Kendini seven ve her zaman bakımlı olmayı tercih eden kadınların vazgeçilmezi makyaj aynı zamanda bir moral kaynağıdır. Makyaj yapılırken de en çok özen gösterilen ve uğraşı isteyen bölge ise kuşkusuz gözlerdir. Bu nedenle göz makyajı incelik ve dikkat ister. Yapacağınız doğru uygulamalar ile bakışlarınıza katacağınız derinlik sayesinde her zaman çarpıcı gözlere sahip olabilirsiniz. Önemli olan göz, saç ve cilt renginizle uyumlu olan renkleri yakalamaktır. Doğru göz makyajı ürünleri kullandığınızda her zaman elde edeceğiniz sonuç sizi memnun eder.

Makyaj denince akla önce gözler, göz makyajı denince de maskara, göz kalemi ve farlar gelir. Makyajınız ister doğal olsun isterseniz dikkat çekici olsun dikkat edilmesi gereken nokta gideceğiniz ortama ve kıyafetinize uygun göz makyajı ürünleri kullanmaktır. İhtiyacınıza göre seçeceğiniz ürünler ile günlük ya da gece makyajı olarak farklı makyaj teknikleri uygulayabilirsiniz.

Göz Makyajı Ürünleri

Çekici ve doğru bir göz makyajı yapabilmek için göz yapınıza ve renginize uygun ürünler ile harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Siyah tonlarından ve buğulu göz makyajından vazgeçemeyenler, etkili bakışlar yaratmak isteyenler göz kalemleri ile hem günlük hayatta hem de katılacakları özel davetlerde tüm dikkatleri gözlerine çekebilirler. Puslu görünüm elde edebileceğiniz, gözlerinizi belirginleştirmek için dağıtarak ve gölgelendirme yaparak uygulayabileceğiniz ya da sıra dışı göz makyajı yapmak için seçebileceğiniz farklı renklerdeki göz kalemlerini kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Göz makyajında farklı renkler kullanmayı sevenlerin vazgeçilmezi göz farları her cilt ve göz rengi için farklı alternatifler sunuyor. Geleneksel farların dışına çıkarak üretilen parlak yapıdaki ürünler ise metalik renklerin ışıltısını gözlerinize taşıyor. Oldukça kolay bir kullanım yapısına sahip olan göz farları bakışlarınızda doğal ışıltılar yakalamanıza olanak sağlıyor.

Göz makyajının son adımı ve can alıcı noktası uygun bir maskara kullanımıdır. Maskaranızın kirpiklerinize kattığı yoğunluk ve canlılık ile yüzünüzü yorgun görüntüden arındırabilirsiniz. Bakışlarınıza güç ve anlam kazandırabilir, kirpiklerinize hacim vererek göz makyajınıza son noktayı koyabilirsiniz.

Makyaj bittikten sonra temizliğini düşünmekten edemeyenler için ise suya dayanıklı makyaj temizleme özelliğine sahip göz makyajı temizleyicisi kullanım kolaylığı ile en ideal ürünler arasında yer alıyor.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Etkileyici bir göz makyajına başlamadan önce teninize uygun bir kapatıcı kullanarak iyi bir zemin hazırlamalısınız. Her zaman kıyafete göre göz farı seçmek doğru olmayabilir. Kullanacağınız renkler ten, göz ve saç renginizle uyumlu olmalıdır.

Gözleriniz mavi ise doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmak için toprak, turuncu ve bej tonlarını kullanabilirsiniz. Kahverengi göz kalemi ile gözlerinizi belirginleştirebilir, mercan tonları ile farklı bir görünüm kazanabilirsiniz. Yeşil tonları ise gri gözleri ön plana çıkararak doğallık kazandırır. Kahverengi gözler de hiçbir zaman sıradan değildir. Önemli olan tek şey kontrast renkleri kullanarak onları ön plana çıkarmaktır. Bunun için en uygun renk olan mavi ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Yeşil gözlüler kendi göz renginizden daha canlı renkler yerine bakışlarınızı keskinleştirmek için lavanta ve pembe tonlu makyajı tercih edebilirsiniz. Açık sarı ve bakır tonları ile parlak bakışlar elde edebilir ya da siyah göz kalemi kullanarak çekici bir makyaj yapabilirsiniz. Ela gözlerde ışıltıya sahip olmak için ise kahverengi tonlarını kullanmak en doğru seçim olacaktır.

Derinlik elde etmek istiyorsanız aynı rengin farklı tonlarını kullanarak koyu tonu göz kapağınızın dışına, açık tonu ise iç kısmına uygulayabilirsiniz. Renkleri iyice dağıtarak da doğal görünüm sağlayabilirsiniz. Eyeliner ya da göz kalemi ile göz alıcı bir etki yaratabilirsiniz. Göz makyajının son adımında ise ihtiyacınız olan tek şey kirpiklerinizin yoğunluk ve uzunluğuna göre tercih edeceğiniz maskaranızın yumuşak dokunuşu olacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Göz Makyajı Ürünleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Makyaj Ürünleri
Makyaj Ürünleri
Gözler
Gözler
Maskara
Maskara
Eyeliner
Eyeliner
Göz Farı
Göz Farı
Göz Kalemi
Göz Kalemi
Göz Makyaj Temizleyicileri
Göz Makyaj Temizleyicileri
Takma Kirpikler
Takma Kirpikler
Kaş Makyajı
Kaş Makyajı
Kapatıcılar
Kapatıcılar
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler