Kapatıcılar

Sağlıklı, canlı ve dinamik görünen bir cilt, tüm makyajın temelini oluşturuyor. Günlük hayatın stresi, yorgunluğu, düzensiz uyku ve beslenme gibi birçok faktör, makyajseverlerin cildini de olumsuz anlamda etkileyebiliyor. Yüzün en hassas bölgelerinden biri olan göz çevresi de bu tip faktörlerin izlerini taşıyor. Oldukça yorgun geçen bir günün sonunda göz altlarında halkalar ve lekeler oluşabiliyor. Göz altı kapatıcı ürünleri, bu izleri gizleyerek sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne tekrar kavuşmanızı sağlıyor. Siz de makyaj çantanıza bir göz altı kapatıcısı ekleyerek olumsuz faktörlere karşı her an hazırlıklı olabilir, cildinizin ışıltısını sürekli olarak koruyabilirsiniz.

Göz Altı Kapatıcısı Nedir?

Kapatıcı, ciltteki kusurları gizlemeye ve ton eşitsizliklerini gidermeye yarayan kişisel bakım kozmetik ürünlerinin genel adıdır. Göz altı kapatıcısı ise oldukça ince bir cilt dokusuna sahip olan ve dış faktörlerden yoğun olarak etkilenen göz çevresi için özel olarak hazırlanan ürünleri temsil ediyor. Kapatıcıların içerikleri ve formlarına bağlı olarak, bazı ürünler göz çevresi de dahil olmak üzere tüm yüz için kullanılabiliyor. Direkt olarak "göz altı kapatıcısı" ibaresi taşıyan ürünler ise, yalnızca bu bölgede kullanıma uygun olarak hazırlanıyor. 

Göz Altı Kapatıcısı Ne İşe Yarar?

  • Makyajseverlerin gündelik hayatta içinde bulunduğu fiziksel ve duygusal koşullar, ciltlerine de olumsuz anlamda yansıyabiliyor. Göz altı kapatıcıları, yorgun geçen süreçlerin ve benzeri faktörlerin ciltte bıraktığı izleri gizlemeyi mümkün kılıyor.
  • Göz altı kapatıcılarının bir diğer işlevi ise, göz altlarına aydınlık bir görünüm vermektir. Bu nedenle kapatıcı seçiminde makyajseverlerin kendi cilt renklerinden bir ton açık ürünleri tercih etmeleri tavsiye ediliyor. 
  • Kapatıcılar kimi zaman kontür makyaj gibi uygulamalarda yüzü boyutlandırmak için de kullanılabiliyor. 
  • Kapatıcıların bazıları tıpkı aydınlatıcılar gibi doğal ışıltılar barındırabiliyor. Bu tip ürünler, ciltteki kusurları gizlemenin yanı sıra tende küçük ışık oyunları yaratarak daha çarpıcı bir görünüm yakalamayı da kolaylaştırıyor. 
  • Göz altı kapatıcılarının bazıları, göz çevresindeki hassas cilt dokusunu nemlendirme ve besleme görevini de üstleniyor. Böylece özellikle fondöten ve pudra gibi makyaj malzemeleri uygulandığında, göz çevresinde pullanma ve dökülme gibi problemlerin yaşanma olasılığı en aza iniyor.

Göz Altı Kapatıcısı Çeşitleri Nelerdir?

Göz altı kapatıcıları likit, krem veya toz formda hazırlanabiliyor. Likit ürünler çoğunlukla kendinden süngerli ya da fırçalı şekilde ambalajlanıyor. Bu sayede kullanılacak ürün miktarını belirlemek ve ürünü uygulamak çok daha kolay bir hâle geliyor. Sünger veya fırça yardımıyla direkt olarak göz altına uygulanan ürünü yalnızca dağıtmak ve daha doğal bir görünüm oluşturmak gerekiyor. Toz ürünler için bir kapatıcı fırçası ya da makyaj süngeri kullanılması öneriliyor. Krem ürünler ise ruj veya stick formunda hazırlandıkları için direkt olarak yüze uygulanabiliyor.

Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Seçilir?

Her makyajseverin cilt tipi ve ihtiyaçları birbirinden farklı olabiliyor. Bu nedenle kişilerin kullanacakları ürün miktarına ve sıklığına kendileri karar vermeleri gerekiyor. Ancak ürün seçimi yaparken cilt tipine ve tonuna en uygun seçeneklerden yana tercih yapılması önem taşıyor. Cilt tonuyla aynı ya da cilt tonundan daha koyu bir ürün seçildiğinde makyajın doğallığı bozulabiliyor. Çok kuru ve hassas ciltlere sahip kişilerin toz ürünlerin aksine krem ya da likit ürünlerden yana seçim yapması tavsiye ediliyor. 

Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Sürülür?

Göz kapatıcı ürünleri kullanırken en doğru uygulama biçimi, ürünü alt kirpik diplerine temas etmeyecek şekilde göz altına sürmekten geçiyor. Makyaj sanatçıları, göz altına yanaklara doğru inen bir ters üçgen çizmeyi tavsiye ediyor. Böylelikle tüm göz çevresi daha aydınlık ve nötr bir görünüme kavuşabiliyor. En doğru sonucu almak için, uygulamadan önce göz çevresinin mutlaka temizlenmesi ve nemlendirilmesi de önem taşıyor.

Siz de cilt tonunuza en uygun göz altı kapatıcısını seçerek yorgun görünen göz altlarınızla vedalaşabilir, her an dinamik ve sağlıklı görünen bir cilde kavuşabilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Göz Kapatıcı Ürünleri

297 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 297 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/341425/32010965/32010990