Güzellik, her zaman için yüz güzelliğinden geçer. Hal böyle olunca yüz güzelliği için bakım oldukça önemlidir. Hele ki yağlı bir cildiniz varsa mikrop kapması kaçılmaz bir hal alır. Bu nedenle yüz temizliği her gün düzenli olarak yapılmalıdır. Yüz bakımı denildiğinde ise ilk olarak akla temizleme jelleri gelir. Pratik kullanımları sayesinde oldukça kullanışlı olan temizleme jelleri cildi derinlemesine temizleyerek daha parlak ve canlı olmasına yardım ederler. Cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz jel sabun sayesinde sizde daha canlı bir yüze kavuşabilirsiniz.

Jel Sabunlar

Yüz temizliğinde en fazla jel olarak üretilmiş dezenfekte ürünler tercih edilmektedir. Jel Sabunlar deri ve gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi için oldukça kullanışlıdır. Özellikle yüzde bulunan kir, makyaj ve yağ kalıntılarını anında temizleyerek daha canlı ve parlak bir hale dönüştürürler. Ayrıca bakterileri azaltma, kurumayı önleme ve daha sıkı bir görünüm kazandırma temizleme jellerinin ortak özellikleri arasında yer alır.

Farklı kalitede üretilen ürünler pratik türleriyle her cilt tipine göre değişmektedir. Ancak temizleme jelleri tüm cilt tiplerine uygun olarak satışa sunulur. Bu bakımdan özellikle hassas cilde sahipseniz sabunun özelliğine mutlaka dikkat etmeniz gerekecektir. Tüp halinde, pompalı şişesinde veya temizleme aksesuarıyla beraber satılan temizleme jelleri markaya göre ürün skalasına sahiptirler. Pompalı şişedeki türlerini aynı sıvı sabun tarzında istediğiniz miktarda avucunuza alarak kullanabilirsiniz. Temizleme aksesuarı olan türler ise o içerdikleri aksesuar sayesinde yüzdeki ölü derilerin de canlılık kazanmasını sağlarlar.

Temizleme jelleri özellikle akneye meyilli yağlı ciltlerde düzenli olarak kullanılmalıdır. Cilde uygulandığında uzun süre bekletilmeden ılık su ile masaj yaparak temizlenmesi gerekir. Masaj yapılması hem jelin yüzden daha çabuk arınmasını sağlayacak hem de ölü derileri ciltten uzaklaştıracaktır. Jel sabun ile far veya rimel kalıntılarını temizlerken gözün hassaslığı unutulmamalıdır. Netice de jel ürünlerinin içeriğinde de kimyasal bileşenler yer alır.

Kusursuz makyajın çıkartılmasında temizleme jelleri oldukça etkilidirler. Bunun dışında makyajdan oluşabilecek yağlanmayı da engelleyerek cilde mat bir görüntü kazandırırlar. Ayrıca temizleme sabunlarını kullanım sonrası cildiniz daha fazla hava alacaktır.

Jel Sabun Çeşitleri

Cilt temizliğinde kullanılan Jel Sabunlar markaya göre ve ürün kalitesine göre değişmektedir. Aynı zamanda kullanım amacına göre de farklılık oluştururlar. En çok tercih edilen jel sabun siyah nokta önleyicidir. Bu türler daha çok günlük olarak düzenli kullanılmalıdır. Bir kullanımda fındık tanesi kadar alınan sabun yeterli olacaktır.

Diğer yaygın olan temizleme jeli ise yağlanma karşıtıdır. Özellikle parlayan ciltlere mat bir görünüm kazandıran yağlanma karşıtı sabunlar cildi yenileyerek tazelik katarlar. Atopiye eğilimli olan cilt türleri için daha çok dermatolojik sabunlar tercih edilmelidir. Bu jel türleri sadece yüz için değil vücut için de kullanılabilir. Bebek, çocuk ve yetişkinler için uygundur. Atopik cildin bariyerini yenilenmesine yardımcı olurlar. Ayrıca dermatolojik testten geçtikleri için genellikle içeriklerinde parfüm, koku, sabun ve paraben bulunmamaktadır.

Sıkılaştırıcı ve cildi yenileyici sabun çeşitleri içerdikleri partiküller sayesinde bayanların vazgeçilmezidir. Öncelikle dış etkenlerden zarar gören cildi yumuşatarak nemlendiren bu ürünler ardından canlı ve parlak bir görünüm sunarlar. Nane, civanperçemi, adaçayı, ısırgan, yeşil çay kekik gibi özler temizleme jelleri içinde kullanılan en sık bitkiler arasında yer alır. Bu bitki özleri daha çok arındırıcı özelliği sayesinde akneye meyilli ve yağlı ciltlerde kullanılır. Salatalık özlü olan temizleme jelleri de aynı şekilde daha çok yağlı ciltler için uygundur.

Cildi canlandıran, hücre onaran jel sabunlarda rahatlık ve serinlik hissi vermeleri adına greyfurt, portakal, çilek, mandalina gibi meyveler tercih edilir. Temizleyerek canlılık veren bu temizleyici jeller aynı zamanda meyve özleri sayesinde ciltte ferah bir koku da bırakırlar.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Yüz Jeli ve Sabunlar

Toplam 24 / 1955 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010885/32010891/32010907