Jel ve Sabunlar

Yüz Jeli ve Sabunlar

Cilt bakımı her gün ve en az iki kez, iki dakika süre ile yapılması gereken sıradan bir işlemdir. Kadınlar için de erkekler için de önem arz eden yüz bakımı için çeşitli birçok yüz jeli ve sabunlar mevcuttur. Kuru ciltlerden hassas ciltlere, yağlı ciltlerden karma cilt tipine varana kadar her yüz için kullanıma uygun olan yüz temizleme sabunları ve jelleri ile parlayan bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizin analizini yaptıktan ve hangi cilt tipine sahip olduğunuzu öğrendikten sonra kullanmanız gereken jel ve sabunu da en doğru şekilde seçebilirsiniz. Özellikle de düzenli olarak kullanmaya devam ettiğiniz sürece gözle görülür farkı anlayacak ve cildinizin pamuk gibi pürüzsüz olmaya başladığını da göreceksiniz. Cilt bakımında rutin bir programın önemi kadar kullanılan jel ve sabun çeşitleri de önem arz eder. 

Yüz Jeli ve Sabunlar Ne İşe Yarar?

Yüz yıkama sabunları ve jelleri, düzenli kullanıldığı takdirde cilt üzerinde pozitif etkilere sahiptir. Dermatologlar tarafından da önerilen jeller ve sabunlar, cilt üzerinde biriken yağ, kir ve fazla sebumun atılmasına yardımcı olur. Ciltte oluşan parlamayı önler ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmaya başlar. Cildi nazikçe temizlemeye yarayan jel ve sabunlar, kişiden kişiye ve cilt tipine göre değişiklik gösterebilir. Günde en az iki kez yıkanması gereken yüzün, sabah saatlerinde ve akşam uykuya gitmeden önce yıkanması daha doğrudur. Kullanılması gereken yıkama sabunlarının ve jellerinin doğruluğuna da cilt tipinize göre karar vermelisiniz. Siyah nokta, akne, yağlanma, kuruluk ve hassaslık gibi sorunlara dair pek çok çeşidi bulabilirsiniz. Cilt tipiniz için en doğru sabunu ya da yüz yıkama jelini seçtikten sonra artık değişim yapmamanız da önemlidir. Düzenli olarak tek bir ürün kullanmak, cildinizin pH dengesini korumaya yardımcı olur. Cilt kusurlarınızı ortadan kaldırmaya ve lekelerin renginde ton ton açılmalara olanak sağlar. 

Düzenli kullanım sonucunda cilt bariyerlerini güçlendirir ve esneklik kazandırır. Ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Cildin nem seviyesini koruyarak daha güzel görünmesini sağlar. Cilt üzerinde bulunan lekelerin görünümünde iyileşme sağlar. Siyah nokta ve akne oluşumunu en aza indirir. Etkili bir şekilde temizleme sağlayan yıkama jelleri ve sabunlar sebumun azalmasına da yardımcı olur. Düzenli kullanım sonucunda gözenekleri sıkılaştırır. Tıkalı gözenekleri açarak, makyaj kalıntılarını temizlemeye yardımcı olur. Dairesel hareketlerle, masaj yaparak uygulanan jel ve sabunlar, cilt üzerinde 2 dakikadan fazla bekletilmemelidir. Etkisini göstermek ve derinden temizlemek için iki dakika yeterli bir süredir. Bazı ürünler soğuk su ile durulanırken bazıları ılık su ile durulanır. Kullanma talimatlarını göz önünde bulundurarak en doğru şekilde durulama yapmalısınız. 

Yüz Jeli ve Sabun Çeşitleri

Geliştirilen yepyeni formüllere sahip olan yüz temizleyici sabun ve jeller, her cilt tipi için özel olarak hazırlanıyor. Cilt bozukluklarını gidermek ve daha pürüzsüz bir cilt bariyeri sunmak için elde edilen bu sabun ve jeller ile cilt sorunlarınızı en aza indirebilirsiniz. Yağlı ciltlerden kuru ciltlere, hassas ciltlerden karma ciltlere, lekeli ciltlerden akneye eğilimli ciltlere varana kadar tüm cilt sorunlarına yardımcı olan çeşitler mevcuttur. Cildinizin analizini ve cildinizde yer alan sorunun analizini yaptıktan/yaptırdıktan sonra en uygun jel ve sabunu seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanım talimatlarına da uyduğunuz sürece en güzel sonuçları daha kısa sürede alabilirsiniz.

Yağlı Ciltlere Özel Yüz Jelleri

Yağlı ciltler için özel olarak hazırlanan yüz yıkama jellerinde salisilik asit temel madde olarak kullanılır. Yağlı ciltlerde genellikle T bölgesi ve yanaklarda yoğun yağlanma meydana gelir. Bunun en temel sebebi ise cildin fazla sebum üretmesidir. Gözeneklerin açıklığı da cildin yağ üretimini arttırır. Bunu en aza indirmek ve cildin mat olmasını sağlamak adına yağlı ciltler için özel olarak hazırlana jel ve sabunlara göz atabilirsiniz. Günde iki kez kullanabilir ve gerektiğinde üç kullanıma da çıkarabilirsiniz. 

Hassas Ciltlere Özel Yüz Jelleri

Hassas ciltler genellikle pek çok ürüne karşı tepkime gösterir. Sivilcelenme, alerji, kaşıntı ve tahriş gibi sorunlar meydana gelebilir. Hassas ciltlerin en büyük sorunu dört mevsim boyunca farklı cilt problemleri ile karşılaşmaktır. Bu problemleri en aza indirmek ve sorunsuz bir cilt tipine sahip olmak için hassas ciltlere özel geliştirilen formüllerden elde edilen jel ve sabunlara göz atabilirsiniz. Kullandıkça sorunların giderildiğinin farkına varacak ve hassasiyet gösteren cildinizin pamuk gibi olmaya başladığını göreceksiniz. 

Kuru ve Karma Ciltlere Özel Yüz Jelleri

Kuru cilt tipi, en zorlu cilt tiplerinden birisidir. Hem yaz, hem de kış aylarında kuruluk gösteren bu cilt tipine en uygun jel ve sabunlar, kuruluk yapmayan ve asit içermeyenlerdir. Hem yanaklarda hem de diğer bölgelerde meydana gelen kuruluğu gidermek ve nem oranı dengelenmiş bir cilde sahip olmak için kuru ciltlere özel tasarlanan jel ve sabunları deneyebilirsiniz. Karma cilt tipine sahip olanlarda ise T bölgesinde yağlanma ve parlama, yanaklarda ise kuruluk meydana gelir. Her bölgeyi dengelemek, nemli ve pürüzsüz hale getirmek için karma ciltlere özel hazırlanan jel ve sabunlar sizleri bekliyor. Kuru ve karma cilt tipi birbirine en yakın olan cilt tipidir. Buna istinaden kullanacağınız jelleri ve sabunları da cilt tipine göre tercih edebilirsiniz. 

Sabunsuz Yüz Yıkama Jelleri

Bazı cilt tiplerinde sabunsuz yüz yıkama jeli kullanımı gereklidir. Bunun en temel nedeni ise cildin kuruluğunu gidermektir. Sabun içeren bazı ürünler kuru ve karma, hassas ciltlerde kullanıma uygun değildir. Daha fazla hassasiyet oluşturan ve daha fazla kuruluğa yol açan ürünlerden ziyade sabun içermeyen ürünleri tercih ederek cildiniz için en doğru kararı almış olursunuz. Günlük rutin bakımda kullanabileceğiniz sabunsuz yıkama jellerinin yanı sıra yıkama köpüğü, tonik ve serum gibi ürünlere de göz atarak set şeklinde kullanımlarına yer verebilirsiniz. 

Yüz Yıkama Jel ve Sabun Fiyatları

Yüz yıkama jellerinde ve sabunlarında her zaman uygun fiyatlar göze çarpar. Ancak içerdiği madde ve bileşenlere göre, jellerin ve sabunların boyutuna göre, set ya da tekli satışa sunulma durumuna göre ve özellikle de markasına göre fiyatlarında değişiklik meydana gelebilir. Ancak bütçe dostu olan jel ve sabunları dilediğiniz her an online olarak temin edebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Yüz Yıkama Jeli Nasıl Kullanılır?

Kullanmadan önce ellerinizi iyice temizlediğinizden emin olmalısınız. Avcunuza bir miktar yıkama jeli sıkarak köpürtebilirsiniz. Daha sonra yüzünüze dairesel hareketlerle, yukarıdan aşağıda doğru uygulayabilirsiniz. 2 dakika sonunda durulama yapabilirsiniz. Durulamadan sonra sert hareketlerden kaçınarak yüzünüzü kurutmalısınız. 

Yüz Yıkama Jeli Cildi Tahriş Eder mi?

Yüz yıkama jelleri cilt tipine göre seçildiği sürece cildi tahriş etmez, kaşıntı ve kızarıklığa yol açmaz. Cilt tipinize en uygun ürünü seçtiğinizden emin olduktan sonra güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak yüze uygulamadan önce bilek içinde deneme yaparak alerjik durumunuzu test edebilirsiniz. 

Sabunlar Cildi Kurutur mu? 

Genel olarak sabun türü temizleyiciler yağlı ciltlerin kullanımına daha uygundur. Yağ ve nem dengesini koruyarak cildi kurutmadan temizleme yapar. Ardından nemlendirici kullanmak daha sağlıklı olur. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yüz Jeli ve Sabunlar

2577 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 2577 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?