Termoforlar Ve Isıtma Ürünleri

Isıtma ürünleri herkesin dönem dönem kullanmak durumunda kaldığı ürünlerdendir. Ancak acil durumlarda veya sıkışık bir zamanda kullanıldıklarından, el altında bulunmaması hastalık anında büyük sıkıntı yaratabilir. Bu sebeple ecza dolabı gereçleri gibi, bu ürünlerin de el altında tutulması çok faydalı olacaktır. Sıcak su veya buz torbaları, tansiyon aletleri gibi gereçler hissedilen rahatsızlığı hafifletip, tedaviye destek olacaklardır.

Bazı insanlar diğerlerine göre daha çok üşür, bunun kansızlık, demir eksikliği gibi tıbbi sebepleri olabileceği gibi, bunların haricinde, bir rahatsızlıktan kaynaklanmayan üşümeler de söz konusu olabilir. Durum, diğer kişiler için çok büyük bir sorun arz etmese de, üşüyen için rahatsızlık büyük olabilir. Bu durumda kullanılan ısıtıcı ped ve jeller, hayat kurtarıcı olabilir.

Termofor Isıtma Ürünleri

Termoforlar ısıtma ürünleri çok farklı formlarda üretilirler. Bu kategorinin oldukça gelişmiş ürünleri barındıran kollarından biri de ısıtıcı pedlerdir. Bir pelerin gibi omuzlardan vücut ve kalça altına kadar sarılan özel bir tür ped, vücudunu sıcak tutmak isteyenlerin tercihidir. Çıtçıtlarla önden iliklenebilen ürün, üstün güvenlik sistemi ve makinede yıkanabilir oluşuyla benzerlerinden ayrılır. Bu pedlerin, elektrikli battaniye formunda olanları da sıcak bir yatakta huzurlu bir uykuya dalmak isteyenleri ziyadesiyle memnun eder. Bu ürünlerin delikli yüzeyleri hava akımını iyi geçirirler. Uzun bir dikdörtgen biçiminde tasarlanmış olanları ise, çok işlevlidirler. Karın, sırt ve eklemler için kullanımda kolay sabitlenirler, rulo şeklinde sarılarak boyun ısıtma yastığı görevi görürler. Üç farklı sıcaklık kademesiyle ayarlanabilir, kadife yüzeyi cilde yumuşacık bir dokunuş hissi verir.

Kadınların özel gün sancıları için üretilen pedler ultra ince ergonomik tasarımlarıyla dikkat çeker. Doğal ısı terapisi ile ağrıların giderilmesine, krampların azalmasına yardımcı olur. Kolay kullanımı ile soğuk havalarda ısınmanıza da yardımcı olur. Hem bu dönemde, hem de ayakların üşüdüğü her anda kullanılabilecek başka bir ürün de ayak ısıtıcı pedlerdir. Özel gün ağrıları ayakların sıcak tutulmasıyla hem önlenebilir hem de oluştuktan sonra tedavi edilebilir. Bu sebeple bu pedlerin çoklu etkisinden faydalanmak mümkündür.

Kas krampları, strese bağlı ağrıların azaltılması ise sıcak su torbaları ile mümkündür. Sıcak su torbasının kalitesinin yüksek olmasına çok dikkat etmek gerekir. İçindeki su aşırı sıcak olduğundan herhangi bir patlama veya yırtık durumunda ciddi yanıklara sebep olabilir. Burkulma, çatlak, baş ağrısı, çarpma gibi durumlarda ise buz torbaları sık kullanılan ürünlerdir.

Bu kategoride değerlendirilen aletlerden diğerleri de, tansiyon ölçme aletleridir. Fazla yüksek tansiyon da, fazla düşük tansiyon da beden için çok zararlıdır. Yüksek tansiyon uzun sürdüğünde, iç organlara zarar verme riski taşıyan bir sağlık problemidir. Düşük tansiyon ise titreme, güçsüzlük, bayılma gibi sorunlara yol açabilir. Bu sebeple evde bir tansiyon aleti bulundurulmalı ve tansiyon durumu kontrol altında tutulmalıdır. Tansiyon düşük veya yüksekliğinde, ezbere ürünler kullanılmamalı, doğal yöntemlerle ayarlamaya yapılmasına gayret edilmelidir. Bir çözüm alınamıyorsa, doktora danışılmalıdır. Herhangi bir ilaca, hekim tavsiyesi dışında başlamak çok yanlıştır.

Tansiyon aletleri iki farklı türde olabilir. Birinde tansiyon ve nabız bilekten ölçülür, diğerinde ise kola bir bandaj sarılıp basınçla şişirilerek ölçülür. Bu gelişmiş aletlerin bir kısmında, son birkaç günlük tansiyon değerleri hafızaya kaydedildiğinden takip kolaylaşmaktadır. Bilekten ölçen modeller de kullanım kolaylığı ile öne çıkar.

Isıtıcı ürünler, herkesin dönem dönem ihtiyaç duyacağı ürünlerdir. Sıcak veya soğuk su terapilerinin mükemmelen uygulanmasını sağlarlar. Üşüme ve rahatsızlık sonucu sıcak tutulması gereken vücut bölgeleri için konforlu bir hizmet sunarlar. Pratik kullanımları bu ürünlerin tercihinde büyük rol oynar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Termofor ve Isıtma Ürünleri

1693 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1693 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012170/26012188