Sağlık Ürünleri

Günlük yaşamın hızlı temposuna ayak uydurabilmek için sağlıklı içeriklere erişmek önem arz ediyor. Sağlık ürünleri kişileri zinde tutuyor. Birçok farklı marka tarafından üretilen sağlık ürünleri arasında; tansiyon aletleri, baskül ve teraziler, ateş ölçerler, masaj aletleri, tens cihazı, horlama önleyici ve adımsayarlar yer alıyor. Sağlık sorunları yaşayan ve sağlığını korumak isteyenler için özel olarak geliştirilen birçok sağlık ürünü bulunuyor. Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan sağlık ürünleri sağlık sorunlarından kurtulmaya yardımcı oluyor ve sağlık sektöründe konfor standartlarını yükseltiyor. Sağlık sorunlarına istinaden tedavi, takip ve koruma odaklı üretilen sağlık cihazları kullanıcılara avantaj sağlıyor. Hepsiburada’nın kozmetik kişisel bakım kategorisinde yer alan sağlık teknolojik ürünlerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Sağlık Ürünleri Ne İşe Yarıyor?

Günümüzün gelişmiş teknolojileri ile üretilen sağlık ürünleri, sağlık sorunlarına karşı önlem almak ve yaşanan şikayetleri bir nebze dahi azaltmak için tercih ediliyor. Tıp ve teknoloji alanlarının bir araya gelmesi ile beraber sağlık sorunlarına karşı kontrol ve takip yapmak çok kolay bir hale geliyor. Sağlık teknolojik ürünleri ile insanlar artık sağlık durumlarının takibini bireysel olarak kendileri yapabiliyor. Örneğin; şeker ölçüm cihazları ya da tansiyon aleti gibi bireysel sağlık ürünleri anlık ve günlük olarak sağlık takibini mümkün kılıyor. Oldukça pratik bir kullanıma sahip olan sağlık teknolojik ürünleri yaşlılar da dahil olmak üzere herkes tarafından kullanılabiliyor. Medikal ürünler, belirli bir hastalığa ilişkin olarak sağlık durumu takibinden, genel sağlık kontrolüne kadar birçok alanda kullanıcılara yardımcı oluyor. Basit sağlık kontrollerini yapabilmeye imkan tanıyan; şeker seviyesini ölçme, tansiyon ölçme veya kalp ritmini ölçme cihazları ile kullanıcılar herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmek zorunda kalmıyor. Teknolojisinin hızla gelişmesi ile beraber medikal ürünler gündelik yaşantı içerisinde çok daha dinamik bir şekilde yer almaya başlamıştır. Sağlık ürünleri arasında her türlü sağlık sorununa istinaden hastaların tedavi süreçlerinde destekleyici olanların yanı sıra doğrudan tedavi sağlayan ya da bu tip fiziksel rahatsızlıklara karşı koruyucu ve önleyici bir etki oluşturan ürünler de yer alıyor. Günümüzde insanlar sıklıkla bilgisayar başında zaman geçiriyor ve bundan dolayı da fizyolojik sağlık sorunları yaşayabilir. Bu sorunlara çözüm sunan pek çok medikal ürün yer alıyor. Örneğin; oturuşun dik pozisyonda olmasını sağlayacak korse ve boyunluklar ya da omurga destekleyici ürünler mevcut. 

Medikal Sağlık Ürünlerinin Özellikleri

Sağlık sektöründe teknolojinin dinamik bir şekilde kullanılması ile beraber birçok sağlık sorununa karşı koruyucu ve tedavi destekleyici ürünler geliştirilmiştir. Örneğin; gün boyunca koşturan veya uzun saatler boyunca ayakta kalan kişilerin ayaklarında fizyolojik sorunlar ve şikayetler meydana gelebiliyor. Bu gibi sorunları önleyen ve tedavisini destekleyen ortopedik ürünler mevcut. Sağlık alanında sıkça kullanılan ortopedik ürünler aynı zamanda medikal ürünler olarak geçiyor. Fizyolojik olarak vücudun rahatlığını ve konforunu sağlayan ortopedik medikal ürünler, fizyolojik sağlık sorunlarına karşı çözüm sunuyor. Ortopedik ürünler arasında yer alan ayak medikal ürünleri, gün boyunca üzerine basılan ayakların hem konforunu sağlıyor hem de sağlık sorunlarına karşı koruyor. Ayak medikal ürünleri arasında; ortopedik ayakkabı, ortopedik terlik, ortopedik ayakkabı içi sayılabiliyor. Gün boyunca ayakların üzerine binen yükün dengeli bir şekilde dağılmasını sağlayan ortopedik ayak ürünleri, ayak sağlığını riske edecek sorunların uzun vadede ortaya çıkmasını engelliyor. Ayrıca ortopedik ayak ürünleri ayaklardaki yorgunluk seviyesinin minimal seviyelere indirilmesi için oldukça etkili çözümler sunuyor. Günlük hayatta kişiler kasılma, yorgunluk, yanma, gerilme, kıvrılma gibi fizyolojik sorunlarla çok sık karşılaşabiliyor. Ayak bileği medikal ürünleri gündelik yapılan aktivitelerden zorlu spor aktivitelerine kadar her türlü aktivitenin vücutta oluşturduğu tahribat ve yıpranmaları önlüyor. Dinlendirici ve tedavi edici etkiler sunan medikal ürünler arasında; ayak, bilek, el, diz, sırt, omurga, omuz gibi vücudun farklı bölgeleri için tasarlanan birçok ürün mevcut. Son dönemlerde oldukça popüler olan giyilebilir sağlık ürünleri gündelik yaşantıda herhangi bir rahatsızlık oluşturmadığı için tercih edilebiliyor. 

Sağlık Cihazları Çeşitleri

Sağlık ürünleri kullanıcıların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlıyor. Oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip olan sağlık ürünleri kişilerin yaşam kalitesini arttırıyor. Sağlık ürünleri çeşitleri aşağıda detaylı olarak inceleniyor. 

  • Baskül

Sağlık ürünleri arasında yer alan basküller genel olarak her evde kullanılıyor. Basküller ile mevcut kilo takibi ve kilo kontrolü yapılıyor. Geniş bir model seçeneğine sahip olan basküller; dijital, akıllı ve analog şekilde çalışıyor. Desenli basküller genel kilo takibi yapmak isteyen kişiler tarafından değerlendirilebilir. Smart basküller ise hassas bir kilo ölçümü yapıyor ve bu bilgileri farklı uygulamalara aktarabiliyor. Mevcut kiloyu kaydeden smart basküller kullanıcıların kalori hesabı yaparak beslenmesine imkan tanıyor. Üzerinde yer alan bir pil ile kendi enerjisini üreten basküller pilsiz kullanılıyor. Çevre dostu olan bu basküllerin üzerinde lcd bir ekran yer alıyor. 150 kiloya kadar ölçüm yapan dijital baskül batarya seviyesi hakkında kullanıcıyı bilgilendiriyor. Cam basküller hem şık bir görünüme sahip hem de kolayca temizlenebilir. Sağlam ve dayanıklı materyalden üretilen basküller uzun vade kullanım için uygun oluyor. 

  • Tansiyon Aleti

Hastane dışındaki ortamlarda sağlık değerlerini kontrol etmek için ölçümleri kolay bir şekilde yapmayı mümkün kılan tansiyon aleti pratik bir kullanıma sahip. Tansiyon aleti çeşitleri düzenli olarak tansiyon ölçümü yapmak zorunda olan kullanıcılara çözüm sunuyor. Tansiyon, dolaşım sisteminde rol alan kanın içinde yer alan moleküllerin belirli bir seviyenin üstünde yoğunluğa sahip olması şeklinde ifade edilebilir. Sağlık değerini etkileyen tansiyonun takip edilmesi oldukça önemli. Tansiyon aletleri ile tansiyon değerini ölçmek ve gerekli önlemleri önceden almak mümkün. Nabız değerine göre tansiyon değerlerini ölçen tansiyon aletleri çeşitli markalar tarafından üretiliyor. Kan basıncı doğrudan tansiyon değerini etkiliyor. Bunun için de kan basıncının düzenli olarak ölçülmesi ve tansiyon değerlerinin kontrol altında tutulması önem arz ediyor. Bir ekrana sahip olan dijital tansiyon aletleri, bileğe sıkı bir şekilde takılarak kullanılıyor. Ölçüm işlemi bittiğinde dijital tansiyon aletinin ekranında tansiyon değerleri yazıyor. Birçok tansiyon aleti modeli bilekten bağlanarak kullanılıyor. Çünkü bilekte yer alan damarlardan nabız ve tansiyon değeri kolayca ölçülüyor. Bilek dışında koldan ölçülen tansiyon aletleri de var. Koldan ölçüm yapan tansiyon aletleri genellikle evde kullanım için tercih ediliyor. Pompalı tansiyon aletleri ise genellikle sağlık çalışanları tarafından hastanelerde hastalara ölçüm yapmak için kullanılıyor. Görme bozukluğu yaşayan veya engeli olan kullanıcıların tek başına ölçüm yapabilmesi için tasarlanan konuşan tansiyon aletleri de mevcut. 

  • Ateş Ölçer Cihazı

Hastalık tanısı koymak için kullanılan ateş ölçer cihazları insanların vücut ısısını ölçüyor. İlk olarak 1616 ve 1636 yılları arasında icat edilen ateş ölçer, İtalya’da ikamet eden bir tıp profesörü olan Santario tarafından kullanılmaya başlanmıştır. İnsan sağlığı için büyük bir öneme sahip olan ateş ölçer, cam bir tüp içerisindeki civa sayesinde vücut ısısını ölçüyor. Günümüzde ateş ölçerler elektronik ekranlı tasarlanıyor. Her evde bulunması gereken ve her sağlık kuruluşunda yer alan ateş ölçerler özellikle küçük bebekler ve çocuklar için çok kullanışlı oluyor. Üç çeşit ateş ölçer modeli bulunuyor. Günümüzde en çok tercih edilen termometreler arasında civalı ateş ölçerler yer alıyor. Cam bir yapının içerisine civa konularak tasarlanan civalı ateş ölçerler pratik bir kullanıma sahip. Vücut ısısının artması ile beraber ateş ölçerin içerisindeki civa yükseliyor. Ateş ölçerin üzerinde yer alan dereceler ise ateşin yoğunluğunu gösteriyor. Alkollü ateş ölçerler, cam borunun içine renkli alkol konularak üretiliyor. Civalı ateş ölçerlerle benzerlik gösteren alkollü ateş ölçerler daha az risk taşıyor. Çok hızlı bir şekilde ölçüm yapan dijital ateş ölçerler, temassız kullanılabiliyor. Hijyenik bir kullanıma sahip olan dijital ateş ölçerler sağlık kuruluşlarında sıklıkla tercih ediliyor. Civa gibi toksik madde içermeyen dijital ateş ölçerler, kızılötesi ışın yöntemi ile çalışıyor. Bazı dijital ateş ölçerler alından bazısı ise kulaktan ateşi ölüyor. Emzik şeklinde tasarlanan ateş ölçerler bebeklerin rahatlıkla ateşinin ölçülmesini sağlıyor. Dijital ateş ölçerlerde LCD ekran yer alıyor. Bu ekran sayesinde ölçüm sonuçları kolayca öğreniliyor. 

  • Masaj Aleti

Fiziksel ve mental anlamda iyi hissetmek için tasarlanan masaj aletleri hem yüz hem de vücut bölgesinde kullanılan seçeneklerden oluşuyor. Vücudun farklı bölgelerinde kullanıma uygun olan masaj aletleri; ayak, bel, saç, kafa, yüz, göbek masajı için tercih edilebiliyor. Kan dolaşımını hızlandıran masaj aletleri kullanılacak alana göre farklılaşıyor. Uygulandığı bölgelerde ısıyı artıran masaj aletleri kan dolaşımını hızlandırıyor. Elektrikli, pilli, el tipi ve mini olmak üzere birçok masaj aleti seçeneği mevcut. Koltuk şeklinde üretilen masaj aletleri genel anlamda sırt ve bel bölgesinde yer alan medikal problemleri en aza indirgiyor. Bir kemer şeklinde veya bölgeyi kavrayacak yapıda tasarlanan göbek masaj aleti, göbek yağları konusunda problem yaşayanlara hitap ediyor. Egzersizlere ek olarak kullanılan göbek masaj aleti etkili sonuçlar çıkarıyor. Ayrıca göbek masaj aleti spor ve yürüyüş sırasında belde oluşabilecek sıkışmayı rahatlatıyor. Kullanımı oldukça pratik olan kafa masaj aleti, sadece birkaç dakika içerisinde etki göstererek günün yorgunluğunu alıyor ve kullanıcıları stresten uzaklaştırıyor. Etkili dokunuşlara sahip olan kafa masaj aleti saça masaj yapmak için de değerlendiriliyor. Saç yapısının güçlenmesine katkı sağlayan saç masaj aleti kepeği de büyük bir oranda azaltıyor. Nemlendiricilerle beraber kullanıldığı etkisi artan yüz masaj aletleri, cildin tazelenerek yenilenmesini ve yaşlanma belirtilerinin ortadan kalkmasını sağlıyor. 

  • Tens Cihazı

Transkutanöz elektriksel sinir stimülasyonu anlamına gelen tens cihazı, cilt üzerinden verilen düşük ve hafif şiddette elektrik akımlarıyla olası ağrıyı kesiyor. Bir fizik tedavi yöntemi olan tens cihazı, ağrıya neden olan sinirlere düşük elektrik akımları gönderiyor. Pille çalışan tens cihazlarının diğer ucunda pedler bulunuyor ve bu pedler cilde yapıştırılıyor. Elektrot ismi verilen bu pedler, kaslara ve sinir sistemine gönderilen sinyallerle çalışıyor. Cilde yapıştırılan pedler, cilt yüzeyine yakın bir bölgede yer alan sinir ve kasları elektrik sinyalleri ile uyarıyor. Böylece ağrılar büyük bir oranda azalıyor. Farklı boyut ve tasarımlara sahip olan tens cihazları evlerde ve sağlık kuruluşlarında kullanılabiliyor. Tens cihazları; bel fıtığı, omuz, ayak, kol, bacak, bel ve baldır ağrılarına çözümler sunuyor. Farklı güç ayarlarına sahip olan tens cihazları kişiye özel tedavilerle uygulanabiliyor. 

Sağlık Ürünleri Fiyatları

Sağlık ürünleri fiyatları modeline, çeşidine, özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Baskül, tens cihazı, tansiyon aleti gibi çeşitli sağlık cihazlarına Hepsiburada ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Sağlık ürünlerine özel sunulan indirim ve kampanyaları değerlendirerek bütçenizden tasarruf edebilirsiniz. Evde ya da ofiste ihtiyaç duyacağınız sağlık ürünlerini kolayca ve güvenle sipariş edebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sağlık Ürünleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Sağlık Ürünleri
Sağlık Ürünleri
Oksimetre
Oksimetre
Tansiyon Aletleri
Tansiyon Aletleri
Form Ürünleri
Form Ürünleri
Baskül Ve Teraziler,Vücut Analiz Cihazları
Baskül Ve Teraziler,Vücut Analiz Cihazları
Ateş Ölçerler
Ateş Ölçerler
Masaj Aletleri
Masaj Aletleri
Tens Cihazı
Tens Cihazı
Alerji Ve Enfeksiyon Ürünleri
Alerji Ve Enfeksiyon Ürünleri
Horlama Önleyiciler
Horlama Önleyiciler
Pedometreler (Adımsayarlar)
Pedometreler (Adımsayarlar)
Ayak Sağlığı Ve El Terapi Ürünleri
Ayak Sağlığı Ve El Terapi Ürünleri
Termoforlar Ve Isıtma Ürünleri
Termoforlar Ve Isıtma Ürünleri
Kulak Temizleme Ürünleri
Kulak Temizleme Ürünleri
İlk Yardım Ürünleri
İlk Yardım Ürünleri
Hasta Temizlik Ürünleri
Hasta Temizlik Ürünleri
Hasta Bezleri
Hasta Bezleri
Ter Önleyici Pedler
Ter Önleyici Pedler
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?