Terleme, insanın beden ısısını sabit tutma işlevini yerine getiren fizyolojik bir olaydır. Terin cilt üzerinden buharlaşması yoluyla ısı kaybedilerek beden ısısının sabit kalması sağlanır. Günde açığa çıkan ter miktarı ortalama olarak 100 cc’dir; yüksek efor ve hava sıcaklığına bağlı olarak bu miktar saatte 1,5 litreye kadar yükselebilir. Bedendeki ter bezi sayısı yaklaşık iki buçuk milyondur ve avuç içleri en fazla ter bezine sahip olan vücut bölgesidir.

Terleme Nedir?

Terleme ile açığa çıkan sıvı; su, potasyum, sodyum, üre, klor, gibi maddelerden ibarettir. Terin içeriğindeki organik madde miktarının fazlalaşması, terin kötü kokmasına neden olmaktadır. Terlemeyi tetikleyen olağan durumlar arasında ortam sıcaklığının yükselmesi, yüksek efor sarf etmek, aşırı heyecan, nemli ortama geçmek sayılabilir. Aşırı terleme şikayetiniz varsa bunun bir hastalık belirtisi olup olmadığını anlamanın en iyi yolu bazı sağlık kontrollerinden geçmektir. Aşırı terleme nedenlerinin ortaya çıkmaması halinde bile aşırı terleme şikayetiniz bulunuyorsa mutlaka bir dahiliye uzmanına başvurmanızda yarar olacaktır.

Terlemenin normal şartlarda doğal ve yararlı bir olay olduğu bir gerçektir. Terleme yoluyla bedenimiz aşırı sıcaklara karşı serinlerken aynı zamanda da metabolizma artıklarını ve toksinleri ter bezleri kanalıyla bedenden dışarı atmaktadır. Fakat aşırı terleyen ve ter kokusundan şikayetçi olanlarımız için terleme olağan bir fenomen olmanın ötesinde günlük hayatı olumsuz etkileyen bir faktör olmaktadır. Her mevsimde karşılaşılabilen fakat en çok da yaz aylarında kendini gösteren kol altı terlemesi, gerek bireysel gerek toplumsal olarak sorun oluşturan istenmeyen bir durumdur. Bu durumla başa çıkmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Terleme İle Nasıl Başa Çıkılır?

Koltuk altı terlemesi, ıslaklık, ter kokusu ve terin elbiselerde bıraktığı lekeler, günlük yaşamı olumsuz etkilediği için çeşitli teknolojik çözümler ile kol altı ter bezlerini botox, elektroliz, çeşitli ameliyatlar ile aldırmak veya ter bezlerinin terleme kabiliyetlerini ortadan kaldırmak gibi yöntemler bulunmaktadır. Ancak bu yöntemleri hem sağlık açısından, hem de maddi açıdan zorlayıcı bulanlarımız, daha pratik çözümler arayanlarımız için harika bir çözüm geliştirilmiştir. Çok detaylı işlemler geçirmeden terlemenin olumsuz sonuçlarını ortadan kaldırmak isteyenlerimiz için kol altı pedleri, kol altı deodorantları, terlemeyi baskılayan pudralar gibi ürünler piyasaya sunulmuştur.

Özellikle koltuk altı pedleri, giysinizin kol altı bölüme tutturularak kullanılan ve terin elbiselere ulaşmasını engelleyen basit, güvenli ve ekonomik bir çözümdür. Koltuk altı pedleri, terleme kadar terleme sonucu oluşan kötü kokuları ve ter izlerini de önlediği için favoriniz olabilir. Ayrıca, giysilerin rengini solduran ve çıkmayan ter izlerini hiç oluşmadan önlediği için kıyafetleriniz daha seyrek yıkanır ve kullanım ömrü uzar.

Ter Önleyici Pedler Nasıl Kullanılır

Koltuk altı pedleri iki yarım daireden oluşmaktadır ve bir tarafı diğer tarafına kıyasla biraz daha geniş olan bir tasarıma sahiptir. Bu amaç için üretilmiş ürünler, kol altına tam uyum göstererek yerleşecek şekilde ergonomiktir. Koltuk altı pedleri sanıldığı gibi direkt koltuk altına uygulanmaz. Giyecek olduğunuz kıyafet ters çevrilir, kıyafetin koltuk altına denk gelen bölümüne, ürünün kendisindeki yapışkanlı kısmın koruyucu bantı çıkarılır ve sonra ürün kıyafete yapıştırılır. Aradaki ince bölüm ise kol dikişine denk getirilmelidir.

Ter Önleyici Pedlerin Avantajları Nelerdir?

Ürünlerin giysilerin iç kısmına kendi yapışkanı ile yapıştırılma kolaylığı bulunur. Bu ürünler alerjik etki yapmazlar. Teri emdikleri ve tenden uzaklaştırdıkları gibi, terin yol açabileceği sarı lekeleri de önlerler. Terlemeye bağlı ter kokusunu engelleyerek yaşam kalitenizi artırır. Kolay bulunabilir ürünler olup ekonomik ve pratik çözüm sunarlar.

Ter Önleyici Pedler

11 ürün var
 1. Markalar
  1. Fresh'n Soft
  2. Anka
  3. Beauty Tapes
  4. Hepsi Dahice
  5. Original Boutique
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012170/80381019
Başa dön