Hava nemlendirme cihazları, kapalı ortamlarda bulunan nem miktarını dengelemeye yarayan ve oda içindeki havayı temizleyen elektronik aletlerdir. Sadece nemlendirme ve nem alma özelliği bulunan cihazlar olduğu gibi, temizleme ve nemlendirme fonksiyonlarını bir arada gerçekleştiren ürünler de vardır. Farklı fonksiyonlara sahip Beurer, Fakir ve Vicks gibi dünyaca ünlü markalara ait hava temizleme ve nemlendirme cihazlarını, kategori içinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Hava Nemlendirici Cihazlar

Odalarınızı nemlendirmek için faklı yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Petek üzerine su kapları koymak ve ıslak bezler yerleştirmek gibi klasik yöntemler ile evinizi nemlendirmek mümkündür. Fakat bu tarz uygulamalar, sadece anlık çözümlerdir. Hava nemlendirici cihazlar, oda içindeki ideal nem değerlerini gün boyunca stabil olarak korur. Havadaki nem miktarını ölçebildiği için gerekli olduğu zamanlarda çalışarak, odadaki nem oranını ayarlar. Ayrıca, dijital panel üzerinden, nem miktarı ve oda sıcaklığı gibi bilgilere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Uyku esnasında burun kanaması, kaşıntı, nefes alıp vermede zorlanma gibi şikayetlerin çoğu, yattığınız odadaki nem düzeyinin ideal seviyede olmamasından kaynaklanır. Odadaki nemi sabit tutan ve havayı temizleyen ürünler; otomatik kapanma ve belli saat aralıklarında çalıştırılabilme gibi programlanabilir özelliklere sahiptir. Bu sayede, gün içinde istediğiniz zaman cihazı çalıştırabilir ve devre dışı bırakabilirsiniz.

Nefes darlığı ve boğaz kuruluğu gibi sorunlara karşı önerilen nemlendirme cihazlar, ortamdaki nem değerini yüzde 40-50 aralığında sabitleyebilir. Bronşit hastaları ve sık sık üst solunum yolu enfeksiyonu yaşayan kişiler, nefes açmak için tavsiye edilen sıcak buhar uygulaması gibi işlemleri de nemlendirme cihazları ile gerçekleştirebilirler. Özellikle mevsim geçişlerinin sert bir şekilde yaşandığı sonbahar ve kış aylarında, oda içindeki nemi kontrol etmek, ortamı zararlı bakterilerden arındırmak ve üst solum yolu enfeksiyonlarını önleyebilmek için oldukça önemlidir.

Hava nemlendirme cihazları oksimetreler, farklı filtreleme özelliği ve nemlendirme sistemleri ile sağlıklı ve ferah bir havaya kavuşabilmenize yardımcı olur. Kış aylarında sıcak buhar, yaz döneminde ise soğuk buhar üreten cihazları kullanarak, nem miktarını ve oda sıcaklığını aynı anda dengeleyebilirsiniz.

Oksimetre Fiyatları

Oksimetre ve hava nemlendirme cihazları, farklı teknik özellikleri bünyesinde taşıyan modellere sahiptir. Sadece sıcak nem ya da soğuk nem veren ürünler ilginizi çekebilir. Aynı zamanda, hem farklı derecelerde nemlendirme hem de ortamdaki kötü kokuyu ve havayı temizleyen iyonizer oksimetre cihazları da mevcuttur. Farklı kullanım özelliklerine, çeşitli fonksiyonlara, geniş fiyat ve model seçeneğine sahip ürünler içinden ihtiyacınıza en uygun nemlendirme cihazını tercih edebilirsiniz.

Oksimetre ve nemlendirme cihazlarının özellikleri, ürünün markası ve sahip olduğu teknolojiler, fiyat üzerinde etkili olan en önemli hususlardandır. Cihazın LED ekran paneline, geniş su haznesine ve sessiz bir motora sahip olması, kullanım kolaylığını ve ergonomiyi artıran unsurlar arasında yer alır. Hava içindeki kötü kokuları ve mikropları temizleyen oksimetre cihazları, özellikle alerjik astım ve solunum yolu rahatsızlıkları bulunan kişiler, bebekler ve küçük yaştaki çocukların sağlıklı nefes alması için en doğru ürünlerdir.

Oda içindeki nem seviyesinin azalmaya başlaması, bir takım sorunları da beraberinde getirir. Kuru iklime sahip bölgelerde genellikle nem miktarı oldukça düşüktür. Farklı iklim geçişlerine sahip şehirlerarasında sürekli seyahat ediyorsanız, nem azlığına bağlı olarak boğaz kuruluğu, ses kısılması, öksürük atakları ve ciltte kaşıntı gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Doğrudan prize bağlanabilen ufak nemlendiriciler, nem değerlerine alışık olmadığınız yerlerde nefes almanızı kolaylaştıracaktır. Ortamdaki havayı temizleyen ve nemlendiren portatif cihazları, makul fiyatlar ile temin ederek, seyahatlerinizde yanınızda taşıyabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Oksimetre ve Nemlendirme Ürünleri

Konumseçilmedi
Toplam 60 / 457 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012170/26012213