Yüz Temizleme Cihazları

Cilt Temizleme Teknikleri ve Cilt Temizliğinin Önemi

Sağlıklı bir tene sahip olabilmek adına günlük olarak cilt temizliği yapmak son derece önemlidir. Gün içinde hava kirliliği gibi çevresel faktörlerden cildin kendini korumak için ürettiği yağa kadar pek çok unsur gözeneklerde birikir. Gözeneklerin dolmasına sebep olan unsurlardan bir tanesi de hücresel atıklar olarak öne çıkar. Vücuttaki atıkların çok büyük bir kısmı boşaltım sistemi ve terleme yolu ile dışarı atılsa da gözeneklere yakın yerlerdeki hücrelerin atıkları gözeneklerde de birikir.

Cildin canlı bir şekilde ışıldaması, nem dengesini daha iyi kontrol edebilmesi ve sağlıklı elastik yapısını kaybetmemesi için belli aralıklarla cilt temizliği yapmak büyük önem taşır. Önerilen temizleme işlemleri sabah ve akşam yapılanlardır. Akşam cilt temizliği yapmak gün içinde ciltte biriken ve gözenekleri dolduran maddeleri tenden uzaklaştırır. Cildin sabah temizlenmesi ise gece boyu açık kalan gözenekleri yeniden doldurmaya başlayan kiri ve tozu uzak tutmak amaçlıdır.

Cilt temizliği için çok sayıda alternatif ürün yer alır. Bunlardan en bilinenleri sabunlar, cilt temizleme köpükleri ve maskelerdir. Bu ürünleri seçerken maskelerin haftada yalnızca bir veya iki kez kullanılmasına dikkat edilmelidir. Sabun seçiminde ise paraben içermeyen ürünlere yönelmek en sağlıklı sonuçları verecektir. Temizleme losyonları ve köpükleri için de benzer şekilde paraben içermeyen ve doğal bileşenlerden oluşan alternatifler kullanılması önerilir.

Cilt temizliği için kullanacağınız ürün ne olursa olsun, uygulama şeklini kolaylaştırmak üzere tasarlanan çok sayıda yüz temizleme cihazı bulunur. Farklı kullanıcı gereksinimlerine yanıt verecek şekilde dizayn edilen yüz temizleme cihazları, çeşitli bütçelere sahip kişiler tarafından satın alınabilecek pek çok alternatif sunar. Yüz temizleme cihazı seçimi esnasında kişinin ihtiyaçlarına uygun bir ürün seçmesi büyük önem taşır.

Eğer T bölgesi olarak adlandırılan alın ve burun üstü bölümde yağlanma probleminiz varsa, burun kenarlarına kolayca girebilen ürünler seçmeniz tavsiye edilir. Yüzünüzün genelinde akne problemi varsa temizleme fırçaları ya da roller ürünler yerine silikon başlıklı daha yumuşak ürünler seçmeniz kullanımı kolaylaştıracaktır.

Masaj Özelliği Olan Yüz Temizleme Cihazlarını Keşfedin

Yüz temizleme cihazları arasında cilde farklı şiddetlerde masaj yapmaya yarayacak alternatifler de bulunur. Bu ürünler sayesinde hem cildi temizlemek hem de yüz ve boyun bölgesini rahatlatmak zahmetsiz hale gelir.

Dakikada yüzlerce mikro titreşim göndererek cildi uyaran temizleme cihazları, titreşim şiddeti arttırıldığında masaj etkisi de gösterir. Masaj moduna alınan ürünlerin titreşimleri daha seyrek hale de gelerek karıncalanma hissi oluşmasının önüne geçer.

Yağlı ciltlerden hassas ciltlere kadar farklı cilt tiplerinde güvenle kullanılabilen yüz temizleme ve masaj cihazları arasından seçim yaparken, ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz büyük önem taşır. Zira masaj ürünleri cildi rahatlatmanın yanında belli yönde hareket eden başlıklar sayesinde cildin toparlanmasına ve daha genç bir görünüm kazanmasına da yardımcı olabilir.

Masaj aleti de olarak kullanılan yüz temizleme cihazları sıklıkla esanslı yağlarla birlikte kullanılır. Argan, üzüm çekirdeği ya da jojoba gibi farklı yağlar ile birlikte cilde masaj yapmak, hem masaj işleminin daha rahatlatıcı bir hal almasına yardımcı olur hem de cildin çeşitli vitaminler ve mineraller bakımından zengin olan yağları emmesini sağlar.

Yüz temizleme cihazlarını cildi arındırmak için kullanılırken sıklıkla temizleme jelleri ve köpükleri kullanılır. Cilt temizleyiciler elle cilt yüzeyine yayıldıktan sonra masaj aleti kullanılmaya başlanabilir. Çok sayıda kullanıcı ise temizleme ekipmanlarını cihaz üzerine döktükten sonra yüze uygulamayı tercih eder. İki tür kullanım da benzer sonuçlar almanızı sağlar.

Yüz temizleme cihazları arasında boyut bakımından da farklı seçenekler bulmak mümkündür. Ele kolayca sığan yapılarıyla öne çıkan temizleme cihazları arasında bulunan farklı boyutlar, çeşitli kullanım kolaylıkları sağlamak üzere tasarlanır. Birçok yüz temizleme cihazı portatif yapıya sahiptir. Bu da cihazı seyahatlerinizde ya da evde olmayacağınız herhangi bir durumda da çantanızda taşımanıza imkan tanır.

Büyük boyutlu temizleme cihazları uygulama alanını daha da genişletir. Bu esasen masaj esnasında daha büyük bir fayda sağlar. Silikon kullanılarak üretilen modellerin boyutları büyüdükçe temas noktaları da uzar ve kalınlaşır. Silikon malzemenin daha fazla olması tende oluşan yumuşak dokunuş etkisini en üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olur.

Yüz temizleme cihazları arasında su geçirmez özellik gösteren modeller yoğunluktadır. Bu ürünler duştayken de güvenli bir şekilde kullanılabilir. Şarjlı ve pilli seçenekleri olan modeller kaliteli materyal yapıları ile de uzun süreli kullanım avantajı sağlar.

Doğal Taşlı Masaj Aletleri ile Cildinizi Canlandırın

İyi bir cilt temizliğinin adımlarından biri de tenin derinlemesine nem kazanması için gerekli uygulamaları yapmaktır. Nemlendirme işlemi için losyonlar ve çeşitli kremler kullanılabilir. Bunun yanı sıra birçok kullanıcı tamamen doğal içerikli ürünler kullanmayı tercih eder. Bitkisel yağlar barındıran bir güzellik ve cilt bakım rutini, teninize ihtiyacı olan nemin yanı sıra sağlık ve ışıltı kazandırır.

Cilt bakımında kullanılan yağların etkili bir şekilde tene yedirilmesi için tasarlanan taşlı masaj aletleri bu işlemi pratik bir biçimde tamamlamanızı sağlar. Doğal taşların her birinin farklı bir enerjisi vardır. Bu da uygulama esnasında yağ ile birleşerek cildinize nüfuz eder. Doğal taşlı masaj aletleri tam da bu sebeple tercih edilir.

Ürünlerin genel olarak iki ucunda da farklı boyutlarda taşlar yer alır. Bu taşlar yüz ve boyun bölgesinin yanı sıra vücudun geri kalan bölümlerinde de kullanılabilir. Ürünlerde en çok tercih edilen taşlar ise yeşim taşı, ametist, aventurin ve kuvars olarak sıralanır.

Masaj aletlerinin kullanımı da oldukça basittir. Öncelikle cildinizin emmesini istediğiniz yağı parmak uçlarınız ya da bir parça pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Ardından masaj aletinin büyük uçlu kısmını çenenize yerleştirin. Ürünü çeneden kulak altına doğru hafifçe baskı uygulayarak kaydırın. Aynı işlemi yüzünüzün diğer tarafı için de tekrarlayın.

Yüzün alt bölümünün ardından büyük ucu kullanacağınız ikinci noktaya geçin. Masaj aletini alnınızın ortasına yerleştirip kulağınıza doğru kaydırın. Aynı işlemi yüzünüzün diğer yanı için tekrarlamayı unutmayın. Yüzünüzün çerçevesine büyük uçlu kısımla masaj yaptıktan ve yağın emildiğinden emin olduktan sonra küçük ucu kullanmaya başlayın. Küçük ucu ise burun kenarları, elmacık kemikleri, kaş ortası ve dudak üstü gibi noktalarda kullanabilirsiniz.  

Siyah Nokta Giderici Cilt Temizleme Cihazlarını İnceleyin

Cilt temizliğinin en önemli adımlarından biri de mevut siyah noktaların ve sivilcelerin temizlenmesi olarak kendini gösterir. Cilt yeterli düzeyde temizlenmediği takdirde gözenekler dolar ve siyah noktaların oluşumuna zemin hazırlanır. Akne ise çok daha komplike bir cilt problemi olabilir. Her iki cilt sorununu çözmekte faydalanılan çeşitli tasarımlar bulunur.

Bu ürünlerin özellikle duştan çıktıktan sonra ya da yüz temizlendikten sonra kullanılması önemlidir. Zira gözeneklerin rahatlayıp genişlemiş olması işlemin etkisini arttırır. Siyah nokta temizleyici olarak kullanılabilen farklı tasarımlar, çeşitli kullanım şekilleri sunar.

Bunlardan ilki manuel olarak kullanılan ürünlerdir. Döngü ucu olan modeller siyah nokta ya da sivilce üzerine hafifçe bastırıldığında temizlik sağlanır. Eğer sonuç alınamıyorsa setler içinde yer alan iğneler de kullanılabilir.

Etkili bir cilt temizliği sağlamak üzere tasarlanan ürünler arasında vakumlu modeller bulmak da mümkündür. Bu ürünler deri altında yer alan kiri ve yağı kolaylıkla çekecek güçte çalışırlar. Farklı başlıklara sahip olan temizleme cihazları, siyah nokta ve sivilce temizliğinin yanı sıra masaj işlemi ve genel cilt temizliği için de kullanılabilir. Şarjlı ya da pilli olarak satın alınabilen cihazlar, etkili bir temizlik ve bakım işlemi yapabilmeniz için geliştirilir.

Pratik Kullanımlı Cilt Temizleme Fırçalarına Göz Atın

Yüz temizlerken en çok kullanılan ürünlerden biri de fırçalardır. Manuel ve otomatik seçenekleri olan fırçalar, yumuşak uçlu yapıları ile cilde zarar vermeden etkili bir temizlik sağlar. Fırça kullanırken ilk olarak yüzün nemlendirilmesi gerekir. Ardından cilde sabun, temizleme jeli ya da köpük gibi farklı ürünler sürülür. Sonraki işlem ise fırça yardımı ile cildi etkili bir şekilde temizlemektir.

Yüz temizleme fırçaları arasında manuel olarak kullanılan ürünler, kompakt yapıları ile avuç içine sığacak küçüklükte seçenekler barındırır. Bu fırçalar arasında ahşap ya da plastik sap ile hazırlanmış ürünler vardır. Şarjlı ve pilli modeller ise cilt temizliğinin yanı sıra masaj yapmaya da imkan tanır. Kimi ürünler ise çift taraflı olarak üretilir. Bu ürünlerin bir kısmı temizleme fırçası, diğer kısmı ise masaj başlığı olarak kullanılabilir.

Masaj yaparken kullanacağınız ürünler arasında çeşitli yağlar ve serumlar olabilir. Cildinizde lekeler varsa leke giderici uygularken masaj başlığından yardım alabilirsiniz. Kırışıklık problemleri ya da travmaya bağlı izlerin tedavisi gibi farklı işlemler için de masaj başlıklarını tercih edebilirsiniz.

Makyaj Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cildin gün sonunda temizlenmesini gerektiren en önemli faktörlerden biri de makyajdır. Makyaj ürünleri arasında yer alan kapatıcı, fondöten ve kontür ürünleri cildin üzerini kapatmak için hazırlanır. Ciltteki renk eşitsizliklerini gidermek için kullanılan ürünler ya da yüzde farklı ışık illüzyonları yaratmak için tercih edilen malzemeler, cildin üst kısmını bir tabaka halinde kapatır. Bu hem gözeneklerin dolmasına hem de cildin oksijenle temasının neredeyse kesilmesine sebep olur. Bu yüzden gün sonunda makyajın mutlaka temizlenmesi gerekir. Yeterli düzeyde hava almayan ciltte uzun vadede ciddi cilt problemleri oluşabileceği için bu konuya dikkat etmek gerekir.

Makyaj temizlemenin ilk aşaması olarak birçok kadın makyaj temizleme sütü ya da temizleme tonikleri tercih eder. Bu ürünlere alternatif olarak temizleme köpükleri ve jeller de kullanılabilir. Cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz herhangi bir ürünle yüzünüzdeki ve varsa boyun bölgenizdeki makyajı nazik hareketlerle, masaj yaparak çıkarmanız önerilir.

Makyaj temizliği sırasında kullandığınız ürünlerin doğal içerikli olması cildinizin zarar görmesini engelleyecektir. Bununla birlikte temizliğin ardından nemlendirme işleminin unutulmaması gerekir. Çoğu kullanıcı ciltte biriken yağı ve nemi birbirine karıştırır. Oysa ikisi birbirinden hayli farklıdır. Cildinizin ne kadar yağlı olduğu nemi üzerinde herhangi bir etki göstermez. Bu sebeple cildin yağdan arındırılıp nemlendirilmesi gerekir.

Nemlendirilmiş bir cilt elastik yapısını koruyacak ve kırışıklıklara karşı daha dirençli hale gelecektir. Bunun yanı sıra makyaj uygulamaları esnasında da cildin nemli olması gerekir. Nemlendirici sürmeden makyaj yapmaya başlarsanız, ürünleri cildinize yedirmeniz zorlaşır.

Cilt Bakımında Kullanılan Yağlardan Kendinize Uygun Olanları Belirleyin

Cilt bakımında kullanılan esanslı ve aromatik yağlar, bitkisel kökenli olmaları bakımından teninizde ipeksi bir etki yaratır. Cildi besleyen yağlar arasında farklı kullanıcı ihtiyaçlarına hitap edecek çok sayıda alternatif yer alır.

Cilt bakımı rutinlerinde en çok yer bulan yağlardan biri badem yağı olarak bilinir. Yoğun şekilde A ve K vitamini içeren badem yağı, cildi beslemesinin yanı sıra kırışıklıkların önlenmesinde de büyük etki gösterir. Saç bakımının da vazgeçilmez ürünlerinden biri olan badem yağı, uygun fiyatlı ve kaliteli bir bakım ürünü olarak bilinir.

Bir başka sık tercih edilen yağ olan jojoba yağı, hem cildin nem dengesini korur hem de ince kırışıklıkları gidermekte başarılı sonuçlar ortaya koyar. Bunun yanı sıra makyaj temizlemek için en çok başvurulan yağ çeşidi olma özelliği de taşıyan jojoba yağı, akne problemlerinin tedavisinde de yer bulur.

Her geçen yıl daha da popüler hale gelen shea yağı ise hem cilt hem de saç için kullanılan ürünler arasında bulunur. A, D, E ve F vitaminleri bakımından zengin olan shea yağı, nemlendirici olarak kusursuz bir etki gösterir. Tüm cilt tipleri tarafından kullanılabilen shea yağını seçerken soğuk pres yöntemiyle hazırlanmış ürünlerin değerlendirilmesi tavsiye edilir.

Kırışıklık Gidermeye Yarayan Yüz Temizleme ve Masaj Aletleri

Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren ciltteki çizgiler artmaya ve varsa mevcut kırışıklıklar derinleşmeye başlar. Bu yüzden çok sayıda kullanıcı bu dönemlerde kırışıklık giderici ürünlere yönelir. Kırışıklık gidermekte başarılı sonuçlar ortaya koyan yüz temizleme cihazları ve masaj aletleri, cilde gergin bir yapı kazandırmayı hedefler.

Bu cihazların kırışıklık konusunda iyi bir etki göstermesi için tek bir ayrıntıya özen göstermek gerekir. Masaj başlıklarının ya da doğal taşlı başlıkları kullanırken ürünleri tek bir yönde ve yukarı doğru hareket ettirmeniz önerilir. Zira cilt yaşa bağlı olarak sarkma eğilimi gösterir. Bu etkiyi ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için cildin yukarı doğru itilmesi gerekir. Bu işlemi yaparken ürünü yukarı aşağı kaydırmamanız da son derece önemlidir. Zira yukarı doğru itme işlemi yaptıktan sonra aşağı doğru çekme hareketi yaparsanız, elde etmeye çalıştığınız sonuçtan uzaklaşırsınız.

Kırışıklıkların giderilmesi için cilde gerginlik kazandıracak yağlar ya da serumlar tercih etmek de bir hayli önemlidir. Bu ürünleri cildinize ince bir tabaka halinde sürdükten sonra temizleme cihazının uygun başlığı yardımı ile nazik bir biçimde masaj yapmaya başlayabilirsiniz.

Şarjlı ürünleri ilk kullanımdan önce şarj etmek gerekir mi?

Ürün şarjı tam olarak dolu olmayabilir. Bu nedenle ürünlerin ilk kullanım öncesi şarj edilmeleri tavsiye edilir. Aksi bir durum ürün mekanizması açısından herhangi bir problem yaratmayacaktır. Ancak temizleme işlemi yarıda kalabilir.

Yüz temizleme cihazları nasıl temizlenir?

Edindiğiniz ürüne göre önerilen temizlik şekilleri de farklılık gösterecektir. Yalnızca silinmesi gereken ürünler bulunduğu gibi bulaşık makinesinde yıkanmaya elverişli alternatifler de mevcuttur. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgiye ürünlerin kullanım kılavuzlarına göz atarak ulaşabilirsiniz. Genel olarak ürünlerin temizlenmesi için su ve sabun önerilir. Dikkat edilmesi gereken nokta ürün temizlendikten sonra mutlaka kurulanması gerektiğidir. Islak bırakılan ürünler bakteri oluşumuna sebebiyet verir.

Taşlı masaj aletleri akne problemi olan ciltlerde kullanılabilir mi?

Elbette. Doğru uygulama şekli ciltteki akne problemlerini azaltmaya da yardımcı olur. Bunun için cildinizin ihtiyacı olan serumları ve yağları edinmeniz gerekir. Bunun için bir dermatolağa danışmanız önerilir. Önerilen doğrultusunda edindiğiniz ürünleri cildinize uygularken, taşlı masaj aletlerinden faydalanarak elde edeceğiniz etkiyi arttırabilirsiniz. Uygulama esnasında tek bir noktaya dikkat etmeniz önerilir. O da ürünü kullanırken çok yoğun şekilde baskı uygulamamaktır. Aksi takdirde akne problemi daha ciddi hale gelebilir. Nazik hareketlerle masaj yapmak başarılı sonuçlar alma ihtimalinizi arttırır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yüz Temizleme Cihazı

5062 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 5062 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010885/80268078