Duyma organı olan kulağın sağlığı vücudun diğer organları kadar büyük önem taşır. Kulak sağlığı denildiğinde asıl dikkat çeken nokta ise temizliğidir. Netice de kulak sağlığının dikkat edilmesi gereken kriterlerinden birisi de temiz olmasından geçer. Ancak bu noktada sadece iç kulağın temizlenmesi gerekir. Bunun dışında yapılacak her türlü temizlik kulak sağlığı açısından zararlıdır. Günümüzde kulak temizliği açısından birçok ürünü bulmak mümkündür. Vakumlu kulak temizleme aletleri, mumlar, silikonlar, ve spreyler bu ürünler arasında bulunur.

Kulak Temizleme Ürünleri

Kulak temizliği için birbirinden farklı şekillerde kullanılan ürünler vardır. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle beraber birçok makine ve aletler de temizleme de etki sağlarlar. Vakumlu kulak temizleme aletleri, kulak temizleme mumları, kulak temizleme setleri, yumuşak silikonlar, kurutma spreyleri en sık tercih edilen kulak temizleme ürünleri arasında bulunur.

Vakumlu temizleme cihazları denildiğinde ilk akla gelen vakumlu kulak temizleme aletleridir. Kulak kirlerini içine hapsederek derinlemesine temizlik sağlarlar. Kullanımları oldukça basit ve pratik olduğu için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kullanım sonrası daha temiz ve kuru olmasını sağlayan cihazlar silikon uçlara sahiptir. Bu uçlar kulak zarına zarar vermeyi engelledikleri için rahatlık açısından da son derece kullanışlıdır.

Etkili temizlik imkanı sunan cihazlar son derece hijyenik, ağrısız ve güvenlidirler. Her yaş için kolaylıkla kullanılabilir. Cihazların içinde ayrıca toksit madde içermeyen yumuşak silikon başlıklar bulunur. Bu silikon başlıklar değiştirebilir özellikli olduğu için hijyen açısından fayda sağladıkları gibi aynı zamanda tüm aile için de kullanım imkanı sunarlar. Derinlemesine temizlik sağlaması, sonrasında kulağın daha iyi işitmesine etki edecektir. Uzun süren kulak temizleme işlemlerinizi sizde temizleme cihazları sayesinde daha keyifli hale dönüştürebilirsiniz.

Kulak, dış kulak yolunda bulunan enfeksiyonlara karşı salgı üretir. Buşon adı verilen bu salgı, dışarıdan gelen toz ve partikülleri tutarak kulak yolunun dışa doğru olan yapısı sayesinde kulak kepçesine doğru atar. Normalde dışarı doğru akan buşon salgısı bazı durumlarda içeride kalarak tıkanıklığa neden olur. Tozlu, kirli ortamlarda çalışmak, fazla buşon salgılanması, salgının şişmesi ve temizlemek için farklı cisimlerin kulağa sokulması gibi nedenler bu soruna yol açabilir.

Temizleme mumları buşon salgısının dışarıya akmasını kolaylaştıran ve derinlemesine temizlik sağlayan ürünlerdir. Ancak kullanım esnasında çok dikkat edilmesi gerekir. Hiçbir yan etkisi olmayan mumlar, 8 dakika boyunca kulağa yaslandırılarak yakılmalıdır. Uygulama yöntemi hem kan akışını hızlandırır hem de kulak içinde yer alan kirleri ve buşonu vakumlayarak dışarı atar. Tek başına kullanılması zor olduğundan uygulama esnasında yakınınızdan yardım isteyebilirsiniz.

Temizleme mumlarını temizlik amaçlı olarak 15 günde bir kullanmak en idealidir. Kulak derinliklerine yayılmış ve kurumuş kirler verilen ısı sayesinde yerlerinden ayrılırlar. üzerindeki bacanın oluşturduğu vakum etkisi tüm kirleri mumun içine toplar. Toplanan kirler ayrıca kulak hastalıkları hakkında da bilgi verir. Kulak temizleme setleri kolay pratik ve hızlı sonuçlara ulaştırdıkları için oldukça avantajlıdır. İçeriklerinde genellikle üç adet ürün bulunur. Büyük, orta, küçük cımbızları sayesinde temizlik ve kazıma işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Daha detaylı olan setler ise kit şeklindedir. Hızlı etki sağlayan kitler mikrobiyolojik ve biyo-uyumluluk testlerden geçmiştir. İçeriklerinde yer alan çift etkili solisyonları kiri çözerken aynı zamanda kulak kanalını da nemlendirirler. Aynı şekilde ipli silikon ürünlerde pratik kullanımlarıyla rahatlık sağlarlar. Kulak spreyleri ise daha çok su kaçması durumunda faydalıdır. Kulağın içine kaçan suyu uçucu etkileri sayesinde pratik şekilde yok etmede kullanılabilirler. Dermatolojik testten geçtikleri için aynı zamanda sağlık açısından da sakınca oluşturmazlar.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Kulak Temizleme Ürünleri

Kulak Temizleme Çubuk Ve Mumları
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 248 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012170/26012180