Kulak Temizleme Ürünleri

Kulak Temizleme

Kişisel bakımın vazgeçilmez ürünlerinden olan kulak temizleyiciler, kulağın kıvrımlı tüm kısımlarına ulaşarak kolaylıkla bir temizliği garanti eder. Kulak temizleme işleminin uygun gereçlerle yapılmaması durumunda faydalı salgının yok olmasına yol açarak, kulak zarının dışarıdan gelecek bakteri ve virüslere karşı savunmasız hale gelmesine yol açar.

Halk arasında kulak kiri diye adlandırılan sıvı aslında tam manada bir kir olarak kabul edilemez. Kulağın nemli olmasını sağlayan, bakteri ve tozlardan korunmasını sağlayan bir salgıdır. Bu salgının yokluğu kulak zarını enfeksiyonlara karşı korumasız bırakır. Kulağa zarar vermeden kulak temizliğinin yapılması oldukça önemlidir. Kulak temizleyicisi kullanarak kulağımızı bu kirden arındırmazsanız kaşıntıya, duymada sıkıntılara, rahatsızlıklara neden olur. Bu yüzden belirli aralıklarla kiri arındırarak kulak temizleme yapmalısınız.

Kulakta biriken kirler zamanla kulakta rahatsız edici bir hale gelir. Tozlu ortamlarda çok fazla bulunmak kir oluşumuna sebep olur. Kulak temizlemek için kulak çubuğu kullanırsanız, kirleri kulaktan daha çok içeri itmiş olursununuz. Bu durumda kulakta ciddi tıkanıklıklar meydana gelebilir. Kulakta kaşıntıya, baş dönmesine, kulaktan akıntı gelmesine sebebiyet vererek sıkıntılı durumlara yol açabilir. Kulak temizliği için çoğunlukla kullanılan kulak çubuğu, kulak kepçesindeki kıvrımların temizlenmesi için tercih edilmelidir.

Kulaktaki kire yani, vücudun ürettiği doğal sıvıya buşon adı verilmektedir. Kulak zarını korumak için salgılanan bu salgı, görevini tamamladığında vücuttan atılarak kulak kepçesine aktarılır. Sağlıklı bir kulak hijyeni için ise bu salgının temizlenmesi şarttır. Kulak temizleme aparatlarından en çok tercih edilenler, kulak mumu ve kulak çubuğudur. Kulağın temizlenmesini duştan sonraya bırakırsanız, yumuşayan kulak kiri yani buşon kolaylıkla temizlenebilir.

Kulak Temizleme Ürünleri

Kulak temizleme için kullanabileceğiniz birçok yöntem ve araç bulunmaktadır. Kulak temizleme araçlarını kullanmak son derece pratik bir çözüm olacaktır. Kolaylıkla ulaşılabilen bu cihazlar silikon başlığa sahiptir. Vakumlu olduklarından dolayı biriken kirlerin içeriye doğru itilmesini önlemektedir. Kulak sağlığı için kullanılan birbirinden farklı kulak temizleme aparatı mevcuttur. 

Kulak temizleme aparatı, pratik ve rahat bir kullanım imkanı oluşturur. Gayet basit bir kullanımı vardır. Bu aparatların çeşitli değişik türleri mevcuttur. Başlıkları tek kullanımlı modeller bulunurken, vakumlu kulak temizleme aleti de bulunmaktadır. Çocukların kullanımına da uygun olarak tasarlanmış seçenekler dikkat çeker. Kulak temizleme aparatları, birden fazla kez kullanılabilir olması tercih edilme sebeplerindendir. 

Kulak temizleme aparatının başlıkları, yumuşak plastik yapısı ile kulağa zarar vermeyecek şekilde dizayn edilmiştir. Vakumlu kulak temizleyiciler, silikon başlığı sayesinde biriken kirleri süpürge gibi vakumlayarak temizler. Çekiş gücü yüksek olduğu için kısa sürede ideal bir temizliğe ulaşmış olursunuz. Ergonomik tasarımları ile de kullanışlı temizleme fırsatı sağlar. 

Kulak temizleme ilacı olarak kullanılan da bilinen bu ürün temizleme solüsyonudur. Kulak temizleme solüsyonu, temizlenmesi gereken kulağa birkaç damla damlatılarak kullanılır. Temiz bir bez yardımıyla kulak çevresi temizlenir. Kolay kullanım için tasarlanmış kulak temizleme seti, paslanmaz çelikten üretilmiştir. Çeşitli uzunlukta tasarlanan setler kolay temizlenir, dayanıklıdır. Kullanışlı bir ürün olan kulak temizleme seti, herkes için gerekli bir ihtiyaçtır. Kulak kanalına masaj yaparak rahatlama sağlar. Taşınabilir boyutlarda olduğundan her yerde yanınızda olması mümkündür. Kulak temizleme setini her kullanımdan sonra alkol kullanarak dezenfekte etmelisiniz.

Doğal bir tedavi yöntemi olan kulak temizleme kağıdı yakılarak yapılan kulak temizliği, yıllar boyunca yaygın olarak kullanılmaktadır. Günümüzde bu işlemi kolaylaştırmak için kulak mumları tercih edilmektedir. Yakarak yapılan bu işlem, kulakta bulunan her türlü bakteri ve parazitin dışarı atılmasını kolaylaştırır. Dışarı atılan kirler, daha rahat duymaya imkan tanır. Kulak temizleme sıvısı, kulak kirini yumuşatarak kulak temizliğini zorlanmadan yapmanıza yardımcı olur. Kulağınıza uygulamaya hazır formda satılmaktadır. 

Kulak temizleme kitleri, kapsamlı temizlik yapmanız için farklı boyutlarda aparatları bulunan, paslanmaz çelikten şık tasarımlarıyla güvenle kullanmanız için hazırlanmıştır. Göz dolduran tasarımları ile kitler, her kulak şekline uyması için farklı ebatlarda parçalardan oluşur. Uzun ömürlü kullanımı, paslanmaz yapıya sahiptir ve kolaylıkla temizlenip dezenfekte edilir. 

Kulak temizliğinin tercih edilen aletlerinden birisi, kulak kaşığıdır. Kulak kaşığı kullanımı, günümüzde son derece yaygınlaşarak, kulak temizleme kitleri içerisinde yerini aldı. Gümüş, pirinç, plastik, bambu gibi sağlam malzemelerden üretilir. Duştan sonra yumuşayan kirlerin kulakta sebep olduğu kaşıntıya çözüm sunduğundan çok kullanıcı kitlesi bulunmaktadır.

Çocuklarda Kulak Temizliği

Çocuklarda kulak bakımı hassasiyet gösterilmesi gereken bir konudur. Minik kulakları hassas olduğu için nazikçe temizlenmelidir. Çocukların kulaklarında kir birikmesi çocuğu rahatsız edici bir durumdur. Tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde de kulak yolu, kiri kendiliğinden dışarı atar. Dışarı atılan bu kiri nemli bir bezle temizlemelisiniz. Çocuklarda kulak temizliğinde onlar için farklı şekilde üretilen kulak çubuğundan yararlanmak daha doğru olacaktır.

Çocuğunuzun kulaklarını temizlerken yıkama esnasında kulağına su kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Bu durum enfeksiyona neden olabilmektedir. Nemli pamuklu bir bezle kulak kepçeleri ve kulak arkası temizlenir. Silme işlemi yaparken dikkatli ve narin olunmalı, kulak sağlığına zarar verebilecek davranışlardan kaçınılmalıdır. Bebeklerde kulak temizliği yapılırken vakumlama yöntemi kullanılmamalıdır. Çocuğun kulak temizliğini her gün yapmak doğru olmayan bir harekettir. Kulak bakımı yaparken, kulakların nemli kalmamasına özen gösterilmelidir. Kulak içine fazla müdahale etmek önerilmemektedir.

Çocuk kulak çubukları özel üretilen bir forma sahip olduklarından, güvenilir şekilde yavaş hareketlerle temizlemek yeterlidir. Kullanılan çubuğu kesinlikle birden fazla kullanmamak gerekir. Kulak kanalına girmeyen özel tasarımlı güvenilir çubuklar, miniklerin hassas kulakları için doğru tercih olacaktır. Doğru tekniklerle yapılan kulak temizliği çocuğun rahatlamasını sağlar.

Kulak Temizleme Aparatlarının Fiyatları

Kulak temizleme aparatları kulak temizliği amacıyla kullanıldığı gibi tedavi amacıyla da kullanılabilir. Kulak temizleme aparatları, farklı özellikte modellerden oluşur. Bu ürünler kulak temizliğini kulağa zarar vermeden, kolaylıkla halletmenize olanak tanır. Dayanıklı malzemelerden imal edilen kulak temizleme aparatlarının kullanımı inanılmaz basittir. Ürünlerin özelliklerine göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Her ailenin kullanımına uygun olarak tasarlanan kulak temizleme setleri her bütçeye hitap eder. 

Hem yetişkinler hem çocuklar için tasarlanan kulak temizleme kiti güvenilir kullanımıyla uygun fiyat alternatifleriyle dikkat çeker. Birden çok fonksiyonu bulunan ürünler fiyat açısından değişkenlik gösterebilir. Uygun fiyatlardan artan fiyatlar skalasında ihyacınıza en uygun kulak temizleme setini bulmanız mümkündür. Fiyat göz önüne alınırken ürünlerin özellikleri, işlevleri, kullanılan malzeme gibi faktörlere dikkat edilmesi yerinde olacaktır.

Kulak Ne Sıklıkla Temizlenmelidir? 

Kulak kanalı temizlenmezse bile, buşon zamanla kendiliğinden dışarı atılır. Kulak kanalının kendi kendini temizleyebilmesi mümkün olmasına rağmen dışarı atılan kirlerin uygun aparatlarla düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Kulak temizleme işleminin her gün yapılması pek tavsiye edilmemektedir.

Kulak Temizliğinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kulakta oluşan kirin, kulak çubuklarıyla ileri itilmemesi son derece önemlidir. Vakum cihazlarıyla kulağa zarar vermeden kulak temizliği yapılmalıdır. Uygun aparat ve aletlerle kulak temizliğinin yapılmasına dikkat edilmelidir.

Kulak Temizlendikten Sonra Sürekli Temizlenmesi Gerekir mi?

Kulağın bir kere temizlendikten sonra hep temizlenmesi gerekir; düşüncesinin insanlar arasında yanlış bir inanış olduğu bilinmektedir. Kulak temizliğinin yapılması inanılanın aksine alışkanlık yapmaz.Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kulak Temizleme

595 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Sağlık Ürünleri
Sağlık Ürünleri
Kulak Temizleme Ürünleri
Kulak Temizleme Ürünleri
Kulak Temizleme Çubuk Ve Mumları
Kulak Temizleme Çubuk Ve Mumları
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 595 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012170/26012180