Kulak Temizleme Çubuk Ve Mumları

Kulak temizliği, kişisel temizliğin önemli bir parçasıdır. Kulak temizleme çubuk mumları kategorisinde bulabileceğiniz kulak çubuğu, mum ve çeşitli diğer kulak temizleme ve bakım araçları ile kulak temizliğinizi rahat ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Kulak Temizleme ve Çubuk Mumları

Bilindiği gibi kişisel hijyen söz konusu olduğunda, düzenli duş almak gibi rutinlere ek olarak daha detaylı, ilgi gerektiren belli başlı işlemlere de önem göstermek gerekir. Bu işlemlerden bir tanesi de kulak temizliğidir. Kendi kendini temizleme özelliğine sahip bir organ olan kulak, her ne kadar çok sık temizlenmeye ihtiyaç duymasa da; belirli zamanlarda, doğru araçlar yardımıyla özen gösterilerek temizlenmesi hem kişisel hijyen, hem de kulak sağlığı açısından faydalı olacaktır.

Kulak kiri (serumen ya da buşon diye de bilinir) her sağlıklı insanda görülebilecek bir kulak salgısıdır. Bu salgının oluşması gayet normaldir ve bu salgı sayesinde hem kulak bakterilere karşı korunur, hem de kulak içindeki asit - baz dengesi sağlanmış olur. Yine de kulakta oluşan bu salgılar, zaman içinde fazla birikmeleri halinde kulak tıkanıklığı, kısmi işitme kaybı, çınlama ya da uğultu, ağrı, koku ve akıntı, dolgunluk hissi, baş dönmesi ve kaşıntı gibi çeşitli sorunlara da yol açabilir. Özellikle işitme cihazı kullanan kişilerde zamanla kulak kiri ile ilgili problemler çıkma olasılığı daha yüksektir. Hem bu gibi durumlara karşı önlem almak, hem de kişisel hijyenin korunması açısından, belli aralıklarla yüzeysel de olsa kulak temizliği yapmak önemlidir. Kişisel olarak yapılacak kulak temizliği işlemlerinde ise başta kulak temizleme çubukları ve kulak temizleme mumları olmak üzere birçok çeşitli araç kullanılabilir.

Kulak kanalı yanlış müdahalelerde çok kolay zarar görebilecek hassas bir bölge olduğu için, kulak temizliğinin doğru araçlar kullanılarak dikkatli bir şekilde yapılması son derece önem teşkil eder.Pamuklu kulak temizleme çubukları, doğal kulak temizleme mumları ve benzer diğer ürünler, kulak bakım ve temizliğinizi hem güvenli, hem de etkili bir şekilde yapabilmeniz için özel olarak üretilmiştir. Ayrıca unutulmaması gerekir ki kulağın başka maddelerin sokulması yoluyla temizlenmesi oldukça tehlikeli olabilir. Böyle yapıldığında temizlendiği sanılan kirler daha da içerilere itilip tıkanmalara yol açabilir. Ayrıca kulak yolu zedelenerek iltihaplanmalara yol açılabilir ya da kulak zarına zarar verebilir. Uzmanlar da kişileri kulaklarını yabancı cisimler aracılığıyla temizlememeleri için sürekli uyarmaktadırlar. Bu iş için özel olarak üretilmiş araçlar ile fazla derine inmeden yapılacak temizlemeler yeterli olacaktır.

Kulak temizleme çubuk mumları ve kategorisinde, Re-Life, Perge ve Plusmed gibi güvenilir markaların kulak temizleme işlemlerinde kullanabileceğiniz çok sayıda farklı tip kulak temizlik ve bakım ürünü inceleyebilirsiniz. Basit ve pratik bir kulak temizleme yöntemi olan pamuklu kulak çubukları, çok eski zamanlardan beri kullanılan ateş ile vakumlama yöntemini günümüze getiren doğal kulak mumları ve pil ile çalışan elektronik kulak temizleme aletleri bu ürünler arasındadır. Bunlara ek olarak elektronik ya da solüsyonlu kulak temizleme setleri de bu kategoriden temin edilebilir.

Temizlik araçlarının yanı sıra; yüzme, duş, banyo gibi aktivitelerden sonra kulağınızda kalmış olabilecek suyu kurutmak için kullanabileceğiniz kulak kurutma spreyleri ve özellikle gürültülü ortamlarda çalışan kişilerin kullanabilecekleri kulak koruyucu tıkaçlar da kulak temizleme çubuk mumları kategorisinden temin edilebilir. Farklı marka ve ürünler arasından dilediğiniz gibi kıyaslama yaparak ihtiyacınıza ve tercih edeceğiniz kullanım şekline göre size uygun, rahat kullanabileceğiniz bir kulak temizlik ve bakım ürünü seçebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kulak Çubuk ve Mumları

621 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 621 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012170/26012180/26012206