Enfeksiyon hastalıkları arasında yer alan alerji vücudun normalin üzerinde tepki vermesi şeklinde tanımlanabilir. Hava kirliliğindeki artış, sigara kullanılması, ani hava değişiklikleri, stres, bitki örtüsünün azalması, kullanılan ilaçların yan etkileri alerjinin başlıca nedenleri arasındadır. Globalleşen endüstriyel hayatın gün geçtikçe daha fazla önem kazanması sonucunda alerjik rahatsızlıklarda da artış görülmüştür. O nedenle karşılaşmadan önce mutlaka bazı tedbirlerin alınması gerekir. Alerji enfeksiyonlarına karşı üretilen ürünler ise bu alınacak tedbirler arasında bulunmaktadır.

Alerji Enfeksiyon Ürünleri

Alerjik rahatsızlıklar daha çok kapalı ve havayla temasın az olduğu bölgelerde görülür. Koltuk altı, boyun, göğüs ve diz arkaları vücudun hava almayan kısımları arasındadır. Bu bölgelerde alerjik rahatsızlıkların görülme olasılığı daha fazla olduğu için en fazla üretilen enfeksiyon ürünleri de bu bölgelerde yoğunluk göstermektedir.

Alerji vücut üzerinde besin, ilaç, ürtiker, astım, ödem ve egzama gibi nedenlerine göre farklı şekillerde gerçekleşir. Alerji Enfeksiyon Ürünleri de bu nedenlere bağlı olarak krem, ped, sprey gibi birçok çeşitli türde üretilmişlerdir. Ter önleyici koltuk altı pedleri, ter önleyici spreyler, yardım kremleri ve çeşitli cihazlar alerjik enfeksiyonlarda kolay ve pratik kullanım sağlarlar. Pedler tek kullanımlık olduğu için hijyen açısından oldukça kullanışlıdır. Teri emerek daha kuru bir cilt sunarlar. Ter önleyici spreyler ter kokusunu bastırarak tahriş oluşumunu engellerler. Bir kutu sprey altı aya varan sürede kullanılabilir.

Yardım kremleri ise alerji oluşumundan önce, alerji oluşumunda veya sonrasında dahi uygulanabilir. Ancak kremlerin yan etkileri fazla olduğu için seçerken cilt tipine ve alerjinin nedenine bağlı olarak tercih edilmesi gerekir. Kimi ciltlerde güneşe karşı alerjik enfeksiyonlar da görülebilir. Bu gibi durumlar içinde günlük kullanılabilen alerji kremleri vardır. Ayrıca bu kremler yanık, isilik, kaşıntı ve buna benzer birçok farklı cilt sorunlarında da etki sağlar.

Alerji Enfeksiyon Ürünleri Etkili mi?

Alerjik enfeksiyonlarına karşı üretilen birçok ürün çeşidi vardır. Ürün kalitesine ve markasına göre değişiklik oluşturan ürünler teknolojiye paralel olarak gelişme gösterirler. Alerji cihazları bunlara örnektir. Bu cihazlar aynı zamanda sarkma veya gevşeme özellikli ciltlerde toparlama sağlarlar. Yağ birikimlerini harekete geçirdikleri için çene, boyun ve yüz bölgesinde bulunan sarkıklar, düzenli kullanımlarda eski güzelliğine kavuşur. Kullanım sonrası ağrı, acı, şişme veya kızarıklık oluşturmadıkları için sizde rahatlıkla tercih edilebilirsiniz.

Alerjik enfeksiyonlarda kullanılan pedler daha çok koltuk altı terleme sorunlarında etkilidir. İçeriklerinde yer alan yapışkan özellik, alerjik enfeksiyonlara engel olduğu için alerji oluşumu gerçekleşmeden kullanılmaları gerekmektedir. Pedler alerji oluşumunu engellediği gibi aynı zamanda teri emerek leke oluşumunu da en aza indirirler. Bu türlerin bir diğer çeşidi göğüs pedleridir. Paraben içermeyen bu ürünler bitki ekstrelerinden üretilmiştir. Bu sayede cilt üzerinde herhangi bir komplikasyon oluşturmadan içeriklerinde yer alan aloe vera, gliserin ve parfüm özleri sayesinde göğüste nemlendirici bir etki de sağlarlar.

Ter önlemeye yardım ederek alerji oluşumunu en aza indiren bir diğer ürün çeşidi ise spreylerdir. Dermatolojik testten geçen bu ürünler az kullanımlarda dahi ter kokusunu bastırarak koltuk altında ferahlatıcı bir koku bırakırlar. Uzun süren etkileri sayesinde son derece ekonomik olan bu ürünlerin kullanımı pratiktir. Alerjik kremler ise en hızlı sonuçlara ulaştırması bağlamında oldukça etkilidirler. Tahriş oluşumunu en aza indirmekle beraber aynı zamanda yoğun nemlendirici özellikleri sayesinde cildin nem dengesine kavuşmasına da fayda sağlarlar. Ancak seçerken sağlık açısından cilt tipine uygunluklarına ve dermatolojik testten geçmiş olmalarına mutlaka dikkat edilmelidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Alerji Enfeksiyon Ürünleri

Sepette Kampanyalı Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 99 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012170/26012172