Bakışlarınıza hayat verin! Makyaj uygulama adımlarından en kişisel ve yaratıcı olanı kuşkusuz göz makyajıdır. Ancak eyeliner uygulaması yapılmamış bir göz makyajı, her ne kadar yoğun olursa olsun bakışlarınızda bir eksiklik yaratır. Üstelik eyeliner sürerken yapılan birkaç teknik farklılığı ile bambaşka tarzlara bürünebilirsiniz: Zarif veya çekici, retro veya klasik... Bu zaruri makyaj malzemesi ile kişiliğinizi dış görünüşünüze yansıtmak oldukça basit.

Eyeliner Çeşitleri

Eyeliner çekmenin zor olduğu ve pratik gerektirdiği, kadınların hem fikir olduğu bir konu. Zor olduğu kadar da vaz geçilmez olan bu makyaj malzemesi, bazı kadınların olmazsa olmazı haline gelmiştir. Siz de eyeliner sürmekte zorlanıyorsanız fakat düzgün bir biçimde uygulamakta ısrarcıysanız belki de sahip olduğunuz eyeliner çeşidini kullanmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Piyasada oldukça fazla eyeliner çeşidi vardır ve içlerinden mutlaka size uygun olanı, kolayca kullanabileceğiniz bir alternatifi bulunur.

Kalem eyeliner, çok keskin bir sonuç vermeyen ancak uygulaması en kolay eyeliner çeşitlerindendir. Kontrolün tamamen sizde olduğu bu kalem formundaki eyeliner ile kirpik diplerinize uygulama yaparak kirpiklerinizi daha dolgun gösterebilirsiniz. Eğer eyeliner kullanmaya yeni başladıysanız size kalem eyeliner öneriririz çünkü bu malzeme ile çizilen çizgide hata yapma olasılığınız çok düşüktür. Ancak dikkatli olmakta fayda var: Bu tarz ürünler gün içinde akma yapabilir. Bu yüzden alacağınız göz kaleminin suya dayanıklı ve silikon oranı yüksek olması, sizi gün sonuna kadar idare ettirecek özellikler olacaktır.

Likit eyeliner, bir tüpte bulunan, sıvı ve akışkan bir yapıya sahip, ucundaki sert fırçası ile sürülebilen eyeliner çeşididir. Kadınların belki de sürmekte en zorlandığı eyeliner çeşidi olması, sanırız ki dağılmaya ve akmaya müsait bir yapısı olmasından kaynaklanır. Ancak biraz pratik yaparak uygulamayı başarırsanız, en dramatik sonuçları likit eyeliner'dan alabilirsiniz. Denemekten korkmayın ve mükemmel sonucu kendi yönteminizle elde edin.

Jel eyeliner, kavanoz içinde bulunan ve kremsi formülasyona sahip eyeliner çeşididir. Bu kategoride yer alan bir ürün kullanmak istiyorsanız öncelikle size bir eyeliner fırçası gerekir. Kavanozun içine batıracağınız fırçanızla gözlerinizde istediğiniz bakışları yakalayabilirsiniz. Başlangıç seviyesinde olan kullanıcılar için ideal olan bu eyeliner türünde dikkat etmeniz gereken en önemli dezavantaj, kavanozdaki ürünün çabuk kuruma ihtimalidir. Bu yüzden kapağını açtığınız eyelinerı işiniz bitince vakit kaybetmeden kapatmanız gerekir.

Keçe uçlu eyeliner, sürüş tekniği ve kullanım kolaylığı açısından kalem eyeliner'lara benzer. Mürekkep yapısı ile de likit eyeliner ile benzerlik gösterir. Makyaja yeni başladıysanız hiç düşünmeden deneyebilirsiniz. Kuruma süresi tıpkı jel eyeliner gibi kısa olduğu için, bu makyaj malzemenizin kapağını da daima kapalı tutmanız önerilir.

Eyeliner Nedir?

Eyeliner, göz makyajını tamamlayan, doğru şekilde uygulanırsa gözlere bambaşka bir anlam ve derinlik katan ve çeşitli renklere sahip bir makyaj malzemesidir. Eyelinerın nasıl uygulanacağı konusunda birtakım sorunlar yaşıyorsanız işte birkaç öneri:

Eyelinerınızı göz kapaklarınızın içine uygulamayın. Bu, gözlerinizi olduğundan küçük göstereceği gibi gün içinde bulaşma yapacaktır. Gözlerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız eyelinerı ince bir hat halinde uygulayın. Önemli olan bir diğer ayrıntı da, kirpik dibinizi boş bırakmamanızdır. Diplere uygulanmayan eyeliner hem estetik gözükmez, hem de kirpiklerinizi hacimsiz gösterir. Eyeliner uygulamadan önce göz kapağınızın tümüne pudra sürerseniz ürünün kalıcılığını artırmış olursunuz. Gözlerinizi yuvarlak ve büyük göstermek istiyorsanız kuyruksuz eyeliner modellerini tercih etmelisiniz. Çarpıcı ve çekik gözlere sahip olmak istiyorsanız kuyruklu modeller işinize yarayabilir. Tüm yaratıcılığınızı kullanıp hayalinizdeki muhteşem bakışlara eyeliner yardımıyla rahatlıkla kavuşabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Eyeliner Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 983 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/341425/32010965/32010987