Eyeliner

Eyeliner

Makyaj, her geçen gün gelişen ve güzelliği daha da ön plana çıkarmak amacıyla yapılan bir işlemdir. Çeşitli birçok makyaj malzemesi arasında son dönemlere damga vuran ve kullanımıyla büyülü gözlere sahip olmanızı sağlayan eyeliner çeşitleri de yer alıyor. Hem basit ve günlük makyajlar için hem de özel an makyajları için tercih edebilirsiniz. Göz makyajında önemli bir yere sahip olan bu ürünler temel makyaj malzemesi olarak da bilinir. Kullanımı ilk seferde zor gelse de, zamanla çok keyifli ve pratik bir kullanımı olduğunu görebilirsiniz. Hem kadın makyajları için hem de kostüm makyajları için uygun bir malzemedir. Siyah, kahverengi ve lacivert gibi klasik renklerin yanı sıra yeşil, sarı ve turuncu gibi canlı renkleri içeren çeşitleri de mevcuttur. Göz kapağına uygulanan bir üründür. Tek başına uygulanabileceği gibi far üzerine ve kirpik diplerine de uygulanır. Gözlerin daha büyük, daha çekik ya da daha küçük görünmesi için çeşitli açılardan kullanıma sahiptir. Kalem çeşitleri, tüplü çeşitleri ve fırça ile kullanılan jel ya da sıvı çeşitleri bulunur. Tüm renk tonlarına sahip olan bu modelleri dilediğiniz her makyajda kullanabilirsiniz. İster zaruri bir makyaj malzemesi olarak ister tercihe bağlı bir makyaj malzemesi olarak tercih edebilirsiniz. Klasik ve modern makyajlardan, retro ve spor makyajlara, özel gün ve gece makyajlarından davet makyajlarına, günlük makyajlardan sade göz makyajlarına varana kadar her türlü içeriğe uyum sağlayan bir yapısı vardır. 

Eyeliner Nedir? 

Makyaja yeni başlayanlar için en temel sorular arasında eyeliner nedir? Sorusu yer alır. Kullanımı oldukça pratik olan ve göz makyajının temelini oluşturan malzemelerden biridir. Kirpik diplerini daha belirgin hale getirmek ve gözlerin kenarlarını daha dumanlı şekilde göstermek amacıyla kullanılan bir üründür. Genellikle siyah renkli olanları daha çok tercih edilir. Ancak diğer tüm renk tonlarına sahip olan çeşitleri de mevcuttur. Özellikle de doğru bir şekilde uygulandığı zaman göz makyajının istenilen seviyeye ulaşmasına olanak sunan bir ürün çeşididir. Göz makyajını tekniğe dayalı yapmak istediğiniz zaman mutlaka bu ürüne sahip olmalısınız. Gözlere farklı anlamlar katabilmek ve keskinliği ya da göz şeklini ön plana çıkarmak için kullanılır. Doğru bir açıyla uygulanması bu nedenle önem arz eder. Gözlere anlam ve derinlik katmak, bakışları daha çekici kılmak ve makyajın tarzına göre uygun göz makyajına sahip olmak için kullanılması gereken bir üründür. Farklı teknikte makyaj uygulamak için çeşitli renklerini tercih edebilirsiniz. Düzgün bir şekilde uygulandığı sürece amaca hizmet eder. Özellikle de makyajı daha çok seven ve günlük hayatında vazgeçemeyen kadınlar için ayrı bir öneme sahiptir. İlk sürüşte zorlandığınız takdirde ya da alışmakta güçlük çektiğiniz takdirde yapmanız gereken tek şey çekme aparatı ve benzeri ürünleri kullanmaktır. Böylece hiç yorulmadan ve ikinci katı geçmenize gerek kalmadan tek seferde kusursuz bir biçimde eyelinerinizi çekebilirsiniz. 

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Makyaja ilk kez başlayanlar için minik teknikler kapsamında eyeliner nasıl çekilir? Öğrenilmesi gerekir. İlk defa kullanacak olanlar için zor bir işlem gibi görünse de aslında zamanla son derece hızlı bir şekilde çekilir. Eyelineri çekmek için öncelikle düzenli olarak kullanmak istediğiniz sabit bir çeşidi temin edebilirsiniz. Göz şeklinize ve kirpik dibi kalınlığına bağlı olarak en uygun çeşidi kullanmak her zaman daha faydalıdır. Kalem, likit, jel gibi çeşitlerden dilediğiniz seçtikten sonra kullanım aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Kalem formda olan modelleri kullanmak istediğinizde ucuna yakın yerden tutabilirsiniz. 90 derecelik açıyla göz pınarından başlayarak ve ucuna kadar hiç kıpırmadan sabit bir şekilde çekebilirsiniz. Jel formda olanları kullanmak istediğinizde bir fırçadan yardım almalısınız. Fırçanın ucu ince ve eğik yapıda olduğunda çok daha kolay bir şekilde çekilir. Jel formunu kullanırken fırçalı jele sürüp ucunu hafif bir şekilde temizlemelisiniz. Fırçada kalan boya miktarı kirpik dipler için yeterli olacaktır. Fırçayı da tıpkı kalem tutar gibi sabit bir şekilde tutarak göz ucuna kadar çekebilirsiniz. Daha çekik gözler için kirpik diplerini kalın şekilde geçtikten sonra göz ucunu kaş bölgesine doğru yukarı şekilde kıvırabilirsiniz. Daha büyük gözler elde etmek için kirpik diplerine geçiş yapmak yeterlidir. Göz uçlarını keskin ya da kıvrımlı yapmanıza gerek kalmaz. 

Eyeliner Çekme Aparatı Nedir?

Makyajı tekniğe dayalı olarak yapmak bazen zor olabilir ancak elde edilen sonuçlar bu zorluğu çekmeye değerdir. Özellikle de eyelineri en doğru şekilde çekmek isteyen ancak başarılı olamayanlar ve alışamayanlar için eyeliner çekme aparatı kurtarıcı bir ürün çeşididir. Kullanımı oldukça kolaydır. Göz ucuna yerleştirilerek kullanılır. Minik ve ince silikon ürünlerdir. Keskin kısmında cetvel üzerindeki gibi cm ölçüleri bulunur. Bu ölçü sayesinde ucunu ne kadar uzatmanız gerektiğine daha kolay karar verebilirsiniz. Eyeliner aparatı düzgün bir şekilde çekim yapmanızı sağlar. Uygun fiyatlar dahilinde sunulan bu aparatlar uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Genellikle silikon malzemeler kullanılarak elde edilen modellerin plastik ve metal gibi çeşitleri de mevcuttur. Sadece göz ucuna tutulan aparatların yanı sıra kirpik diplerini kapsayan aparat türleri de bulunur. Çok daha kalın ya da çok daha ince çekimler yapmak için bütün göz çevresini içeren aparatları da tercih edebilirsiniz. 

Eyeliner Modelleri

Çeşitli teknikleri en uygun şekilde uygulamaya yarayan eyeliner modelleri içerisinde ihtiyaç duyduğunuz tüm renkleri bulabilirsiniz. Jel kıvamlı modeller, sıvı modeller ve suya dayanıklı modeller mevcuttur. Birçok çeşidi bulunan bu modeller içerisinden göz yapınıza ve bütçenize en uygun olanları seçebilirsiniz. Kalem modeller uygulaması en uygun olan modellerdir. Tıpkı gerçek kalem gibi bir forma sahiptir. Uç kısmında boyanın aktığı ve yumuşak bir şekilde uygulandığı çekim kısımları yer alır. Likit modeller tüpte yer alan ve kendine ait sürme fırçası bulunan modellerdir. İçeriğinde yer alan sürülecek malzeme ise sıvı ya da akışkan bir yapıya sahiptir. Tüpü açtığınız zaman fırçasının kapağına sabitlendiğini görebilirsiniz. Kapak kısmında tutarak kirpik diplerine uygulayabilirsiniz. Mükemmel sonuçlar ve gün boyu kalıcılık için likit modelleri mutlaka denemelisiniz. Vazgeçemediğiniz ürünler arasında yer almaya her zaman adaydır. En çok tercih edilen bir diğer model ise jel modellerdir. Minik kavanozlar içerisinde yer alan jel kıvamlı modelleri uygulamak için eyeliner fırçası kullanımı gereklidir. Kavanoz içinde yer alan jel kıvamlı boyayı sürmek için fırçayı içine batırmalısınız. İstediğiniz yoğunluğu elde edecek miktarda boyayı aldıktan sonra dilediğiniz bakışları oluşturabilirsiniz. Bir diğer model ise keçe uçlu modellerdir. Şekil açısından kalem modellerle benzerlik gösterir ancak uç kısımları daha sivri ve keçedir. Aynı zamanda kıvam olarak da likit modellere benzer. 

Eyeliner Fırça Modelleri

İlk kullanmaya başladığınız zaman eyeliner çekme şekli zor gelebilir. Ancak kullanacağınız modele göre nasıl bir çekim yapacağınıza daha kolay karar verebilirsiniz. Kalem ya da keçe modelleri kullanmak istemediğinizde likit ve jel modelleri tercih edebilirsiniz. Bu çeşitlerin kullanımında mutlaka bir fırçaya ihtiyaç duyulur. Likit modeller tüplüdür ve içinde kendine ait fırça kısmı bulunur. Ancak jel modelleri çekebilmek için mutlaka fırçaya ihtiyaç duyulur. Fırça modelleri ince ve kalın, sivri ve yatay olmak üzere çeşitli tasarımlara sahiptir. İnce ve keskin uçlara sahip olan modellerle daha ince çekimler yapabilirsiniz. Yatay olan fırça modelleri ile hem daha kalın çekim yapabilir hem de göz uçlarını daha kıvrımlı hale getirebilirsiniz. Her fırça modeli farklı bir teknik için tercih edilir. Kolay kullanım ve gün boyu kusursuz bir göz makyajı için fırçaların kıllarında yumuşaklık ön plandadır. 

Eyeliner Bantları

Farklı tiplerde eyeliner çeşitleri kullanmak için el becerisine sahip olmak oldukça önemlidir. Ancak daha detaylı tekniklerde çekim yapmak için sizler de eyeliner bantları kullanabilirsiniz. Aparat kullanmaktan zorlananlar için pratik ve alternatif olan ürünler içerisinde yer alan bantların kullanımı çok daha kolaydır. Çift taraflı tasarıma sahip olan bantları göz kapağının üst kısmına yapıştırmalısınız. Bu bantlar çekmek istediğiniz kalınlığa bağlı olarak ayarlanabilir. Şeffaf ya da beyaz renge sahip olan bantların yapışkanlığı da oldukça yumuşaktır. Kirpik diplerine ya da göz kenarlarına herhangi bir zararı bulunmaz. İncelik ve kalınlığını tercihinize göre ayarladıktan sonra göz kenarına doğru yapıştırabilirsiniz. Daha sonra açıkta kalan kısımları seçtiğiniz renk ve çeşitle boyayarak kapatabilirsiniz. Kuruduktan sonra bantları çekebilirsiniz. Çektiğiniz anda bantların keskin kısımları ortaya kusursuz bir eyeliner görüntüsü verir. 

Eyeliner Fiyatları

Kalem, likit, jel ve keçe gibi çeşitleri bulunan eyeliner fiyatları ile de oldukça idealdir. Kullanım kolaylığı, çeşitli aparatlarla kullanımı ve tüm makyajlara sağladığı uyum ile fiyatları da orantılıdır. Günlük makyajınızda, özel makyajlarınızda ya da kombinlerinize uygun makyajlarınızda yer verebilirsiniz. Ucuz fiyatları sayesinde dilediğiniz zaman temin edebilirsiniz. Temel makyaj malzemeleri arasında yer alan bu ürün mutlaka her kadının makyaj çantasında bulunması gereken bir üründür. Klasik modelleri ve renklerinin yanı sıra, çılgın makyajlara uyum sağlayacak olan renk ve modelleri de bulunur. Bir kostüm partisi için renkli modellere ihtiyaç duyabilirsiniz. Klasik bir gece makyajı için gözlerinizi ön plana çıkarmak isteyebilirsiniz. Tüm bu istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak statüde olan bir üründür. 

Waterproof Eyeliner Çeşitleri

En çok tercih edilen eyeliner önerileri arasında waterproof çeşitler yer alır. Suya dayanıklı olan bu çeşitler gün boyu akmadan kirpik diplerinizi süslemeye devam eder. Yağmurlu günlerde, aşırı terleme gerektiren günlerde ya da çok özel ve uzun süre kalması gereken makyajlarda mutlaka kullanılması gerekir. Yüzünüzü yıkadığınızda, herhangi bir yerde su ile temasınızda çıkmaz ve akma yapmaz. Yaz aylarında denize ve havuza girerken hem güzelliğinizi korumak hem de özgürce yüzebilmek için waterproof özelliği taşıyan çeşitleri tercih edebilirsiniz. Böylece uzun süre su ile temas etseniz dahi akma meydana gelmez. 

Renkli Eyeliner Çeşitleri

Günlük sade makyajın yanı sıra bazen çok renkli ve yaz mevsimine uygun makyajlar da yapmak isteyebilirsiniz. Burada devreye giren renkli eyeliner çeşitleri sayesinde makyajınızı dilediğiniz renkleri kullanarak donatabilirsiniz. Sarıdan pembeye, kırmızıdan yeşile, turuncudan mora, maviden beyaza her türlü renk tonunu içeren çeşitler mevcuttur. Üstelik tüm renklere likit, jel, kalem ve keçe modellerinde yer verilir. Renkli çeşitlerini kostüm partilerinde, maskeli partilerde, sevimli ve sıcak ortamı bulunan davetlerde yapacağınız makyajlar için kullanabilirsiniz. Tıpkı klasik olan siyah çeşitleri gibi renkli çeşitleri çekebilmek için de aparat ve bant kullanımına yer verebilirsiniz. 

Jel Eyeliner Çeşitleri

Göz makyajının olmazsa olmazları arasında yer alan eyeliner jel kıvamlı olduğunda çok daha uzun süreli bir kullanım sunar. Jel modellerde küçük kavanozlar içerisinde boya yerini alır. İstediğiniz tüm renklerin jel kıvamlı olanını bulabilirsiniz. Kapağını açtığınız zaman üzerinde koruyucu bir kısım bulunur. Bu kısmı ister tamamen açarak kullanabilir isterseniz yalnızca fırçanın gireceği kadar bölüm açarak kullanabilirsiniz. Jel modellerin kıvamı oldukça akışkandır. Kirpik diplerine çok kolay bir şekilde uygulanır. Jel modelleri uygulayabilmek için ekstra bir fırça yardımına ihtiyaç duyulur. Kremsi formülü sayesinde hem daha kolay uygulanır hem de uzun süre dayanıklılık sağlar. Fırça kullanımıyla istediğiniz kadar boyayı alabilir ve kirpiklerin dibine, göz pınarlarından başlayarak göz ucuna dek sürebilirsiniz. Böylece gözlerde istediğiniz derinliği ve anlamı da rahatlıkla yakalayabilirsiniz. 

Dumanlı Gözler İçin Eyeliner Kullanımı

Dumanlı gözler için eyelinerin kullanımına mutlaka yer verilmesi gerekir. Çeşitli renklere sahip olan modeller içerisinde siyah, füme ve gri olan renkleri tercih edebilirsiniz. Daha koyu ve buğulu bir makyaj yapmak istediğinizde tam olarak isteğinizi hayata geçirmenize olanak sağlar. Kısa sürede uygulanabilen kremsi formüllü olan jel ya da likit modelleri tercih edebilirsiniz. Dumanlı gözler elde etmek için mutlaka koyu renkli olan çeşitleri kullanmak gerekir. Eyeliner nasıl sürülür?  Ve hangi göz tipi için nasıl bir makyaja eşlik eder? Soruları da kullandığınız sürece tekniklerle birlikte yanıtını bulur. Dumanlı bir göz tipi elde etmek için eyelinerinizi mutlaka daha kalın çekmelisiniz. Bunun için de en uygun olan çeşitler jel ya da likit çeşitlerdir. Ekstra kalın bir fırça elde ederek göz uçlarındaki kıvrımları daha kalın hale getirebilirsiniz. Böylece baktığınız zaman keskinlikten çok buğulu bir bakış elde edebilirsiniz. Eyelinerinizin arka planını yumuşatmak ve renk geçişlerini de en doğru şekilde yapmak için mat ve gri tonlarına sahip olan farları tercih edebilirsiniz. 

Keskin Gözler İçin Eyeliner Kullanımı

Keskin gözler elde etmek ve daha çok özel davet ya da gece davetine uygun makyaj yapmak istediğinizde de eyelinerinizin ince yapılı olması gerekir. Keskin bakışlar için en doğru modeller arasında kalem ve keçe modeller yer alır. Renk farkı olmaksızın yapmanız gereken tek şey 90 derecelik açı kullanarak kirpik diplerini ultra ince şekilde doldurmaktır. Göz uçlarında yer vereceğiniz kıvrımların ise daha dik ve daha uzun olması yeterli olacaktır. Bu teknik sayesinde keskin bakışlara sahip olabilir ve klasik, Retro havası veren bir makyajı gece boyunca taşıyabilirsiniz. Hem kullanımı kolay olan hem de fiyatları oldukça uygun olan tüm modelleri çantalarınızda da rahatlıkla her yere taşıyabilirsiniz. Gözlere farklı bir anlam katan, derin bakışlar elde edilmesini sağlayan ve özellikle de çeşitli renkleri sayesinde tüm makyaj tekniklerine uyum sağlayan modeller sizleri bekliyor. 

  • Eyerline Ne İle Temizlenir?

Suya dayanıklı olan çeşitlerin temizliğini yalnızca makyaj temizleme suyu ya da temizleme jelleri ile yapabilirsiniz. Normal çeşitleri ise yıkayarak, ıslak mendille silerek çok basit bir şekilde temizleyebilirsiniz. 

  • En Kolay Hangi Eyeliner Çekilir?

En kolay şekilde çekilen çeşit kalem eyeliner çeşitleridir. Keçe uçlu ya da sert uçlu olması fark etmez. Tutuş açısından ve incelik açısından, ilk kez çekecekler için de kolay bir kullanım sunar. 

  • Eyeliner Ne İçin Kullanılır? 

Makyajların çok daha anlamlı olması için kullanılır. Özellikle de göz makyajını ön plana çıkarmak, keskin, buğulu ya da dumanlı gibi çeşitli göz tasarımları elde etmek için kullanılır. Tüm renkleri bulunan modeller kullanılacağı alana göre farklı tekniklere eşlik eder. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Eyeliner

1626 ürün listeleniyor
Flormar
Golden Rose
Pastel
Revolution
Rimmel London
Inglot
Avon
NYX Professional Makeup
faberlic
L'Oréal Paris
Cecile
Pretty Beauty
Beaulis
Kryolan
Gabrini
Oriflame
Note
monicatime
Max Factor
EKS Ticaret
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 45 / 1626 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?