Kaş Makyajı

Yüz ifadesinin en önemli unsurlarından biri olan kaşlara doğru şeklini vermek önem taşır. Şekil bakımından düzensiz veya aralarında boşluklar olan kaşlarda kaş makyajı ürünleri kullanılarak doğal bir görünüm elde edilir. Bu ürünler arasında kaş kalemi, kaş fırçası, kaş farı, kaş boyaları ile renk açıcı boyalar bulunur. Kaş ve kirpiklerinizin şekillendirilmesinde, aynı zamanda bakımlarının sağlanmasında jellere de başvurabilirsiniz.

Kaş Makyajı Ürünleri

Farklı renk tonlarındaki kaş kalemleri, kaş makyajı yapılırken en çok kullanılan malzemeler arasında yer alır. Pratik ve işlevsel bir kullanım taşırlar. Hepsiburada.com’da bulabileceğiniz Estee Lauder, Alix Avien, Pastel gibi daha pek çok kozmetik markasına ait kaş kalemleri yardımıyla kaşlarınıza kendi doğal görünümüne en uygun şekli verebilirsiniz . Kaş fırçası ile birlikte kullanılan kaş farları ise kaş ifadenizin en iyi şekilde sağlanmasına yardımcı olur. Kaş fırçasının ince ucu kaş aralarının far ile yumuşak şekilde doldurulmasına olanak tanır.

Kaşların ve kirpiklerin şekillendirilirken bakımlarının da yapılması gerekir. Bunun için özel olarak üretilen jeller içeriğindeki meyan kökü, şeker kamışı, limon çiçeği gibi doğal ürünler sayesinde kaşları ve kirpikleri nemlendirir ve parlatır. Bu jelleri uygulayarak, kaş ve kirpiklerinizi hem şekillendirebilir hem de bakımını yapabilirsiniz.

Kaşlarınızın doğal renginin arzuladığınız renkten daha koyu olduğunu düşünüyorsanız renk açıcı boyalardan yardım alabilir; kaş renginizi koyulaştırmak istiyorsanız da kaş boyası krem setlerinden yararlanabilirsiniz.

Hepsiburada.com’da bulabileceğiniz tüm cilt tiplerine uygun kaş paletleri, komple kaş bakımınızı sağlar. Bu paletler içerisinde, kaş farı, aydınlatıcı far, kaş fiksleştirici balm, kaş fırçası ve cımbız gibi kaş makyajınız esnasında ihtiyaç duyabileceğiniz bütün ürünleri aynı anda bulabilirsiniz. Kaş paletleri taşınabilirlik ve kolay kullanılabilirliği açısından işlevsellik taşır.

Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

Kaş makyajı yapmak için kaş kalemine, kaş fırçasına ve kaş farına ihtiyaç bulunur. Kaşların doğal görünümünü bozmamak, sadece aralarındaki boşlukları doldurmak için genellikle kaş kaleminden veya kaş farından faydalanılır. Ancak, kaş kaleminin yatay şekilde, yumuşak hareketlerle kullanılması ve sadece kaş aralarının doldurulması gerekir. Aksi takdirde kaşlar doğal bir görünümden uzaklaşır.

Kaş makyajı yapılırken ikinci olarak kaş kuyruğu yüzün simetrisine uygun şekilde uzatılır. Bu işlem genellikle kaş farı ve kaş fırçası yardımıyla yapılır. Kaşınızın kuyruğunun ne kadar uzatılacağını belirlemek için bir kalemden veya uzun çubuktan faydalanabilirsiniz. Bunun için; çubuğun bir ucu burnun yanına tutularak, diğer ucu çapraz şekilde gözün dış yanına doğru uzatılır. Kaşın kuyruğunun çubuğun gösterdiği noktada bitmesi gerekir. Bundan daha uzun olan kuyruk yüze üzgün bir ifade verir.

Makyajda doğru kaş farı renginin kullanılması önem taşır. Sarışın ve açık tenlilere açık kahve, gri tonları; esmerlere ise koyu kahve ve siyah tonları önerilir. Doğallığı sağlamak için tonların karıştırılması da tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Makyaj esnasında, sıklıkla kullanılan aydınlatıcı farın daha çok gece makyajında tercih edilmesi önerilir. Günlük kullanımlarda aydınlatıcı far, kaşları doğal görünümünden uzaklaştırmaya neden olabilir.

Kaş makyajında doğallığı yakalamak, kaşlarınızı tamamlamak için tek çizgi çizmekten kaçınarak, bunun yerine kaş farı ve kaş fırçası yardımıyla kaşın çıkış yönüne uygun küçük dokunuşlar yapabilirsiniz.

Kalemle veya kaş farları kullanılarak yapılacak kaş biçimlendirme işlemleri aynı zamanda yüz şeklinin değiştirilmesine de imkan tanır. Eğer yüzünüz uzunsa daha oval; yuvarlak ise daha dar hâle getirilebilirsiniz. Makyaj ürünleri yardımıyla kaşlarınızın daha gür görünmesini de sağlayabilirsiniz. Duyguların ifadesini sağlayan kaş ve gözlerin biçimlendirilmesi ve daha belirgin hâle getirilmesi aynı zamanda ifadeyi de güçlendirir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kaş Makyaj Ürünleri

2977 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 2977 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/341425/32010965/32010989