Kaş Makyajı

Kaş Kalemi

Günümüzde en trend olan makyaj tekniklerinden birisinin belirginleştirilmiş, dolgun, yukarıya taranmış kalkık kaşlar olduğu bilinmektedir. Bu trende ayak uydurabilmek aslında oldukça kolay bir yöntemdir. Kullanacağınız makyaj ürünlerinin uygun olanını seçerek doğru bir şekilde kullanmanız istediğiniz kaş görüntüsünü elde etmenize yardımcı olacaktır. Kullanacağınız bu ürünler kaş kalemi kaş farı ve kaş maskarasıdır. Bunların yanında kaş kirpik boyası ya da kaş jeli de kullanılmaktadır. Ama kullanım rahatlığından dolayı içlerinde en çok tercih ve tavsiye edilen ürün kaş kalemidir.

Kaş kalemi seyrek yapıdaki kaşların aralarındaki boşlukları doldurarak kaşın daha dolgun gözükmesini sağlayan bir üründür. Yer yer dökülen ve seyrekleşen kaşlarınızın içini kolayca ve rahatça doldurabileceğiniz kaş kaleminin kaş renginize uygun birden fazla renk seçeneği bulunmaktadır. Kalem şeklinde olmasının verdiği rahat kullanımının yanında yapılarının da farklılık gösterdiği bilinmektedir. Ama tavsiye edile kaş kaleminin yumuşak başlıklı olması durumudur. Bunun sebebi kalemi kaşlarınıza uygularken sert yapıya sahip olan kalemler canınızı acıtabileceği gibi kaşlarınıza da zarar verme ihtimalleri bulunacaktır. Kaş kılları, tüyleri arasında rahatlıkla sürülebilen pudralı kaş kalemleri çoğu kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. 

Yapacağınız makyajda kullanacağınız, uygulayacağınız ürünler makyajın görüntüsünü duruşunu büyük oranda etkilemektedir. Örneğin kaş kalemi kullanırken yanında uygulayacağınız 3’lü kaş far serisi makyajınıza renk katacaktır. Ayrıca uygun renklerin kullanılması durumunda cildinizin daha sağlıklı ve genç durmasına da yardımcı olacaktır. Tabi tercih edeceğiniz ürünlerin yapısı, içeriği ve pigmentleri de makyajınızın duruşunu, görünümünü etkileyecek faktörler arasında yer almaktadır.

Neden Kaş Kalemi Kullanmalısınız?

Seyrek kaş yapısına sahip kadınların sıklıkla tercih ettiği bir makyaj malzemesi olan kaş kalemi kaşlarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Ufak bir detay gibi gözüken kaşları kaş kalemi ile doldurmanız durumunda yüz ifadeniz bile değişecektir. Düzgün duran daha dolgun görünümlü kaşlar için kaş kalemi kullanmanız oldukça önem arz etmektedir. Bunun dışında;

 • Simetrik olmayan, asimetrik duran kaşların kurtarıcısıdır. 
 • Kaşlarınızı kolayca şekillendirebilirsiniz.
 • Kullanacağınız kaş kaleminin ucunun doğal olması sayesinde kaş kıllarına birebir benzeyen kaş görünümü elde edebilirsiniz. Böylece doğal bir görünüm elde edeceksiniz.
 • Microblading gibi maliyetli ve can atıcı uygulamalardan kurtarmaktadır.
 • Kullanacağınız kaş kalemi ile size uygun olan ideal kalınlıktaki kaşları elde etmek mümkün hale gelecektir. 

Kaş Kalemi Çeşitleri Nelerdir?

 • Kalıcı Kaş Kalemi

Kaşınızın boşluklu yapısını doldurarak seyrekliği azaltan kaş kalemlerinin markadan markaya kalıcılık süresi değişiklik göstermektedir. Fakat genel olarak bakıldığı zaman yumuşak dokulu kaş kalemlerinin kaşta durabilme süreleri daha uzundur. Kalıcı kaş kalemi ile daha rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz.

 • Aydınlatıcı Kaş Kalemi

Aydınlatıcı kaş altı kalemi çeşidi sayesinde göz çevresi aydınlatılarak kaşın olduğundan daha belirgin ve kalkık bir görüntü elde etmesini sağlamaktadır. 

 • Kaş Şekillendirici Kalem

Kaş şekillendirici kalem sabun ve wax yerine kullanılmaktadır. Kaşların kalkık ve sabit kalmasında yardımcı olmaktadır. 

 • Kaş Sabitleyici Kalem

Bu kaş sabitleyici renksiz kalem çeşidiyle kaşlarınız dağınık görüntüden kurtulacaktır. Kaşınızı istediğiniz şekilde şekillendirip sabit durmasına yardımcıdır. Bunun yanı sıra düşük kaş görüntüsünü ortadan kaldıran bir üründür. 

Kullanacağınız Kaş Kalemi Hangi Renk Olmalıdır?

Size uygun olan doğru rengi seçmek oldukça önemli bir husustur. Aksi takdirde kaşlarınızı yanlış kaş kalemi ile doldurmanız durumunda yapay bir görüntü ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla uygun olan doğru kaş kalemi rengi makyajınızı ve görüntünüzü etkileyecektir. Doğru rengi nasıl seçeceğiniz konusuna gelecek olursak eğer kaş renginizden bir ton açık olan renk size uygun kaş kalemi rengidir. Ancak unutmayınız ki kaş kaleminizi seçerken saç renginizi değil kaş renginizi dikkate almanız gerekmektedir. Bu yüzden kaş kalemi tercih edilirken siyah rengini seçmeniz önerilmeyecektir.

Uygun Fiyatlı Önerilebilen Kaş Kalemi Markaları Nelerdir?

Flormar

Flormar bilindiği üzere ürün yelpazesi oldukça geniş olan, popüler markalardan birisidir. Bunun yanı sıra ürünleri de oldukça kaliteli ve bütçe dostudur. Tam anlamıyla fiyat performans ürünleri üretiyor denebilir. Bu kadar ürün yelpazesi geniş olan markada elbette ki kaş ürünleri, kaş kalemleri ve çeşitleri de bulunmaktadır. Bunlar: Kaş Kaldırma Etkili Brow Up Highlighter Pencil Aydınlatıcı Kaş Altı Kalemi, Tarayıcı ve Dağıtıcı Fırça Kapaklı Eyebrow Pencil Kaş Kalemi, İki Uçlu Kaş Kalemi ve Kaş Fırçası, Kaş Maskarası ve Kaş Farı, Tarak Uçlu ve Doğal Etkili Micro Filler Likit Kaş Kalemi, Micro Fıller Brow Pen Suya Dayanıklı Kaş Kalemi, Kaş Kalemi Angled şeklinde kategorize edilebilir. Flormar kaş kalemi ürünlerinin birden fazla renk seçeneği mevcuttur. 

Flormar kaş maskarası ve kaş farı ürünü tercih etmeniz durumunda;

 • Cilt tipi ayrımı yapmanıza gerek yoktur. Bunun sebebi tüm cilt tiplerine uygun olmasıdır.
 • Her kaş rengine uygun ren seçeneği mevcuttur.
 • Kaşlarınızı istediğiniz görünüme kavuştururken doğal durmasına da yardımcı olmaktadır.
 • Kapağında bulunan fırça yardımıyla kaşlarınızı daha rahat bir şekilde şekillendirebilirsiniz. 
 • İçerisinde yer alan bitkisel yağlar yardımıyla cildiniz nemlenecektir.
 • Yaşlanma karşıtıdır. Yaşlanma sürecini geciktirmektedir. 
 • Ürünü uygularken kaşlarınızın arasını kalem yardımıyla doldurunuz. Ardından kalemin kapağında bulunan fırça yardımıyla kaşınızı tarayıp şekillendiriniz. 

Flormar iki uçlu açılı kaş kalemi ve kaş fırçası ürününü tercih etmeniz durumunda;

 • Her kaş rengine uygun renk seçeneği bulunmaktadır.
 • Dokusunun yumuşak olmasından dolayı kolay kullanıma sahiptir.
 • Her cilt tipine uygun bir üründür.
 • Kaşlarınıza ürünü uygulamanız durumunda kaşlarınız daha dolgun ve şekilli duracaktır. 
 • Kalemin arkasında yer alan fırça sayesinde kaşlarınızı kolayca şekillendirmenize yardımcı olacaktır. 
 • Otomatik açılı uç başlığı sayesinde kullanımı oldukça rahattır. Ve uygulanması durumunda kaşlarınız pürüzsüz bir görüntü elde edecektir.

Farmasi

Bilindiği üzere Farmasi ürün yelpazesi oldukça geniş olan, popüler ve doğal ürün üreten markalardan birisidir. Bunun yanı sıra ürünleri de oldukça kaliteli, bütçe dostu ve sağlıklıdır. Tam anlamıyla fiyat performans ürünleri üretiyor diyebiliriz. Bu kadar ürün yelpazesi geniş olan markada elbette ki doğal kaş ürünleri, kaş kalemleri ve çeşitleri de bulunmaktadır. Bunlar; Kaş Maskarası, Eyebrow Liner Kaş Kalemi, Şeffaf Kaş Maskarası, Star Look Maskara, Kaş Rimeli, Transparan Kaş Maskarası, Kaş şekillendirici… 

Bu ürünlerin ebatları değişiklik göstermektedir. Ürünlerin renkleri de değişiklik gösterir. İstediğiniz renkte ürün bulabileceğiniz gibi şeffaf olan ürünleri de mevcuttur. Ürünler doğal olduğundan dolayı tüm yüz ciltlerinde kullanılması uygun olacaktır. 

Farmasi şeffaf kaş maskarası ürününü tercih etmeniz durumunda;

 • Ürünün şeffaf olduğu için bir rengi bulunmamaktadır. Dolayısıyla kaşlarınıza uyguladığınız zaman renk vermediği için doğal bir görüntü elde etmenizde yardımcı olacaktır.
 • Ürünün fırçası kaş boyutuna özel olarak tasarlanmıştır. Dolayısıyla zorlanmadan ürünü kaşınıza uygulama imkânı sunmaktadır. 
 • Uygulandıktan sonra kaşlarınızda ıslaklık ya da yapışkanlık hissi bırakmayacaktır. Hızlı kuruyabilme özelliğine sahi bir üründür. 
 • Kalıcılığı uzundur. Rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

Kaş Kalemi Fiyatları

Kullanacağınız makyaj malzemelerinin, ürünlerin kaliteli olması oldukça önemli bir husustur. Bunun sebebi vücudunuzdaki en hassas yerlerinden olan yüzünüze, gözünüze ve cildinize temas edecek olmasıdır. Kaş kalemi fiyatları uygun diye alınan bir ürün yanlış, kötü içerikli ürün kullanımıyla cildinize zarar verebilir ve cildinizi tahriş edebilir. Dolayısıyla masrafı göz ardı ederek kullanacağınız ürünü seçmeniz gerekmektedir. Yüzünüzde en hassas ve önemli yerlerden birisi olan göz ve çevresinde kullanacağınız ürünlerin içeriği temiz olmalıdır. Örneğin kullanacağınız kaş kalemi ekstra özen göstermeniz gereken ürünlerden birisidir. Ancak bazı markaların içeriklerinin temiz olması fiyatlarında yüksek artışa sebebiyet vermemektedir. Doğal içerikli, uygun fiyatlı bütçe dostu birden fazla marka bulunmaktadır. Kaş kalemi fiyatı incelendiği zaman Farmasi ya da Flormar markaları kaliteli ve sağlıklı ürünleriyle bütçenizi zorlamadan alış veriş yapabilme imkânı sunmaktadır.

Kaş Kalemi Nasıl Uygulanmalıdır?

Kaş kalemleri kullanım amacına göre çeşitlendirilmiştir. Örneğin istediğiniz görünümde sabitlenmiş kaşlar için kaş sabitleyici renksiz kalem bunlardan birisidir. Fakat kullanacağınız kaş kalemi hangi çeşitte olursa olsun uygulanması aynıdır.

 • İlk önce yapmanız gereken kaşınızdaki boşlukları, seyrekleşmiş bölgeleri tespit etmektir.
 • Ardından boşluklu bölgeleri doldurman gerekmektedir. Ancak doldururken boyamaktan ziyade kaş kıllarınıza benzeyen, kıllarla aynı yöne uzayan çizgiler çekmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde çok yapay bir görüntü elde etmiş olursunuz.
 • Kaşlarınızın başlangıç noktası unutulmaması gereken bir noktadır. Kaşlarınızın başladığı kısmı ekstra özen göstererek doldurmanız size avantaj sağlayacaktır.
 • Ardından kullanacağınız kaş kalemi ürünün varsa arkasındaki tarakla yoksa da ayrı bir kaş tarağı ile kaşlarınızı tarayınız. Bu şekilde elde edeceğiniz görüntü taramadığınızda oluşacak görüntüye nazaran daha doğal olacaktır.
 • İsteğe bağlı olarak şekillendirdiğiniz kaşlarınızı kaş sabitleyici yardımıyla sabit kalma süresini uzatabilirsiniz. 
 • Yine isteğe bağlı olarak kaşınızın altına aydınlatıcı kaş kalemi ürününü uygulayarak kaşlarınızı olduğundan daha yukarıda gösterebilme imkânına sahipsiniz. 
 • Adımları tamamladığınızda doğal, dolgun, canlı görünen ve sağlıklı duran kaşlara sahip olabilirsiniz. 

Seyrek Kaş Yapısına Sahip Olan Kişiler Ne Yapmalıdır?

Seyrek kaş yapısına sahip olan kişilerin fındık yağı kullanması uygun olacaktır. Fındık yağı içeriğinden dolayı kaş kılı köklerinizi besleyecektir. Böylece kaşlarınız uzayacak ve çoğalacaktır. Uygulama aşamasına değinecek olursak pamuğa birkaç damla fındık yağını döktükten sonra kaşlarınıza masaj yaparak uygulamanız önerilmektedir. Ardından bir saat kadar bekleyip ılık su yardımıyla kaşlarınızı fındık yağından arındırmanız önemlidir. Bunun dışında kullanacağınız A ve E vitaminleri de kaşlarınızın daha gür ve canlı gözükmesini sağlayacaktır.

Kaş seyrekliğini düzeltmeniz uzun soluklu bir süreçtir. Dolayısıyla bu süreçte kaş kalemi kullanmanız uygun olacaktır. Bunun dışında kaşlarınız çoğaldığı zaman bile kaş kalemi kullanabilmeniz mümkün. Böylece kaşlarınız daha düzgün bir görüntü elde edecektir. 

Kaş Şekillendirici Bakım Kiti Nedir?

Aslında içeriği şu ürünlerden, malzemelerden oluşuyor diyemeyiz. Her kaş şekillendirici bakım kiti ürününün içerisine koyulan ürünler farklılık göstermektedir. Kimi kitlerde kaş kalemi, kaş maskarası, kaş sabitleyicisi bulunurken kimi kitlerde ise kaş farkı, kaş kalemi gibi ürünler kombinlenmiştir. Bu kaş şekillendirici bakım kitlerinin amacı ürünlerin toplu alımında müşteriye maddi açıdan zorluk çıkarmamasıdır. Ürünler bu şekilde daha ekonomik bir halde satışa sunulmaktadır. Alacak olan kişilere avantaj sağlayan bu kaş şekillendirici bakım kiti ürünleri sayesinde kişiler az bütçeyle çok ürün elde etmiş oluyorlar. 

Kaşlarınızı Ne ile Doldurabilirsiniz?

Aslında bakıldığı zaman kaşlarınızı dolduracak birden fazla ürün bulunmaktadır. Bunlar: jel, kalem ya da fardır. Bu ürünlerin kullanım zorlukları farklılık göstermektedir. Örneğin yeni yeni kaşını dolduran bireylerin jel formundaki kaş ürününde zorlanacağı muhtemel bir durumdur. Bu nedenle yeni yeni kaşlarına uygulama yapan kişilerin kaş kalemi ya da kaş farı kullanması uygun olacaktır. Kullanım rahatlığı ve doğal görünümü sayesinde tavsiye edilen ürün ise kaş kalemidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kaş Makyaj Ürünleri

3139 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 43 / 3139 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?