Güzel gözlerin en büyük sırrı uzun kirpiklere sahip olmaktır. Bakışlarınızı tamamen değiştiren uzun kirpikler gözlerde hem daha sağlıklı hem de daha güzel bir görünüm sağlar. Bakışlarınızı farklılaştırmanı en kolay ve en hızlı yolu ise takma kirpik kullanmaktır. Birçok sanatçının ve ünlü ismin de etkileyici görünüm için sıklıkla başvurduğu takma kirpikler, göz makyajınıza tamamen yeni bir hava katarken bakışlarınızı ve yüz ifadenizi tamamen yeniler.

Takma Kirpikler

Gözleri ön plana çıkarmak ve kısa, seyrek kirpikleri olanların göz makyajlarına daha derin bir ifade katmak için kullandıkları takma kirpikler genel olarak iki ana kategoriye ayrılmıştır. Bunlardan ilki tek parça halinde kullanım sağlayan, ince bir hat üzerine göze uyum sağlayan, farklı boyutlarda kirpiklerin sıralı olarak dizildiği modellerdir. Bu yay şeklindeki modeller göz çizgisine yapıştırılarak kullanılır. İkinci çeşit ise daha doğal bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih ettiği tekli takılan modellerdir. Farklı uzunluklarda ve boyutlarda küçük parçalara ayrılmış kirpik kümelerinden oluşur. Tek kullanımlık bazı takma kirpikler parti ve özel günler için üretilmiştir. Dramatik etki veren bu özel modeller ise farklı renklerde ve alışılmışın dışında kesimlerde olabilirler.

Takma kirpikler göz üzerine özel olarak üretilen yapıştırıcılar yardımıyla takılır. Büyük dikkat ve özen gerektiren bu işlemi daha kolay yapmak için cımbız gibi ince ve rahat kullanılan bir araçtan yararlanılabilir. Uygulanacak takma kirpikler doğal kirpiklere göre çok daha uzun boyda ise kirpikler arasındaki fark dikkat çekebilir. Daha doğal bir duruş sağlaması için takma kirpikler kullanılmadan önce ince uçlu bir makas yardımıyla kısaltılarak kişiye özel boyuta getirilebilir. Tekli modeller ise kirpiklerin arasına eklenerek daha fazla bir alana dağıtılarak kullanılır. Eklenmeden önce her bir kirpiğin kök kısmına kirpik yapıştırıcısı sürülür. Yine bir cımbız ya da kaş şekillendirici fırça yardımıyla, göz kapağının uç kısmına, diplere gelecek şekilde eklenir. Takma işlemini kolaylaştırmak amacıyla applicator olarak adlandırılan kirpik takma aparatları da mevcuttur. Kirpikler yapıştırıcıları sürüldükten sonra kıvırma aletine benzeyen bu aparatlar yardımıyla kolayca yerleştirilebilir.

Takma kirpikler için kullanılan yapıştırıcılar siyah ya da şeffaf renkte olabilirler. Sürüldükten bir kaç dakika sonra kullanıma uygun hale gelirler. Takma kirpik yerleştirildikten sonra yüzey üzerinde kısa bir süre daha tutularak yapıştırıcının kuruması beklenir. Gün içerisinde sorun yaşanmasını önlemek ve terleme gibi durumlarda kirpiğin düşmesine engel olmak için suya dayanıklı malzemeden üretilirler. Bazı takma kirpikler kullanım kolaylığı sağlamak için kendinden yapışan şekilde üretilmiştir. Uzun süreli kullanım sağlayan, özel olarak hazırlanmış yapışkanlı bantlarla desteklenen bu kirpikler, tekrar yapıştırılabilmesinin sağlaması için ekstra şeritleri ile birlikte satılırlar.

Takma Kirpik Fiyatları

Takma kirpik fiyatları modellerine ve kullanım sürelerine göre çeşitlilik gösterir. Tek kullanımlık kirpiklerin yanında doğru ve temiz bakım ile defalarca tekrar kullanılabilen uzun süreli modeller de mevcuttur. Küme kirpik modeller çoklu şekilde kutularda satılırlar ve ihtiyaç durumunda, düşen ya da eskiyenlerin yerine yenileri eklenerek uzun süreli kullanım sağlarlar.

Kirpikler takıldıktan sonra üzerlerine normal göz makyajı uygulanabilir. Kalem ya da dipliner çekilerek kirpiğin göz kapağıyla birleştiği nokta daha da gizlenebilir. İlk takıldığında daha dik duran kirpikler, kirpik kıvırma aleti kullanılarak daha yumuşak bir forma sokulur. İstenirse rimel kullanılarak doğal kirpiklerle karışması sağlanır. Takma kirpikler ve yapıştırma malzemeleri tüm cilt tiplerine uygun olarak üretilirler. Kullanım sonrası gözden çıkarmak istenildiğinde makyaj temizliğinde faydalanılan yağ bazlı göz makyajı temizleyicileri ve göz temizleme sütleri, yumuşak hareketlerle yapıştırılan diplere uygulanarak kolayca gözden ayrılması sağlanır.


Takma Kirpik Ürünleri

449 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Flormar
  2. Lionesse
  3. Salon Perfect
  4. Ardell
  5. Tanaçan
  6. EYLURE
  7. Kiss
  8. Nascita
  9. Dvl
  10. Everlash
  11. Ib
  12. 1000 Hour
  13. Elly
  14. Lush Lash
  15. Tarko
  16. Solingen
  17. Thuya
  18. Beautify
  19. Merrys
  20. Revlon
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483603/341425/32010965/32010988
BAŞA DÖN