Göz Makyaj Temizleyicileri

Göz makyajı temizlenirken, makyajın kirpiklere ve gözlere zarar vermeden bir çırpıda çıkmasını sağlayan ürünler tercih edilmelidir. Doğru göz makyajı temizleyicilerini kullandığınızda kirpiklerinizde kalıntı, gözlerinizde tahriş olmaz ve cildiniz zarar görmez. Özellikle gece yatmadan önce makyajın mutlaka detaylı şekilde temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde, uyku sırasında cilt gözenekleri tıkanır, göz altlarında morluklar oluşur, sivilce oluşumuna ve kirpiklerde dökülmeye davetiye çıkarılmış olur.

Göz Makyajı Temizleyiciler

İyi bir göz makyajı temizleyicisinin her şeyden önce suya dayanıklı olması, göze uygulanan rimelin, kalemin, eyeliner veya farın zorlanmadan göz kapağından ve kirpiklerden çıkmasını sağlaması gerekir. Ürünlerin yüksek alkol oranına sahip olmaması, cilde zarar vermemesi önem taşır.

Temizleyici ürünün yumuşak ve akışkan bir jel dokusu içermesi ciltte kalıntı olmamasını mümkün kılar. Parfüm, paraben, koruyucu madde içermeyen; aynı zamanda PH seviyesi gözyaşı ile uyumlu ürünler hassas gözlere sahip kişilerde daha rahatlıkla ve kolaylıkla kullanılır.

Makyaj temizliğine yönelik ıslak mendiller ve göz makyajı çıkarıcı pedler de sıklıkla tercih edilen göz makyajı temizleyiciler arasında yer alır. Bu pedler, günlük ve hızlı kullanım için idealdir. Özellikle eve çok yorgun geldiğinizde anti – alerjenik mendilleri ve pedleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, acı badem sütü aynı zamanda makyaj temizleme sütü olarak bilinir. Cildinizi temizlerken, yumuşatma; aynı zamanda nemlendirme ve besleme özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Makyaj temizleyicilerin dermotolojik ve oftalmajik testlerden geçirilmiş olmaları kontak lens kullananlar ve yabancı maddelerden kolay etkilenen gözler açısından önem taşır. Göz kapaklarını rahatlatıcı özelliğe sahip olan, doğal kaynaklı kirpik güçlendirici maddeler içeren ve yağlı his bırakmayan ürünler idealdir. Göz makyajı temizleyicilerine ulaşmak ve ihtiyacınıza en uygun olanını karşılaştırmalı olarak bulmak Hepsiburada.com’da kolay hâle getirilmiştir. Hepsiburada.com kategori sayfasından Lancome, Clinique, La Roche gibi kozmetik ürünleri alanında uzman markalara ait ürünlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Göz çevresindeki deri çok ince ve hassas olduğu için kolaylıkla tahriş olup, kırışabilir. Bu nedenle, göz makyajının sert hareketlerden kaçınılarak, bastırmadan ve ovuşturmadan temizlenmesi gerekir. Temizleme işleminde bunun için özel üretilen ürünlerden faydalanmak en etkili yöntemdir.

Makyajınızı silmeden önce, gözlerinizi korumak için öncelikle ellerinizi yıkamalısınız. Daha sonra silme işlemine uygun büyüklükteki bir pamuk suyla ıslatılır. Bir miktar göz makyajı temizleyicisi pamuğa dökülür ve kirpikler nazik hareketlerle ıslatılır. Silme hareketi genellikle yukarıdan aşağıya doğru gerçekleştirilir. Pamuğun çok kirlenmesi halinde değiştirilmesi veya arka yüzünün kullanılması gerekir. Ürünle temizledikten sonra gözler su ile durulanır veya yine su ile ıslatılmış temiz bir pamuk yardımıyla silinir. Bütün bu işlemlerin sonunda kağıt havluyla gözleri ve kirpikleri kurulamak ve nemlendirmek de önem taşır.

Göz makyajı temizleyicisi olarak çift fazlı bir ürün tercih ettiyseniz, bunların birbirine en iyi şekilde karışması ve etkin temizleme sağlayabilmesi için kullanımlarından önce mutlaka çalkalanması gerekir. Göz makyaj ürününün zor çıkan bir malzemeden üretilmiş olması halinde makyaj silme işlemi sırasında pamuğun 3 – 5 saniye daha uzun süre ile kirpiklere bastırılması, malzemenin bu sayede yumuşatılması kolaylık sağlar. Yumuşatma işleminden sonra temizleme hareketini önce yukarıdan aşağıya, ardından içten dışa doğru gerçekleştirebilirsiniz. Pamukla sildikten sonra, kirpiklerde kalıntı olmaması için kulak çubuğunun kullanılması da önerilir. Profesyonel makyaj temizleyicilerin kullanımından sonra nemlendirme için kullanacağınız göz kreminin pamuk yardımıyla sürülmesi aynı zamanda kalıntıları çıkarmaya da yardımcı olur.

Göz makyaj temizliğinde acı badem sütünün veya bebe yağlarının tercih edilmesi halinde, kulak çubuğu veya pamuk süte batırılarak makyaj temizlenir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Göz Makyajı Temizleyici Ürünleri

394 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 40 / 394 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?