Kaliteli Balık Yağları

Sağlıklı bir yaşam için düzenli olarak beslenmeniz ve hafta içinde belirlediğiniz saatlerde egzersiz yapmanız gerekir. İşe gidiş gelişlerinizde ve boş zamanlarınızda bedensel aktivitelerinizi arttırarak çeşitli egzersizlerle uğraşabilseniz de yemeklerinizi belirli bir düzene oturtmanız, her zaman mümkün olmayabilir. Bu da, tükettiğiniz besinler yoluyla vücudunuzun gereksinim duyduğu vitamin, mineral ve yağ asitlerini alamamanızla sonuçlanır. Çok sayıda marka tarafından geliştirilen balık yağı & Omega 3 takviyeleri, düzenli beslenemeyenlerin ve sportif faaliyetlerle uğraşanların yöneldikleri ürünler arasında yer alır.

Omega 3 Nedir?

Egzersiz için besin takviyesi edinmek isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biri “Omega 3 Nedir?” sorusudur. Omega 3, vücudunuzda bulunan organların ve dokuların işlevlerini tam olarak gerçekleştirebilmesi için gereken fakat insan vücudu tarafından üretilemeyen yağ asitlerinden biridir. Bu yağ asidi, doymuş yağların aksine oda sıcaklığında sıvı halde kalır ve bu sayede hücre zarının görevini mükemmelen yapabilmesinde, hücreye giren besinlerin ve hücreden çıkacak zararlı bileşenlerin atılmasında önemli rol oynar.

Balık, ceviz, keten tohumu, balık yağı, taze fesleğen gibi yiyeceklerin içerisinde önemli oranda bulunan Omega 3, düzenli olarak alındığında; kalp ve damar hastalıkları, romatoid artrit olarak adlandırılan eklem iltihabı, depresyon, astım, osteoporoz, çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite gibi pek çok rahatsızlığın tedavi sürecinde büyük katkı sağlar. Bunların yanı sıra yapılan araştırmalarda Omega 3 yağ asitlerinin, egzersizle zayıflamaya çalışanlar için de yararlı olduğunu ve vücutta depo halde bulunan yağların yakım sürecini hızlandırdığı belirtilir.

Edineceğiniz balık yağı & Omega 3 besin takviyeleri, günlük yaşamınızda olduğu kadar iş hayatınızda ve antrenmanlarınızda da fark edilir bir sonuç ortaya koymanıza yardım eder. Özellikle Omega 3’ten zayıf öğünlerle gününüzü geçiriyorsanız ya da yeterli oranlarda Omega 3 yağ asidi içeren besinler tüketmiyorsanız, balık yağı & Omega 3 takviyelerini doktorunuza danışarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Balık Yağı Fiyatları

En az çocuklar kadar yetişkinlerin de düzenli olarak alması gereken besin takviyelerinden biri olan balık yağı; ton balığı, somon, sardalye, alabalık gibi balıklardan elde edilir. Kimi üreticiler tarafından şurup formuna dönüştürülen balık yağı, bazı markalar tarafındansa çeşitli vitaminlerle zenginleştirilerek kapsül şeklinde sunulur. Birçok hastalığın tedavi sürecinde ya da tedavisinde değerlendirilebilen balık yağını, danışacağınız uzmanların belirleyeceği ölçülerde tüketmeniz yerinde olur.

Beyin fonksiyonlarının sağlıklı çalışabilmesi ve depresyon, dikkat eksikliği, Alzheimer gibi beyin merkezli rahatsızlıkların tedavi sürecinde etkili olan balık yağı, kalp ve damar sağlığının korunmasında da etkilidir. Kandaki trigliserit, yani yağ oranının azaltılmasında ve normal seviyede tutulmasına da yardımcı olan balık yağı, yüksek tansiyonun dengelenmesine de destek olur. Yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kemiklerin zayıflaması rahatsızlığının gelişimini kalsiyum ile birlikte alındığında azaltabilen balık yağı & Omega 3 besin takviyesi, böbreklerin de işlevini daha sağlıklı sürdürebilmesine imkan tanır.

Gereksinimlerinize uygun olan balık yağı fiyatları, seçeceğiniz ürünün; markası, kapasitesi, içerdiği ekstra vitamin ve mineral katkısına göre değişiklik gösterir. Öte yandan çocuklar için özel olarak geliştirilen ve onların vücutları için uygun dozlarda ayarlanan balık yağı & Omega 3 besin takviyeleri de farklı fiyat aralıklarında yer alır.

Yalnızca ağır antrenman yapanların değil, düzenli beslenemeyen ya da çeşitli nedenlerle balık tüketmeyenlerin, uzman danışmanlığında alması gereken ürünler, sundukları çeşitlilik sayesinde geniş bir kitleye hitap eder. Yapıları itibariyle kullanımı da kolay olan balık yağı & Omega 3 besin takviyeleri, gereksinim duyulan miktarlarda günlük olarak alındığında etkisini kısa ve orta vadede göstermeye başlar.

Siz de gereksinimlerinizi belirleyerek arzu ettiğiniz besin takviyelerini edinebilir, yaşamınıza daha sağlıklı şekilde devam edebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Balık Yağı & Omega 3

588 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Solgar Balık Yağı
  2. Voonka Balık Yağı
  3. Herbalife Balık Yağı
  4. Zade Vital Balık Yağı
  5. Venatura Balık Yağı
  6. New Life Balık Yağı
  7. Ocean Balık Yağı
  8. Balen Balık Yağı
  9. Nutraxin Balık Yağı
  10. Orzax Balık Yağı
  11. Easyvit Balık Yağı
  12. Ncs Balık Yağı
  13. Carlson Balık Yağı
  14. Tab İlaç Balık Yağı
  15. MNK Balık Yağı
  16. Gold Natural Balık Yağı
  17. Nutrigen Balık Yağı
  18. ShiffaHome Balık Yağı
  19. Nevfix Balık Yağı
  20. Dmp Balık Yağı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/354020/80058000/80058002
Başa dön